Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

!!!YERLİ MOTOSİKLET!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olacak. Şasi İtalyan, motor Japon, frenler Malezya, şanzıman Alman, süspansiyon İngiliz, tanıtım yerli.
    Cumhuriyet gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ...........!
    Alıntı uykucusirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumhuriyet gibi
    Ne demek istiyorsun?

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş 17 mi? Yok 25 civarı ise ve bu şekilde cümle kuruyorsanız vay halimize...
    Kesik ve devrik cümleler kurmuş olabilirim ama senin gibi güzel kardeşlerimiz farklı yorumlar katsınlar diye yada abilerinin eksiklerini doldursunlar diye yazdım. Yaşım eskiden 17 idi sonra 25 oldu şuan 35 ve ilerisi içinse ucu açık bu platform birbirimizin açığını arayıp bulma platformu değil keşke sende yaşına yakışır bi yorum katsaydın iyi olurdu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Bulut_Motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek istiyorsun?
    Yerli ve milli olan TC'yi sevenler, olmayanlar TC'yi sevmeyenler diyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Yav lütfen tükettiğimiz ve kullandığımız ürünlerin ne kadarında yerli olmasına dikkat ediyoruz! Ucuz olunca "kalitesiz", pahalı olunca "nasıl yerli bu!" dediğimiz olmuyor mu?
    Yani özele konuşmıyorum. Yerli almaya dikkat edeniniz ve yazdıklarımı söylemeyeniniz vardır elbet ama ne kadarlık bir kesim bunu yapacak?
    Ayrıca fiyat konusunda hem %60-70 yerlilik oranı sağlayıp hem de çinli ile fiyatta nasıl baş edecek?
    Yani bu işe atılacak, sermaye yatıracak kişinin motosiklet konusunda gönl0nün olması lazım bence. He yoksa Cg üretir yada planetlar var Türkiye'de üretilen onlardan üretir.

Buyrun yerlilik oranını bile yazmışlar:
    https://www.orucmotor.com/Sayfalar/hakkimizda-3.aspx

Ama benim aklıma motosiklet deyince daha teknolojik ve mühendislik ürünü aletler geliyor. Yani en azından motor blok tasarımı firmanın kendi tasarımı olmalı.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Cumhuriyet gibi
    Hadi hadi..Sen uyumaya devam et.. Kalibreni aşar bu kelime...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Suzuki Freewind
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir grup insan var şu formda her konuda alakalı alakasız hükümete veriyo veriştiriyor. Ne kuyruk acısıysa çıkmadı gitti

Sorgulamak geliştirir dostum, evet hükümete yani iktidara saydıklarınla yetinmiyor yerleştiriyoruz ne yazık ki, ne yazık ki diyorum çünkü gerçekten durum çok vahim, son ÖTV zamları onlara göre düzenleme açıklamasını dinlemeni tavsiye ederim belki sende veriştirirsin
    Dünyada bu kadar vergi alan halkına bu kadar acımayan başka bir ülke varmı?
    ve sen kuyruk acısı diyorsun öylemi?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cumhuriyet gibi
    Trollük yapma. Varsa bir fikrin beyan et. Yoksa suyu bulandırmanın âlemi yok.

Motosikleti
    speederbike
    Ben açıkladım ya. Arkadaş diyor ki TC ibaresinden rahatsız olmayanlar yerli ve milli, gerisi değil. Cumhuriyet dediği o.

Motosikleti
    ...........!
    Dilersen ucunu inceltebilirim.
    Siz nasıl bir insansınız Allah Aşkına. Yukarıda Cumhuriyete laf atmışsınız. önceki mesajarınızda farklı farklı cümleler.

Geçmişe bir bakın (Okuyun) kendi başındaki MEMURU istişare ile seçmekten daha güzel bir yöntem var mı!

Nasıl yukarıdaki cümleyi yazabiliyorsunuz

Kimlerdensizin amacınız ne.

Elhamdülillah çok Şükür Ben Müslümanım. Atalarımıza iyisiyle kötüsüyle sahip çıkar, onların doğrularını yapmaya çalışır, yanlışları da kendimize ders alıp yapmamaya çalışırız.

Hiç Tarih okumamış hiç tarih sayfalarını karıştırmamış insanlar geçmişte yaşarlar. Geçmişin yanlışlarını kendilerine doğru bilirler.

Allah (C.C.) nün ilk emri İkra (OKU) değil midir. Lütfen bilgilerimizi sağlam bir zemine oturtmadan (Okumadan) sağdan soldan duyma şeylerle kafamızdan yanlış yorumlar yapıp üzerimize yük almayalım.
    Italian bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mrtbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesik ve devrik cümleler kurmuş olabilirim ama senin gibi güzel kardeşlerimiz farklı yorumlar katsınlar diye ya da ağabeylerinin eksiklerini doldursunlar diye yazdım. Yaşım eskiden 17 idi, sonra 25 oldu, şuan 35 ve ilerisi içinse ucu açık bu platform birbirimizin açığını arayıp bulma platformu değil. Keşke sen de yaşına yakışır bi yorum katsaydın iyi olurdu.

