Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

8 yilda motosiklet kaskosuna odedigim 23.200 tl !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaslar,bugun kaskomu yaptirken farkettim bu aci durumu.

2350 tl odedim yine 90.000 teminatli africa ya.

Hic unutmuyorum ilk yilim olan 2013 te 1500 tl odemistim nc 700 icin,o zaman dolar 1.8 falandi,hesap edin kazigi!

En iyimser tahminle her yil ortalama 2900 tl odemis olsam;

2900 x 8 = 23.200 tl eder.. buyuk para :(

Kasko benim gibi akli basinda suruculer icin iyi bisey mi tartisilir,ben pismanim 23.200 tl param uctu gittiii.

Arkadasim 200.000 tl lik arabasi icin 1500 tl oduyormus,buyuk haksizlik :(

Unico,groupama,anadolu sigorta;

Benim maksimum 1000 tl odemem lazimdi..Cok rica ediyorum risk analizini dogru yapin,iyi suruculerle amatorleri ayni kefeye koymayin..

kurunun yaninda yas da yaniyorrr! Gitti 23.200 tl param :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkede motosiklet kullanıcıları söğüşlenip sevilecek kaz olarak görülüyor.

Ben hayatimda bi kere kaza yaptim arabam perte cikti, bariyerlere vurdum, karayollari da ceza gonderdi. Arabayi bugunun parasiyla 50 bine zor yaptirirdim, bariyerlere gelen cezayi da kasko odedi. Benim mtosiklet 30binlik 3 cikti yaptirmadim, ama 50 bin ustu motora kasko sart sole dusunun, 50 senede 1 kere calinsa parasi cikiyor. Arabada hele trafige cikmadan hemen yaptiriyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    normal bir kere dolu istanbula yağdı depo yamru yumru 3 yıllık kasko amorti etti kendini, ee birde % bilmem kaçı hırsız memleket , yapacak birşey yok işletme gideri olarak aylık ekleyeceksiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok rica ediyorum risk analizini dogru yapin,iyi suruculerle amatorleri ayni kefeye koymayin..

kurunun yaninda yas da yaniyorrr! Gitti 23.200 tl param :(
    Kaskoyu çalınma durumları için yaptırıyorsanız mantıklı ama kaza gibi durumlar için sigorta yeterli olmuyor mu ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sahsen motosikletlerime kasko yapmiyorum. Daha dogrusu Hasmet sigortadan kaskolular. Basina bir sey gelirse Hasmet sigorta karsiliyor herseyi. En son geyik carptiginda far ve yan grenaj degisti sigortadan. Iyi ilgileniyor Hasmet sigorta. Cok memnunum.
    ferhatkars, espresso ve Kinky Kylie bunu beğendiler.

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskoyu çalınma durumları için yaptırıyorsanız mantıklı ama kaza gibi durumlar için sigorta yeterli olmuyor mu ?
    senin kusurlu oldugun bir kazaya karıstıgında trafik sigortası hasarını karsılamaz.. sadece karsı tarafın hasarını karsılır...
    espresso ve wing41 bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bedava çıkıyor size bana göre, yine çok kazık bir durum özellikle arabayla kıyaslayınca ama benimkine bakarsanız anlarsınız durumu. Verilen teklifler şöyle

Allianz: %100 teminat 14000Tl
    Anadolu: %100 teminat 8000tl
    AXA: %100 teminat 7000Tl
    Anadolu: %75 teminat 4500Tl
    AXA:%75 teminat 4000Tl

Motosiklet 45000Tl'lik Mt25. Sizin motosiklet fiyatına oranlasam en ucuz 14000Tl veriyorum kaskoya. Yaşım genç de bu kadar öpmeye gerek var mı? İlla başkasının üstüne mi yapalım motosikleti? Ya da size çok para verdiğim için kaza sonrası motoru baltayla, sopayla parçalayıp o parayı sizden çıkartmak için iyice hasar mı vereyim? Özellikle yaptırnamıştım 2020'de motosikleti üstüme yeni alınca. Geçen seneyi kaskosuz geçirdim belki kaza yapmadığım falan görülürse, ehliyet eskirse ucuzlar diye. Bu sene insan gibi bir fiyat verirlerse yaptırmayı düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin kusurlu oldugun bir kazaya karıstıgında trafik sigortası hasarını karsılamaz.. sadece karsı tarafın hasarını karsılır...
    Aynen hocam durum o şekilde zaten.

