Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Polisten Kuryeye Tehdit "Beynine Sıkarım"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abi kurye kaçsa adam kafana sıkarım demekle haklıymış gibi konuşuyorsunuz. Türk polisinin işini iyi yapanina,halkın polisi olanına can kurban ama bir çoğu içindeki şiddeti devletin verdiği yetkiyle dışarı çıkartan kompleksli boş adamlar. Şimdi diyeceksiniz beş parmağın beşi bir mi diye?

Türk polisi ise bir olması lazım. Daha iyi eğitim verilmesi lazım,psikolojik testler yapılması lazım bu tarz hareketler yapanların cezalandırılması lazım. Vatandaşa zorbalık yapamaz. Emniyetin , devletin var oluşu halktır bunu unutmayın ( lütfen şimdi konuyu pohlere yada terörle mücadele edenlere çevirmeyin onların yeri ayrı.) Ben halka boruyu otturenlerden bahsediyorum. İyi polisleri konu dışı tutuyorum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zazenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke tüm olan biteni baştan itibaren izleyebilseymişiz, bu şekilde tarafsız olamıyoruz ne yazık ki.
    Varsayalım ki tüm olay şu şekilde gerçekleşti: "Kurye ters şeride girdi iki kere, daha sonra ekip bunu fark edip peşine düştü. 50 metre değil de birkaç kilometre kovalamaca yaşandı ve sonrasında kurye durmaya karar verip durdu. Polisler araçtan indi ve kuryeden motordan uzaklaşmasını ve gerekli evrakları kendilerine vermelerini istedi. Kurye diklenerek konuşup itiraz etti diyelim. Sonrasında da bunlar yaşandı."
    Olay bu şekilde vuku bulmuş olsa ve kurye polislere zorluk çıkarmış olsa yapılan muamele doğru mu oluyor? Videonun öncesi de olsa -her bir detay ile- "Beynine sıkardım." dediği an polis haddini aşmıştır. Kamera ile ya da söz ile kışkırtılmış olsa dahi polis böyle bir muamele yapamaz. Alırsın götürürsün karakola, gerekli işlemleri yaparsın ve yargıya bırakırsın.
    Kısaca bana göre, söz konusu durumda 'tarafsız' olunabilecek bir şey yok zaten.
    espresso bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polisin konuşması ve yaklaşımı tamamen yanlış o şekilde resmi bir görev ifa edilemez.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı zazenya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varsayalım ki tüm olay şu şekilde gerçekleşti: "Kurye ters şeride girdi iki kere, daha sonra ekip bunu fark edip peşine düştü. 50 metre değil de birkaç kilometre kovalamaca yaşandı ve sonrasında kurye durmaya karar verip durdu. Polisler araçtan indi ve kuryeden motordan uzaklaşmasını ve gerekli evrakları kendilerine vermelerini istedi. Kurye diklenerek konuşup itiraz etti diyelim. Sonrasında da bunlar yaşandı."
    Olay bu şekilde vuku bulmuş olsa ve kurye polislere zorluk çıkarmış olsa yapılan muamele doğru mu oluyor? Videonun öncesi de olsa -her bir detay ile- "Beynine sıkardım." dediği an polis haddini aşmıştır. Kamera ile ya da söz ile kışkırtılmış olsa dahi polis böyle bir muamele yapamaz. Alırsın götürürsün karakola, gerekli işlemleri yaparsın ve yargıya bırakırsın.
    Kısaca bana göre, söz konusu durumda 'tarafsız' olunabilecek bir şey yok zaten.
    Evet tarafsız olmak durumundayız. Burada polisin yediği naneye, konuştuğu dilin yanlışlığına ben zaten "doğru yapmış, iyi yapmış" demiyorum. Diyemem de. Ancak kesilmiş, biçilmiş bu kısa videodan hareketle olayın diğer tarafındaki motosiklet sürücüsü arkadaşı "masum ve mağdur kardeşimiz" olarak bizden görmemek lazım. Çünkü video bu haliyle şu şekilde algılanıyor; kurye arkadaş yolunda dümdüz ve kurallara uygun giderken bir anda durup dururken trafik ekipleri bu arkadaşı çevirip hakaret ve tehdit ederek zor kullanıyorlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Polise "Sen önce sokakta karısını bıçaklayan adama sık" veya "Sen ancak kendini kaybedince, kafan iyiyse birilerine sıkarsın" demek lazım. Bizim polisimiz kimseye ateş edemez, tabancası süstür. Diğer yandan geçen gün Youtube'da ABD polis kamerasının görüntülerinin verildiği kanalı izliyorum, o adamlardaki yetki bizim polislerde olsa önlerine geleni vururlar. Adamların hepsi şüpheliye aynı sertlik veya nezakette yaklaşıp aynı durumlarda aynı tepkileri veriyorlar. Robot gibi hareket ediyorlar. Mutlaka istisnaları vardır ama %90'ı böyle...

