Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer talepleriniz yerine getirilmez ise kesinlikle tüketici hakem heyetlerine başvurmaızı ve mümkün ise birbiriniz dosya numaralarını da heyete bildirerek durumun vehametini göstermenizi tavsiye ederim. Lifan için tüketici haklarına e-devlet'ten başvurup fabrikanın kendisini arayıp gerekli parçayı getirttiği arkadaşımız var.
    Belli bir miktari astigi icin tuketici hakem heyetleri bakamaz, tuketicisi mahkemesine basvurulmali. Bilgi olsun diye yazayim istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Arkadaşlar,
    Yaşadığımız sorunlar karşılığında yapmamız gereken bazı haklarımız varmış. Ben araştırdıkça öğreniyorum.
    Ayıplı ihbar süresi diye bir süre söz konusu. Aklınızda olsun.
    2-8 gün içinde sorun her ne olursa olsun satın aldığınız yere ürünün değişmesini isteme hakkımız varmış.
    Sadece bilgilendirme amaçlı yargıtay kararı haberini paylaşıyorum.
    Ben iyi niyetimin cezasını çekiyorum. Sizlerin aklınızda olsun. Ben sadece hakkımı haram edebiliyorum !...

Birkaç tane konu başlığını paylaşıyorum.
    http://www.erdem-erdem.av.tr/yayinlar/hukuk-postasi/satis-sozlesmelerinde-saticinin-ayiptan-dogan-sorumlulugu/
    https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/yargitaydan-emsal-karar-arizalanan-sifir-arac-yenisiyle-degisecek-41480738

Pazartesi avukatlar ile görüşeceğim gelişmeleri buradan paylaşırım.
    Hayırlısı !...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Arkadaşlar, ben bu hakkımı kaybettim, belki mahkeme yoluyla hakkımı arayabilirim. Pazartesi avukat arkadaşlar ile görüşeceğim.
    Ancak motoru çok yeni alan ve benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar dikkatli hareket etsinler, aklımızda olsun.
    2-8 gün içinde ayıp ihbar süresini kullanıp, gizli ayıp başlığı ile ürünün yenisi ile değişimini talep edebiliyormuşuz.
    Aklımızda bulunsun.

http://www.erdem-erdem.av.tr/yayinlar/hukuk-postasi/satis-sozlesmelerinde-saticinin-ayiptan-dogan-sorumlulugu/
    http://www.erdem-erdem.av.tr/yayinla...n-sorumlulugu/

