Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Reflektörlü Yelek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250r
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdakiler beni bilirler. Reflektif yelek, doğru ayarlanmış çakarlı sis farı gibi motosikletlerde olmazsa olmaz bir güvenlik ekipmanıdır. Chopper, naked, racing, commuter fark etmeksizin güvenlik açısından herkes tarafından kullanılmalı. Ben yıllardır iş elbiseleri satan yerledden fermuarlı "mühendis tipi" denen fosforlu sarı yelek giyiyorum. Yeleğin gramajı, yani kumaş kalınlığı önemli. Cırtcırtlı olanlar biraz dandik oluyor tavsiye etmiyorum. Bazı markalar 300-500 liraya satıyor bu yeleklerden. Bunları almak bana anlamsız geliyor. Motor montumun üzerine giyiyorum, kolları olmadığı için montla beraber giyip çıkartıyorum.

Sonuç olarak trafikteki temel sorunumuz olan "görülmeme" sorununu çözen, bilimsel olarak kanıtlanmış bir ürün. Kullanmamak anlamsız. Bu tip ürünlerin karşısında olmak bana yersiz geliyor. Zaten imzamı da bu kişiler için kullanıyorum yıllardır
    Aslında gece/gündüz kullanmak bir yerde mantıklı. Her ne kadar benim montun yarısı janjanlı neon sarısı olsada. Hem,mont üzerindeki ölü böcekleri temizleyecek alan azalır. Yıkaması vs. de basit olur. Ben düzgün bir reflektörlü yelek bakayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Dün akşam da bir arkadaşıma ceza yazıldı bu yüzden, yakındaki bir arkadaşı reflektörlü yelek getirdi de cezayla yırttı, o sırada bağladıkları da vardı.
    Motosikletli vali eşliğinde önce motosikletlerin hava kötü diye trafiğe çıkmaları yasaklandı, şimdi de böyle eblek güblek yönetmeliklerle iyice cılkını çıkarıyorlar.

Sarı yelek giymek "daha" mı güvenli? Muhtemelen.
    Muhtemelen güvenli olan yüzlerce şey sayabilirim size. 5 sene öncesine kadar Türkiye sınırlarında ölümlü Harley-Davidson kazası yoktu, gidin chopper alın o zaman? Daha güvenli olduğu istatistiki olarak ispat edilmiş bir aracı neden tercih etmiyorsunuz?

Airbag'li deri tulumlar ayan beyan en güvenli motosiklet kıyafetleri. Neden giymiyorsunuz kardeşim, böyle mantıksızlık olur mu?

Supersport motosikletler yasaklansın diyeceğim, ona bu forumda bile o kadar çok destek gelir ki.. ne anlatmak istediğimin canlı örneği olur =)

Güvenlik adı altında yapılan her şey mübah değildir. Motosiklette yelek giymeme konusunu büyük bir özgürlüğün ihlali olarak gösterecek değilim de, mantık yüzde yüz oturuyor... ""Those who would give up essential liberty, to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."

Bu araçların bir fren lambası var, inanır mısınız frene basılmadığında dahi daha küçük bir şiddette 7/24 yanıyor..
    ve lütfen "ay cicileriniz mi bozulur" şeklindeki ilkokul çocuğu argümanı ile gelmeyin. Saç modelinizden giydiğiniz büyün kıyafetlere kadar uygulanabilir bir mantık bu, yemişim motosiklet kıyafetini. Gece yazlık yerlerde mesela açık renkli tshirt giymek niye zorunlu değil ki? Görünmüyoruz yazlık sitelerde gezerken arabalar hep üstümüze sürüyor..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-2 hafta önce sordugumuzda polis reflektörlü yelek bilgisinin kendilerine geçilmediğini söyledi ortada bir gariplik var da anlayamadım.

ben normalde giyiyorum zaten, venom unkini aldım hem esnek hem rüzgar almıyor

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam da bir arkadaşıma ceza yazıldı bu yüzden, yakındaki bir arkadaşı reflektörlü yelek getirdi de cezayla yırttı, o sırada bağladıkları da vardı.
    Motosikletli vali eşliğinde önce motosikletlerin hava kötü diye trafiğe çıkmaları yasaklandı, şimdi de böyle eblek güblek yönetmeliklerle iyice cılkını çıkarıyorlar.

Sarı yelek giymek "daha" mı güvenli? Muhtemelen.
    Muhtemelen güvenli olan yüzlerce şey sayabilirim size. 5 sene öncesine kadar Türkiye sınırlarında ölümlü Harley-Davidson kazası yoktu, gidin chopper alın o zaman? Daha güvenli olduğu istatistiki olarak ispat edilmiş bir aracı neden tercih etmiyorsunuz?

