Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yakıt tüketimini paylaş

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toyota Yaris 1.0 için benim yağ tüketimim çok aşırı ama motor yaptıracak bütçe yok böyle idare ediyorum. Zaten arabayı çok nadir sürüyorum. Sağ arka sinyal ampülü de bozulmuş bir ara sanayiye uğramam lazım yine.
    Bizde yağ tüketimi normal fabrika çıkışı özellik
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde yağ tüketimi normal fabrika çıkışı özellik
    Yıllarca Japon araba kullandıktan sonra motoru da japon sağlamdır deyip japon almıştım.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Japonların genel olarak atmosferik motorları sağlam oluyor. Ancak belli başlı modeller de cinslikler yapıyorlar. Mesela honda'nın civic'ler de kullandığı motor baya sağlam. Zaten 20 yıldan fazla sanırım aynı motoru cilalayıp cilalayıp veriyor. 10-12 yıldır 125hp olarak satıyorlar. Ondan önce de 110hp di sanırım.

Yalnız Toyota'nın tam kıllığı tutmuş 1.0 atmosferik motor nedir?
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonların genel olarak atmosferik motorları sağlam oluyor. Ancak belli başlı modeller de cinslikler yapıyorlar. Mesela honda'nın civic'ler de kullandığı motor baya sağlam. Zaten 20 yıldan fazla sanırım aynı motoru cilalayıp cilalayıp veriyor. 10-12 yıldır 125hp olarak satıyorlar. Ondan önce de 110hp di sanırım.

Yalnız Toyota'nın tam kıllığı tutmuş 1.0 atmosferik motor nedir?
    1.0 bile değil, ruhsatta 998cc yazıyor.
    Toyot'nın 1.6 benzinli motorları ve 1.4 dizelleri çok sağlam. Kendi arabamın bakımını yaptırırken ustaya bir corolla gelmişti 1 milyon km'yi geçmiş sadece periyodik bakım yaptırıyormuş hala sağlamdı. Şaşırmıştım. Sahibi iyi bakmış.

Ama bu yarislerdeki 1.0 motorlar 3 silindirli, otoyolda 120 ile gitmek için gereksiz yüksek devirde çalışması gerekiyor. Zaten 65 beygir diye geçiyor ama bizim Büyükçekmece'nin yokuşlarında bile çok zorlanıyor. Uzun yolda rampada kamyon sollamak falan hayal zaten imkanı yok kamyonlara yetişemiyoruz bile. Bir de küçük motor olduğu için çabuk yıpranıyor. 140-150'binde başlıyormuş motor yaptırma olayları. Benimki 190bin'i geçti, son 20bin km oldu yağ yakmaya başladı ama daha çok aşırı değil diye yaptırmaya girişmedim.

Bir daha mı 1.0 motorlu araba almak, aman kalsın, turbolu falan da almam. Tamam bi motosiklet performansı beklemiyorum ama basınca da gitsin biraz.

Benim xmax'ı ilk aldığımda öncesinde 1.0 yaris kullanmış biri olarak acayip güçlü acayip atak gelmişti. Otoyolda xmax ile rahat rahat 120 ile gidebiliyorum ama arabayla 100'ü geçince motor sesi rahatsız ediyor 120'yi zor geçiyor zaten, zorlasam 130-140 yapar ama anca zorlayınca.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)