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/yargitaydan-emsal-karar-arizalanan-sifir-arac-yenisiyle-degisecek-41480738
    https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...secek-41480738
    terminator! bunu beğendi.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Herkese selam, güncel konuşmanın dışına çıkacağım bu yazıda.
    Bugün başıma gelen bir olayı sizlere kısaca aktarmak istiyorum.
    Sizlerin hem fikrini almak, hem de RM5 kullanan başka arkadaşlarda da aynı durum var mı yoksa benim motora özel bir olay mı çözmek istiyorum.
    Rodajdan ötürü motoru hiç sıkıştırmadan kullandım, bugün son gazları görmek nihayet nasip oldu.
    Ancak 105'i geçtikten sonra, 110'a doğru gelirken, o arada bir yerde başlıyor bu olay.
    Arka fren kolu bayağı boşa düşüyor, neredeyse dibine kadar sıkıyorsun ve herhangi bir hissiyat yok.
    Sanki fren boşalmış gibi. Freni sıkıyorsun ama fren kolu yumuşacık, rahatlıkla sıkılıyor.
    Yalnızca en sonunda, neredeyse dibe gelince, ufak bir fren hissiyatı oluyor ama var ile yok arası.
    Yavaşlayınca ise, yani 100ün felan altına inince düzeliyor, fren normal sertliğine geri dönüyor, sanki 1 saniye önce hiçbir şey olmamış gibi.
    Ve eğer ki yavaşlarken freni salmazsan, aynı seviyede sıkılı tutarsan, aynı gevşeklikte kalıyor ne kadar yavaşlarsan yavaşla.
    Ama bıraktığın an düzeliyor, eski haline geri dönüyor eğer ki yavaşlamış isen.
    Fren hidroliğinde bir azalma söz konusu değil, bu hızlarda deneme yaparken özellikle hidroliğe baktım, anlık bir düşme etme yok, olduğu gibi hep aynı seviyede.
    Bir kerelik olmuş bir şey de değil, 3 kere denedim, her defasında oldu bu olay.
    İşin komik yanı, bu sebeple kaza yapabilirdim.
    Sağ şeritteki araba önüme geçti ve ben arka freni kullanamadım, bu şekilde farkettim.
    İlk anda fren patladı (gibi bir şey oldu) sandım ve gerçek anlamda korktum, yüzüm kireç olmuştur kesin.
    Bu bir hata mı? Sizlerde de var mı? Yoksa bir mühendislik olayı mı? (Ne alakaysa)
    Farklı motorlarla tecrübesi olan biri olmadığım için, bu olayın mantığını anlayamadım.
    Görüşlerinizi bekliyorum, herkese de dikkatli olmasını rica ediyorum.
    Son hızlarda ciddi anlamda kaza sebebi olabilecek bir olay.
    Selamlar
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Altuğ Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlerin hem fikrini almak, hem de RM5 kullanan başka arkadaşlarda da aynı durum var mı yoksa benim motora özel bir olay mı çözmek istiyorum.
    Rodajdan ötürü motoru hiç sıkıştırmadan kullandım, bugün son gazları görmek nihayet nasip oldu.
    Ancak 105'i geçtikten sonra, 110'a doğru gelirken, o arada bir yerde başlıyor bu olay.
    Arka fren kolu bayağı boşa düşüyor, neredeyse dibine kadar sıkıyorsun ve herhangi bir hissiyat yok.
    Sanki fren boşalmış gibi. Freni sıkıyorsun ama fren kolu yumuşacık, rahatlıkla sıkılıyor.
    Yalnızca en sonunda, neredeyse dibe gelince, ufak bir fren hissiyatı oluyor ama var ile yok arası.
    Yavaşlayınca ise, yani 100ün felan altına inince düzeliyor, fren normal sertliğine geri dönüyor, sanki 1 saniye önce hiçbir şey olmamış gibi.
    Ve eğer ki yavaşlarken freni salmazsan, aynı seviyede sıkılı tutarsan, aynı gevşeklikte kalıyor ne kadar yavaşlarsan yavaşla.
    Fren hidroliğinde bir azalma söz konusu değil, bu hızlarda deneme yaparken özellikle hidroliğe baktım, anlık bir düşme etme yok, olduğu gibi hep aynı seviyede.
    Sağ şeritteki araba önüme geçti ve ben arka freni kullanamadım, bu şekilde farkettim.
    İlk anda fren patladı (gibi bir şey oldu) sandım ve gerçek anlamda korktum, yüzüm kireç olmuştur kesin.
    Bu bir hata mı? Sizlerde de var mı? Yoksa bir mühendislik olayı mı? (Ne alakaysa)
    Farklı motorlarla tecrübesi olan biri olmadığım için, bu olayın mantığını anlayamadım.
    Selamlar
    Cok insan ölecek bu motorla, kimse kusura bakmasın. Colugumuza çocuğumuza bağışla bizi.
    Volta Allah bildiği gibi yapsın sizi.. ��
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Altuğ Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Eğer fren sisteminizde bir sıkıntı olsaysı düşük hızlardada yapardı ne kadar doğru bilmiyorum ama bir ihtimal Abs okuyucusundan veya Abs den dolayı freniniz şaşırıyor olabilir.

Motosikleti
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer fren sisteminizde bir sıkıntı olsaysı düşük hızlardada yapardı ne kadar doğru bilmiyorum ama bir ihtimal Abs okuyucusundan veya Abs den dolayı freniniz şaşırıyor olabilir.
    Arka frende ABS yok !...

Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka frende ABS yok !...
    Onu bilmiyordum, okudukça hayretlere düşüyorum bu kadarda olmaz olamaz ama yapmışlar.

