Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı maxell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volta RM5 ile Türkiye turu Test sürüşü motor TUNCELİ de
    http://https://youtu.be/VDZ1H3CBp9M
    Beyefendi,
    Sizi tanımam etmem.
    Fakat bu turun (adına tur denirse) yapılış zamanı, lanse edilişi benim taraftan bakınca son derece itici.

Haberi verirken "motor Tunceli'de" şeklinde veriyorsunuz.
    Bu turu İlker beyin Türkiye turu olarakmı takip edeceğiz, yoksa RM5 in test sürüşü olarak mı?

RM5 in reklamını yapmak arzusundaysanız, çıksın fabrika açık açık "biz bu motoru sadece 800km test ederek satmakla hata ettik" desin ve tarafsız gözlemcilere test ettirsin.

Şu anki durum buram buram reklam kokuyor ve ben bu gizlenmiş reklamı görmekten sıkıldım (Eminim benim gibi düşünenler olduğu gibi, tersini düşünende olacaktır).

Ben Voltadan şunu beklerdim.
    Bu haliyle ve fabrikada defalarca kontrolden geçmiş motorla reklam kokan dolambaçlaı yollar yerine,
    RM5 i aldığından beri sorunu çözülmeyen ve bu başlıkta bunu dile getiren arkadaşların motorunu geriye alırsın. Sayarsın ödediği parayı tıkır tıkır eline. Adamlardan bazıları zaten iade etmek istiyorum diyor.
    Bu motorları aldığın anda fabrikada revizyona sokmadan verirsin 3-4 kuryenin kullanımına.
    O zaman aksiyonunuz inandırıcı olurdu.
    Şu anda yapmaya çalıştığınız şey reklam kokuyor ve inanın fayda değil size zarar veriyor. Çünkü bu testleri çooook önceleri yapmanız gerekiyordu. Üstelik 800km olarak değil...

Aşağıdaki anektotumu okursanız, dünya markaları, nasıl dünya markası oluyor daha iyi anlayacaksınız...

Sene 1983. Mecidiyeköyde Profilo fabrikasında üniversite stajı yapıyorum. Bölümüm kalite kontrol.
    Sony televizyonların Profilo fabrikasında montajlanması yapılacak. Aynı Voltanın RM5 i montajlaması gibi. Henüz satış yok. Banttan çıkan numune TV ler kalite kontrole geliyor. TV ler gelir gelmez test ve ölçüm kontrolleri yapılıyor. Aynı cihazı, aynı ölçümü bir kaç farklı kişi yapıyor ve bunlar karşılaştırılıyor.

Sonra kutulanıyor TV ler. Diğer Profilo ürünleriyle birlikte kamyonlara yükleniyor.
    Bu kamyonlar Türkiyenin en ücra köşelerine sevkiyat yapıyor.
    O ambalajındaki Sony TV ler bütün Türkiyeyi, özelliklede en kötü yollara sahip Anadolu kasabalarını dolaşır, tekrar fabrikaya gelirdi.

Fabrikada, yeniden kalite kontrolü yapılır, ölçülür biçilir, çıkan sorunlar için çözüm üretilirdi...

Umarım bu hikaye Voltanın ufkunu açmaya yardımcı olur...
    mavzer-i, hsoydam, kurubuzz ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyefendi,
    Sizi tanımam etmem.
    Fakat bu turun (adına tur denirse) yapılış zamanı, lanse edilişi benim taraftan bakınca son derece itici.

Haberi verirken "motor Tunceli'de" şeklinde veriyorsunuz.
    Bu turu İlker beyin Türkiye turu olarakmı takip edeceğiz, yoksa RM5 in test sürüşü olarak mı?

RM5 in reklamını yapmak arzusundaysanız, çıksın fabrika açık açık "biz bu motoru sadece 800km test ederek satmakla hata ettik" desin ve tarafsız gözlemcilere test ettirsin.

Şu anki durum buram buram reklam kokuyor ve ben bu gizlenmiş reklamı görmekten sıkıldım (Eminim benim gibi düşünenler olduğu gibi, tersini düşünende olacaktır).

Ben Voltadan şunu beklerdim.
    Bu haliyle ve fabrikada defalarca kontrolden geçmiş motorla reklam kokan dolambaçlaı yollar yerine,
    RM5 i aldığından beri sorunu çözülmeyen ve bu başlıkta bunu dile getiren arkadaşların motorunu geriye alırsın. Sayarsın ödediği parayı tıkır tıkır eline. Adamlardan bazıları zaten iade etmek istiyorum diyor.
    Bu motorları aldığın anda fabrikada revizyona sokmadan verirsin 3-4 kuryenin kullanımına.
    O zaman aksiyonunuz inandırıcı olurdu.
    Şu anda yapmaya çalıştığınız şey reklam kokuyor ve inanın fayda değil size zarar veriyor. Çünkü bu testleri çooook önceleri yapmanız gerekiyordu. Üstelik 800km olarak değil...

Aşağıdaki anektotumu okursanız, dünya markaları, nasıl dünya markası oluyor daha iyi anlayacaksınız...

