Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Satilamayan Super Tenereler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar,sahibinden de tam 14 adet 2020 model sifir km super tenere ilani var,hepsi de yamaha bayi.

Olm 348.000 fiyata o motoru satamazsiniz,iki senedir kimse almamis bir iki sene daha almazlar.

285.000 tl o motorun hakki,anca o fiyata bu motorlari satabilirsiniz..yazik oluyor motora,indirin sunun fiyatini.

Biri de ilana yazmis "hemen teslim!" Afsssdsdad

Ulen 2 senedir bekliyor, tabiki hemen teslim olacak japanyodan mi gelecekti 2020 model motor.

Simdi neden yazdin bunu derseniz bilmiyorum,dert oldu bana bu super tenereler..,alan bayilere gecmis olsun diyelim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    dediğin gibi bir indirim vs de yok bayide çürümeye terk edilen 0km motorlar serisi.ayrıca bu modele fjr1300 leride ekleyebilirsin.fjr hastası da var ama onlarda çürüme adayları.3. adayda bence 3 tekerli olan mt09 var.onlarında işleri artık zor

Motosikleti
    Artık Yok...
    Satarlar enflasyon orantısında bir zaman sonra rakamları otomatik uygunlaşır .. tenere motor camiasında da herkesin yöneleceği talep ediceği bir motor değil .. satışı heleki o rakamlara birde bu ekonomik durumlardan ağır olur normal..

Şunuda diyim şahsi fikrim o 20 tenerede görüp görülecek bence son sıfır tenereler olucak bu saatten sonra Yamaha yeni tenere sanmam ki getirmez. Mt25 R25 nmax xmas takılır bence …
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin gibi bir indirim vs de yok bayide çürümeye terk edilen 0km motorlar serisi.ayrıca bu modele fjr1300 leride ekleyebilirsin.fjr hastası da var ama onlarda çürüme adayları.3. adayda bence 3 tekerli olan mt09 var.onlarında işleri artık zor
    O 3 tekerlikli ucubeyi alanin kendine saygisi yoktur,
    nasil bir ucubelik yarappim,evlerden irak

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O 3 tekerlikli ucubeyi alanin kendine saygisi yoktur,
    nasil bir ucubelik yarappim,evlerden irak
    Ona motosiklet demek bile motosiklete hakarettir.

Motosikleti
    cb250r
    Dostum sen benden daha iyi bilirsin muhtemelen ama yazayim yinede.

Standartustu kalite, deger, lezzet, konfor, vs vaadeden firmalar "satamadigini at" politikasini izler.

Sadece istanbulda Restoranlarda, cafelerde, pastanelerde gun sonu atilan yiyecekleri toplasan butun afrikayi besler.
    espresso, F54 ve M.balibey bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen benden daha iyi bilirsin muhtemelen ama yazayim yinede.

Standartustu kalite, deger, lezzet, konfor, vs vaadeden firmalar "satamadigini at" politikasini izler.

Sadece istanbulda Restoranlarda, cafelerde, pastanelerde gun sonu atilan yiyecekleri toplasan butun afrikayi besler.

Morukcum iyi guzel soyluyosunda is yamaha dan cikmis artik.Problem Dadas motorun(ornek) falan olmus

Elinde belki 3 adet super tenere,2 adet fjr1300 2 adet ucube nikken kalmis olabilir bu bayilerin.

Olan oldu artik,bu motorlari zararsiz elinden cikarmaya calismalari beyhude bir caba bence.

Bayramdan sonra arayip 285.000 son fiyat teklifi gececem bakalim..

Alacagimdan degil de en son kaca birakiyolar merak ettim.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    285 bine sıfır 2020 Africa var ilanda. 348 bine kim gidip o ucubeyi alır. Daha çok kalır o ilanlar yayında.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bayilerin stok yükü ile alakalı Yamaha ile bir anlaşması vardır muhtemelen.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Satılır enflasyon orantısında bugün 348 bin size fazla geliyor Eylül ekimde bajajlar 100-120 lere geldiğinde mt25 r25 nerdeyse 200 lere dayandığında vatandaş dönüp abi mt25 R25 250cc lik makine 200 bin tl lere dayanmış 1200cc lik teknolojik sıfır garantili tenere 348 bin tl bedava bu fiyata der..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Super Tenere hakkatten süper motorda ikinci elde çok değer kaybettiriyor yahu , daha öncede konuşmuştuk ben 10 yaşında GS alırken aynı paraya 2-3 yaşında Tenere 1200 , Crosstourer 1200 , Tiger 1200 , Multi 950-1200 ler vardı , içlerinde Super Tenere ve 950 Multi en beğendiklerimdi , uzun dönem değer kayıplarını mukayese edince TR de GS açık ara avantajlı , ayrıca diğerleri 50.000 km yi geçtiğinde iyice değer yitiriyor , hele 100.000 de neredeyse çöp muamelesi görüyorlar , buna senin şamrelli Africa da dahil..kısaca 350 bine gider 2017 falan GS alırım , satılırmı edilirmi kafam rahat binerim , senin gibi yakıt tüketim cimrileri içinde GS makbuldür çünkü hepsinden daha az tüketiyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Super Tenere hakkatten süper motorda ikinci elde çok değer kaybettiriyor yahu , daha öncede konuşmuştuk ben 10 yaşında GS alırken aynı paraya 2-3 yaşında Tenere 1200 , Crosstourer 1200 , Tiger 1200 , Multi 950-1200 ler vardı , içlerinde Super Tenere ve 950 Multi en beğendiklerimdi , uzun dönem değer kayıplarını mukayese edince TR de GS açık ara avantajlı , ayrıca diğerleri 50.000 km yi geçtiğinde iyice değer yitiriyor , hele 100.000 de neredeyse çöp muamelesi görüyorlar , buna senin şamrelli Africa da dahil..kısaca 350 bine gider 2017 falan GS alırım , satılırmı edilirmi kafam rahat binerim , senin gibi yakıt tüketim cimrileri içinde GS makbuldür çünkü hepsinden daha az tüketiyor..
    Yavv turk milletinin amatorlugu yuzunden gs boyle kiymetli..

350.000 tl ye 2017 bilmem kac bin kmde motoru almak mantikli mi ?

Gozun motor gorsun..canli gordum cok fena bisey..tam bir allahsiz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87210258/detay

Bunun egzozu kararmis mi sence ? Biraz zorlamislar mi bu motoru ?

Yavv sen benim africa ile ne ugrasiyosun ? Samriyelli cunku profosyenel dağ motoru bu dağğ.

100.000 km yi gectim adam 3.2 lt yakiyo...yok boyle bir motor, gs i cok pis dover..ustelik cok yakisikli.

İns birgun alirsin ;)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavv turk milletinin amatorlugu yuzunden gs boyle kiymetli..

350.000 tl ye 2017 bilmem kac bin kmde motoru almak mantikli mi ?

Gozun motor gorsun..canli gordum cok fena bisey..tam bir allahsiz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87210258/detay

Bunun egzozu kararmis mi sence ? Biraz zorlamislar mi bu motoru ?

Yavv sen benim africa ile ne ugrasiyosun ? Samriyelli cunku profosyenel dağ motoru bu dağğ.

100.000 km yi gectim adam 3.2 lt yakiyo...yok boyle bir motor, gs i cok pis dover..ustelik cok yakisikli.

İns birgun alirsin ;)

Ahahah canlı gördüğün motoru abin 200 km ye yakın kullandı kardeşim ;)

hiçbiri kötü değil , dikkat edersen Super Tenere ve 950 Multi yi çok beğendiğimi yazdım , 1290 da nefis makina , GS den kopya çekip benzin deposunu yan grenajların altına çekmişler , ağırlık merkezi yere dahada yaklaşmış harika olmuş , Africa da yakışıklı motor eyvallah ama yazdığım gerçek , yüksek kilometrelileri aşırı deger kaybediyor , Gs le takas ettiğim Vstrom 105.000 de idi , onda da aynı sorun var , tanıdığım galerici arkadaşlarım bile almak istemedi , alanda o zaman 50bin lira eden motora 35-40 teklif ettiler , bende 55bin e takas kabul edince hemen GS ile değiştim , 20.000 ne yaklaştım şimdilik memnunum..ayrıca şamrelli motorla uzun yola hayatta gitmem , dağ taş motoruymuş peeh , 240 kiloyu dağa taşa vuranın aklına şaşarım , ya ultra amatördür iki ayak yerde birinci vites gider yada ultra profesyoneldir uçar kaçar , ikinci kategoride ne sen nede ben değiliz ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahah canlı gördüğün motoru abin 200 km ye yakın kullandı kardeşim ;)

hiçbiri kötü değil , dikkat edersen Super Tenere ve 950 Multi yi çok beğendiğimi yazdım , 1290 da nefis makina , GS den kopya çekip benzin deposunu yan grenajların altına çekmişler , ağırlık merkezi yere dahada yaklaşmış harika olmuş , Africa da yakışıklı motor eyvallah ama yazdığım gerçek , yüksek kilometrelileri aşırı deger kaybediyor , Gs le takas ettiğim Vstrom 105.000 de idi , onda da aynı sorun var , tanıdığım galerici arkadaşlarım bile almak istemedi , alanda o zaman 50bin lira eden motora 35-40 teklif ettiler , bende 55bin e takas kabul edince hemen GS ile değiştim , 20.000 ne yaklaştım şimdilik memnunum..ayrıca şamrelli motorla uzun yola hayatta gitmem , dağ taş motoruymuş peeh , 240 kiloyu dağa taşa vuranın aklına şaşarım , ya ultra amatördür iki ayak yerde birinci vites gider yada ultra profesyoneldir uçar kaçar , ikinci kategoride ne sen nede ben değiliz ;)
    Yani evet, ilana koysam 170 desem almazlar.100.000km yi devirmis yaaa.almasinlar nakoyum,,tas gibi motor binmeye devam ederim ..

Satacak olursam da akli basinda,tanidik bir insana veririm..ozel bir motor benimki niki sende biliyosun yaniiii.

Varsa akli basinda,cok efendi,aydin goruslu bir tanidik 170.000 e verebiliririmmmm..ama kesin degil

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Vay vay vay fiyatlara bak sen. Yok arkadaşlar ben bu fiyatlara bi türlü alışamadım. Yahu süper tenere temiz düşük km olanlarına 70-80 istendiği zamanları bilirim, ağırlığı yüzünden vazgeçmiştim, şu geldiği noktaya bakın.

Süper tenere güzel motor ama bir GS ile SuperAdventure ile bir tutmam, tutamam, yamaha kusuruma bakmasın

Arabada da benzer bir olay vardır, bilen bilir, psikolojik bir sınır vardır. Belirli bir fiyatın üzerine çıkınca örneğin bu rakama 1 milyon tl diyelim, standart marka sıfır bir araba alacağıma gider premium markalardan temiz 2. el alırım diyor insanlar.

Motorda da bu geçerli diye düşünüyorum. Ne kadar eleştiren olursa olsun BMW nin GS serisi adv piyasasının zirvesindeki modellerinden biri. Adeta bir referans noktası. Adamlar diğer markaların kampana fren kullandığı yıllarda bile GS serilerine abs yi standart olarak koymuş.

Super tenere artan döviz kurları vs ile o fiyatlara çıktı diye o paraları hak eden bir motor değil bence. Ha o parayı verecek imkanım olsa gidipte super tenere almam zaten, bu segmentteki premium modellere bakarım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Valla şu GS'i çok merak ediyorum. Hiç sürmedim, hakikaten nasıl gidiyor, duruyor, dönüyor, nedir olayı öğrenmeyi çok istiyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla şu GS'i çok merak ediyorum. Hiç sürmedim, hakikaten nasıl gidiyor, duruyor, dönüyor, nedir olayı öğrenmeyi çok istiyorum.
    Sürmen şart hocam, anlatılmaz yaşanır derler ya öyle bişey. 1150 ve 1200 sürme şansım oldu, alet virajları kendisi dönüyor desem yalan olmaz.

Frenlemesi muhteşem, o koca cüssesine rağmen lönk diye duruyor, birde sert fren yapınca ön taraf telelever sayesinde diğer endurolardaki gibi öne gömülmüyor.

Amortisör konforu da muhteşem, alet yaylana yaylana gidiyor.

Ama hiç eksiği yok mu bu canavarın? Elbet var. Vites geçişleri çat çut, japonlardan sonra sanki ayağımla dal kırıyormuşum hissi verdi bana Motorun rölantide çalışması bi acaip, rölantide garip bir titreşim var, sanırım boxer olduğundan. Telelever sayesinde ön amortisör çok konforlu ama çok hissiz, geri bildirim yok gibi bişey. Benim bindiğim modeller hava soğutmalıydı, yazın bacak pişiren cinsten sıcak hava veriyor ayaklara.

Tracer 900 almadan önce çok düşündüm, az bütçeyi zorlayıp temizinden 2. el bir 1200 GS alsam mı diye, benim kullanım tarzıma ve ihtiyacıma o an hitap etmediği için vazgeçmiştim.

Ama biraz daha yaşlanınca GS alıp haftasonları gözlemeci turlarına başlayabilirim
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürmen şart hocam, anlatılmaz yaşanır derler ya öyle bişey. 1150 ve 1200 sürme şansım oldu, alet virajları kendisi dönüyor desem yalan olmaz.

Frenlemesi muhteşem, o koca cüssesine rağmen lönk diye duruyor, birde sert fren yapınca ön taraf telelever sayesinde diğer endurolardaki gibi öne gömülmüyor.

Amortisör konforu da muhteşem, alet yaylana yaylana gidiyor.

Ama hiç eksiği yok mu bu canavarın? Elbet var. Vites geçişleri çat çut, japonlardan sonra sanki ayağımla dal kırıyormuşum hissi verdi bana Motorun rölantide çalışması bi acaip, rölantide garip bir titreşim var, sanırım boxer olduğundan. Telelever sayesinde ön amortisör çok konforlu ama çok hissiz, geri bildirim yok gibi bişey. Benim bindiğim modeller hava soğutmalıydı, yazın bacak pişiren cinsten sıcak hava veriyor ayaklara.

Tracer 900 almadan önce çok düşündüm, az bütçeyi zorlayıp temizinden 2. el bir 1200 GS alsam mı diye, benim kullanım tarzıma ve ihtiyacıma o an hitap etmediği için vazgeçmiştim.

Ama biraz daha yaşlanınca GS alıp haftasonları gözlemeci turlarına başlayabilirim
    Ne güzel, insan her gün yeni bir şey öğreniyor. Yamaha Mt Tour'da bu sene Tracer 9 Gt sürdüm, gerçekten bayıldım, muazzam bir motordu. Aşık oldum o motora desem yeridir. Yine de 1000 cc üst Adv almaya kalksam ilk Ktm.leri araştırırım gibime geliyor ama bu kadar insan Ktm yerine Gs alıyorsa benim göremediğim, bilemediğim ama onların görüp bildiği bir şey var.
    SuleymanE ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel, insan her gün yeni bir şey öğreniyor. Yamaha Mt Tour'da bu sene Tracer 9 Gt sürdüm, gerçekten bayıldım, muazzam bir motordu. Aşık oldum o motora desem yeridir. Yine de 1000 cc üst Adv almaya kalksam ilk Ktm.leri araştırırım gibime geliyor ama bu kadar insan Ktm yerine Gs alıyorsa benim göremediğim, bilemediğim ama onların görüp bildiği bir şey var.
    Açıkçası ktm de son yıllarda muhteşem atılım yaptı, Yeni 1290 SuperAdv. lerinde bence GS ten aşağı kalır yanı yok. Tam bir teknoloji abidesi.

Ama bence GS leri zirveye taşıyan zamanının hep en ileri teknolojilerini kullanması, çok sağlam olması ve heybetli yapısı oldu. Örneğin sürdüğüm 2002 model 1150 de brembo fren, abs, elcik ısıtma standarttı. Düşün hocam 20 yaşında motorda brembo fren var, abs var, elcik ısıtma var ve bunlar standart olarak sunulmuş.

Birde boxer motor ve tipi sayesinde piyasada Gs den daha iri ve heybetli başka enduro olduğunu sanmıyorum. Şöyle yeni model koruma demirleri takılı R 1250 GS Adventure den daha geniş, daha iri, daha heybetli bir motor bulmak zor. Alet 6 aylık hamile milka ineğiyle kapışır ebat olarak

Bizim millet de büyük sever aga, "o kadar para veriyorsam, büyük olsun, namım yürüsün" diyen kesim çok
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ktm de son yıllarda muhteşem atılım yaptı, Yeni 1290 SuperAdv. lerinde bence GS ten aşağı kalır yanı yok. Tam bir teknoloji abidesi.

Ama bence GS leri zirveye taşıyan zamanının hep en ileri teknolojilerini kullanması, çok sağlam olması ve heybetli yapısı oldu. Örneğin sürdüğüm 2002 model 1150 de brembo fren, abs, elcik ısıtma standarttı. Düşün hocam 20 yaşında motorda brembo fren var, abs var, elcik ısıtma var ve bunlar standart olarak sunulmuş.

Birde boxer motor ve tipi sayesinde piyasada Gs den daha iri ve heybetli başka enduro olduğunu sanmıyorum. Şöyle yeni model koruma demirleri takılı R 1250 GS Adventure den daha geniş, daha iri, daha heybetli bir motor bulmak zor. Alet 6 aylık hamile milka ineğiyle kapışır ebat olarak

Bizim millet de büyük sever aga, "o kadar para veriyorsam, büyük olsun, namım yürüsün" diyen kesim çok
    Dün vaktim boş, hava da güzeldi. İstanbul Şile-Darlık taraflarında sapık gibi süreyim dedim. Denk geldiğim Gs Adv.ler hakikaten kamyonet gibi heybetli ve ayı gibiydi. Buarada bir grup var kimdir bu forumdan mıdır bilemiyorum full Tuono ve Rs660, ben bu kadar Aprilia'yı Doğan Trend'de bile görmedim.
    SuleymanE, levend84 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)