Motosikleti
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bilmiyordum, okudukça hayretlere düşüyorum bu kadarda olmaz olamaz ama yapmışlar.
    Biz gittiğine dua ediyoruz. Hatta altımızda patlamadıgı her gün için bir fakir fukarayi doyuruyoruz. Üzgünüm ama gerçek buuu !...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Akil alir gibi degil gercekten..

forumunuzu kirletmemek icin yazmiyoruz ama okudukca hayret dusuyoruz emin olun.

Bence bu baslik surekli gundemde kalmali, magdur olan herkes yazmali. youtube da sosyal medyada heryerde bu sorunlar konusulmali.

Hatta ulusal gazeteler ve tv kanallarina da ulasilabilir. Ana haber bultenlerinde gotunu kasiyan maymun haberleri yerine, pekala sifir motosiklet skandali diye bi haber yapilabilir diye dusunuyorum.

Hic ulusal kanallarin whatsap ihbar hattina yazmayi denediniz mi?
    hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akil alir gibi degil gercekten..

forumunuzu kirletmemek icin yazmiyoruz ama okudukca hayret dusuyoruz emin olun.

Bence bu baslik surekli gundemde kalmali, magdur olan herkes yazmali. youtube da sosyal medyada heryerde bu sorunlar konusulmali.

Hatta ulusal gazeteler ve tv kanallarina da ulasilabilir. Ana haber bultenlerinde gotunu kasiyan maymun haberleri yerine, pekala sifir motosiklet skandali diye bi haber yapilabilir diye dusunuyorum.

Hic ulusal kanallarin whatsap ihbar hattina yazmayi denediniz mi?
    Yok açıkçası gelmedi aklıma. Yarin araştıracağım. !...
    Ben meşhur olmaya adayım. Motopixel Selçuk dahil bir çok kişiden destek bulacağıma inanıyorum. Onlar beni susturmak için uğraşsınlar. Ben konuşmaya devam edeceğim.
    espresso bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlık karşıma çıkıp duruyordu ama bakmadım pek şimdiye kadar. 9. sayfadan sonra yok canım olmaz öyle şey den şuan kanım donmuş vaziyette.

Motoru alan arkadaşlara geçmiş olsun demekten başka çarem yok. Anlaşılan güya üretim yapılan yerde kalite kontrol diye bir şey yok. Motorda kalitesizlik farklı bir şey güvensizlik bambaşka mevzu. Adam 110 dan sonra fren yok diyor??? Ne demek bu ya. Amortisörü taşlamışlarda bilmem neymiş de. Geçin bunlar, bunları bilmeye hiç bir son kullanıcı zorunlu değil. Yağ sızdırıyor, fren tutmuyor bilmem ne. Arkadaşlar bu ürünlerin hepsi önce sürücüyü sonra trafiği tehlikeye atacak şeyler. Bu ürünler ayıplı.

Sen her şeyden habersiz istersen 20-30km hızla giderken önüne birisi atladığında frenin sağlıklı çalışmama ihtimali düşünülemez bile. Adam yolda giderken gaz kelebeği çıktı diyor.

Motorun bakım aralığı da şaka gibi. 2000km de bir yağ bakımı nedir arkadaşlar. Hem cebinize yazık hem çevreye yazık. Bu kadar mı her şey tel maşa olur.

10 bin km test sürüşü konusu da güven vermiyor reklam çalışması gibi. Yerinizde olsam yasal yollardan hakkımı arardım.
    hsoydam, espresso ve recaip bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bence balatasının ters takıldığını ispatlayabilenler dava açmalı ya da frene yağ akanlar filan arkadaş düşünüyorum ben bu aracı alacaktım .Adamlar 17700 lira için canıma kastedecekti .Hala diyolarki servise gelin yapalım .Her serviste anlamıyormuş bu araçtan 17700 değil de 20000 lira olsaydı en azından güvenli olsaydı.
    hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    VOLTA RM5 modelini. Gazeteci Arkadaşımız İlker uyar 10.000 km lik Türkiye Turu Test Sürüşü devam ediyor şuan sivas ta ilkeruyar1410 İnstagram adresinde ve İlker UYAR youtube sayfasından geziyi anlık takip edebilirsiniz.
    http://https://www.instagram.com/tv/..._web_copy_link

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Bütün Bu Soruların Cevabını İlker Kardeşimizin Volta RM5 ile yapacağı 10.000 km lik Türkiye Turu Test Sürüşünden sonra Öğreneceğiz. Bizde Sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz..