İyi sürücülerle amatörleri aynı kefeye koymayın demiş, yani 8 yılda hiç kusuru olmamış o nedenle sordum

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam durum o şekilde zaten.

İyi sürücülerle amatörleri aynı kefeye koymayın demiş, yani 8 yılda hiç kusuru olmamış o nedenle sordum
    hocam lastik patlar şöför atlar nolacagı belli olmaz.. ne kadar deneyimli sürücü de olsan senin kusurlu bir kazaya karısma olasılıgın cok yusek trafikte..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hırbo gardaş belliki 8 yilda bu meblağ gözune ve cüzdanina batmamiş bu saatten sonra da batmamasi lazim..dewamke...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bana bir hikaye anlattılar ne derece doğru bilemem. Vakti zamanında aganın tekinin evi giriş katı, motosikleti de hemen yattığı pencerenin dibinde. Bu aga bir sabah kalkıyor motor yok, çalmışlar. Sıkıntısını belli etmeden 1-2 gün takılıyor, sonrasında sigortacısına gidip motora kasko yaptırıyor. Çaldırdığı motorun bir benzeri de arkadaşında var, arada bir o motorla eve geliyor, gidiyor vs. 1 ay sonra ortalığı velveleye veriyor "motorum çalındı" diye, karakollara gidiyor, sigortacısının başına ekşiyor. Velhasıl adam ortada olmayan motora kasko yaptırıp parasını almışmış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo gardaş belliki 8 yilda bu meblağ gözune ve cüzdanina batmamiş bu saatten sonra da batmamasi lazim..dewamke...
    Ya kasko isine bir girince cikamiyosun.Yillar gectikce hasarsizlik indirimleriyle cuzzi miktarda rakamlar odeyecegimi hayal etmistim hep.

Bi de illaki bir gun ise yarar diyerek bu ise girdik, ama bir ise yarayacagi yokk..Bir tek africa twinin tupetype lastigi sagolsun her yil yol yardimini kullandiriyor!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana bir hikaye anlattılar ne derece doğru bilemem. Vakti zamanında aganın tekinin evi giriş katı, motosikleti de hemen yattığı pencerenin dibinde. Bu aga bir sabah kalkıyor motor yok, çalmışlar. Sıkıntısını belli etmeden 1-2 gün takılıyor, sonrasında sigortacısına gidip motora kasko yaptırıyor. Çaldırdığı motorun bir benzeri de arkadaşında var, arada bir o motorla eve geliyor, gidiyor vs. 1 ay sonra ortalığı velveleye veriyor "motorum çalındı" diye, karakollara gidiyor, sigortacısının başına ekşiyor. Velhasıl adam ortada olmayan motora kasko yaptırıp parasını almışmış.
    Keske bunu yazmasaydin,uckagitcilarin aklina karpuz kabugu dusurdun
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu sene bu motorumla 3. senemdi. İlk sene ikinci el olarak 24.000TL'ye aldığım ve rayiç bedeli de 24.000TL olan motosiklete kasko için 2.900TL verdim (Mapfre). İkinci sene (hasarsız olarak) 32.000TL rayiç bedelli 2.900TL verdim (aynı sigorta şirketi: Mapfre). Bu sene aynı koşullarda (yine hasarsız olarak) 49.000TL rayiç bedelli olarak Alliance'a geçtim, 2.300TL verdim. İlk sene rayiç bedelin %10'u, ikinci sene rayiç bedelin %9'u, üçüncü sene ise rayiç bedelin %5'i gibi vermiş oldum.