Sene 1983. Mecidiyeköyde Profilo fabrikasında üniversite stajı yapıyorum. Bölümüm kalite kontrol.
    Sony televizyonların Profilo fabrikasında montajlanması yapılacak. Aynı Voltanın RM5 i montajlaması gibi. Henüz satış yok. Banttan çıkan numune TV ler kalite kontrole geliyor. TV ler gelir gelmez test ve ölçüm kontrolleri yapılıyor. Aynı cihazı, aynı ölçümü bir kaç farklı kişi yapıyor ve bunlar karşılaştırılıyor.

Sonra kutulanıyor TV ler. Diğer Profilo ürünleriyle birlikte kamyonlara yükleniyor.
    Bu kamyonlar Türkiyenin en ücra köşelerine sevkiyat yapıyor.
    O ambalajındaki Sony TV ler bütün Türkiyeyi, özelliklede en kötü yollara sahip Anadolu kasabalarını dolaşır, tekrar fabrikaya gelirdi.

Fabrikada, yeniden kalite kontrolü yapılır, ölçülür biçilir, çıkan sorunlar için çözüm üretilirdi...

Umarım bu hikaye Voltanın ufkunu açmaya yardımcı olur...
    Kesinlikle yazınızın altına imzamı atarım. Motorum 15.günde halen serviste.
    Motoru satan arkadaşa yalvarıyorum, geri alın diye.
    Neden yalvarıyorum, çünkü yasal sürem geçti. Kimse bana iyi niyet demesin.
    Motorum 680. Km.de şuanki servisteki halini göreseniz AĞLARSINIZ...
    espresso bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru alan sizlerin yorumları ile bilgilenip haber alıp kafamızda tartacağız değerini voltanın.
    ben zaten söyledim evet niyetleri iyi görünüyor ama bekleyip göreceğiz dedim dediklerini yapacaklar mı diye?

kullanıcıların arkasında durmazlarsa sosyal medyaya oynadıklarını anlayacağız dedim.
    bununla ilgili çalışıyorlar mı yoksa oyalıyorlar mı hepsi gün yüzüne çıkacak zaten.
    siz hakkınızı aramaya devam ederseniz biz bilgileniriz...
    espresso bunu beğendi.
    since 1987

Motosikleti
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru alan sizlerin yorumları ile bilgilenip haber alıp kafamızda tartacağız değerini voltanın.
    ben zaten söyledim evet niyetleri iyi görünüyor ama bekleyip göreceğiz dedim dediklerini yapacaklar mı diye?

kullanıcıların arkasında durmazlarsa sosyal medyaya oynadıklarını anlayacağız dedim.
    bununla ilgili çalışıyorlar mı yoksa oyalıyorlar mı hepsi gün yüzüne çıkacak zaten.
    siz hakkınızı aramaya devam ederseniz biz bilgileniriz...
    Elimden geldiğince çabalıyorum hocam.
    Hakkım hukukum için.
    Mesela arefe günü, motorun servisteki halini görünce yine e-posta yolladım fabrikaya.
    Servisin durumu, motorun sökük halinin resimlerini, ben neden sıfır motor aldım ve bu kadar uğraşıyorum diye.
    Tık yok, İzmir sorumlusu Mesut Bey, arefe günü onu da aramıştım, dönmedi, bugün artık yine ben aradım.
    Meğer hayırlı bir işi varmış, onun için arayamamış, sağlık olsun dedim.
    Ne diyeyim hocam, hakkımı hukukumu arayayımda, daha ne yapayım, bilmiyorum ki. Benzin döküp, fabrika önünde kendimi mi yakayım.
    Ben bu kadar arıza çıkartan bir motoru istemediğimi, iade alınmasını yine bugün tekrarladım kendisine.
    Cevabı bence çok iyi niyetliydi."Abi, bu motoru seni mutlu edecek şekilde yaptıracağım,olmazsa ben satın alacağım" dedi.
    Ne diyeyim, daha ne diyeyim, siz söyleyin???...
    MOTOR HAYALLERİMİ YIKDILAR...ARTIK MOTOR BİLE ALMAK İSTEMİYORUM... YILDIM... INCILDIMMMM !...
    espresso ve emenyasin bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @hsoydam kardeşim,

Az önceye kadar bu konuyla ilgili yazmamıştım ama artık müdahil olmak zorunda hissettim kendimi. Zira bu motoru ciddi ciddi almayı düşünüyordum.

Bence, Volta Manisalı şu iki hemşehrime Türkiye turumu, yoksa RM5 testimi ne olduğu belirsiz aktiviteyi yaptırmakla hata etti.
    Ne zamanıydı, nede yeri...

Volta, " getir motoru " demeliydi size ve sorun yaşayan arkadaşlara. Motorların bazıları, hayati tehlike arzedecek şekilde montajlanmış. Bunuda canlı yayında kabul etmiş satış müdürleri. Paranızı verip motorları geriye almalıydı. Motorları 3-4 kuryeye ve yine 3-4 türkiye turu yapacak kişiye vererek test ettirmeliydi.
    (Normalde bu testler satıştan çok önce yapılırya, neyse...)

