Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Zamlar geri çekilir mi?

Katılımcı sayısı
87. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet çekilir.

16 18.39%
  • Hayır devam

71 81.61%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Zamlar geri çekilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Firmalar yaptıkları zamları geri çekecekler mi?
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yakın zamanda imkansız. ne zaman belli bir alt sayıda kalır o zaman düşerler. düşmeleri gerekir

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    benzin hariç hiç bir zam geri alınmaz :D
    natijax ve M.balibey bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ns200 60binden 50bin tl e düşmüş mesela.

şaşırdım

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ns200 60binden 50bin tl e düşmüş mesela.

şaşırdım
    Vallaha mı ?

Ben senden daha çok şaşırdım :D

Motosikleti
    xmax250
    arkadaslar inen bir sey yok ki gecen ay dolar 9-10 civarındaydı.. suan 13-14.. 1 ayda yine gelmiş 3-4 lira fark.. istikrar olmadan neyin ne olacagı hangi seviyede kalacagı belli olmadan indirim gelmesi imkansız...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha mı ?

Ben senden daha çok şaşırdım :D
    adamlar maliye bakanı gibi :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Kimse Motosiklet almasın,elindeki ile idare etsin,alan olmayınca satanı
    Talep olmazsa ne olacak ,bekleyip göreceğiz

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse Motosiklet almasın,elindeki ile idare etsin,alan olmayınca satanı
    Talep olmazsa ne olacak ,bekleyip göreceğiz
    Talep her zaman olur hocam.. Sen alamazsın, durumu daha iyi olan alır.
    mesut hoca ve maktama bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kawasakinin de fiyatları düştü bu sabah

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Talep her zaman olur hocam.. Sen alamazsın, durumu daha iyi olan alır.
    Benim de istediğim zaman günümüz şartlarında 150 bin TL lik bir motor alacak durumum var lakin elimdeki ile yetiniyorum,insanlar biraz sabrederse almazsa kime satacaklar olay budur bence
    BURAK BEKTAŞ bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bunun olması için istikrar ve güven ortamının olması lazım. Ha bir de toplumda omurga, ahlak, insanlık gibi şeylerin olması lazım.

0 - 0 = 0
    espresso, M.balibey ve maktama bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Benim de istediğim zaman günümüz şartlarında 150 bin TL lik bir motor alacak durumum var lakin elimdeki ile yetiniyorum,insanlar biraz sabrederse almazsa kime satacaklar olay budur bence
    Kim zararına neden ürün satsın. Pazardan çekilir yine de satmaz. Ürünün fiyatı belli vergisi belli hepsi döviz cinsinden hesaplanıyor. Eminim ki dövizin yüksek olduğu ortamda firma bayi vs tüm karından vaz geçse yine de bize pahalı gelecek. Dövizin çıkması umurunda olmayan veya ev geçindirmekle vs uğraşmayacak kadar zengin adam zaten şu anda da fiyatına bakmayacak iki katına çıksa da bakmayacak.
    -Black- bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün cococola kutu kolayı 7 lira yapmış bile

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    "Dünya üzerinde bir sen kalmışsın, ülke olarak da sadece Türkiye var" gibi düşünmemek lazım olayı.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motolastik te africa icin pirelli scorpion ii 6050 tl den 4700 e dusmus.

Sansa yasiyoruz vallahi,ya alsaydim!

Mertkewell37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben bildim bileli bu ülkede hiç bir şeyin fiyatı düşmüyor benzin düşer büyük ihtimalle.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Üstat kendi üzerine alınma ama birkaç zamandır sosyal medya, Linkedin, ora bura, bizim forum en tiksindiğim konu başlıklarından biri de bence "Asgari ücret 4250 TL oldu sizce yeterli midir?" , "Sizce zamlar geri çekilir mi?" , "Sizce motosiklet fiyatları düşer mi?" tadında bir b.ka yaramayan sözde anketler oluşturup insanları post altına bol bol yorum yazdırıp ilgi toplamak amaçlı saçma işlerdir. Açık konuşmak gerekirse ben bu işleri bir dönemin sosyal medyada "2+1 kaç eder?" tandanslı soru sorarak ilgi çekmek amaçlı hareketler olduğunu düşünüyor ve geçmiş konularınıza binaen size yakıştıramıyorum.

Sizin gibi eski ve deneyimli bir üyeye ben bu tip başlıkları yakıştıramıyorum. Zamlar geri çekilse ne olacak çekilmese ne olacak?
    -Black-, espresso, oialdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat kendi üzerine alınma ama birkaç zamandır sosyal medya, Linkedin, ora bura, bizim forum en tiksindiğim konu başlıklarından biri de bence "Asgari ücret 4250 TL oldu sizce yeterli midir?" , "Sizce zamlar geri çekilir mi?" , "Sizce motosiklet fiyatları düşer mi?" tadında bir b.ka yaramayan sözde anketler oluşturup insanları post altına bol bol yorum yazdırıp ilgi toplamak amaçlı saçma işlerdir. Açık konuşmak gerekirse ben bu işleri bir dönemin sosyal medyada "2+1 kaç eder?" tandanslı soru sorarak ilgi çekmek amaçlı hareketler olduğunu düşünüyor ve geçmiş konularınıza binaen size yakıştıramıyorum.

Sizin gibi eski ve deneyimli bir üyeye ben bu tip başlıkları yakıştıramıyorum. Zamlar geri çekilse ne olacak çekilmese ne olacak?
    Değer verdiğin, zaman ayırıp yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim. Başlığın biraz bu yönde göründüğünün farkındayım. Ama sorunun cevabı konusunda forum ahalisinin ne düşündüğünü öğrenmek için açtım anketi.

Belki yazılı olarak bunu açıklaması çok kolay olmayacak ama, kurdaki düşüş ile ilgili olarak;
    -ne beklendiğini
    -psikolojik olarak rahatlık sağlayıp sağlamadığını,
    -döviz alımının devam edip etmeyeceğini, (yani herkes bütçesi doğrultusunda alıyordur herhalde. En azından gözüme takılan mesajların bir kısmı bu yönde)
    -genel olarak insanların ne düşündüğünü öğrenmek istemiştim.

Bu soru belki hepsini kapsamaz. Ama muhabbetin açılacağını umuyordum.

Bir de tüm kaynaklara erişmek, takip etmek mümkün değil malum. Burada farklı kişiler farklı kaynaklardan durumu takip ettiği için, bilgi paylaşımı da olabilir diye düşündüm.

(Ama problem de değil. Ben yine motor, gezi, video falan paylaşırım bundan sonra )

(Pulsar ve Pirelli indirimini buradan öğrendim mesela)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Mesajını bir daha okuyunca "Motosiklet fiyatları düşer mi?" başlığına da gıcık olduğunu gördüm. Bu konuda benim de başlığım var, kusura bakma.

(Onu da firmalardan, devlet politikalarına geniş şekilde ele aldığımı düşündüğüm için paylaşmıştım. Bir de tabii ısrarla "almayın bak nasıl düşüyor" fikrini savunan arkadaşlar için)
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değer verdiğin, zaman ayırıp yorumunu paylaştığın için teşekkür ederim. Başlığın biraz bu yönde göründüğünün farkındayım. Ama sorunun cevabı konusunda forum ahalisinin ne düşündüğünü öğrenmek için açtım anketi.

Belki yazılı olarak bunu açıklaması çok kolay olmayacak ama, kurdaki düşüş ile ilgili olarak;
    -ne beklendiğini
    -psikolojik olarak rahatlık sağlayıp sağlamadığını,
    -döviz alımının devam edip etmeyeceğini, (yani herkes bütçesi doğrultusunda alıyordur herhalde. En azından gözüme takılan mesajların bir kısmı bu yönde)
    -genel olarak insanların ne düşündüğünü öğrenmek istemiştim.

Bu soru belki hepsini kapsamaz. Ama muhabbetin açılacağını umuyordum.

Bir de tüm kaynaklara erişmek, takip etmek mümkün değil malum. Burada farklı kişiler farklı kaynaklardan durumu takip ettiği için, bilgi paylaşımı da olabilir diye düşündüm.

(Ama problem de değil. Ben yine motor, gezi, video falan paylaşırım bundan sonra )

(Pulsar ve Pirelli indirimini buradan öğrendim mesela)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Mesajını bir daha okuyunca "Motosiklet fiyatları düşer mi?" başlığına da gıcık olduğunu gördüm. Bu konuda benim de başlığım var, kusura bakma.

(Onu da firmalardan, devlet politikalarına geniş şekilde ele aldığımı düşündüğüm için paylaşmıştım. Bir de tabii ısrarla "almayın bak nasıl düşüyor" fikrini savunan arkadaşlar için)
    Göstermelik indirimler olacaktır elbet Bajaj gibi ama ben bu indirimleri hep "bindirimden indirim" olarak görüyorum. Benim kafamda bir fiyat skalası var, imkanım olduğu halde üzerine çıkmam. Pulsar'a 50k vermem, R25'e 90k vermem, kullanıcıları kusuruma bakmasın, motorlarını kötülediğimden değil, eski kafalı olduğumdandır.
    espresso ve oialdemir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)