Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoruma geri geri araba çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler.Işıklarda beklerden bir araba geri geri çarptı ve kaçtı.Motorda bir şey yok gibi duruyor ama biraz öne basık gibi hissediyorum geri geri carpmada ne gibi sorunlar olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    her arabanın geri çarpmasında farklı sonuçlar olur. bi motorcuya göstermeyi düşün bence. bide çarptığı yerde kamera varsa görüntüleri al şikayet falan et bari. belki bişey çıkar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her arabanın geri çarpmasında farklı sonuçlar olur. bi motorcuya göstermeyi düşün bence. bide çarptığı yerde kamera varsa görüntüleri al şikayet falan et bari. belki bişey çıkar
    Bence de. Durduk yere amortisör yamulmuş olabilir . Gidon kesin yamulmuştur zaten...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle şeyleri okudukca sinirim zıplıyor.

baktır yine bi, birşeyler inceden yamulmus olabilir.

Motoru baktirdim motorcu bir şey yok dedi ancak öne basık gibi hissediyorum giderken falanda problem yok gibi duruyor.Psikolojik mi oldu bilmiyorum ama.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı batszbedevi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru baktirdim motorcu bir şey yok dedi ancak öne basık gibi hissediyorum giderken falanda problem yok gibi duruyor.Psikolojik mi oldu bilmiyorum ama.
    gecmis olsun
    icin rahat etsin istiyorsan benzer bir motorla karsilastir, fark var mi bak!
    atalayalper bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    2017 de başıma gelen olayı hatırladım şimdi.
    ışıklarda geri geri gelip benim motorun üstüne çıkan audi rs7
    ama benim ön gaga onun tapmonu delmişti tabi.

motorcu bişe olmadı diyosa olmamıştır. piskolojiktir büyük ihtimal.
    kask kamerası kullanmaya bak sen genede güvenlik amaçlı

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Geçmiş olsun. Bu arkadaşlar gözleri ile değil g*tleri ile araba kullandıkları için bunlar maalesef olabiliyor. Bana da üç kez çarptılar iki tanesi trafikte ışıklarda beklerken arkadan gelip tıklama şeklinde oldu sordunuzda da saçma sapan cevaplar alıyorsunuz; işe geç kaldım, okula kızımı yetiştiriyorum. Çok güzel sen okula kızını yetiştireceksin diye benim o zaman üstümden araban ile geçmeyi hak görüyorsun kendine. Kusura bakmayın ama beyin herkeste var ama zeka dediğimiz şey ülkemizdeki insanlarda çok kısıtlı. Dikkat edin o yüzden ve herkese potansiyel tehlike gözüyle bakın.

Bende de ışıkları geçmiş biraz "beyefendi" bi 10-20 saniye durdu geri dönmez herhalde dedim.Bi anda dururken geri vites atıp hızlı bi şekilde döndü.Savunmasıda çok garip "Birader geri geri geliyorum arkamda napıyosun" oldu.2 kere kovaladım hızlı kaçarken uzerime çıkma ihtimali oldugundan 3. Yü kovalamadım.2 kere 0 geçti durdururken yanımda.İnse ağzının payını alacaklar ama malesef cesaretleri araba içerisinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bu arkadaşlar gözleri ile değil g*tleri ile araba kullandıkları için bunlar maalesef olabiliyor. Bana da üç kez çarptılar iki tanesi trafikte ışıklarda beklerken arkadan gelip tıklama şeklinde oldu sordunuzda da saçma sapan cevaplar alıyorsunuz; işe geç kaldım, okula kızımı yetiştiriyorum. Çok güzel sen okula kızını yetiştireceksin diye benim o zaman üstümden araban ile geçmeyi hak görüyorsun kendine. Kusura bakmayın ama beyin herkeste var ama zeka dediğimiz şey ülkemizdeki insanlarda çok kısıtlı. Dikkat edin o yüzden ve herkese potansiyel tehlike gözüyle bakın.
    Bende de ışıkları geçmiş biraz "beyefendi" bi 10-20 saniye durdu geri dönmez herhalde dedim.Bi anda dururken geri vites atıp hızlı bi şekilde döndü.Savunmasıda çok garip "Birader geri geri geliyorum arkamda napıyosun" oldu.2 kere kovaladım hızlı kaçarken uzerime çıkma ihtimali oldugundan 3. Yü kovalamadım.2 kere 0 geçti durdururken yanımda.İnse ağzının payını alacaklar ama malesef cesaretleri araba içerisinde

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Benim motora da park halindeyken hıyarın şerefsizin biri geri geri gelirken çarptı. Çarptığı araba da döküntü plaka yok sinyal yok.

Yanına gitmesem hafiften hareketlenmişti. Dedim işte nabıyon sen bu ne böyle diye. Yok acelem vardı, yok görmedim. Dedim nasıl yapıcaz. O diyo bir şey yoktur motorda. Çamurluk kırılmış daha 1 haftalık motorda. İşte ismini verdi şu ustaya git dedi o halletsin dedi acelem var dedi. Ustaya gittim adamı tanımıyor. Öyle bir sövdüm ki adama. İyi en azından driftte başıma geldi. Çamurluğun sol bağlantı yeri kırık. Tamir etmiştim hatta tamir konum var burada. Sonra yeniden koptu. Parçayı da bulamadım. Pintiliğime almıyorum çamurluk. Benimkinde motoru düşürmedi hafifce vurdu. Jantı amortisörleri kontrol ettim bir şey yok gibi.
    Ali Çimen bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motora da park halindeyken hıyarın şerefsizin biri geri geri gelirken çarptı. Çarptığı araba da döküntü plaka yok sinyal yok.