Şu Manisalı iki hemşehrimin olayı çok irrite edici.

Ben videolarını, tüm olumsuzluk yaşayanlarla alay edercesine "bak bir şey yok motorda, cazgırlık yapmayın" mesajı veriyorlarmış şeklinde okuyorum...

Bu motorun reklamını yapmanın yeri ve zamanı olmadığı gibi, bu başlık hiç değil...
    hsoydam, espresso, mavzer-i ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyanın en büyük otomobil üreticisi volkswagen emisyon değerlerinde oynama yaptığı için sadece Amerika'da son kullanıcıya hiçbir etkisi olmamasına rağmen 1 milyar doların üzerinde ceza aldı ve özür diledi.Bizde ise ölüme sebep olabilecek hataları olan bir motorsiklet markası suçunu kabul ettiği için takdir hakediyormuş. Alparslan'ın,Fatih'in,Gazi Kemal'in torunları bunu kendine uygun görüyorsa söylenecek söz yok.Hayırlı forumlar.Her millet hakettiğini yaşar
    Kesinlikle biz bunu hak etmiyoruz. Ama Türkiye öyle bir savruluyor ki. Kimi kime şikayet edeceğiz.
    Hakkımızı hukukumuz nerden nasıl arayacağız ?... Sosyal medyadan medet umuyoruz işte !...
    15 gün yasal süreyi geçirdin mi, servisin ve firmanın eline kalıyorsun.
    Siz siz olun, tüketici olarak hakkınız olan 15 günü unutmayın, hatta 2 ile 8 gün arasında noterden satın aldığınız yere ihtarınız çekin.
    En ufak bir içinize sinmeyen şey varsa hiç teredüt etmeyin, ayıp olmasın, şu bu demeyin. Benden size nacizane tavsiye, bu hakkınızı kullanın.
    Ben ettim, siz etmeyin !...
    emenyasin bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyanın en büyük otomobil üreticisi volkswagen emisyon değerlerinde oynama yaptığı için sadece Amerika'da son kullanıcıya hiçbir etkisi olmamasına rağmen 1 milyar doların üzerinde ceza aldı ve özür diledi.Bizde ise ölüme sebep olabilecek hataları olan bir motorsiklet markası suçunu kabul ettiği için takdir hakediyormuş. Alparslan'ın,Fatih'in,Gazi Kemal'in torunları bunu kendine uygun görüyorsa söylenecek söz yok.Hayırlı forumlar.Her millet hakettiğini yaşar
    Dediklerinizi okuduktan sonra size de hak veriyorum. Hatalar çok ciddi. Zaten şimdye kadar telafisi gerekliydi.
    hsoydam bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Ciddi derecede Volta RM5 alma arifesindeydim. Hatta Pulsar'ımın fotoğraflarını çektim, malum sarı siteye ilan vermek üzereydim. Ama bunca yazılanları okuyunca tamamen bu fikrimden vazgeçtim. Tık sorun çıkarmayan motorumu tekrardan sevmeme neden oldular. Şu an ayrılıpta tekrar buluşan sevgililer gibi birbirimize sarılıyoruz.
    hsoydam ve OwLRider bunu beğendiler.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Herkese selam,
    Daha önceki yazılarımda, yüksek hızda arka frenin boşalmış gibi davrandığını belirtmiştim hatırlarsanız.
    Sorun çözüldü, sizleri de bilgilendirmek istedim.
    Ancak fırsatım oldu servise gitmeye.
    Bayrampaşa Yılmaz Motor'a gittim, Hasan usta çok yardımcı oldu sağolsun.
    Fren hidroliğini hava yaptırmayacak şekilde değiştirdi, sorun ortadan kalktı.
    Artık yüksek hızda frenin boşalması durumu söz konusu değil.
    Anlaşılan o ki hava varmış, bunu halledince bir sıkıntı kalmadı.
    Aynı soruna sahip olanlara duyurulur.
    Ara ara kontrol etmeye devam edeceğim, farklı bir durum yakalarsam yine bilgilendiririm.
    Selamlar
    hsoydam bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Altuğ Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, güncel konuşmanın dışına çıkacağım bu yazıda.
    Bugün başıma gelen bir olayı sizlere kısaca aktarmak istiyorum.
    Sizlerin hem fikrini almak, hem de RM5 kullanan başka arkadaşlarda da aynı durum var mı yoksa benim motora özel bir olay mı çözmek istiyorum.
    Rodajdan ötürü motoru hiç sıkıştırmadan kullandım, bugün son gazları görmek nihayet nasip oldu.
    Ancak 105'i geçtikten sonra, 110'a doğru gelirken, o arada bir yerde başlıyor bu olay.
    Arka fren kolu bayağı boşa düşüyor, neredeyse dibine kadar sıkıyorsun ve herhangi bir hissiyat yok.
    Sanki fren boşalmış gibi. Freni sıkıyorsun ama fren kolu yumuşacık, rahatlıkla sıkılıyor.
    Yalnızca en sonunda, neredeyse dibe gelince, ufak bir fren hissiyatı oluyor ama var ile yok arası.
    Yavaşlayınca ise, yani 100ün felan altına inince düzeliyor, fren normal sertliğine geri dönüyor, sanki 1 saniye önce hiçbir şey olmamış gibi.
    Ve eğer ki yavaşlarken freni salmazsan, aynı seviyede sıkılı tutarsan, aynı gevşeklikte kalıyor ne kadar yavaşlarsan yavaşla.
    Ama bıraktığın an düzeliyor, eski haline geri dönüyor eğer ki yavaşlamış isen.
    Fren hidroliğinde bir azalma söz konusu değil, bu hızlarda deneme yaparken özellikle hidroliğe baktım, anlık bir düşme etme yok, olduğu gibi hep aynı seviyede.
    Bir kerelik olmuş bir şey de değil, 3 kere denedim, her defasında oldu bu olay.
    İşin komik yanı, bu sebeple kaza yapabilirdim.
    Sağ şeritteki araba önüme geçti ve ben arka freni kullanamadım, bu şekilde farkettim.
    İlk anda fren patladı (gibi bir şey oldu) sandım ve gerçek anlamda korktum, yüzüm kireç olmuştur kesin.
    Bu bir hata mı? Sizlerde de var mı? Yoksa bir mühendislik olayı mı? (Ne alakaysa)
    Farklı motorlarla tecrübesi olan biri olmadığım için, bu olayın mantığını anlayamadım.
    Görüşlerinizi bekliyorum, herkese de dikkatli olmasını rica ediyorum.
    Son hızlarda ciddi anlamda kaza sebebi olabilecek bir olay.
    Selamlar
    1-Fren hidroliği eksik olabilir.
    2-Fren sisteminde "HAVA" olabilir ve kabında görünmez. / Isınma
    3-Balatalar dandiktir. / Isınma
    4-Balatalar bayattır. / Isınma
    5-Disk ya da kampana uygun materyalden üretilmemiştir. / Isınma
    Yanına Isınma yazdığım sebep sonuç ilişkilerinde geri dönüş olur, yani tekrar tutunma. Muhtemelen hiç bir Ar-Ge departmanı olmadığı için yallah tazyik modunda piyasaya sürüldüğünden fabrika böyle bir durumdan haberdar bile değil ki umurunda da olduğunu sanmıyorum. Zira umurunda olsa önce DENERDİ!