Böyle giderse 12-15 yıl içinde kaskoya da ek bir motosiklet parası vereceğim gibi görünüyor. Çok da umurumdaydı; zaten motosikleti daha alırken bir tanesini de devlete alırken (>250cc japon için KDV dahil vergiler toplam %80 galiba...) 15 yılda sigortaya vermişim çok mu yani? Ağlamaya gerek yok pek...

Bir önceki motorum kardeşimin üzerineydi ve çalındı, kaskosu sayesinde zararımız %90 oranda tazmin edildi. (Rayiç bedelin tamamını aldık ancak rayiç bedel piyasa fiyatının biraz altında kaldığı için bir miktar zarar oldu tabi; %100 zarar etmektense %10 zarar etmek yeğdir...) Motosiklet gibi kolay perte çıkan / kolay çalınan bir araç için (yukarıdaki maliyetlerle) kasko yaptırmamayı düşünemem açıkçası. Kafa rahat olsun...
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İşin kötüsü kaskoyu iptal ettikten bi gün sonra n'olacağı da belli

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti yada otomobili görmeden kasko yapmıyorlar , online poliçe düzenlenecekse taşıtın birçok yönden fotoğrafını istiyorlar , arkadaşının motoruna kendi plakasını takıp foto çekti desek plakayı nasıl temin edecek ? belki motosikletinin birgün çalınacağını düşünerek plakayı evde saklıyor olabilir

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti yada otomobili görmeden kasko yapmıyorlar , online poliçe düzenlenecekse taşıtın birçok yönden fotoğrafını istiyorlar , arkadaşının motoruna kendi plakasını takıp foto çekti desek plakayı nasıl temin edecek ? belki motosikletinin birgün çalınacağını düşünerek plakayı evde saklıyor olabilir
    Aynen, ben de ilk kasko yaptırdığımda dört yönden fotoğrafını göndermiştim şirkete.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, ben de ilk kasko yaptırdığımda dört yönden fotoğrafını göndermiştim şirkete.
    Benden kimse foto istememişti?
    Her yıl sigorta acentem sigortaların (trafik ve kasko) bitişine yakın telefonla ararlar, şu fiyatlar çıktı en düşük bu sigortalar diye bilgi verir, tamam yapın dediğimde kredi kartımdan çekip poliçeyi eposta ile gönderiyorlar başka bir şey yapılmıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden kimse foto istememişti?
    Her yıl sigorta acentem sigortaların (trafik ve kasko) bitişine yakın telefonla ararlar, şu fiyatlar çıktı en düşük bu sigortalar diye bilgi verir, tamam yapın dediğimde kredi kartımdan çekip poliçeyi eposta ile gönderiyorlar başka bir şey yapılmıyor.
    İlk defa yaptırdığımda istediler. Sonraki seneler gerek olmadı.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin kötüsü kaskoyu iptal ettikten bi gün sonra n'olacağı da belli
    Bizim araba eşimin üzerine, eşimin kardeşi de mali müşavir ve sigorta acenteliği de yapıyor. Arabanın sigortalarını o takip ediyor. Bir keresinde abla sizin kasko bitiyor demiş, eşim de yaa bir ay sonra yaptıralım demiş yaptırmamış. Sonra o bir ay içinde kapalı otoparkta beton sütuna çarpıp ön tamponu yamultup beni aradığında aaa nasıl olsa kaskolu ustaya götürürüz yapar derken öğrenmiştim kasko yaptırmamış olduğumuzu. 3 yıl önce 1500 lira gibi bir ücreti kaportacıya cepten verip hemen kaskoyu yeniletmiştim. Artık ihmal etmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa yaptırdığımda istediler. Sonraki seneler gerek olmadı.
    Benim ilk yaptırdığımda sigorta acentesi kardeşimin motoruna da sigortaları yapan acenteydi, ehliyetim olmadığı için kardeşim benim motoru bayinden teslim alıp kendi otoparkına getirdi ve daha bayiden çıkmadan sigortalarını yaptırmıştı. Belki o ara halletti benim haberim olmadı. ben sadece para ödeme kısmını yapmıştım.

Kasko çok görünebiliyor ama motor çalındığında ta da bir kazada daha çok can yakar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)