Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosikletini Nasıl Çaldırdın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    lisbeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim xmax'da arka tekerden elektrik direğine abus granit extreme 170cm zincir kilitle bağlıyorum. Abus markasının en sağlam en üst model kilidi bu. zamanında hem de şimdiye göre daha çok para sıkıntılarım varken taksitle almıştım, demir makası ile vb. kesilemeyen bir zinciri var, hırsızlar markasını görür de cayar diye abus yazıları gürnecek şekilde bağlıyorum.
    öndeki fren diskine de securage marka bir alarmlı disk kilidi takılı, onu da bir şekild ekırabilirler belki ama maksat ötsün ses çıkarsın diye var.
    Daha hassas bri alarm cihazı ve de takip cihazı alma niyetim de var. her ne kadar takip cihazından motorun yerini tespit etsem de gidip hırsız tipleri korkutup motoru alamayacak da olsam yine de alınacak şeyler listemde takip cihazı da var ama ona sıra gelmedi henüz.

Kasko yaptırdım, kasko olmasa gece rahat uyuyamam ki şimdi bile bazen rüyamda motor çalınmış diye görüp uyanıp dışarı çıkıp bakıyorum motor yerinde mi diye.

Motor pahalı bir şey ama o kadar para verince bitmiyor, korumak için de masraf yapıyoruz. Mahallenin mafyası olsa ödememizi yapsak onlar da korusalar razıyım. Ne de olsa her çevrede hırsızlar falan bu işleri bilenler tarafından bilinen tiplerdir. Mesela takip cihazı satan bir firma çıksa küçük çaplı bir mafya ile anlaşsa, moto çalındığında konumdan tespit edip motoru alıp getiriyoruz dese bunun masrafı bütün müşterilere bölününce çok da yüksek bir ödeme çıkmaz, hem o takip cihazı olan bir motoru çalarlarsa başlarına kötü şeyler getirecek birileri peşlerine düşeceğini bilen hırsızlar gidip başka motorlarla uğraşır.
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. İnanın artık çevremdeki insanlar "motosiklet alma ya körün biri çarpar ölürsün" demek yerine, "motosiklet alma çaldırırsın" gibi şeyler söylüyor. Daha notere gidip satışı almadan önce kilitleri hazır etmek istiyorum. Kilitlere extra bir çözüm daha buldum, o da mahallemdeki özel otopark hizmeti ayda 300 falan istiyorlar. Motosikleti satın alacağım çocuk da öyle dedi, senelerdir özel otoparkta tutmuş. Ama işyerim önünde park ettiğimde ise Armor veya Secureage'in en iyi alarmlı disk kilidini takıp branda ile örteceğim. Kasko da bir çözüm ancak değerini iade etmediklerini çok duydum, örnek olarak 50bin liralık motosiklete 30-35bini verip çekiliyorlarmış. Öncelikle kara kara bunları düşünüyorum. Bir de geçenlerde bir video izledim, hırsızlar yanında teker getirip tekeri değiştiriyorlar, öyle götürüyorlar, muhtemelen bunu alarmsız olan bir zincir veya disk kilidi ile bağlananlara yapıyorlar. O nedenle zincirin de disk kilidinin de yüksek sesli alarm vermesi şart. Valla toplamda 5000 liralık kilit güvenliğini gözden çıkardım. Yıllar önce Çin malı chopper motosikletimi bisiklet zinciri ile apartman önüne koyuyordum, kimse yüzüne bakmıyordu Çin diye. Şimdi motosiklet Japon olunca tırsıyorum. MT-125 alacaktım, ondan caymamın en önemli sebebi en çok çalınan model olması oldu. Mahalleme bakıyorum honda sccooterları bisiklet zinciri ile nasıl bırakıyorlar, hayret ediyorum. Neticede araştırmalarım doğrultusunda çalınanlar da hep böyle bırakanların motosikleti olmuş. Şimdiye kadar hiç, disk kilitli alarmlı olanların çalındığını duymadım, alarmlılar büyük bir caydırıcılık sağlıyor.
    CRF ve espresso bunu beğendiler.
    Motosikletçi babasının kızı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı lisbeth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. İnanın artık çevremdeki insanlar "motosiklet alma ya körün biri çarpar ölürsün" demek yerine, "motosiklet alma çaldırırsın" gibi şeyler söylüyor. Daha notere gidip satışı almadan önce kilitleri hazır etmek istiyorum. Kilitlere extra bir çözüm daha buldum, o da mahallemdeki özel otopark hizmeti ayda 300 falan istiyorlar. Motosikleti satın alacağım çocuk da öyle dedi, senelerdir özel otoparkta tutmuş. Ama işyerim önünde park ettiğimde ise Armor veya Secureage'in en iyi alarmlı disk kilidini takıp branda ile örteceğim. Kasko da bir çözüm ancak değerini iade etmediklerini çok duydum, örnek olarak 50bin liralık motosiklete 30-35bini verip çekiliyorlarmış. Öncelikle kara kara bunları düşünüyorum. Bir de geçenlerde bir video izledim, hırsızlar yanında teker getirip tekeri değiştiriyorlar, öyle götürüyorlar, muhtemelen bunu alarmsız olan bir zincir veya disk kilidi ile bağlananlara yapıyorlar. O nedenle zincirin de disk kilidinin de yüksek sesli alarm vermesi şart. Valla toplamda 5000 liralık kilit güvenliğini gözden çıkardım. Yıllar önce Çin malı chopper motosikletimi bisiklet zinciri ile apartman önüne koyuyordum, kimse yüzüne bakmıyordu Çin diye. Şimdi motosiklet Japon olunca tırsıyorum. MT-125 alacaktım, ondan caymamın en önemli sebebi en çok çalınan model olması oldu. Mahalleme bakıyorum honda sccooterları bisiklet zinciri ile nasıl bırakıyorlar, hayret ediyorum. Neticede araştırmalarım doğrultusunda çalınanlar da hep böyle bırakanların motosikleti olmuş. Şimdiye kadar hiç, disk kilitli alarmlı olanların çalındığını duymadım, alarmlılar büyük bir caydırıcılık sağlıyor.
    Bendeki abus zincir bundan: https://www.motoplus.com.tr/urun/992...s-Zincir-Kilit
    Zamanında taksitle almıştım, taksitlerini ödeyene kadar canım çıkmıştı, benim için büyük para bu ama motoru çaldırırsam bir daha ömür boyu motor alamama herhalde deyip mecburen almıştım. Alarmı yok ama kesilemeyen zincir ve kilidi de çok sağlam, belki çok çok profesyonel kilit uzmanı açabilir. Alarmı olmasına gerek yok motoru kurcalayınca öten sesi çok çıkan ucuz bir disk kilidi de aynı işi görüyor, bu yüzden ön tekere de alarmlı disk kilidi taktım.
    Yalnız bu kilit 7 kiloya yakın, benim motor scooter olduğu için sele altı bagajında taşıyacak yerim var.

