Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

AGV vs SHOEI

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Shoei veya Arai her türlü iyidir....Burda önemli olan sürüş pozisyonuna göre kask modeli seçmen derim ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kask tepeden baskı yapıyorsa kafa yapınıza uygun değil demektir. Kaskın yalnızca yanaklardan baskı yapması gerekiyor. Bu yüzden tercihinizi shoei den yana kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Şu an gözümde agv k6 güvenlik olarak çok daha yukarıda çünkü ilk defa k serisinde carbon aramid kullanmışlar, köpükleri geliştirmişler vizör'ü 5 mm yapmışlar ve double d halka var ammma kafam içerisinde rahat etmiyor gibi. Shoeici olmama çok az kaldı. Son direnişlerim.

Bu forumda acayip bir shoei hayranlığı var yine gelmiş shoei agv kıyaslanmazcılar Kıyaslama model bazında yapılmalı, ben de hem shoei (qwest) hem agv (pista gp-r) var şimdi bu ikisini kıyaslayıp AGV Shoei'den daha iyi bir marka desem olur mu, bence olmaz.

İstediğin modelleri bilmiyorum hiç denemedim o yüzden ne söylesem yalan olur ama kullanıcıları mutlaka vardır. Kullanıcı yorumlarına bakmak lazım nelerden şikayet etmişler neleri beğenmişler diye. Kağıt üzerinden bakarak kaskın konforunu anlamak pek mümkün değil maalesef. Bu arada shoei ve agv'nin bedenleri aynı değil eğer aynı bedeni deniyorsanız sıkması normal AGV'de bir üst bedeni deneyip bakmanızı da tavsiye ederim.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Motoventoda Rpha 11 Mqqueen vardı 2500 tlye bitmiş. Hjc gibi Bell gibi kaskları neden düşünmediniz?

Bu arada bence kararı verin alın geçin. Ben bu durumu çok fazla yaşıyorum insanı yaşlandırıyor cidden. Çok araştırmak da insanı yıpratıyor cideen.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Shoei gt air 2 de sena srl interkom mecburiyeti gibi bir durum var bildigim kadari ile. Bu can sıkıcı açikcasi benim açimdan.
    K6 da vizör mandali biraz alişma gerektiriyor ve pratik degil. Ayrica çene kamerasi bakimindan kullanimi problemli.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Agv k6 aldım, kamera 3 5 ay takmayı düşünmüyorum ileride takabilirim umarım çok uğraşmadan. Çok sivri bir çenesi de yok aslında neden zor?

gt air kaskımı yenilemem gerekiyordu. ben de agv k6 shoei gt air ve arai profile v arasından arai'de karar kıldım.

her gün taktığımda kulaklarımda "son pişmanlık neye yarar" çalıyor

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Pişman mısınız, değil misiniz anlayamadım ama sadece iç süngerleri rahat ve güvenlik konusunda arai'nin ismi var kaskta. Onun dışında bütün testlerde geri kalmış saydığımız kasklardan. En yüksek puanı hep shoei gt air2 almış onu tercih etmeme sebebim de iç güneş vizör'ü olması ve double d kilidi olmaması. Bir de k6'dan bir tık daha pahalı olunca beni K6'ya yönlendirdi. Bütçem yetse kalbimden geçen arai qv pro veya chaser idi. Qv pro'nun kalitesini kafaya takar takmaz anlıyor insan, başka bir dünya.

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Shoei GT-Air patlattım. Sonra yeni kask alacağım zaman sadece 2 marka inceledim: Arai ve Shoei. Yeni versiyon GT-Air 2 arkadasımda var çok memnun. Ben en güveniliri, rüştünü ispatlamış olan Arai markasını denemek istedim ve Rx7v aldım.

Pişman mıyım? Hayır.
    Keşke Shoei mi alsaydım? Olabilirdi. İç ped kalitesi daha güzel.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bakalım, uslu bir çocuk olabilirsem, ekonomi de böyle giderse sağ böbreği satarak alabilirim belki sonraki kask olarak.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende shark speed r kullanıyordum kaza yaptım işini yaptı
    sonrasında yine shark race r pro carbon modelini aldım
    sharkta en sevdiğim olay inanılmaz bir pad konforu var yastık gibi çok güzel saatlerce taksamda en ufak sorun yaşatmıyor
    lakin markadan markaya kabuk yapısına kadar sizin kafa yapınızıda göre rahatlığınız değişiyor
    Bende shark çok rahat etmişti ömrüm boyunca da sadece shark kullanıcam inşallah başka markaya bakmama gerek kalmıyor

agv k5s kullanıyorum, her yönden çok memnunum (4 sene kadar oldu). Ömrünü tamamlamaya yaklaştığı için scorpion exo r1 air düşünüyordum. Niçin k6 alternatifine exo 1400 koydunuz onu anlayamadım

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alternatifler çünkü. İkisi de biraz spora kayan kasklar. Aradaki fiyat farkının %90'ı da marka değeri bence. R1 ile 1400 air arasında da çok bir fark yok gördüğün kadarıyla. R1 çok daha spor bir kask sadece. Bir touring motorda kullanılırsa konforsuz olur bence. Tam SS motosiklet kaskı. Ben de mt 25 kullanıyorum, bütçem ikisine de yetiyordu ama 1400 air carbon düşündüm R1 yerine.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    tepeden baskı yapan kask açar diyen kimse iyi sallamış.. hiç bilemeyen birisi bile eline alıp incelese tepeden kaskın açma yapamayacağını anlar.. yanak pedleri zamanla yüzünüzün şeklini alır sadece.. ben nxr kullanıyorum memnunum.. agv kullanmadığım için yorum yapamıyorum..

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de böyle araştırmış, düşünmüştüm ama böyle olmuyormuş ufak bir açma, esneme payı gerçekten varmış. Bu kanıya varma sebebimi söyleyeyim, bayide aynı beden, aynı model, aynı renk 2 kask denedim. Birisi benim için kutudan çıkartıldı hiç giyilmemiş bir kastı. Normal olarak yanaklar baskı yaptı fakat tepede ve alınlarda da bir baskı vardı. Bir de önce teşhir de duran, denenen; sonra test sürüşlerinde artçıya vs verilen aynı kaskın aynı bedenini denedim gevşemiş halini görmek için. Çok rahat etti kafam içerisinde, alınmayacak kadar rahattı yani sanki bir beden büyüğünü giymişim gibi hissettim. Enselerindeki yazıları okumasam inanmazdım aynı beden olduklarına. Benimle aynı soru işaretine sahip arkadaşlar okursa aydınlatıcı olması açısından yazayım, her yerinden illa biraz açıyor bence, içerideki malzeme köpük sonuçta. Parmakla bastırınca bile içeri giren bir malzeme. En kötü sizden bir büyük beden giyen bir arkadaşınıza verin taksın 1 2 gün biraz işkence çekerek

Marka karşılaştırması yapmak çok yanlış. İkisinin de birbirlerine karşı iyi ve kötü olduğu modelleri var. İlle de iyi olan markayı öğrenmek istiyorum diyorsan şurayı oku: https://motorisk.net/blog/en-iyi-kask-markalari/

AGV kask ve Shoei Kask incelemelerine bakarsan karar vermen kolay olacaktır.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Kaskınız geldi mi?

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Kaskım geldi, fark etmesi çok zor küçük bir kusur vardı. Zaten ehliyet beklediğim için kaskı hollandaya değişime gönderdim ben de. Detaylar, bu kask deforme olur mu adlı başlıkta var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler