Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Satilamayan Super Tenereler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde o rakamlara çok takılma cebinde belki 300 bin sıcak parayla gitsen hemen verirler..
    Logaritmik,uc bayiye telefon ettim.Gercek bir alici gibi davrandim.

Birinci bayi sagolsun ust duzey bir indirim yapti.3000 inerim sana dedi.Aksesuarda da yardimci olurmus.

İkinci bayi,plaka vegiler anahtar teslim 350.000 olur dedi yani indirim falan yok mu dedim,fiyat bu dedi.

2022 modeli 450.000 den asagi olmazmis,bu firsati kacirma cok aglarsin dedi..nerdeyse ikna olacaktim,dusunecem bu cazip teklifi diyerek kapadim.

Ucuncu bayi ise donus yapmadi..

akilli olsalar en azindan 300.000 e birakmalari gerekirdi,..satis yoneticileri iyi degil bunlarin,hala gerceklerin farkinda degilller!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birinci bayi sagolsun ust duzey bir indirim yapti.3000 inerim sana dedi.Aksesuarda da yardimci olurmus.

İkinci bayi,plaka vegiler anahtar teslim 350.000 olur dedi yani indirim falan yok mu dedim,fiyat bu dedi.

2022 modeli 450.000 den asagi olmazmis,bu firsati kacirma cok aglarsin dedi..nerdeyse ikna olacaktim,dusunecem bu cazip teklifi diyerek kapadim.

akilli olsalar en azindan 300.000 e birakmalari gerekirdi,..satis yoneticileri iyi degil bunlarin,hala gerceklerin farkinda degilller!!
    Desteyle papelleri vuramadin mi ağizlarina

Ben para gitmesin diye yemek bile yemiyorum..

200 oranli kupon tutturursam alirim diyemedin mi?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet

Hırbo , pazarlık araç başında yapılır telefonda değil hala öğrenemedin mi ?, vel kam tu turkey ;)

galeriye gidip canlı sıcak parayı masanın üstüne vurucan bak bakalım o 3000 lik indirim 30bin oluyor mu olmuyor mu.. cash parayı gördümü adamın aklını alırsın kardeşim ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo , pazarlık araç başında yapılır telefonda değil hala öğrenemedin mi ?, vel kam tu turkey ;)

galeriye gidip canlı sıcak parayı masanın üstüne vurucan bak bakalım o 3000 lik indirim 30bin oluyor mu olmuyor mu.. cash parayı gördümü adamın aklını alırsın kardeşim ;)
    Harbi mi diyon ?

Ben gercek bir alici gibi davrandim ama..param hazir,butun bayileri ariyorum en uygun olani alacagim,o yuzden verebilecegiz en dusuk fiyati verin lutfen dedim.

O kadar inandirici konustum ki 3000 tl inen ,napiyoruz aliyo musuz dedi

Dedim diger bayilerddn de fiyat almam gerekiyor,ok dedi.haber bekliyor benden :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desteyle papelleri vuramadin mi ağizlarina

Ben para gitmesin diye yemek bile yemiyorum..

200 oranli kupon tutturursam alirim diyemedin mi?

O kadar da degil levent..beni cimri bir adam yaptin,oyle biri degilim yav
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Niki dayı hakli,

Masaya desteleri koyduğun veya havalede miktari gordugu an,far görmus tavşan gibi hemen faturayi keser.karnin açsa 1.5 kuşbaşılı kaşarli bile söyler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niki dayı hakli,

Masaya desteleri koyduğun veya havalede miktari gordugu an,far görmus tavşan gibi hemen faturayi keser.karnin açsa 1.5 kuşbaşılı kaşarli bile söyler.
    Gulduruyosunuz beni

Bu islerin oyle halledilebilecegine inanmiyorum.Malini satmak isteyen adam telefonda da iner

Ya istanbuldaki hadi inmedi ok,buyuk bayi bu..anadoluda bulunan bayinin tok satici taviri cok sasirrti.

Motosikleti
    ......
    Gulduruyosunuz beni

Bu islerin oyle halledilebilecegine inanmiyorum.Malini satmak isteyen adam telefonda da iner

Ya istanbuldaki hadi inmedi ok,buyuk bayi bu..anadoluda bulunan bayinin tok satici taviri cok sasirrti.
    Senin gibi günde en az 10 kişi ariyor.

Bayi,kimin ciddi alici,kimin can sıkıntısına aradiğini bilemez

Yüz yüze pazarlik çok farkli.

Bayinin,o ay ödemesi vardir,yüklü yedek parça aksesuar çekecektir falan,ilac gibi gelir 300bin.

Hee,bayinin tuzu kurudur,parça stoğu fazladir vs.fiyatta inmez.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben xmax'ı alırken Yamaha bayisi sadece 400 lira inmişti sıfır liste fiyatından. zaten daha o zaman da bayilerde çok xmax yoktu, çoğunda olan da beyaz ya da parlak siyahtı ben mat koyu gri olanı istiyordum, bir tek o bayide vardı.

Kırmızısı olaymış pazarlık yapmazdım, kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun.
    GoGi, levend84 ve SuleymanE bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yamaha bayileri belirli bir fiyatın altına inmiyor. İster bayiye amuda kalkıp elleriniz üzerinde yürüyerek girin, ister takla atın, ister bunga bunga dansı yapın, ister masaya 300bin tl ye tekabül eden 6200 dinar koyun, şartlar değişmeyecek. Buna emin olabilirsiniz

Ha bayiye nakitle gidersin, bayi de nakitle gelmiş müşteriyi kaçırmamak için ufak bir jest yapabilir. Bu bir koruma demiri veya bir bakım veya 3-5 bin tl lik bir ek indirim olabilir. Ama öyle 40-50 bin tl indirim anca galericiler sitesinde olur, yamahada o kadar indirim alan insan evladı ben daha görmedim, duymadım.

Eğer tipiniz 7 bela hüsnüye beziyorsa, bayii sahibi de sizi 7 bela hüsnü sanıp çok korkarsa, belki o zaman istediğiniz paraya motoru verir
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sorsan millet yüksek hacim motorda kuyruğa girmiş sıra bekliyor galerilerde de alayı yatıyor 2019-2020 modeller..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha bayileri belirli bir fiyatın altına inmiyor. İster bayiye amuda kalkıp elleriniz üzerinde yürüyerek girin, ister takla atın, ister bunga bunga dansı yapın, ister masaya 300bin tl ye tekabül eden 6200 dinar koyun, şartlar değişmeyecek. Buna emin olabilirsiniz

Ha bayiye nakitle gidersin, bayi de nakitle gelmiş müşteriyi kaçırmamak için ufak bir jest yapabilir. Bu bir koruma demiri veya bir bakım veya 3-5 bin tl lik bir ek indirim olabilir. Ama öyle 40-50 bin tl indirim anca galericiler sitesinde olur, yamahada o kadar indirim alan insan evladı ben daha görmedim, duymadım.

Eğer tipiniz 7 bela hüsnüye beziyorsa, bayii sahibi de sizi 7 bela hüsnü sanıp çok korkarsa, belki o zaman istediğiniz paraya motoru verir
    Benim motoru aldığım bayi tok satıcı. Benim aldığım zamanlarda polislere yüzlerce tracer 900 satmıştı. O kadar satıştan sonra kesin onların bakım ihalesi falan da varken 3-5 bireysel müşterinin ne gibi bir pazarlık gücü olabilir ki.
    SuleymanE bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoru aldığım bayi tok satıcı. Benim aldığım zamanlarda polislere yüzlerce tracer 900 satmıştı. O kadar satıştan sonra kesin onların bakım ihalesi falan da varken 3-5 bireysel müşterinin ne gibi bir pazarlık gücü olabilir ki.
    Aynen öyle hocam. Zaten birçok model yok satıyor, nmax, xmax, MT, tracer vb. serilerden dünyanın parasını kazanıyorlar. Birde servis ve bakım kısmından da düzenli olarak güzel nakit akışları var. Geriye kalan R1 veya süper tenere gibi kupon modellerden çok satılmıyor diye dert edip ölü fiyata verecek durumda değiller, hepsi tok satıcı.

Bireysel alıcının da pazarlık konusunda pek şansı kalmıyor haliyle.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25

Olm 348.000 fiyata o motoru satamazsiniz,iki senedir kimse almamis bir iki sene daha almazlar.

285.000 tl o motorun hakki,anca o fiyata bu motorlari satabilirsiniz..yazik oluyor motora,indirin sunun fiyatini.

Diğer yazılanları okumadım.

Bu kısma takıldım ben nereden çıktı 285 bin olduğu. Bayi karı olmaz ya hadi %10 olsa demek ki bayiye maliyeti, ulen hadi yine abartayım 300 bin olsun. Adam Niye zarar ederek 285 e satsın. Kim 300 e aldığını 285 e satıyor.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer yazılanları okumadım.

Bu kısma takıldım ben nereden çıktı 285 bin olduğu. Bayi karı olmaz ya hadi %10 olsa demek ki bayiye maliyeti, ulen hadi yine abartayım 300 bin olsun. Adam Niye zarar ederek 285 e satsın. Kim 300 e aldığını 285 e satıyor.
    Kardesim bir laf vardir,"gotuyle inatlasan donuna sicar" diye..yani sonuca ulasma sansin yoksa inat etmeye gerek yok.

Ticarette her zaman kar edecen diye bir kural var mi ? Bu motorlar 2 senedir satilamamis ,ee ulkenin durumu da iyi degil, nasil olacak bu is ?

Hadi bu super tenere, yani az da olsa bir umut var.Peki arkadaalarin dedigi gibi nikken i ne yapacaz ?

Mumkun degil ya..liste fiyati 300 olan nikken i bana 200 e veriyoruz deseler almam.ne yapacam ben nikkenle ?

Bir heves aldim diyelim,onu satarken canin cikar

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Orta sınıf patates durumda olduğu için, krediler faizler yüksek olduğu için orta sınıfın artık böyle motorlar alması zor. anca bir iki ehli keyif zenginin keyfi gelecek heves edecek de..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zenginde farklı değil onlarda kendi içlerinde kesimlere ayrılıyor çevremde gördüğüm kendini korumaya alan zenginler var yaşam kalitelerini lükslerini bozmadan ekstra çok elzem olmadıkça harcamada yapmadan yaşıyorlar…harcama yapıcaklarsada lüks değil makul olana yöneliyorlar.. yani adam 300 bin şuna vereceğime 100 bin buna veririm işler düzenlene piyasa normale dönene kadar biner işler normale döndümü satar istediğimi alırım kafasında..

İkinci kesim umru değil para derdi yok ..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)