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı Altuğ Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,
    Daha önceki yazılarımda, yüksek hızda arka frenin boşalmış gibi davrandığını belirtmiştim hatırlarsanız.
    Sorun çözüldü, sizleri de bilgilendirmek istedim.
    Ancak fırsatım oldu servise gitmeye.
    Bayrampaşa Yılmaz Motor'a gittim, Hasan usta çok yardımcı oldu sağolsun.
    Fren hidroliğini hava yaptırmayacak şekilde değiştirdi, sorun ortadan kalktı.
    Artık yüksek hızda frenin boşalması durumu söz konusu değil.
    Anlaşılan o ki hava varmış, bunu halledince bir sıkıntı kalmadı.
    Aynı soruna sahip olanlara duyurulur.
    Ara ara kontrol etmeye devam edeceğim, farklı bir durum yakalarsam yine bilgilendiririm.
    Selamlar
    Ben yanıtı yazarken sorun çözülmüş bile
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende yaklaşık 14 gün sonra motorumu gittim servisten aldım.
    - Km saatimdeki zaman saatim artık çalışıyor. Şükür...
    - Ön düzenim, amortisorler ve rulmanlar kontrol edilmiş. Ustan 10 numara ayarladım dedi.
    - Arka fren için ayar yaptım, ses artık olmayacak dedi. Ama halen tık tık sesi geliyor. Zamanla geçecekmiş.
    - Arka çamurluk lastiğe sürtme sorunu devam ediyor. Usta bunun parçaları gelmedi, ben Yamaha Nmax'den uydurdum dedi.
    Atlamayalım lütfen UYDURDUM yaptım dedi. Ancak sürtme devam ediyor.
    EN ÖENMLİ SORUNUM BUGÜN YİNE oldu, MOTOR STOP ETTİ !... Son derece düşük hızda giderken.
    Servisi-ustayı aradım, Stop ettiğini söyledim. Buji üstündeki soketten yapıyordur dedi.
    "Bakımda hallederiz" abi dedi !... NE DİYEYİM...
    SİZE YEMİN EDERİM, ŞU 15 GÜNDE İzmir sorumlusu Mesut Bey ile eşimden daha fazla telefonda görüşmüşümdür. SONUÇ buuu...
    Kendince son derece iyi niyetle yardımcı olmaya çalışıyor. Ama sonuç bu arkadaşlar.
    En son yine kendisine bilgi verdim. HALLEDECEĞİZ abi, başka servise götüreceğiz DEDİ... !...
    TÖVBELER OLSUN, NE GÜNAHIM VARDI BU MOTORU ALDIĞIM İÇİN DEYİP İSYAN EDİYORUM, SONRADA ŞÜKREDİYORUM ALLAH BETERİNDEN KORUSUN DEYİP, ÖLMEDİĞİME DUA EDİYORUM !...
    espresso ve Siyahi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    İsterseniz ilker beyin Türkiye turu olarak takip edin İsterseniz voltanın Türkiye turu test sürüşü olarak takip edin.. İster reklam deyin ister demeyin kimin umrunda isterseniz hiç takip etmeyin.. Beğenmediyseniz hoşunuza gitmediyse yorum da yazmayın geçin gidin.. İsterseniz voltanın adını hiç anamyın isterseniz aldırmayın.. Emin olun kimse bunu takmıyor.. Ama şunu bilin ki bu tur sadece volta motor test sürüşü değil.. Gerekli açıklamaları ben videom da yaptım.. O size kalmış.. ama şuan bu geziyi bütün volta alan kullanan ve alacak olan merk eden herkes takp ediyor.. Bize gelen mesajları bir görseniz hak verirsiniz.. İnsanlara gönüllü bir hizmet veren 5 kuruş para almamış sadece ülkemizi motosiklet ile gezmek bu güzellikleri tüm dostlarımıza göstermek isteyen bir kardeşimiz var.. Bizde geziyi destekliyoruz siz istediğinizi söyleyin.. saygılarrrr...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

