Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Zamlar geri çekilir mi?

Katılımcı sayısı
87. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet çekilir.

16 18.39%
  • Hayır devam

71 81.61%
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Zamlar geri çekilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Genel olarak baktığımızda, 2 katına çıktı zaten. Yani 13'e düşen dolar yine de ucuz değil.

Bu arada çok iyi takip etmemekle beraber, Honda da son zammını geri çekmiş galiba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250r
    Benim gibi akaryakıt fiyatlarının düşeceğini düşünenler, o düşüncelerin üzerine soğuk su içebilirler.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0211222-13.pdf
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bu ötv kısmı.
    Dolardan dolayı düşer. Yani en azından ben öyle bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Ooooo bu da iyiymiş...
    Erol Şahin, “Ancak dövizden kaynaklı fiyatlardaki düşüş pompaya yansımayacak. O düşüşü devlet ÖTV olarak kendisi alacak. Bundan sonra bu fiyatlar sabit kalacak, eğer ki döviz yükselmezse. Döviz yükselirse pompada artış olur ama azalış olmaz. Azalışları da devlet alacak” dedi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ciddi misiniz,benzin fiyati inmeyecek mi simdi ?

Akp gidici abi..temel besin maddem eti lifalif yulaf ezmesi 17.5 olmus puuuu reziller.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    soruyu yanlış sormuşsun hangi tarihteki zammı ?? 20 kasımmı 21 kasımmı 23 27 kasımmı 1 aralıkmı ?? ne kadar geriye sarıcaz sorusu oluyor bu.favorilerimdeki ilanlardan fiyatları geri çeken oldu.mesela hiç zam yapmayanda oldu yamaha gibi.en son zam yaptığında galiba dolar 13 14 gibi bir şeydi.işte sıkıntı burada başlıyor.ALACAIĞIMIZ MALIN EURO DOLAR FİYATINI AÇIKLAMIKTAN SONRA BİZ BU SORUYU DAHA ÇOK SORUCAZ.eskiden malı almaya gitmeden bilirdim fiyatını.hükümet sağ olsun yasakladığı için satışı kime ne çıkarsa şeklinde bir satıyorlar.milleti değil satıcıyı koruyan bir sistem şaşırtdıkmı hayır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soruyu yanlış sormuşsun hangi tarihteki zammı ?? 20 kasımmı 21 kasımmı 23 27 kasımmı 1 aralıkmı ?? ne kadar geriye sarıcaz sorusu oluyor bu.favorilerimdeki ilanlardan fiyatları geri çeken oldu.mesela hiç zam yapmayanda oldu yamaha gibi.en son zam yaptığında galiba dolar 13 14 gibi bir şeydi.işte sıkıntı burada başlıyor.ALACAIĞIMIZ MALIN EURO DOLAR FİYATINI AÇIKLAMIKTAN SONRA BİZ BU SORUYU DAHA ÇOK SORUCAZ.eskiden malı almaya gitmeden bilirdim fiyatını.hükümet sağ olsun yasakladığı için satışı kime ne çıkarsa şeklinde bir satıyorlar.milleti değil satıcıyı koruyan bir sistem şaşırtdıkmı hayır
    Rifki fena patladin ha ))
    Dedik bu fiyatlardan motor alinmaz,yapmayin diye cok uyardim.

Hukemet bir de imf ye gidip 100 milyar dolar aliyir mu! Dolar şak 7 tl aninda

Senin mt9 90 bin sifiri

Ay hadi ins

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi misiniz,benzin fiyati inmeyecek mi simdi ?

Akp gidici abi..temel besin maddem eti lifalif yulaf ezmesi 17.5 olmus puuuu reziller.
    Bi dönem spor yapıyordum eti lifalif 4.90tl idi. Sonra zam geldi, açık yulaf aldım spor sonrası şunu keyifle bir yiyeyim dedim.
    Bir kaşık aldım çiğne, çiğne yok arkadaş ben bunu yutamam dedim çıkardım 😂

Hani açık al diyeceğim ama damak tadı vs hak getire, saf at yemi
    Hırbonen bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ötv kısmı.
    Dolardan dolayı düşer. Yani en azından ben öyle bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Ooooo bu da iyiymiş...
    Erol Şahin, “Ancak dövizden kaynaklı fiyatlardaki düşüş pompaya yansımayacak. O düşüşü devlet ÖTV olarak kendisi alacak. Bundan sonra bu fiyatlar sabit kalacak, eğer ki döviz yükselmezse. Döviz yükselirse pompada artış olur ama azalış olmaz. Azalışları da devlet alacak” dedi.
    E zaten resmi gazetedeki ekin 1 maddesinde de o yazıyor. 😄😄

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E zaten resmi gazetedeki ekin 1 maddesinde de o yazıyor. 😄😄
    İlk kısmına bakıp, sadece ötv sanmıştım.
    Ama, kötü haber tez yayılıyor, bir yerden öğreniyorsun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi dönem spor yapıyordum eti lifalif 4.90tl idi. Sonra zam geldi, açık yulaf aldım spor sonrası şunu keyifle bir yiyeyim dedim.
    Bir kaşık aldım çiğne, çiğne yok arkadaş ben bunu yutamam dedim çıkardım ��

Hani açık al diyeceğim ama damak tadı vs hak getire, saf at yemi
    Benim çocukluğumun standart kahvaltısıdır - o yüzden at gibi olmuş olabilirim, eheheh.

