Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AGV vs SHOEI

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Merhabalar, alacağım kask hakkında fikirlerimi iyice şekillendirdim. Aklımda kalan son modeller AGV K6 ve Shoei GT air2 modelleri. Bir de Arai profile V düşünüyordum fakat yurt dışı incelemelerinde çoğu kişi beğenmemiş. Gt air2'yi kafama takınca herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. AGV k6'da tepeden ufak bir baskı oldu ama noktasal bir durum yok, açacağı söylendi. Merak ettiğim bu iki model arasında kalsaydınız tercihiniz ne olurdu ya da ne oldu? Bir de gerçekten hatırı sayılır bir açma yapıyor mu kasklar, yanaklardan ve tepeden ufak bir genişleme payı var mı? Şimdiden fikirleriniz için sağ olun

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Ek olarak aklımda Scorpion 1400-Air carbon modeli var. Bunlar dışında bu bantta önereceğiniz bir model olursa ona da bakarım. Daha zamanım olduğu için geniş bir araştırma süreci oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muco55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, ben Agv K3 uzun süre kullanmış biri olarak, sağlam bir kazada görevini maksimum şekilde yerine getirdi ve yollarımızı ayırdık. Kask zarar bile görmedi çizikler haricinde. Ancak özelliğini yitirmiş olma ihtimali nedeniyle değiştirmiştim. 60 metre kadar takla attım, 20 kere kadar yere vurdu sanırım. Ama en ufak bir baş dönmesi bile olmadı. Görevini yapıyor. Oldukça sağlam bir marka olduğunu düşünüyorum. Shoei kaska göre fiyat performans ürünü olabilir, eksilerini sorarsanız K3 hakkında konuşuyorum tabi; yağmur performansı düşük, rüzgar sesi daha azaltılabilirdi, sanırım biraz da ağır tabi K4 ile arasında bile dünya kadar fark olduğuna göre K6yı bilemiyorum. Güvenlik açısından hiç düşünmeyin. Ancak diğer yönlerden kıyaslayabilirsiniz.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Geçmiş olsun, kalıcı bir hasar yoktur umarım sizde. Açılması hakkında bir bilginiz var mı? Tepeden yanaklardan normalden bir tık fazla sıkan bir kask açılır mı sizce giydikçe? Denediğim kask daha önce hiç denenmemiş bir kasktı, ilk kez ben denedim.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Yakin zamanda ayni sureci yaşadim ve tercihimi shoei nxr dan yana kullandim.
    Kerem34_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Sebeplerinizi merak ettim, açıklayabilir misiniz? Bir de yeni kask alan birini bulmuşken tekrardan sorayım. Tepeden ve yanaklardan ufak bir baskı var, sizde de varmıydı hiç? Kullandıktan sonra açma yaptı mı ?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebeplerinizi merak ettim, açıklayabilir misiniz? Bir de yeni kask alan birini bulmuşken tekrardan sorayım. Tepeden ve yanaklardan ufak bir baskı var, sizde de varmıydı hiç? Kullandıktan sonra açma yaptı mı ?
    Yanaklardan ve alından baskı yapar normaldir.Süngerleri salcak kendini kullanımdan sonra.Kafa arkası ve tepesindeyse değiştir kaskı küçük geliyodur.

Tabi fazla basıyorsa direk değiştir çünkü öyle aman aman bi salma olmaz.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Itibar eden var etmeyen var sharp testine ancak, testi henuz olmayan bir kaski kesinlikle almak istemedim. Nxr, gt air 2, arai v, agv k6, scorpion exo 1400 air ve sharp spartan gt carbon arasindan secim yaptim. Yurt ici ve disi kullanici yorumlarini cok okudum ve cevremdeki nxr kullanicilarida cok tavsiye etti. Dikkatimi çeken bir basinç noktasi hissetmedim kaskta. Shoei kasklarda yurt disi fiyatlari daha makul