ilker uyar Volta Motor ile Van'da..

Atına Atla Yüreğinin Götürdüğü Yere Git... Hadi Go!!!!!!!

Motosikleti
    Artık Yok...
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende yaklaşık 14 gün sonra motorumu gittim servisten aldım.
    - Km saatimdeki zaman saatim artık çalışıyor. Şükür...
    - Ön düzenim, amortisorler ve rulmanlar kontrol edilmiş. Ustan 10 numara ayarladım dedi.
    - Arka fren için ayar yaptım, ses artık olmayacak dedi. Ama halen tık tık sesi geliyor. Zamanla geçecekmiş.
    - Arka çamurluk lastiğe sürtme sorunu devam ediyor. Usta bunun parçaları gelmedi, ben Yamaha Nmax'den uydurdum dedi.
    Atlamayalım lütfen UYDURDUM yaptım dedi. Ancak sürtme devam ediyor.
    EN ÖENMLİ SORUNUM BUGÜN YİNE oldu, MOTOR STOP ETTİ !... Son derece düşük hızda giderken.
    Servisi-ustayı aradım, Stop ettiğini söyledim. Buji üstündeki soketten yapıyordur dedi.
    "Bakımda hallederiz" abi dedi !... NE DİYEYİM...
    SİZE YEMİN EDERİM, ŞU 15 GÜNDE İzmir sorumlusu Mesut Bey ile eşimden daha fazla telefonda görüşmüşümdür. SONUÇ buuu...
    Kendince son derece iyi niyetle yardımcı olmaya çalışıyor. Ama sonuç bu arkadaşlar.
    En son yine kendisine bilgi verdim. HALLEDECEĞİZ abi, başka servise götüreceğiz DEDİ... !...
    TÖVBELER OLSUN, NE GÜNAHIM VARDI BU MOTORU ALDIĞIM İÇİN DEYİP İSYAN EDİYORUM, SONRADA ŞÜKREDİYORUM ALLAH BETERİNDEN KORUSUN DEYİP, ÖLMEDİĞİME DUA EDİYORUM !...
    Çok geçmiş olsun
    hsoydam bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Konuyu başından beri talip ediyorum. Fırsat buldukça sayfa sayfa tüm yorumları okudum. Sorun yaşayan arkadaşların neler hissettiklerini anlayabiliyorum. Sıfır motosiklet alıp üzerine böyle sorunlarla uğraşan tüm arkadaşlara Allah sabırlar versin diyorum.

Bu saatten sonra aslında firma bu olumsuz durumu kendi lehine çevirebilirdi ama hala zamana oynayarak kendi marka imajlarına zarar veriyorlar farkında değiller.

Belki buradan okuyan yöneticileri, sosyal medya uzmanları vs varsa onlara bir fikir vereyim; saygıdeğer firma yöneticileri, sağa sola anlaşmalı olduğunuz kişilere test motoru verip "Türkiye turu" adı altında dolaylı reklam yaptırmaya çalışacağınıza önce sorun yaşayan kişilerin sorununu çözün!

Koskoca firmasınız, servise 2-3 kez belirli şikayetlerden girmiş ve sorunu hala çözülememiş kişiler var mı? Bunları tespit edersin öncelikle. Zaten servise 2-3 kez gitmesine rağmen sorunu çözülemeyen hepi topu 10-15 motor vardır diye tahmin ediyorum. Sonra ararsın genel merkezden, dersin ki motorunuzu sattığımız paraya geri almaya razıyız, memnun değilseniz buyrun getirin iadesini alalım. Motorları geri almak bir zayıflık göstergesi değil bilakis "markamızın ve motorumuzun sonuna kadar arkasındayız" gibi güzel bir mesaj olurdu.

