Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

20.Ağustos Domaniç-Akhisar derken deli dana gibi gezmem.

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angry nin kollar için önerdiği yöntemi fermuara açıp orayamı monte etsek diye aklımdan geçti.
    Fileli motosiklet pantolonu var bende, soguk havalarda giyemiyorum, nedenini sen dusun :D
    espresso, levend84 ve kryeck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fileli sele örtüleri var ya, onlardan takınca alttan rüzgar geçiyor gibi oluyor. Kışın alıp takmıştım üşüyünce çıkarmıştım. Bu yaz tekrar aldım. Tavsiye ederim. Her motora göre yapıyorlar sanırım.
    Ben İzmir'e Dominar ile gittiğimde kullanmıştım. Hem konfor arttırır hem de aşırı ısınmaları önler. Fakat Mt-07 ile günübirlik gidip döndüğümde de öyle aman aman aramadım. Vitesli motor ile artçı selesinde sürünce biraz eğiliyorsun mecbur, 5dk da fanlar soğuyor
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fileli motosiklet pantolonu var bende, soguk havalarda giyemiyorum, nedenini sen dusun :D
    Sende fileli sele örtüsü de var, fileli pantalon d avar yazın rahat ediyorsundur.
    Kışın fileli örtü varken riderdenim kışlık pantalonla bile üşümüştüm de işyerine varınca hemen çıkarmıştım.
    levend84 bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben bir şey aldım ama daha uzun yolda test edemedim.
    http://www.airmaxrider.com/

İçide şöyle bir şey.Daha önce paylaşmıştım.Hem konfor hem havalandırma özelliği var.Benim popo kıymetli.

[IMG][/IMG]
    Cyan, espresso ve levend84 bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fosforlu yelek ve yan çanta olmadan mekana almıyorlar "Üzgünüz, içerisi dolu" diyorlar.
    Hiçbir Anadolu işletmesi "üzgünüz" diye ifade kullanmaz. Galmadı derler, yoh derler; ısrar edersen höst derler ve sert cisimlerle vurup uzaklaştırmaya çalışırlar tomi reis.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir şey aldım ama daha uzun yolda test edemedim.
    http://www.airmaxrider.com/

İçide şöyle bir şey.Daha önce paylaşmıştım.Hem konfor hem havalandırma özelliği var.Benim popo kıymetli.

http://<a href="https://www.hizlires...9f.jpg</a></a>
    Bende aldım bunu ama ben de test edemedim. Bunu aldığımdan beri 300 + 300 şeklinde günlük 600km gezilerim oldu ama aradaki mola süreleri standart bir uzun yol seyahatinden uzun olduğu için bunsuz sorunsuz idare ettim. (Yani 300km yolda ihtiyaç hissetmiyorum; toto nasır tutmuş artık herhalde...)

Seneye Bodrum'a giderken kullanırım artık.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir Anadolu işletmesi "üzgünüz" diye ifade kullanmaz. Galmadı derler, yoh derler; ısrar edersen höst derler ve sert cisimlerle vurup uzaklaştırmaya çalışırlar tomi reis.
    Zuhahahaha

Bunlarin bir de atarli versiyonlari var,

Yalan mı söylüyok bilader yohsa yohtur

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aldım bunu ama ben de test edemedim. Bunu aldığımdan beri 300 + 300 şeklinde günlük 600km gezilerim oldu ama aradaki mola süreleri standart bir uzun yol seyahatinden uzun olduğu için bunsuz sorunsuz idare ettim. (Yani 300km yolda ihtiyaç hissetmiyorum; toto nasır tutmuş artık herhalde...)

Seneye Bodrum'a giderken kullanırım artık.
    Abi totodan totoya degisiyor.

Bazi totolarda et ve yağ orani fazla oldugu icin motorda olusan rezonansi guzel sönümlüyor

Mesela,1.70 boyunda 50kg bir kullaniciyi dusunelim.

Seleye temas eden kısım direk çanak kemiği ee haliyle rahatsiz ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Tomi reise o sert cisimler sökmez,çekiçle tepeler elemanlari..
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hoka Reis doğru diyorsun, benimki biraz Amerikan filmindeki "Fuck u motha fucka" cümlesinin Trt'de dilimize "Lanet olsun sana dostum" olarak çevrilmesi gibi olmuş.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Abi totodan totoya degisiyor.

Bazi totolarda et ve yağ orani fazla oldugu icin motorda olusan rezonansi guzel sönümlüyor

Mesela,1.70 boyunda 50kg bir kullaniciyi dusunelim.

Seleye temas eden kısım direk çanak kemiği ee haliyle rahatsiz ediyor.
    Totodan totoya değiştiği doğrudur da boy kilo oranıyla pek ilgisi yok. Gayet de etli totolu olup da uzun yolda sıkıntı çeken sürücüler tanıyorum. Fizyolojik bir şey; oradaki kas / yağ / kemik / damar ve sinir yapısı hepsi birlikte bir rol oynuyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu konfor seleler fena değil, iş görüyor ama mucize beklememek gerek. Bunların büyük sıkıntısı seleyi yükselttiği için kısa bacak boyuna sahip sürücüleri durdukları an ilk başta zorlaması.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben işte konfor sele niyetine fileli örtü aldım, havadar olması yetiyor. Herkes xmax selesi sert diyor ama ben rahatsızlık farketmedim henüz.
    Ya da başka motorları sürmediğim için xmax bana o yüzden rahatsız gelmiyor.
    levend84 ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Ben işte konfor sele niyetine fileli örtü aldım, havadar olması yetiyor. Herkes xmax selesi sert diyor ama ben rahatsızlık farketmedim henüz.
    Nmax'ten 2019 model Xmax'e geçen arkadaşım sele yüzünden dans ederek geziyordu Adam nasıl bir acı ve ızdırap çektiyse artık Xmax selesini 3 sene geçti ve halen öve öve bitiremiyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Xmax selesi bizimkinin yanında padişah tahtı gibi. Abi benim seleyi tarif etmem gerekirse doğada bulunan 4 element "ateş, su, toprak, tahta"
    levend84, okanbagiscan, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmax'ten 2019 model Xmax'e geçen arkadaşım sele yüzünden dans ederek geziyordu Adam nasıl bir acı ve ızdırap çektiyse artık Xmax selesini 3 sene geçti ve halen öve öve bitiremiyor.
    Ya işte ben de xmax aldığımdam beridir hep xmax selesi sert diye karşıma çıkıyor internette. Nesi sertmiş gayet normal sele işte diyorum. hatta belki diğer motosikletlerin seleleri daha rahat da benim mi haberim yok diyecke olmuştum hep xmax sert diye yazılanları görünce.
    Ehliyet kursunda sürdüğüm motorların seleleri nasıldı rahat mıydı o acemilikle aklımda kalmamış ama ehliyeti aldığımdan beridir başka motor sürmedim.

Ama artçı selesi konusunda tracer 900'un selesi daha rahat onu biliyorum çünkü tracer900'e artçı olarak binmiştim, kendi motoruma da ehliyetim yokken artçı olarak bindim, hiç rahat gelmedi. Sırtı dayayacak yer olsun da artçım rahat etsin diye bu kış arkaya yaslanma yeri de olan çanta alma planım var.
    levend84 ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Arka çanta için 1 an bekleme hocam. Scooter'ların olmazsa olmazı. Hem artçı motosikletteki gibi bacakları ile tam kavrayamayabilir, o zaman da çantadan az da olsa destek sağlar. Ayrıca malzeme bağlama ve taşıma konusunda da iş görüyor.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Arka çanta için 1 an bekleme hocam. Scooter'ların olmazsa olmazı. Hem artçı motosikletteki gibi bacakları ile tam kavrayamayabilir, o zaman da çantadan az da olsa destek sağlar. Ayrıca malzeme bağlama ve taşıma konusunda da iş görüyor.
    Dev gibi sele altı bagajı olunca bana yeter demiştim ama artçı için yaslanma yeri şart, yalnızca yaslanılan şeye masraf edeceğime almışken çanta alayım bira falan taşırım hem diyordum.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Dev gibi sele altı bagajı olunca bana yeter demiştim ama artçı için yaslanma yeri şart, yalnızca yaslanılan şeye masraf edeceğime almışken çanta alayım bira falan taşırım hem diyordum.
    Yaw boşuna yatılı okul muhabbeti falan açtın sen bana. Gurmesin işte. Gurme demek yemekten anlamak, içeriğini bilmek değildir sadece. Tadını çıkarmaktır aynı zamanda
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yaw boşuna yatılı okul muhabbeti falan açtın sen bana. Gurmesin işte. Gurme demek yemekten anlamak, içeriğini bilmek değildir sadece. Tadını çıkarmaktır aynı zamanda
    işte güzel bir köfte bulunca, kebap bulunca, kokoreç olsun mangal olsun yediğim zaman bol bol keyifle yerim.
    Gezdiğim yerlerde de güzel ne varsa yerim yemeden gezince boş boş gezmişim gibi gelir.
    Ama mesela bir Vedat Milör gibi gurme değilim. Aha güzle köfte deyip bir buçuk gömerim ama işte köftedeki kuzu kekik yemiş falan anlamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Arka çanta için bütçe bekliyorum. Bu ay okul açılıyor, çocukların tonla masrafı olacak, hele bi onları atlatayım da bir kaç aya çanta olayını halledicem sonra.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)