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Gt air2 kullanıyorum. Daha önce kullandığım modellerdeki beden ölçüsü ile aynı ölçü olarak aldım , ilk taktığımda oldukça sıkı gelmişti (özellikle yanaklar.. bir beden büyüğü ile değiştirmeli miyim diye muallak ta kalmıştım ama birkaç gün içinde kafa şeklini aldı hiçbir sorun kalmadı. Bir büyük beden ile degistirseydim pedler açılınca büyük gelecekmiş. Gt air2'den memnunum keşke almasaymisim demedim şimdiye kadar. Sadece dip not olarak şunu söyleyebilirim, gürültü algısı kişiden kişiye ve kullandığınız motora göre degişsede çok sessiz bir kask değil, ben naked motorda kullanıyorum.
    Not 2: bu kaskı tercih etme nedenlerimden biri dik oturuş pozisyonuna Uygun ve görüş açısının geniş olmasıydı

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Tam olarak aynı kaskların arasında kalıyoruz. Ama şurada biraz hata olmuş sanki. K5S malzeme olarak k6'dan kesinlikle geri bir kask. K6 carbon aramid ve daha iyi köpükler kullanıyor üstelik kabuk yapısını da snell'den bile geçebilecek şekilde pürüzsüzleştirmişler söylendiği kadarıyla. Sharp'tan k1 bile 4 yıldız almış. K6 5 yıldız almazsa gerçekten şaşırırım. Exo 1400'ü çok beğendim ben de ama uzun süreli kullanıcı yorumları çok pozitif değil ses ve havalandırma açısından. Ben büyük ihtimal k6 veya gt air 2 alacağım. Ama yurt dışından alacağım için bedenden emin olamadım. Bir tık yukarıdan sıktı k6.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Ben de öyle duydum, Shoei'lerin içi bir tık daha sıkı oluyormuş sarması için.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Ben de aynı modellere baktım, AGV çok iyi bir kask küçük ve hafif biraz pahalı geldiğinden bir de Shoei'ye bakayım demiştim, gt air 2 alacaktım ancak bana baya iri geldi, arka çantamda zarar görebilir, yer kaplar diye almadım tercihimi daha küçük olan Nxr'dan yana kullandım, scorpion exo 1400 carbon'u da çok beğenmiştim, denemiştim de çok rahat güzel bir kask, o zaman 2800TL idi fiyatı ve diğer kasklara göre özelliklerine göre çok uygundu, kesinlikle pişman edecek bir kask değil, hangisini seçerseniz seçin bence pişman olmayacaksınız, bu noktada görseline en ısındığınız ve cebinizden çıkacak paraya bakın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    agv k6 görsel olarak daha güzel.Eşit şartlarda ben K6 yı alırdım

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Shoei kullaniyorum ama k6 almani tavsiye ederim

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    karbon fiber kabuğun hafiflik avantajı olacaktır ama marka olarak shoei ve arai kişisel fikrim ağır basar, kendim arai kullanıyorum, shoei ile agv bu iki markayı kıyaslamak dahi yanlış.
    freesea77 bunu beğendi.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Shoei tavsiye ederim

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Arai'nin alt segment kaskları her açıdan düşük puanlar almış. Şöyle 2018 üretim falan İndirimde bir qv pro bulsam yurt dışı sitelerde düşünmeden alacağım zaten. Şu an gt air 2 ile agv k6 arasında kalıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Yanlış anlamayın, deneyimim olmadığı için soruyorum. Neden shoei, siz neden shoei tercih ederdiniz?

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Çünkü : kullandığım Shoei nxr kaskım biçok test merkezlerinden geçer not almış ( agv ve araide tabiki almıştır ) ve arkadaşlarımın agv kasklarını elime alıp incelediğimde : Shoei daha tok ve sağlam hissiyatı veriyor,mesela agv nin bazı modelleriyle kıyasladığımda,Shoei nin yanında o baktığım agv kasklar (k3 - k5 ) daha basit ve daha ucuz kasklarla aynı hissiyatı bana veriyor ama tabiki bu benim görüşüm,doğrudur yanlıştır tartışılır. ( Bu arada uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum Shoei,agv,Lazer,Ls2,uvex,Berik vs. ve daha aklıma gelmeyen biçok kaskı bizzat kullandım )