Bu kurye arkadaşlar giderek insanın tahammül sınırlarını zorlamaya başladılar. Ne kırmızı ışık dinliyorlar, ne trafik sıkışıklığı... Sürekli bir telaş bir saygısızlık. Bence kaza yaptıklarında veya trafik suçu işlediklerinde cezaları normalin birkaç katı olmalı. Ayrıca onlarla birlikte çalıştıkları işlemeye de ceza gitmeli ve ceza adetleri sicillerine işlenmeli. Başka türlü bu iş çözülmeyecek.

chosenone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten polis çocuğun yaptığı şeyi söylemiş başka bir şey olsa yine söylerdi eminim, mahalle ablaları gibi atışmışlar, "görev böyle yapılmaz" diyeceğimde bir gülme geliyor.

Görev diyorum çünkü kuryenin de suçlu olduğundan adım gibi eminim. Daha 2 gün önce kuryenin biri önüme bildiğin motoru yatırarak sıfır girdi, araçla çarpmamak için zor topladım, kornaya bastım umursamadı bile ama suçu ne olursa olsun ben poliste olsam, generalde olsam inip "senin gafağa suharun" diyemezdim o çocuğa; yani problem polis kurye değil, sorun Türkiye'de cehaletin geldiği nokta.

Neyse sonra işte biraz bekleyip sonra "Türkiye burası işte" diye söylenip geçiyorum.

Ayrıca ben bu kamu görevlilerinin şiveli konuşmasına ayar oluyorum, bu olayda "Gafana suharun bi dene" diyen adamdan ne nezaketi, ne kanunu bekliyorsunuz? Hiç mi eğitmedin kendini kardeşim bu levela gelene kadar diyesim geliyor ama yine hangi level diye susuyorum. Ülkenin çoğu bakanı bile Türkçe konuşamıyor sonuçta.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı chosenone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten polis çocuğun yaptığı şeyi söylemiş başka bir şey olsa yine söylerdi eminim, mahalle ablaları gibi atışmışlar, "görev böyle yapılmaz" diyeceğimde bir gülme geliyor.

Görev diyorum çünkü kuryenin de suçlu olduğundan adım gibi eminim. Daha 2 gün önce kuryenin biri önüme bildiğin motoru yatırarak sıfır girdi, araçla çarpmamak için zor topladım, kornaya bastım umursamadı bile ama suçu ne olursa olsun ben poliste olsam, generalde olsam inip "senin gafağa suharun" diyemezdim o çocuğa; yani problem polis kurye değil, sorun Türkiye'de cehaletin geldiği nokta.

Neyse sonra işte biraz bekleyip sonra "Türkiye burası işte" diye söylenip geçiyorum.