[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı maxell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VOLTA RM5 modelini. Gazeteci Arkadaşımız İlker uyar 10.000 km lik Türkiye Turu Test Sürüşü devam ediyor şuan sivas ta ilkeruyar1410 İnstagram adresinde ve İlker UYAR youtube sayfasından geziyi anlık takip edebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Bütün Bu Soruların Cevabını İlker Kardeşimizin Volta RM5 ile yapacağı 10.000 km lik Türkiye Turu Test Sürüşünden sonra Öğreneceğiz. Bizde Sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz..

[/COLOR]https://www.youtube.com/watch?v=QYwsZihL5Jg&t=676s
    inşallah sağ salim döner evine...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Arkadaşımız İlker Uyar Volta RM5 10.000km Türkiye Turu Test Sürüşünde Tunceliye varmış..

Motosikleti
    Alıntı maxell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımız İlker Uyar Volta RM5 10.000km Türkiye Turu Test Sürüşünde Tunceliye varmış..

http://https://www.instagram.com/tv/..._web_copy_link[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------
    Nasıl yaaaaa? 2 günde 1.400 Km.mi gitmiş

Motosikleti
    Dominar 250D
    Bir inceleme videosunu çekmiştim bundan 1 ay önce gelen yorumalar ve tepkilerden anladığım bu motor sözde yerli imiş Ve çok fazla saçma sapan sorun çıkarmış bir süre uzak durmakta fayda var.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Bu kadar sorun yaşanmış çözülmemiş motorun videosuyla izleyici sayısı peşindesin yakışmıyor.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar sorun yaşanmış çözülmemiş motorun videosuyla izleyici sayısı peşindesin yakışmıyor.
    Çok yerinde bir eleştiri, tebrik ederim.
    "Koyun can derdinde, kasap et peşinde"...

Sosyal medya üstünden para kazanma, günümüz Türkiye'sinde tek çıkar yol gibi değerlendiriliyor.
    Takipçi sayısı düşük olanlar, hır çıkartıp etkileşim peşinde.
    Takipçi sayısı yüksek olanlar da bunu bir güç olarak görüyorlar.
    Bizlerde, "derdi olanlarda" acaba buradan bir çözüm bulabilirmiyiz peşindeyiz.
    Ben tek başıma, kendi derdimdeyim vallahi.
    Motordan soğudum, umutlarım hayallerimden soğudum vallahi.
    Bugün, 14 gündür servisten olan motorum için, servis sahibini aradım.
    Kendisine de söyledim bu ruh halimi, soğudum motordan dedim.
    Cevap hep aynı arkadaş. Ustanın verdiği cevap.
    "Abi, senin şansına böyle denk gelmiş, çok mutlu olanlarda var" dedi.
    Bu cevabın bir benzerini, en yüksek youtuber arkadaşda söylemişti bana...ilginç geliyor bu bana !...
    Ben patronuma, iş yaptığım kimseye %50 iyi de çalışabilirim, Kötüde diyemiyorum.
    Arkadaş, bana kimse demedi, bu motorsiklet % 50 iyi de çıkabilir, kötüde çıkabilir demedi.
    Ben almazdım böyle deseydiler.
    Neyse, çok dertliyim çokkkk arkadaşlar....
    Bıktım bu motordan... Volta'dan bıktım, Volta yeşilinden bıktım... #hakkımıhelaletmiyorum
    espresso bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Konu nereden nereye gelmiş, iyice okuyayım, sanki fazlaca gömülüyor hissi oluştu bende
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)