Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

İkinci el piyasasinda tehlike çanlari caliyorrr

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı ozanturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de yaz ayları gelince herkesin kimse araca binemiyor, süremiyor fiyatlar düşer dediği dönemde favoriye bir araç alıp gözlemlerseniz fiyatlar sürekli artıyor.
    .
    Katılmıyorum. 5-6 aydır araç takibi yapıyorum, aynı model araçları favoriye alıp takip ediyorum, hiç birinin fiyatı artmadı, sürekli düşüyor fiyatlar. 400 civarı ile başlayan satıcıların 320'ye kadar düştüğünü gördüm, satamıyor. Alıcı taraf şirket ise satış oluyor, sonuçta parasını devlet ödüyor,onlar da sıfır alıyor zaten, bireysel alıcı yok denecek kadar azaldı.
    Basit bir örnek : https://banaozel.sahibinden.com/favo...08672015&s=mdn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trendyol GO ve diğer firmalarda çalışmak üzere alınan 50-250cc arası scooterlar zaten piyasada çok satılmaya başladı. Benzinin 20tl ortalamsında olmasından dolayı zaten büyük cc motorları pek çıkartmaz oldu millet. Saçma sapan bir şekilde xmax gibi motorun sıfırı 100k TL'yi geçince fiyatlar geri dönülmeksizin uçtu. 2 ay önce 2.el 2021 model Honda PCX'i 56000tl'ye aldılar gözümün önünde. Dandik pulsar olmuş 54.5k tl. Cf moto 400nk'nın fiyatı galiba 99k idi. 2006 model CBF 500'e bile 75k fiyat çekiyorlar. Bu motor 12.5k'ya alıcı bulamıyordu.

En temiz çare sigorta satışından hurda motor alıp, peyderpey tamir edip trafiğe çıkartmak veya bisiklet!..
    Kirve haklisin,

Tramerden aldigin kazali ve cekme belgeli motoru toplatip,trafige sokmak,tuv muayenesi,

Örnek,

Tramerden,bir tane nc veya tracer buldun,

modeline gore,hurda haliyle min 50-60bin cekerler,80 bine kadar gider,

Hasar önde ise,maşalar 7 bin,kafa komple 4 bin,gösterge 5-6 bin,jant disk vs 4-5 bin,radyator 3 bin,diger masraflar muayene,cekme iptali vs 3 bin,27 bin tl,isçilik 2 bin tutsa toplam 29-30 bin tl o da min.

Hee,cikma parça bulunsa o da ne kadar sağlam olur.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeee ben sana daha gecen hafta demedim mi leclerc alir diye ? Motorspor uzmani title i bosa almadim ben
    İkinci oldu demedim ki, yolda kaldı dedim.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci oldu demedim ki, yolda kaldı dedim.
    ?! Yolda kalsin kalmasin hic farketmez,ben leclerc alir dedim,sen max dedin ve fark ettiysen gule oynaya kazandi.bu istem anliyorum azizimm

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben bilmedin demedim ki. Hondacısın diye dedim.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    drtayfun açıkçası ben de takip ediyorum, genelde fiyat artışı var, hele yaz ayları, bayram öncesi genel piyasa pek aşağı inmiyor. tabi ki aynı anda fiyatları düşen vb. de olacaktır ama ülkede domates biber fiyatı bile sürekli artarken, araç, motor fiyatının aksi istikamete gitmesi beklenemez gibi.
    yakın zamanda motor için ufak bir favori listesi yaptım istisnasız her birinin fiyatı arttı.

ama dediğiniz gibi bazı araçlarda düşme olabilir ama o da genelde şu şekilde, daha evvelden aracı o kadar şişiriyorlar ki fiyat olarak, satılmayınca o şişirdikleri kısmın birazını düşüyorlar. yoksa gördüğünüz 320 birimlik fiyatın hak ettiği onun 4 te 1 i bile değil bence.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Belli bir seviyenin üzerindeki motosikletlerin fiyatı düşmez; sahiplerinin tuzu kurudur ki bu motosikletlere sahipler. (Bahsettiğim seviye de 250cc üstü, Çin ve Hintli olmayan her tür motosiklet...) Motosiklet sahibi aynı seviyede bir motosikleti bir daha alamayacağını (veya aşırı bir fark ödeyerek sahip olabileceğini) bildiği için çok ama çok elzem değilse satışa koymayacaktır. Bu durumdaki az satıcı da piyasayı düşürmeye yetmeyecektir. Bununla birlikte 250cc ve altında sağlam hareket olur; misal R25 sahibi olup da bakımını yaptıramayacak durumda olan çok sürücü vardır çünkü...
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli bir seviyenin üzerindeki motosikletlerin fiyatı düşmez; sahiplerinin tuzu kurudur ki bu motosikletlere sahipler. (Bahsettiğim seviye de 250cc üstü, Çin ve Hintli olmayan her tür motosiklet...) Motosiklet sahibi aynı seviyede bir motosikleti bir daha alamayacağını (veya aşırı bir fark ödeyerek sahip olabileceğini) bildiği için çok ama çok elzem değilse satışa koymayacaktır. Bu durumdaki az satıcı da piyasayı düşürmeye yetmeyecektir. Bununla birlikte 250cc ve altında sağlam hareket olur; misal R25 sahibi olup da bakımını yaptıramayacak durumda olan çok sürücü vardır çünkü...
    Evet belli bir seviyenin uzerindeki motorlar daha az etkilenebilir.

Ama tuzu kuru seviyesini cok düşurmusun yavv.bu seviye bana gore r1250 gs multi v4 falandir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet belli bir seviyenin uzerindeki motorlar daha az etkilenebilir.

Ama tuzu kuru seviyesini cok düşurmusun yavv.bu seviye bana gore r1250 gs multi v4 falandir.
    O eskidendi, artık böyle maalesef. Emeği geçen herkesi sevgiyle(!) anıyorum.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)