Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Olm boşver sıfır 250 cc'yi, o paraya yüksek cc eski Japon var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bir parçasını kırarsam yenisin 1 ay beklemem gerekebilir diye V Strom yerine Bajaj'ı tercih etmem ben mesela. Herkesin istek, öncelik ve risk algıları farklı tabi...
    haklısın hıcam bu konuda.

motosiklet benim için keyifli bir ulaşım aracı. dolayısıyla bajaj'a biniyorum. sadece keyif için biliyor olsaydım sportster 1200 alırdım.
    otomobil de benim için ulaşım aracı. eğer fetiş objesi olsaydı alfa 159 veya 166 alırdım. malum yürütebilirliği de düşünmek gerekiyor fiat'a biniyorum. en azından parça alırken kutusunda alfa logosu görüyorum diye kendimi kandırıyorum
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu listeden bir kez daha anlıyorum ki, parça sorunu olmayan gerektiğinde yan sanayisi veya çıkması bulunabilen piyasa motoru dışındaki motorlar fantezi.

hele statör sorunu: aynı sorun bir otomobilde olsa sanayide o statörü yapan ustayı döverler.

bugün pulsar ile, dominar ile, xmax ile, nc750 ile türkiye'nin neresine gidersen git parçasını da tamirini de ustasını da bulursun.

keşke bu motorlar türkiye'de montajlansa. bajaj türkiye'de montaj fabrikası kursa. devlet %40 yerlilik şartı getirse...

mesela yerli montaj arabam ile korkusuzca istediğim yere giderim. biliyorum ki, türkiye'nin neresine gidersem gideyim parça ve usta sorunum olmayacak. ama işte bi kawasaki ya da suzuki gibi türkiye'de niş markalar korkutuyor. mahalle arasında karenajını kırsam 1 ay parça beklerim.
    Üstat eyvallah da 49.000'de Pulsar aldığında 112.000'e getirene kadar sana ne masraf açacaktır hesabını yaptın mı?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın hıcam bu konuda.

motosiklet benim için keyifli bir ulaşım aracı. dolayısıyla bajaj'a biniyorum. sadece keyif için biliyor olsaydım sportster 1200 alırdım.
    otomobil de benim için ulaşım aracı. eğer fetiş objesi olsaydı alfa 159 veya 166 alırdım. malum yürütebilirliği de düşünmek gerekiyor fiat'a biniyorum. en azından parça alırken kutusunda alfa logosu görüyorum diye kendimi kandırıyorum
    İlahi @ulkehan hocam, V Strom'u da fetiş objesi yaptın ya, çok mutlu oldum. Ben bunu katır niyetine aldım biniyordum halbuki.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar, hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Allah razı olsun, iyi ki varsınız. Konuyu hortlattığım ilk mesajım birkaç sayfa geride kalmış, genelde son mesajları takip ettiğimiz için önceki sayfalarda kalmış faydalı tablo gözümüze çarpmayabilir. Bundan dolayı o mesajı tekrardan buraya yazıp tablomu paylaşıyorum. Amacım eski bir motor almak isteyip de çok fazla gezen biri için bakım masrafları konusunda üç aşağı beş yukarı bir fikir vermek.

Geçen sene 29.Temmuz'da 86.000'deyken açtığım başlıktaki motorum için 1 senede ilave yaptığım masrafları ve bu masrafların hangi tarih ve kilometrelerde yapıldığını, ne kadar ödediğimi içeren tablo aşağıdadır. Bu, ilk sayfadaki tablonun devamıdır. Eski model motosiklet almak isteyenler için bir fikir vermesi adına paylaşıyorum.

https://i.hizliresim.com/91lr1es.jpg

Motoruma ihtiyacım olmamasına rağmen Aliexpress üzerinden double bubble tur camı ve de peglerde oluşan titreşimi azaltmak için lastikli peg siparişi verdim. Kargo ve vergiler dahil 2000 TL harcamam oldu, Ağustos'un ilk haftası elime ulaşır diye umuyorum. Bunun dışında ustamda radyatörü temizletmem ve sıvıları yenilemem gerek. Tahmini bir 500 TL de ona gider. Bütün bunları tamamladıktan sonra motorumu yıllar önce toparlayan ustada subap ve senkron ayarı yaptıracağım, egzantrik zinciri, otomatiği ve paletlerini yenileyeceğim. 10-15000 TL de bu işlem tutar. Gezmeye başlarsam yeniden 3-4 ay içinde motora yeni bir set lastik gerekecek, Road 4 takımı şu an 8000 TL. Bakalım o zaman ne kadar olur? Masraflar bitmiyor velhasıl.
    sen olmasan yakup taş yermiş
    iyi güzel bakıyorsun motosikletine bravo
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen olmasan yakup taş yermiş
    iyi güzel bakıyorsun motosikletine bravo
    Yakup da abisi Eyüp de süper adamlar. Bazen vakitsiz gidiyorum da "Abi boşver motoru bir el tavla atalım" diyor.
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlahi @ulkehan hocam, V Strom'u da fetiş objesi yaptın ya, çok mutlu oldum. Ben bunu katır niyetine aldım biniyordum halbuki.
    Yalnız iyi bakıyorsun o katıra, vurmuyorsun kırbacı.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)