Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tiger egzoz ile ceza yermiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilemiyorum o zamanların motosikletleri nasıldır o konuda haklısınız, benim görüşüm geçiş veya düşük hacim motosiklete egereksiz buluyorum. Birinci nedeni motosikleti satarken egzozun fiyatı yarıya düşüyor (bu forumda okumuştum) ikinci nedeni ise motosiklete bir katkısı olmayacak. Tabi sizlerin tecrübe sahibi olarak daha iyi bilirisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Youtubede izlemiştim bir kişide Panigale vardı polis durdurmuş ceza yazıyor aslında ceza yazılan motosiklet fabrikadan onaylı Akrapovic egzoz ile geliyor ve trafiğe yasaldı. Sahibi bilmediği içinde öyle cezaya tutulmuştu. Sonrada itiraz edilip cezanın iptali gerçekleşmişti diye hatırlıyorum.
    Aynen adamlar dünyanın en iyi motosikletlerinden birine, bin liralık ciyak ciyak bağıran sahte akrapovic egzoz takmış muamelesi yapmışlardı Kadıköy metrobüs çıkışında.

Gerçi düşündüm de o da saçma, adam iki yüzbin lira verdi diye benden çok mu milleti rahatsız etme hakkı var? O motosiklete ötv veriyorsa ben de aldığım egzoza ötv veriyorum, motosiklete zaten veriyorum affetmiyorlar. Ben Akrapovic taktığım zaman niye yiyorum ki cezayı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen adamlar dünyanın en iyi motosikletlerinden birine, bin liralık ciyak ciyak bağıran sahte akrapovic egzoz takmış muamelesi yapmışlardı Kadıköy metrobüs çıkışında.

Gerçi düşündüm de o da saçma, adam iki yüzbin lira verdi diye benden çok mu milleti rahatsız etme hakkı var? O motosiklete ötv veriyorsa ben de aldığım egzoza ötv veriyorum, motosiklete zaten veriyorum affetmiyorlar. Ben Akrapovic taktığım zaman niye yiyorum ki cezayı?
    Egzoz fabrikadan çıkışlı Akrapovic ise zaten yasal ses seviyesi içerisinde oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

Alıntı karacaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet her merak ettiği şey için açabilir burda amaç bilgi aktarmak değil mi ?
    Ulaşmak istediği bilgiye tek bir konu açarak daha toplu bir şekilde ulaşması daha mantıklı değil mi? Egzozdan ceza yenilip yenilmeyeceğini internette 5 sn içerisinde öğrenebilir.

İsterse 100 tane daha konu açsın. Bana fark etmez. Ben fikrimi söyledim. Ki orada Açacak mısın dedim açma demedim. Bir den çok konu açmasının bence saçma olduğunu söyledim. Yoksa kimseyi kısıtlamaya hakkım zaten yok.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşin sıkıntı tarafı yasal olan, onaylanmış egzoza ceza yazmaları. Mesela geçen günlerde konu açılmıştı ehliyeti yetmesine rağmen ceza yazmış olmalarıydı, çok usulsüz iş yapılıyor.

Motosikleti
    Bn125
    Yanlış anlamayın ama bu konuda bu kadar konuşulacak ne var? Zaten arkadaş çok fazla konu açtı ve aslında bu forum kullanımı açısından doğru değil. Forum kullanımını bilmek önemli. Bu açmasın sormasın demek değil kullanmayı öğrenmesi konu kirliliğini azaltacağından daha iyi olur anlamında. Egzoz olayı zaten ayrı saçmalık, devlet resmen ceza kesmek elinden gelen her şeyi yapıyor(eleştirdiğim kısımaları da var haklı bulduğum da). Yani ne bu egzoz sevdası? Ben de seviyorum ama 1 silindir 10 15bg motorun neyine az düşünmek lazım. Şahsen güzel bir ses duyacağım diye 3 5k ceza ödeyip birde değiştirmesiyle ıvırıyla zıvırıyla uğraşamam.

Peki ben diyelim https://www.motodium.com.tr/urun/ktm-duke-125-11-16-tiger-performans-egzoz-tri-780-karbon-kapak bunu aldım bu motoru sattım r125 aldım bu egzozu r125'dede kullanabilir miyim?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsoza 3000tl verip ceza sormanın mantığı nedir?
    Ses yapsın diye 125cc tek silindir motora 3000 tl lik egsoz taktıran akıla sahip olmak zaten başlı başına ceza..
    Dostum, o parayı alacağın motora ekleyip, güvenliği daha üst segment bie motor almak daha mantıklı değil mi?
    Isin ilginc yani, egzos icin deli para veren bir cok kisi is ekipmana gelince fiyat performans urunleri arastiriyorlar.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Alıntı ibrahimsenn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ben diyelim https://www.motodium.com.tr/urun/ktm...0-karbon-kapak bunu aldım bu motoru sattım r125 aldım bu egzozu r125'dede kullanabilir miyim?
    Tüpün bağlantı kısmına bağlı, mesela Ktm nin egzoz kalınlığı 5 cm olarak sayalım eğer r125 in egzozu daha kalın ise olacağını sannetmiyorum aynı ölçülerde ise olabilir. Birde borunun gelişi nasıl kesimi uyarmı oda mesele.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    her takılan egzost ceza yemeye muhtaçtır

Motosikleti
    MT-09 SP
    2-3 Bin liralık egzoz bütçesini motosiklet bütçesine aktar. Daha temiz daha az yıpranmış bir motor alırsın. Duke 125 için 2700 liraya egzoz almana gerek yok. 300-600 lira aralığında güzel gözüken replikalar var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)