Sonra bu motorları da teknik ekibe inceletip, eksiklerini giderip, alın size sorunlu dediğiniz motorları test motoru olarak sunuyoruz derseniz binlerce tl harcayıp yaptıracağınız reklamlardan daha güzel bir reklam olurdu.

İşte o zaman burada sizlere destek mesajları yağardı, en başta mağdur olan kullanıcılardan hemde.

O yüzden sorunlar giderilip mağdur kişilerin "firma arkamızda durdu, tüm sorunlarımız çözüldü" dediklerini duymadan çevremdeki hiçbir arkadaşa bu modeli tavsiye etmeyeceğim, kusura bakmayın.

Umarım en kısa sürede marka imajını düzeltecek doğru adımları atarlar.
    hsoydam, espresso ve dundanbiri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar, bu motorsiklet ile ilgili, en baştan beri konuya aktör olan arkadaşa da durumu aktardım, çünkü kendisi sordu bana, takip edeceğim abi demişti.
    Koskoca Türkiye'de sadece 4 kişi kendisine başvurmuşuz. 3 arkadaşın tüm sorunları çözülmüş. Bir tek bende sorun kalmış anladığım kadarıyla.
    Bendeki sorunda beklenti sorunuymuş aslında.
    Ben olması gereken standartları bekliyormuşum.
    Türkiyede hiçbir firma bu standartları tam karşılayamazken benim bunu Volta'dan beklemem sorunun temeliymiş.
    Hondanın 85 servisi varmış Türkiye'de. Voltanın 300 servisi.
    Bu farkın sebebini benim bilmem gerekiyormuş. Alırken bunu bilerek almış olmam gerekiyormuş.
    Belirli bir kaliteyi yakalamak için elemek gerekiyormuş.
    Voltada bu eleme yokmuş maalesef. Bisiklet tamircisine servis vermişler. Balatanın ters olduğunu anlamayan ustaları varmış.
    E satış fiyatına yansıyan şeylerden biri de buymuş.
    Muadili 33 bin lira iken, bunun 17 bin olma sebeplerinden sadece birisi buymuş.
    BURASI ÇOK ÖNEMLİ BENCE Kalite ucuz olmuyo malesef.
    Ben "ucuza kalite almak istiyormuşum bunu kendiside anlıyormuş,ama böyle birşey yokmuş malesef"...
    "17 Bine bu kadar demek hiç istemediği bişeymiş ama söylemek zorunda olduğuda bişeymiş"
    NEYSE, SÖZÜN ÖZÜNDE SON CÜMLESİ ŞU OLDU ARKADAŞIN. SAT ABİ BU MOTORU, NAZİKCE DÜŞ YAKAMDAN, BENİ DE BİR DAHA ARAMA OLDU !...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Ben burayı takip eden arkadaşlar kadar konuya hakim değilim, motorumun STOP etme sorunu için böyle bir cevap geldi.
    Doğruluk payı var mı, Pazartesi bir ustaya götürüp yaptırayım diyorum, ne dersiniz?

Bu STOP etme sadece Volta'da sanıyosunuz.
    Bajaj, Mondial, Kuba, RKS markalarının yüzde 60 ında bu sorun var.
    Çözümü basit. Buji.
    Sıkarsınız yalıtım yaparsınız. Xmax lerin 3. Nesline sahiptim aynı sorun vardı.

Gerçekten bilen yazarsa sevinirim, Pazartesi götürüp yaptırayım.
    espresso bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar, bu motorsiklet ile ilgili, en baştan beri konuya aktör olan arkadaşa da durumu aktardım, çünkü kendisi sordu bana, takip edeceğim abi demişti.
    Koskoca Türkiye'de sadece 4 kişi kendisine başvurmuşuz. 3 arkadaşın tüm sorunları çözülmüş. Bir tek bende sorun kalmış anladığım kadarıyla.
    Bendeki sorunda beklenti sorunuymuş aslında.
    Ben olması gereken standartları bekliyormuşum.
    Türkiyede hiçbir firma bu standartları tam karşılayamazken benim bunu Volta'dan beklemem sorunun temeliymiş.
    Hondanın 85 servisi varmış Türkiye'de. Voltanın 300 servisi.
    Bu farkın sebebini benim bilmem gerekiyormuş. Alırken bunu bilerek almış olmam gerekiyormuş.
    Belirli bir kaliteyi yakalamak için elemek gerekiyormuş.
    Voltada bu eleme yokmuş maalesef. Bisiklet tamircisine servis vermişler. Balatanın ters olduğunu anlamayan ustaları varmış.
    E satış fiyatına yansıyan şeylerden biri de buymuş.
    Muadili 33 bin lira iken, bunun 17 bin olma sebeplerinden sadece birisi buymuş.
    BURASI ÇOK ÖNEMLİ BENCE Kalite ucuz olmuyo malesef.
    Ben "ucuza kalite almak istiyormuşum bunu kendiside anlıyormuş,ama böyle birşey yokmuş malesef"...
    "17 Bine bu kadar demek hiç istemediği bişeymiş ama söylemek zorunda olduğuda bişeymiş"
    NEYSE, SÖZÜN ÖZÜNDE SON CÜMLESİ ŞU OLDU ARKADAŞIN. SAT ABİ BU MOTORU, NAZİKCE DÜŞ YAKAMDAN, BENİ DE BİR DAHA ARAMA OLDU !...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Ben burayı takip eden arkadaşlar kadar konuya hakim değilim, motorumun STOP etme sorunu için böyle bir cevap geldi.
    Doğruluk payı var mı, Pazartesi bir ustaya götürüp yaptırayım diyorum, ne dersiniz?