Kasko rayiç bedel ödüyor, yani şu anki piyasa değerinden düşük olacak tabi ki zararım olacak ama yine de olur da çalınırsa hiç geri gelmemesinden iyidir.
    Bir de işin kaza boyutu var, 2019'da kaza yapmıştım sağ tarafta değişen plastik parçalar o zamanki fiyatlarla 6bin lira tutmuştu, motor yetkili serviste tamir edildi ve cebimden hiç para çıkmadı, bu bile kaskoya verdiğim parayı çıkardı sayıyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bendeki abus zincir bundan: https://www.motoplus.com.tr/urun/992...s-Zincir-Kilit
    Zamanında taksitle almıştım, taksitlerini ödeyene kadar canım çıkmıştı, benim için büyük para bu ama motoru çaldırırsam bir daha ömür boyu motor alamama herhalde deyip mecburen almıştım. Alarmı yok ama kesilemeyen zincir ve kilidi de çok sağlam, belki çok çok profesyonel kilit uzmanı açabilir. Alarmı olmasına gerek yok motoru kurcalayınca öten sesi çok çıkan ucuz bir disk kilidi de aynı işi görüyor, bu yüzden ön tekere de alarmlı disk kilidi taktım.
    Yalnız bu kilit 7 kiloya yakın, benim motor scooter olduğu için sele altı bagajında taşıyacak yerim var.

Kasko rayiç bedel ödüyor, yani şu anki piyasa değerinden düşük olacak tabi ki zararım olacak ama yine de olur da çalınırsa hiç geri gelmemesinden iyidir.
    Bir de işin kaza boyutu var, 2019'da kaza yapmıştım sağ tarafta değişen plastik parçalar o zamanki fiyatlarla 6bin lira tutmuştu, motor yetkili serviste tamir edildi ve cebimden hiç para çıkmadı, bu bile kaskoya verdiğim parayı çıkardı sayıyorum.
    2015 yılında şehir içi trafikte nc 700 ile kaza yaptım yürüme hızında motosiklet yan bile yatmadı masraf 5 kağıt motosikletin 4/1 parası servisten çıkmadan kasko yaptım sakarya da tek kasko benim motosikletimde vardır
    tenere ile 2 defa dağ başında düştüm kaldırdım devam istesem uçuruma yuvarlardım kasko dan parayı alırdım 7 yıldır kasko yaptırıyorum tek korkum çalınması
    kazadan korkmuyorum çünkü 1 lt rakı içsem bile istediğim yere gidebiliyorum ama çalınma öyle değil motosiklete sarılıp uyuyacak halim yok o yüzden kasko ya devam 7 yıldır
    çalınırsa kaç para kardeşim hesabıma yolla 3 aşşağı 5 yukları her neyse işte kasko iyidir
    ha bu arada motosiklet kapalı garajda üzeri branda ile örtülü ve kesilmez kilir ile kilitli yani öyle mevlam kayıra saldım çayıra değil
    espresso ve Mert.1453 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamasaki Ybf 1000
    şimdi kardeşim motorumu evimin garajına koydum.
    diğer ildeki şebeke kamyonla motorun kilitlerini patlattı ve kamyona koyup götürdü.

bu ülkede dayın varsa motorun çalındıktan 1 saat sonra ekpres muamele ile motorun kapında.
    dayın yoksa,çalan şebekelerin işine de taş koyup,arkanı sağlama almazsan adamlar mekanını tarayacak kadar da organize ve korkusuz.

velhasıl hırsızların alayına sıcak egzoz manifoldu kökten girsin
    espresso, tommygun ve Mert.1453 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bir de eklemiş olayım, ön tekeri sökmesi kolay oluyor. ön tekerden zincirleyince sanki sabah yalnızca ön tekeri yerinde bulucam motoru tekeri söküp götüreceklermiş gibi düşünüyorum. SOnuçta en fazla 200 kilo bir alet, 4 kişi çok rahat kaldırıp bir minibüse yükleyip götürebilirler.
    Arka tekeri sökmek bizim xmax motorlarda uzun iş, egsozdan başlamak gerekiyor bir sürü şey sökülüyor, bu yüzden arka tekerden zincirliyorum. Scooter değil de naket tipte bir motorum olsa bir şekilde şasi demirlerinden de geçirmeyi düşünebilirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı hsk31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi kardeşim motorumu evimin garajına koydum.
    diğer ildeki şebeke kamyonla motorun kilitlerini patlattı ve kamyona koyup götürdü.

bu ülkede dayın varsa motorun çalındıktan 1 saat sonra ekpres muamele ile motorun kapında.
    dayın yoksa,çalan şebekelerin işine de taş koyup,arkanı sağlama almazsan adamlar mekanını tarayacak kadar da organize ve korkusuz.

velhasıl hırsızların alayına sıcak egzoz manifoldu kökten girsin
    sırf dayımız yok diye kilitlere zincirlere ve kaskoya bu kadar para veriyoruz malesef.
    BU yüzden takip cihazı da almadım ya. Aslında kimi mafyalar için gelir kapısı bile olabilir, takip cihazı satan bir firma ile anlaşsalar ya da o kadar paraları vardır direkt takip cihazı firmasını satın alsalar, sonra da bu takip cihazına ödenebilecek bir miktarda ödeme yaparsanız çalındı alarmı geldiğinde çalanların peşine düşüp bacaklarını kırıp motorunuzu alma hizmetimiz de vardır siz rahat olun racona uyarız falan deseler ödeme yapmayı düşünürdüm. Hem bu motosiklet çalan çeteler kesin küçük çaplı çetelerdir, daha büyüğündne korkarlar, üzerinde bunların takip cihazının çıkarması olan motorları çalmaya çekinirler. Bu motoru çalarsam büyük çete bacaklarımızı kıraz hiç uğraşmayalım derler. bir süre sonra bu çetenin takip cihazı korumasındaki motorlar çalınmayacağı için takip cihazı işine giren çete alacağı ödemeler karşılığı pek de bir iş de yapmayacak olur masrafı da az olur yani güzel gelir kapısı.

Tabi bizden seni koruyacağım, bak hırlısı var uğursuzu var sen vergini ver de koruyalım diye her ay vergi verdiğimiz kurum işini yapamıyor bizi koruyamıyor biz de başka yollar arıyoruz.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mahallenin mafyası olsa ödememizi yapsak onlar da korusalar razıyım. Ne de olsa her çevrede hırsızlar falan bu işleri bilenler tarafından bilinen tiplerdir. Mesela takip cihazı satan bir firma çıksa küçük çaplı bir mafya ile anlaşsa, moto çalındığında konumdan tespit edip motoru alıp getiriyoruz dese bunun masrafı bütün müşterilere bölününce çok da yüksek bir ödeme çıkmaz, hem o takip cihazı olan bir motoru çalarlarsa başlarına kötü şeyler getirecek birileri peşlerine düşeceğini bilen hırsızlar gidip başka motorlarla uğraşır.

Motorun böğrüne de şöyle bir sticker yabıştırsak.

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)