Airbag'li deri tulumlar ayan beyan en güvenli motosiklet kıyafetleri. Neden giymiyorsunuz kardeşim, böyle mantıksızlık olur mu?

Supersport motosikletler yasaklansın diyeceğim, ona bu forumda bile o kadar çok destek gelir ki.. ne anlatmak istediğimin canlı örneği olur =)

Güvenlik adı altında yapılan her şey mübah değildir. Motosiklette yelek giymeme konusunu büyük bir özgürlüğün ihlali olarak gösterecek değilim de, mantık yüzde yüz oturuyor... ""Those who would give up essential liberty, to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety."

Bu araçların bir fren lambası var, inanır mısınız frene basılmadığında dahi daha küçük bir şiddette 7/24 yanıyor..
    ve lütfen "ay cicileriniz mi bozulur" şeklindeki ilkokul çocuğu argümanı ile gelmeyin. Saç modelinizden giydiğiniz büyün kıyafetlere kadar uygulanabilir bir mantık bu, yemişim motosiklet kıyafetini. Gece yazlık yerlerde mesela açık renkli tshirt giymek niye zorunlu değil ki? Görünmüyoruz yazlık sitelerde gezerken arabalar hep üstümüze sürüyor..
    Hocam kacirdigin bir nokta var, senin giymeme ozgurlugun var. Giyme sen, en fazla ceza yersin, niye burada agliyorsun?

Bizim memlekette boyledir iste, arkadasi reflektorlu yelek getirmismis. Madem giymeyecekmis pasa pasa yeseymis cezasini, niye arkadasi getirmis? Ayni seyi babam yapmisti, arabayi muayeneye goturmus, yangin sondurucusu yok diye arkadaki arabadan alip giriyor muayeneye. Kalaylamistim, ne yapayim ceza mi yiyeyim diyor? Ye, banane. Koyulan kurali uygulama, ustune cakallik yap. Babam olsa umrumda olmaz, yesin cezasini.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Ne kadar faydalı olur olmaz ona yorum yapmayacağım ama zorunlu olması çok sıkıntı. Dün gece çıktık Ortaköy 'e gitmek için. Bindim cafe racer motoruma giydim oduncu gömleğimi harley botları kendi kendime tarz yakalamaya çalışıyorum turuncu yeleği bi çektim üzerime abi ne tarz kaldı ne bişey 😁. Duba gibi gezdim trafikte.
    tommygun, espresso, Thesinner83 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar faydalı olur olmaz ona yorum yapmayacağım ama zorunlu olması çok sıkıntı. Dün gece çıktık Ortaköy 'e gitmek için. Bindim cafe racer motoruma giydim oduncu gömleğimi harley botları kendi kendime tarz yakalamaya çalışıyorum turuncu yeleği bi çektim üzerime abi ne tarz kaldı ne bişey ��. Duba gibi gezdim trafikte.
    Oduncu gömleği üzerine turuncu yelekle bir mühendis havası yakalamışsınızdır.
    espresso ve ozanturk bunu beğendiler.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.amazon.com.tr/NewL-Erkek...3057027&sr=8-2

Ben bu iğrenç yeşil yelekleri giymek istemiyorum. Bu monttan alıcam kabul ederler inşallah
    madem olay fark edilmek o boktan fosforlu yeleği giyeceğimize bunu giyelim %100 reflektör gece lamba gibi parlarız valla
    instagramda görmüştüm bak adama lamba gibi parlıyo: https://www.instagram.com/p/Chy_63yq1U_/

şahsen o fosforlu sarı renginden nefret ediyorum
    birbilent ve ozanturk bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oduncu gömleği üzerine turuncu yelekle bir mühendis havası yakalamışsınızdır.
    Ben de tam bunu diyecektim. Güzel şekil aslında.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kacirdigin bir nokta var, senin giymeme ozgurlugun var. Giyme sen, en fazla ceza yersin, niye burada agliyorsun?

Bizim memlekette boyledir iste, arkadasi reflektorlu yelek getirmismis. Madem giymeyecekmis pasa pasa yeseymis cezasini, niye arkadasi getirmis? Ayni seyi babam yapmisti, arabayi muayeneye goturmus, yangin sondurucusu yok diye arkadaki arabadan alip giriyor muayeneye. Kalaylamistim, ne yapayim ceza mi yiyeyim diyor? Ye, banane. Koyulan kurali uygulama, ustune cakallik yap. Babam olsa umrumda olmaz, yesin cezasini.
    Çok özür dilerim, bir daha yüce kanunlar hakkında fikir beyan etmeden önce senden izin alırım. Süreci anlatırsan senden önce/sonra izin almam gereken kişileri de not edeyim.