Motosikleti
    Forza 250
    Ben de benzer bir arayıştayım ve Scorpion Exo 1400 air carbon dikkatimi çekenlerden. Air pump olayı çok iyi, çünkü zamanla padlerdeki sönmeden dolayı kask kafada oynamaya başlıyor. Air pump ile her zaman sıkı duruyor kafada. Arai shoei ayarında bir kask değil mutlaka.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben o kadar bir etkisi olacağını düşünmedim air pumpın. Sonuçta yeni bir teknoloji yıllardır yoktu. O kadar bollaşmadan zarar geleceğini düşünmüyorum şahsen. Zaten açma payını düşünüp bir tık sıkı alıyorum kaskı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Bilmiyorum bana da tam tersi AGV dokununca daha bir kaliteli geldi. Sadece iç astar kalitesi olarak hiç biri arai'nin yanına yaklaşamaz gibi geldi baktığım markalardan onun dışında dış görünüş ve dokunuş olarak AGV biraz daha iyi hissettirdi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Gördüğüm kadarıyla en yakın modeli k5s ile bile baya fark var sanırım arasında malzeme olarak. Tekrardan sorayım çeyrek beden-yarım beden gibi küçük gelen bir kask açıp tam oturur mu? Biraz sıkıyor diye bir büyük beden almak istemiyorum çünkü açmamış halleri bile bol geliyor. Modelden sonra bu konuda da bir fikre ihtiyacım var ek bir başlık açmayayım bilen arkadaşlar, abiler, ablalar buradan cevaplarsa çok güzel olur.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o kadar bir etkisi olacağını düşünmedim air pumpın. Sonuçta yeni bir teknoloji yıllardır yoktu. O kadar bollaşmadan zarar geleceğini düşünmüyorum şahsen. Zaten açma payını düşünüp bir tık sıkı alıyorum kaskı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Bilmiyorum bana da tam tersi AGV dokununca daha bir kaliteli geldi. Sadece iç astar kalitesi olarak hiç biri arai'nin yanına yaklaşamaz gibi geldi baktığım markalardan onun dışında dış görünüş ve dokunuş olarak AGV biraz daha iyi hissettirdi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Gördüğüm kadarıyla en yakın modeli k5s ile bile baya fark var sanırım arasında malzeme olarak. Tekrardan sorayım çeyrek beden-yarım beden gibi küçük gelen bir kask açıp tam oturur mu? Biraz sıkıyor diye bir büyük beden almak istemiyorum çünkü açmamış halleri bile bol geliyor. Modelden sonra bu konuda da bir fikre ihtiyacım var ek bir başlık açmayayım bilen arkadaşlar, abiler, ablalar buradan cevaplarsa çok güzel olur.
    Tavsiyem kaskı mutlaka balaklava ile kullanın. Denerken de balaklava olsun başınızda. Minimum 15 kafanızda klasın kask, nizami olarak takın kaskı, yani kayışını düzgünce bağlayıp sıkın, mağaza kafanızda takılın 15 dk. eğer kafanın herhangi bir yerine çok aşırı baskı ya da ağrı yapmıyorsa okeydir.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Maalesef daha bir balaklava sipariş etmedim, kaskı da 2 3 gün içinde almam gerek bu yüzden balaklava işi biraz zor belki tshirt gibi bir şeyden bir balaklava yaparım kafama bir denemelik. Balaklava takınca ekstra bir sıkma yapıyor mu? O kadar fark ettirir mi balaklava?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Yeni bir konu açmak istemedim. ŞU AN için en merak ettiğim şey sıfır alınan hiç giyilmemiş bir kask giyildikçe alından ve tepeden çeyrek bedene yakın bir açma yapar mı? ÇOK ufak bir baskısı var kafamın üzerinde. Daha önce bolca kask almış abilerimiz bu konudaki deneyimlerini aktarırlarsa çok minnetta olacağım cevap bulabilirsem bugün almayı planlıyorum. Bir de Shoei gt air2'de mikrometrik kilit varmış, double d yokmuş fakat shoei gibi bir marka üst segment sayılabilecek bir kaskında mikrometrik kilidin güvenlisini kullanmıştır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler