Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Reflektörlü Yelek

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde benim gibi, hiçbir sınıfa girmeyip herdaim giyenler var
    Abi ben de giyiyorum arada ama gerçekten çok kötü yahu.
    ufoz, espresso ve levend84 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü. Çünkü cıyak cıyak ben burdayım diye sırıtıyorsun.
    Ama amaçta bu değil mi.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar son cümlede iğneleme/dokundurma olsa da, bu konuda ben de @gurcanozturk'e katılıyorum.
    Ama torpil, adam kayırma, araya tanıdık sokma, görmezden gelme ülkenin her yerinde olduğu için garipsemiyorum. Kurallar çiğnenmek için var mottosuyla hareket ettiğimiz için hepimiz. Kuralların bir kısmını uygulayıp bir kısmını uygulamamanın mantığı yok. Beğenir yada beğenmezsiniz. Uymak durumundayız.
    iğneleme yaptım diye neden "her ne kadar" diyorsun ki anlamadım?
    Ben kurallara uymak, kanun felsefesi kısmına girmedim ki? Kurallar çiğnenmek için de demedim, bu kuralı çiğneyelim de demedim - ki diyebilirim ayrı bir şey. Yanlış kanun olamaz demiyorsun değil mi? E tamam, ben de bu kanun yanlış diyorum. Tıpkı kravat takan tecavüzcülerin indirim alması gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir yandan fosforlu reflektörlü sırt çantası arıyorum laptop taşırken görünür olayım diye.
    Ne kadar görünür olsak o kadar iyi.
    Reflektörlü çanta olmaz.
    Çantayı tamamen reflektörlü bi kılıfla kaplamalısın.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    cumartesi gecesi polis durdurdu hiçbir şey sormadı ehliyet ruhsat alkol kontrolü devam

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @espresso bir saat önce yapı market önünden geçerken varsa alayım diye girdim, bir yelek birde yapıştırma reflektör aldım, satıcı çantaya yapılabileceğini, yağmurda atmayacağını söyledi, denemek için aldım bir metre, iş yerine döner donmez çanta kenarlarına yapıştırdım, sağlam yapıştı ama yağmurda ne olur bilemiyorum deniyeceğim
    Bana yakın sayılabilecek mesafede Beylikdüzü Koçtaş ve Bauhaus var. Bir gün ikisine de uğrayıp bakacağım.
    Sırt çantam Monster markasının kocaman çantalarından ama rahat olduğu için 5 yıldır kullanıyorum, tek sorunu siyah olması, üzerine çıkartma ile reflektör uydurabilsem güzel olacak. Bazen iş çıkışı eve dönerken karanlığa kalınca işe yarar.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beni görmeyen dingil'ler bile oluyor aman ha yeşilleri eksik etmeyin
    hele gece uzay aracı gibi gidiyorum ama nafile sığır gece gündüz aynı sığır

ufoz, Carbondioxid, haluk23 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu sarı yeleklerin ısrarla gündüz de giyilmesi taraftarıyım. Aşağıdaki THK İnönüde çekildiğim resim buna güzel bir örnektir. Farklı renkler arasında sarı öne çıkıyor...
    .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni görmeyen dingil'ler bile oluyor aman ha yeşilleri eksik etmeyin
    hele gece uzay aracı gibi gidiyorum ama nafile sığır gece gündüz aynı sığır

https://i.hizliresim.com/mtborrn.jpg
    Kim ne derse desin boşver.
    Giymeye devam et.

Tek kusuru, yazın sıcakta rüzgarı kesmesi.
    Kışınsa tam aradığımız şey
    Carbondioxid, levend84, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Gece+gündüz demeden giyilmeli/kullanılmalı , kanunu destekliyorum.
    espresso, F54, erensel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    ..............

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Oduncu gömleği üzerine turuncu yelekle bir mühendis havası yakalamışsınızdır.
    Tam olarak öyle oldu abi baret takıp şantiyeye gitmemek için zor tuttum kendimi 😁

https://www.hizliresim.com/rgms7ov
    tommygun, levend84, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kötü değil yaa, bence çok havalı. Benim havalı demem ipiyle kuyuya inilmez, gençken şortun altına postal giyip bir de belde bel çantası ile kendini havalı zanneden tayfadanım. Bir ara muhabirler aha satanistle reportaj yaptık diye yolda bize mikrofon uzatıyordu. İyi ki bizim zamanımızda instagram falan yokmuş da o zamanlardan fazla kayıt kalmadı.
    ufoz ve tommygun bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir saçmalık var mı ?
    birbilent, ozanturk, brkkrtt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

seyfi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serbest bırakılması taraftarıyım. Herkesin kendine biçtiği değere göre önlem alması daha makûl.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Reflektör olayını sadece kendi açımızdan değerlendiriyoruz. Halbuki trafikte tek değiliz. Diğer araçlar ve hatta yayaların can ve mal güvenliği için de bu kuralın konulduğunu unutmamak lazım. Kaldı ki eğer bu kural tek bir kişinin hayatını kurtarabilmişse bile görevini yapmıştır. Bunun yanında reflektif yelek sebebiyle canına ya da malına zarar gelen bir durum olduysa evet gereksiz bir kural denebilir.
    Kaldı ki festivallerin yasaklandığı, yobazların hortladığı, abuk sabuk tiplerin doluştuğu bir kara parçasında son zamanlarda konulmuş çok medenice bir kural bu.
    Demem o ki yelek giymek kendimize biçtiğimiz değer olduğu kadar karşı tarafa da biçtiğimiz değer oluyor.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir saçmalık var mı ?
    https://www.teammotorcycle.com/blog/...ound-the-world

Fransa da varmis boyle bir "sacmalik".

"A yellow florescent vest must be in your motorcycle or on you. You don’t need to wear it, but if you break down alongside the road, you MUST wear it."

Ingiltere'de kanunda oneri var sanirim, zorlama yok gibi.

https://www.gov.uk/guidance/the-high...lists-83-to-88

"
    Rule 86
    Daylight riding. Make yourself as visible as possible from the side as well as the front and rear. You could wear a light or brightly coloured helmet and fluorescent clothing or strips. Dipped headlights, even in good daylight, may also make you more conspicuous. However, be aware that other vehicle drivers may still not have seen you, or judged your distance or speed correctly, especially at junctions"
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Önlemlerin artması, bu anlamda kuralların geliştirilmesi güzel ancak işin otomobil tarafında yaptırımlar çok zayıf. Özellikle otomobil sürücülerinin trafik akışında akıllı telefon, sosyal medya kullanımı çok arttı. İnternet ortamında, bir çok farklı kaynakta kazaların en büyük sebebinin trafikteki akıllı telefon kullanımı olduğu görülüyor. Trafikte telefon kullanıp insanların canı üzerine zar atmanın yaptırımı ise sadece 427 lira. Yayalara, bisikletlilere, çocuklara, engelli insanlara, motosikletlilere reflektör takalım, kucaklarına disko topu verelim ki daha çok görünsünler. Ama sorun şu; birinin sizi görebilmesi için o yöne bakması lazım. Henüz bunun alt yapısı yok. Yasalara mutlaka uyalım, reflektörlü yeleğimizi giyelim ama bunun esasa çok etkili olmayacağını da aklımızdan çıkarmayalım düşüncesindeyim.
    ufoz, DickName, ozanturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... birinin sizi görebilmesi için o yöne bakması lazım.

Sevdim bu lafı. Galiba ana sorunlardan biride bu...
    motorstorm, DickName, ozanturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önlemlerin artması, bu anlamda kuralların geliştirilmesi güzel ancak işin otomobil tarafında yaptırımlar çok zayıf. Özellikle otomobil sürücülerinin trafik akışında akıllı telefon, sosyal medya kullanımı çok arttı. İnternet ortamında, bir çok farklı kaynakta kazaların en büyük sebebinin trafikteki akıllı telefon kullanımı olduğu görülüyor. Trafikte telefon kullanıp insanların canı üzerine zar atmanın yaptırımı ise sadece 427 lira. Yayalara, bisikletlilere, çocuklara, engelli insanlara, motosikletlilere reflektör takalım, kucaklarına disko topu verelim ki daha çok görünsünler. Ama sorun şu; birinin sizi görebilmesi için o yöne bakması lazım. Henüz bunun alt yapısı yok. Yasalara mutlaka uyalım, reflektörlü yeleğimizi giyelim ama bunun esasa çok etkili olmayacağını da aklımızdan çıkarmayalım düşüncesindeyim.
    amerika da olduğu gibi bizde de arınma gecesi olsa şu direksiyon başında telefon ile oynayan deyyus'ları öldürsem o kadar rahatlarım ki
    yaw bu kadar zeka özürlü olduğunu millete berlli etme bari tamam gene gerizekalı ol ama hobi olarak yap bu işi herkes e gösterme
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Herşeyimizdeki gibi uygulama mantıklı, uygulama şekli yanlış.
    1-Yönetmelik net olmalı. "Yelek gibi" diye ibare olmaz. Minimum şu ölçülerde reflektif alan, vs dersin. Bu kurala uyduğu sürece isteyen mont giyer, isteyen yelek, isteyen bant giyer.
    2-Sürücünün hatası yüzünden aracı trafikten men etmek nedir? Madem can acıtmak istiyorsun, ehliyete el koy, yüksek maddi ceza yaz. Yaya geçidinde yayaya çarpınca hapse giriyorsunuz ama araç trafikten men edilmiyor.
    ozanturk bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorcuların canını düşünen devlet önce motosiklet koruma ekipmanlarında ki ek vergiyi kaldırsın.

2017'de durduk yere kask ve monta %20 ek vergi geldi, kdv ve gümrük vergisi ile katlanıp %25'i geçti bu artış.

Biz kdv %18'den %8'e düşsün diye beklentiye giriyoruz adamlar fazladan %25 vergi getiriyor. Ve diyorki 'kask takmazsan motoru bağlarım', e anten o zaman teşvik et.

Gümrük vergisi %7 + kdv %18 + ek vergi %20, Verginin vergisi alındığı için de +%5 .

1000 tl olması gereken kask oluyor 1,500 durduk yere.
    gurcanozturk, haluk23, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Su an bir Honda servisindeyim, 3 tane de trafik polisi arkadas var onlarla konustuk bu konuyu.

- Kadikoy'de dun aksam 20'ye yakin kisinin motosikletini baglamislar yelek sebebiyle.
    - Ben her ne kadar sadece acik kaskta gozluk istendigini zannetsem de kapali kaskta da gozluk istenebilir deniyor gunduz gunesi kesmek icin. Kendi gunes vizoru olanlarda aranmiyor dediler.

- Yelek konusunda belirsizlik devam. Kendi aralarinda bile anlasamadilar ama genel kani soyle
    * Monttaki seritlerin yetmeyecegini soylediler. (Kendi montlarinda kollarinda boydan boya reflektif serit var mesela)
    * Bu konunun ilk mesajindaki reflektorlu seritlerin yetebilecegini soylediler.
    * Yelek en mantiklisi dediler.
    Cyan, F54 ve Atacan KSK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)