Yanına gitmesem hafiften hareketlenmişti. Dedim işte nabıyon sen bu ne böyle diye. Yok acelem vardı, yok görmedim. Dedim nasıl yapıcaz. O diyo bir şey yoktur motorda. Çamurluk kırılmış daha 1 haftalık motorda. İşte ismini verdi şu ustaya git dedi o halletsin dedi acelem var dedi. Ustaya gittim adamı tanımıyor. Öyle bir sövdüm ki adama. İyi en azından driftte başıma geldi. Çamurluğun sol bağlantı yeri kırık. Tamir etmiştim hatta tamir konum var burada. Sonra yeniden koptu. Parçayı da bulamadım. Pintiliğime almıyorum çamurluk. Benimkinde motoru düşürmedi hafifce vurdu. Jantı amortisörleri kontrol ettim bir şey yok gibi.
    Kötü bir tecrübe olmuş, çok geçmiş olsun. Böyle durumlarda illaki polis ya da jandarmayı aramak en iyisidir.

Geçen sene kuryelik yaparken çöp kamyonunun arkasında bekleyen muhtemelen beklemekten sıkılan bir hafif ticari aniden geri vitese taktı hızlıca bana çarptı. Düşmedim ama depo ile koltuk arasında testislerim 2 gün ağrıdı ayrıca mesnette hafiften dönmüştü ama maalesef o panikle bir şey yapamıyorsunuz. pek.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Ali Çimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü bir tecrübe olmuş, çok geçmiş olsun. Böyle durumlarda illaki polis ya da jandarmayı aramak en iyisidir.

Geçen sene kuryelik yaparken çöp kamyonunun arkasında bekleyen muhtemelen beklemekten sıkılan bir hafif ticari aniden geri vitese taktı hızlıca bana çarptı. Düşmedim ama depo ile koltuk arasında testislerim 2 gün ağrıdı ayrıca mesnette hafiften dönmüştü ama maalesef o panikle bir şey yapamıyorsunuz. pek.
    Sağolun hocam. Bana da küçük bir ders oldu. Size de geçmiş olsun. Dediğiniz gibi öyle bir durumda insan düzgün karar veremiyor. Sonradan keşke şöyle yapsaydım diyor.

Bu arada soyadlarımız aynı. Çimen soyadı pek yok o yüzden söyleyeyim dedim.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    gecmis olsun, motorda surus esnasinda zaten fark edersiniz bir gariplik varsa ama siz yine de detayli olarak bir gozden gecirin ve bir ustaya gosterin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun size. Ben bu durduğu yerde motorun düşmesi, arabayla geri geri çarpma olaylarıyla ilgili konularda 2-3 hafta önce dalga geçmiştim. Allah'ın sopası yok, geçenlerde başıma geldi. Anneannemi ziyarete gitmiştim, motor otoparktaydı. Gürültüye koştum, baktım motor yerde. Kadıncağızın teki ayna kontrolü yapmadan ve sadece park sensörlerine güvenerek park etmeye çalışırken motoru devirmiş, depom göçtü, sol kuyruk çizildi. Geçen hafta depomdaki göçük giderilip rötuşlandı, sol kuyruk rötuşlandı. Kadıncağız da iyi niyetliymiş, şak diye masrafımı karşıladı.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun size. Ben bu durduğu yerde motorun düşmesi, arabayla geri geri çarpma olaylarıyla ilgili konularda 2-3 hafta önce dalga geçmiştim. Allah'ın sopası yok, geçenlerde başıma geldi. Anneannemi ziyarete gitmiştim, motor otoparktaydı. Gürültüye koştum, baktım motor yerde. Kadıncağızın teki ayna kontrolü yapmadan ve sadece park sensörlerine güvenerek park etmeye çalışırken motoru devirmiş, depom göçtü, sol kuyruk çizildi. Geçen hafta depomdaki göçük giderilip rötuşlandı, sol kuyruk rötuşlandı. Kadıncağız da iyi niyetliymiş, şak diye masrafımı karşıladı.
    Abi iyiki tamir yoluna gitmişsiniz. Depoyu değiştirseniz kawasaki sağolsun motor perte bile çıkabilirdi.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi iyiki tamir yoluna gitmişsiniz. Depoyu değiştirseniz kawasaki sağolsun motor perte bile çıkabilirdi.
    Yurtdışından fiyatına baktım da gitmesi, gelmesi, vergisiyle yenisi 8000 TL'ye yakın. Depoyu değiştireceğime motoru yaksam, patlatsam, dövsem daha iyi.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Bir kere benimde başıma gelmişti komşu kızı 10 metre gerisindeki motoruma çarpmıştı üstelik ilk motorum ve yeniydi içimden ağzını burnunu dağıtmak gelmişti çok kibar bir kızdı özür diledi bir daha asla bahçeye bırakmadım 😂😂

Motosikleti
    MT-09 SP
    Işıklarda yada sıkışık trafikte araçların önünde ve arkasında durmak çok riskli. Görmedimci körler çok. Araçların sağında veya solunda durmayı önünde veya arkasında durmaktan daha güvenli buluyorum. Bana göre en doğrusu eğer çok dar biryer değilse aralardan geçerek ışıklarda en öne geçmek.

Zaten trafikte hep genellikle sol lastik izini takip ederim ancak bu arkadaş solunda aynasında görebilcek seviyede olmama ragmen geldi vurdu.Yapacak bir şey yok

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı batszbedevi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten trafikte hep genellikle sol lastik izini takip ederim ancak bu arkadaş solunda aynasında görebilcek seviyede olmama ragmen geldi vurdu.Yapacak bir şey yok
    Isminizin hakkı verilmiş diyelim. Geçmiş olsun.
    BloodyBaron ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)