Babana kızdıysan niye burada ağlıyorsun? Git savcılığa şikayet et.

Neyi niye okuduğunu anlayanlar için ek yazayım, yelek gelmese motor bağlanıyordu, yelek gelince ceza yazılıp gönderildi.
    Ah keşke kurallar uygulansa şu ülkede, iki tane motorcuyu Taksim'de sallandırsalar da görsek hiç anarşik kalıyor mu etrafta.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hafta sonu şu şekil uzun bir sürüş yaptım.
    Yanından geçtiğim ekipler durdurmadı.

[IMG][/IMG]
    espresso, levend84, F54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu şu şekil uzun bir sürüş yaptım.
    Yanından geçtiğim ekipler durdurmadı.

http://<a href="https://www.hizlires...v6.jpg</a></a>
    hocam zaten gündüz giyme zorunluluğu yok

Motosikleti
    250r
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok özür dilerim, bir daha yüce kanunlar hakkında fikir beyan etmeden önce senden izin alırım. Süreci anlatırsan senden önce/sonra izin almam gereken kişileri de not edeyim.

Babana kızdıysan niye burada ağlıyorsun? Git savcılığa şikayet et.

Neyi niye okuduğunu anlayanlar için ek yazayım, yelek gelmese motor bağlanıyordu, yelek gelince ceza yazılıp gönderildi.
    Ah keşke kurallar uygulansa şu ülkede, iki tane motorcuyu Taksim'de sallandırsalar da görsek hiç anarşik kalıyor mu etrafta.
    Her ne kadar son cümlede iğneleme/dokundurma olsa da, bu konuda ben de @gurcanozturk'e katılıyorum.
    Ama torpil, adam kayırma, araya tanıdık sokma, görmezden gelme ülkenin her yerinde olduğu için garipsemiyorum. Kurallar çiğnenmek için var mottosuyla hareket ettiğimiz için hepimiz. Kuralların bir kısmını uygulayıp bir kısmını uygulamamanın mantığı yok. Beğenir yada beğenmezsiniz. Uymak durumundayız.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zaten gündüz giyme zorunluluğu yok
    Ama fotoğraf saat 15.00 gibi çekildi.
    İstanbul'a geldiğimde 21.30 falandı.
    ozanturk bunu beğendi.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Ben çoğunlukla sırt çantası kullanıyorum, yelegim henüz yok mecbur alacağım. Şimdi bu yelegi ben mi giyeyim sırt çantama mı giydireyim? Hayır ben giysem sırt çantamı taktığımda yelek yalan olacak bu durumda işin yoksa uğraş derdini anlat memura yelek giyiyorum diye.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çoğunlukla sırt çantası kullanıyorum, yelegim henüz yok mecbur alacağım. Şimdi bu yelegi ben mi giyeyim sırt çantama mı giydireyim? Hayır ben giysem sırt çantamı taktığımda yelek yalan olacak bu durumda işin yoksa uğraş derdini anlat memura yelek giyiyorum diye.
    adamların derdi yelekle görünürlüğünün artması değildi takıyonmu takmıyonmu ona bakıyo yoksa çokta umurlarında ya adamlarında

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir kendinize, bir çantaya.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de bir yandan fosforlu reflektörlü sırt çantası arıyorum laptop taşırken görünür olayım diye.
    Ne kadar görünür olsak o kadar iyi.
    erensel bunu beğendi.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    @espresso bir saat önce yapı market önünden geçerken varsa alayım diye girdim, bir yelek birde yapıştırma reflektör aldım, satıcı çantaya yapılabileceğini, yağmurda atmayacağını söyledi, denemek için aldım bir metre, iş yerine döner donmez çanta kenarlarına yapıştırdım, sağlam yapıştı ama yağmurda ne olur bilemiyorum deniyeceğim
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu yelek mevzusunu başımıza saran hep adv ve maxiscooter kullanıcıları, eğitmenler, motosikleti sürmek için değil de Pazar sabahları eğitim almak için kullananlar, gözlemeci abiler.
    ufoz, Motoseverrr, birbilent ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yelek mevzusunu başımıza saran hep adv ve maxiscooter kullanıcıları, eğitmenler, motosikleti sürmek için değil de Pazar sabahları eğitim almak için kullananlar, gözlemeci abiler.
    Birde benim gibi, hiçbir sınıfa girmeyip herdaim giyenler var
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)