Ayrıca ben bu kamu görevlilerinin şiveli konuşmasına ayar oluyorum, bu olayda "Gafana suharun bi dene" diyen adamdan ne nezaketi, ne kanunu bekliyorsunuz? Hiç mi eğitmedin kendini kardeşim bu levela gelene kadar diyesim geliyor ama yine hangi level diye susuyorum. Ülkenin çoğu bakanı bile Türkçe konuşamıyor sonuçta.
    Bu şive benim de dikkatimi çekti. Yeni mezun olmuş da ilk görevi İstanbul'a mı çıkmış acaba. Veya zamanında Fetönün 1 senede teşkilata yerleştirdiği adamlar gibi adamlar mı sokuluyor.
    chosenone bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Beyne sıkmak.. Abimiz fazla çukur seyretmiş...
    Hiç bir polisin beyne sıkmak yetkisinde yok..Delikanlıysa sıksın..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chosenone adlı üyeden alıntı Mesajı göster

chosenone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi tane daha level var aynı cümlede onu büyütmeyi unutmuşsun ama Türkçe kurallarına göre yanlış yazmışım levele yazmam gerekiyordu, ilgin için sağol dostum.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polise "Sen önce sokakta karısını bıçaklayan adama sık" veya "Sen ancak kendini kaybedince, kafan iyiyse birilerine sıkarsın" demek lazım. Bizim polisimiz kimseye ateş edemez, tabancası süstür. Diğer yandan geçen gün Youtube'da ABD polis kamerasının görüntülerinin verildiği kanalı izliyorum, o adamlardaki yetki bizim polislerde olsa önlerine geleni vururlar. Adamların hepsi şüpheliye aynı sertlik veya nezakette yaklaşıp aynı durumlarda aynı tepkileri veriyorlar. Robot gibi hareket ediyorlar. Mutlaka istisnaları vardır ama %90'ı böyle...

Bu kurye arkadaşlar giderek insanın tahammül sınırlarını zorlamaya başladılar. Ne kırmızı ışık dinliyorlar, ne trafik sıkışıklığı... Sürekli bir telaş bir saygısızlık. Bence kaza yaptıklarında veya trafik suçu işlediklerinde cezaları normalin birkaç katı olmalı. Ayrıca onlarla birlikte çalıştıkları işlemeye de ceza gitmeli ve ceza adetleri sicillerine işlenmeli. Başka türlü bu iş çözülmeyecek.
    Amerikan polisi ile bizimkiler aynı ligde bile değiller. Onların en eğitimsizi bizim polisin en eğitimlisi ile ancak eşit seviyede. Bize robot gibi geliyor ama olması gereken o aslında. O yüzden buradan yurtdışına gidenler bir anda trafik kurallarına uymaya başlıyorlar. Burada maganda orada kuzu.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Garip bir toplumuz.
    "Amerigada olsa polis sorgusuz sualsiz çeker vurur karşim" diyenlerin
    şimdi "polis nasıl böyle konuşur amuğagoyyim" diye serzenişini bir ben mi garipsiyorum.

çok ilginç arkadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan polisi ile bizimkiler aynı ligde bile değiller. Onların en eğitimsizi bizim polisin en eğitimlisi ile ancak eşit seviyede. Bize robot gibi geliyor ama olması gereken o aslında. O yüzden buradan yurtdışına gidenler bir anda trafik kurallarına uymaya başlıyorlar. Burada maganda orada kuzu.
    Bu bizim toplumumuzun genel yapısı malesef.
    Yurt dışına çıkınca net yaşıyorsunuz bu olayı.
    Türkiye tarafında pasaport sırası beklerken birbirinin sırasına giren mi dersiniz milleti itip kakan mı dersiniz sırayı 3 4 farklı kola iten mi dersiniz.
    karşıya geçtikleri gibi aynı kişiler tek ve nizami sıra oluyorlar.
    sanki 10 metre önce bir birlerinin sırasını gasp edenler onlar değilmiş gibi.
    örnekler çoğalır.
    chosenone bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Maalesef bu şekilde ölen çok oldu. Sıksa ölsen, dur ihtarına uymadı uyarı ateşi açtım dese ne olacak?? Buna benzer bir çok olay yaşandı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)