Bu STOP etme sadece Volta'da sanıyosunuz.
    Bajaj, Mondial, Kuba, RKS markalarının yüzde 60 ında bu sorun var.
    Çözümü basit. Buji.
    Sıkarsınız yalıtım yaparsınız. Xmax lerin 3. Nesline sahiptim aynı sorun vardı.

Gerçekten bilen yazarsa sevinirim, Pazartesi götürüp yaptırayım.
    Hocam buji piposunu değiştirmeyi deneyin, pahalı bi parça değil zaten. Hatta ngknın buji piposunu bulabilirseniz daha da iyi olur. İsteğe bağlı bujiyi de değiştirebilirsiniz. Ben aldığımdan beri tek marşta çalışıyo, hiç stop etme sorunu yaşamadım. Amortisör sorunum kaldı sadece, onu da servis kaydı açtık bakalım ne zaman gelecek.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam buji piposunu değiştirmeyi deneyin, pahalı bi parça değil zaten. Hatta ngknın buji piposunu bulabilirseniz daha da iyi olur. İsteğe bağlı bujiyi de değiştirebilirsiniz. Ben aldığımdan beri tek marşta çalışıyo, hiç stop etme sorunu yaşamadım. Amortisör sorunum kaldı sadece, onu da servis kaydı açtık bakalım ne zaman gelecek.
    @impetum kardeşim, benim sorunum ilk çalıştırmada değil zaten, çalışıyor. Ayda, haftada bir kere yapıyor. Ve hareket halindeyken yapıyor. Bende panik oluyorum açıkcası. Ekran yerinde, Km göstergesi yerinde. motoru durdurmadan, ayaklarımı bile yere koymadan, tekrar marş butonuna basıyorum ve motor çalışıyor. Tek korkum, defaten çok söyledim bu korkumu, hızlı giderken bunu yaparsa ne yaparım, onu bilemiyorum !...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu başından beri talip ediyorum. Fırsat buldukça sayfa sayfa tüm yorumları okudum. Sorun yaşayan arkadaşların neler hissettiklerini anlayabiliyorum. Sıfır motosiklet alıp üzerine böyle sorunlarla uğraşan tüm arkadaşlara Allah sabırlar versin diyorum.

Bu saatten sonra aslında firma bu olumsuz durumu kendi lehine çevirebilirdi ama hala zamana oynayarak kendi marka imajlarına zarar veriyorlar farkında değiller.

Belki buradan okuyan yöneticileri, sosyal medya uzmanları vs varsa onlara bir fikir vereyim; saygıdeğer firma yöneticileri, sağa sola anlaşmalı olduğunuz kişilere test motoru verip "Türkiye turu" adı altında dolaylı reklam yaptırmaya çalışacağınıza önce sorun yaşayan kişilerin sorununu çözün!

Koskoca firmasınız, servise 2-3 kez belirli şikayetlerden girmiş ve sorunu hala çözülememiş kişiler var mı? Bunları tespit edersin öncelikle. Zaten servise 2-3 kez gitmesine rağmen sorunu çözülemeyen hepi topu 10-15 motor vardır diye tahmin ediyorum. Sonra ararsın genel merkezden, dersin ki motorunuzu sattığımız paraya geri almaya razıyız, memnun değilseniz buyrun getirin iadesini alalım. Motorları geri almak bir zayıflık göstergesi değil bilakis "markamızın ve motorumuzun sonuna kadar arkasındayız" gibi güzel bir mesaj olurdu.

Sonra bu motorları da teknik ekibe inceletip, eksiklerini giderip, alın size sorunlu dediğiniz motorları test motoru olarak sunuyoruz derseniz binlerce tl harcayıp yaptıracağınız reklamlardan daha güzel bir reklam olurdu.

İşte o zaman burada sizlere destek mesajları yağardı, en başta mağdur olan kullanıcılardan hemde.

O yüzden sorunlar giderilip mağdur kişilerin "firma arkamızda durdu, tüm sorunlarımız çözüldü" dediklerini duymadan çevremdeki hiçbir arkadaşa bu modeli tavsiye etmeyeceğim, kusura bakmayın.

Umarım en kısa sürede marka imajını düzeltecek doğru adımları atarlar.
    Merhaba Süleyman Bey,
    Bu söylediklerinize katılmamak elde değil, bunu firmaya direkt ben teklif ettim. Motorumu geri alın diye. Yok böyle bir adım atmak istemiyorlar.
    Sosyal medya ile işi götürmek istiyorlar bence de. Fenomen arkadaşlar geri vites yaptı farkındaysanız, videolar silindi.
    Bence bizim sorunlarında en sonunda yok aslında sorununuz diyerek zeytin yağ moduna geçecekler.
    Yeni 500 Adetlik parti yakın zamanda gelecekmiş. Herkes sıradaymış zaten filan diyorlar. Bu Türkiye turu vb. girişimlerde bence ilk adımlar.
    Ben yakın zamanda ilk videoyu çeken fenomen arkadaştan da bir girişim bekliyorum. Nasıl büyük bir firmaymış, bütün sorunlar çözüldü şeklinde.
    Neyse, ben hakkımı HELAL ETMİYORUM bu firmaya, çalışanlarına, reklamlarını yapanlara...
    Sıfır motor alıp, servis servis gezmemin hiç bir mantıklı açıklama beni ikna etmiyor. Kimse kusura bakmasın.
    İSRARLA ŞUNU DİYORUM - ARKA TEKERİNİZ PATLARSA GÖRÜRSÜNÜZ NASIL TERLEĞİN SÖKÜLDÜĞÜ, TÜRK MÜHENDİSLİĞİNİN GELDİĞİ NOKTAYI...!...

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    @impetum kardeşim, benim sorunum ilk çalıştırmada değil zaten, çalışıyor. Ayda, haftada bir kere yapıyor. Ve hareket halindeyken yapıyor. Bende panik oluyorum açıkcası. Ekran yerinde, Km göstergesi yerinde. motoru durdurmadan, ayaklarımı bile yere koymadan, tekrar marş butonuna basıyorum ve motor çalışıyor. Tek korkum, defaten çok söyledim bu korkumu, hızlı giderken bunu yaparsa ne yaparım, onu bilemiyorum !...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Merhaba Süleyman Bey,
    Bu söylediklerinize katılmamak elde değil, bunu firmaya direkt ben teklif ettim. Motorumu geri alın diye. Yok böyle bir adım atmak istemiyorlar.
    Sosyal medya ile işi götürmek istiyorlar bence de. Fenomen arkadaşlar geri vites yaptı farkındaysanız, videolar silindi.
    Bence bizim sorunlarında en sonunda yok aslında sorununuz diyerek zeytin yağ moduna geçecekler.
    Yeni 500 Adetlik parti yakın zamanda gelecekmiş. Herkes sıradaymış zaten filan diyorlar. Bu Türkiye turu vb. girişimlerde bence ilk adımlar.
    Ben yakın zamanda ilk videoyu çeken fenomen arkadaştan da bir girişim bekliyorum. Nasıl büyük bir firmaymış, bütün sorunlar çözüldü şeklinde.
    Neyse, ben hakkımı HELAL ETMİYORUM bu firmaya, çalışanlarına, reklamlarını yapanlara...
    Sıfır motor alıp, servis servis gezmemin hiç bir mantıklı açıklama beni ikna etmiyor. Kimse kusura bakmasın.
    İSRARLA ŞUNU DİYORUM - ARKA TEKERİNİZ PATLARSA GÖRÜRSÜNÜZ NASIL TERLEĞİN SÖKÜLDÜĞÜ, TÜRK MÜHENDİSLİĞİNİN GELDİĞİ NOKTAYI...!...
    Sorunları oluştuğu anda kameraya kaydetmek ileride işinizi kolaylaştırır. Ucuz bir aksiyon kamerası işinizi görür. İş mahkemeye filan düşerse her türlü iletişim, motora yapılan işlem vs önemli olur. Size makbuz servis kağıdı vs vermiyorlarsa da siz yapılan işlemleri not alın.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunları oluştuğu anda kameraya kaydetmek ileride işinizi kolaylaştırır. Ucuz bir aksiyon kamerası işinizi görür. İş mahkemeye filan düşerse her türlü iletişim, motora yapılan işlem vs önemli olur. Size makbuz servis kağıdı vs vermiyorlarsa da siz yapılan işlemleri not alın.
    Yok vallahi daha fazla uğraşacak mecalim kalmadı. Ben Allah korkusu olan biriyim.
    Bu sorunuyla satmam motoru. Bu sorunuda çözüp, satacağım kısmetse.
    Zaten bir aksiyon kamerası istiyorum, şu sorunları çözüp satın alacağım.
    Tavsiye için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Yok vallahi daha fazla uğraşacak mecalim kalmadı. Ben Allah korkusu olan biriyim.
    Bu sorunuyla satmam motoru. Bu sorunuda çözüp, satacağım kısmetse.
    Zaten bir aksiyon kamerası istiyorum, şu sorunları çözüp satın alacağım.
    Tavsiye için çok teşekkür ederim.
    Ben işiniz tüketici mahkemesine düşerse lazim olur anlamında söylemiştim. Bu arkadaşların Bu motoru toparlayabilecegi şüpheli. Inşallah toparlarlar, mahkemeye kalmazsiniz.
    hsoydam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)