Yalnız öyle tarif ettiğiniz gibi yenmiyor o: 1 bardak yulaf ezmesine 2,5 bardak süt ve azıcık şeker katıyorsunuz. Ateşin üzerinde bir taşım kaynayana kadar sürekli karıştırıyorsunuz. (O arada nişastasını bırakıp kıvamı bayağı koyulaşıyor...) Sonra kaselere döküyorsunuz. (Sonra ek olarak vişne reçeli veya bal veya pekmez vs. dökebilirsiniz üzerine - hatta dökün yani bunları...) Azıcık soğuyup katılaştıktan sonra (tam böyle sütlaç - puding - muhallebi kıvamına gelir...) afiyetle götürün.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Süt-kuru meyve/kuru yemiş kullanıyorum ben yerken. Ama her gün yenmiyor meret. Kurabiye tarzı bir şey yapıyorum muz ve pekmez ile, yenilebilir oluyor.

Motosikleti
    SYM JET 14
    Sabahlar standart kahvaltımdır. 1 Çay bardağı yulaf cevizi ve kuru iniciri parçalar sütte ilave eder öğlene kadar açlık aklıma gelmez. Kasım da motoru alırken bozdurduğum altın fiyatı tekrar yerine geldi altından kaybım var derken motordan kar etmeye başladım 1 ay içinde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnce ogutulmus eti yulaf + sutas yogurt kaymaksiz(tava olmasin) ve karisim beklemeden yenmeli.

Sutle yemek icin icine koymadigim sey kalmiyordu,bu sekilde superr oluyor deneyen pisman olmaz

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    çekilir. % olarak ciddi bir düşüş söz konusu. ama volatilite arttığı için zaman gerekiyor.

not: ekonomist'im, yani ünvanım bu.
    İsmailTKDMR bunu beğendi.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    Arkadaşlar kurumsal firmalar çeker.
    32.000 euro 1250 adw fiyatı gecen hafta perşembe liste 626.000.tl idi
    dun liste fiyatı 484.000.tl idi
    bugun liste fiyatı 437.000.tl

eger bugunku oynamada ilave olursa beklenen fiyat 406.000.tl

görünen o ki fiyatlara yansıyor. ama tabıkı firmaya göre değişiklik gösterir

dun mesela renault clio 418.000.tl den 348.000 e indi diğer modellerle beraber

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ula arkadaslar simdi aklima geldi,bizim sirket bu yil min zam yuzde 30 35 yapar diyiduk.

Dolar 10 altina duserse bok yaparlar.

Ulan bu dolar 9 gun daha bekleyedi...cok şansızim yaa her yerden tokat yiyorum
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ula arkadaslar simdi aklima geldi,bizim sirket bu yil min zam yuzde 30 35 yapar diyiduk.

Dolar 10 altina duserse bok yaparlar.

Ulan bu dolar 9 gun daha bekleyedi...cok şansızim yaa her yerden tokat yiyorum
    Firmalar çalışanlara %50 de zam yapsalar mutlu olmayacağız. Dolara endekslerlerse belki yurdışından iş bakmayı biraz geciktirebiliriz.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Benzin için dolar 18'de kalmış oldu.
    Yeniden değerleme oranı da aynı dönemde belirlendi. %36
    Bu fiyatlar/oranlar (vergiler,harçlar,cezalar,mtv vs) hep ona göre belirlendi.
    Dolar düşmüş mü oldu şimdi, tam anlayamadım.
    Doğalgaz ve elektrik tarafından da ses çıkmıyor. Ekmeğin de ucuzladığjnı duyamadım henüz.
    Neden?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Seçim yok diyor ama, hamleler hep seçime yönelik.Zaten geçici hareketlerin 2023'e kadar idare etme şansı yok.
    Her gelişme kafa karıştırıyor, günübirlik yaşar olduk iyice.
    Ne yaşadığımızı çözen var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin hariç hiç bir zam geri alınmaz :D
    Örnek bu yorum mesela. Doğal olarak önce; günlük olarak değişen benzinde indirim bekliyorsun. Alışveriş online'a kaymış, kargo/nakliye maliyetleri tavan.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    sıfır km de cekilir 2. elde cekilmez

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İleri ittirmek için çekilir bazen. En basit üreme tekniği.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)