Yaşım 38. Sen diye evinizde yaşayanlara hitap ediniz. Tanımadığınız insanların yazdıklarına karşılık verirken nezaketi elden bırakmayınız.

Sizin gibi yazı yazanların yazılarını okurken artık midem bulanıyor. Sonunu dahi getiremiyorum.

Bu arada ister yazarım ister yazmam. Burası dediniz gibi açık bir platform. Kimseye "yazma" demek hakkınız olmadığı gibi yazdıklarına yorum getirip yönlendirme hakkınız yok.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bu ülkede yaşayan kimsede aşk yok. Olana da delirtici muamele yapılıyor. Geçtim motosikleti, bu ülkede üreten çiftçi, köylü aç. Aracı bolluk içinde yüzüyor. Ben bu yaşıma geldim. üretenin çok kazandığını pek görmedim. Ama alıp satan sayamayacağın kadar zengin bulursun. Onların da hiç biri üretmenin baş ağrısını çekemez. Üretende en sonunda s...m böyle aşkın ızdarıbını der, ya çeker gider yada küser. Farzı misal Ulaş OĞRAK. Gecelerce kenevir seyrettik tvlerde. Şöyle kazandırıyor böyle süperiz diye. Al ne olmuş sonunda gör. BU son örnek Vecihi HÜRKUŞ'undan başla saymaya. İspanya'ya sattığın uçağı yaptırmadılar bu ülkede.
    https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem...emedi-5993076/

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sürekli birileri birilerine laf sokuyor ortada bir s.... yok boş işler ile uğraşıyorsunuz herkes gergin herkes stesli kafayı yemiş gibilerlersiniz boşverin hayatı yaşamaya çalışın

Motosikleti
    speederbike
    Hangi hayat?

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trollük yapma. Varsa bir fikrin beyan et. Yoksa suyu bulandırmanın âlemi yok.
    İlk sayfadan beri yazılanları oku bakalım kimler trollük yapıyor. Bir insanı seversin sevmezsin o ayrı ama sevenlerine saygı duyacaksın. Sen adama tayyipçi dersen o da sana kamâlcı der. Kısacası devlet büyüğüne yavşak gevşek konuşulmaz, bu hem dinimizde hemde Türk gelenek ve göreneklerine göre yanlıştır ve yasaktır. Yaşadığın ülkenin kanunları bile ithal iken böyle konulara girmek boş muhabbetten ileri gitmez. Cumhuriyet döneminde açılan fabrikalarda %100 yerli değildi, alet edevat takım taklavat malzemeler ithal edilerek millileşmeye yönelik fabrikalar kuruldu, üretim yapıldı ve çokta iyi oldu. Yabancıların elinde bulunan fabrikalar satın alınarak millileştirildi. Zaman içerisinde boktan politikalar ve bazı yöneticilerin aptallıkları sonucu bu değerler özelleştirilerek kaybedildi. Devletin lehine iş yapanlardan Allah razı olsun aleyhine iş görenlerin Allah belasını versin. Sanki eskiden herşey milli ve yerliydi de şuan herşey ithal ediliyor gibi bir hava estiriliyor. Uranyum ithal edip atom bomba yapılsa bu %100 yerli değil diyerek eleştiri yapılmaz. Buradaki amacın üretim yaparak devlete katma değer kazandırmak olması gerekir. Dışarıdan fason mal ithal edip o mal ile bir ürün oluşturursun, milletine iş imkanı sağlarsın, kazandığının vergisini verirsin gelir ellerinden öperim. Ama yukarıda ki gibi "motosikletin şasesi japonyadan hihihihi motoru almanyadan hihihi ama sorarsan yerli hihihi" denirse? Cevabı sen ver artık.
    tiawern bunu beğendi.

İlk sayfadan beri yazılanları oku bakalım kimler trollük yapıyor. Bir insanı seversin sevmezsin o ayrı ama sevenlerine saygı duyacaksın. Sen adama tayyipçi dersen o da sana kamâlcı der. Kısacası devlet büyüğüne yavşak gevşek konuşulmaz, bu hem dinimizde hemde Türk gelenek ve göreneklerine göre yanlıştır ve yasaktır. Yaşadığın ülkenin kanunları bile ithal iken böyle konulara girmek boş muhabbetten ileri gitmez. Cumhuriyet döneminde açılan fabrikalarda %100 yerli değildi, alet edevat takım taklavat malzemeler ithal edilerek millileşmeye yönelik fabrikalar kuruldu, üretim yapıldı ve çokta iyi oldu. Yabancıların elinde bulunan fabrikalar satın alınarak millileştirildi. Zaman içerisinde boktan politikalar ve bazı yöneticilerin aptallıkları sonucu bu değerler özelleştirilerek kaybedildi. Devletin lehine iş yapanlardan Allah razı olsun aleyhine iş görenlerin Allah belasını versin. Sanki eskiden herşey milli ve yerliydi de şuan herşey ithal ediliyor gibi bir hava estiriliyor. Uranyum ithal edip atom bomba yapılsa bu %100 yerli değil diyerek eleştiri yapılmaz. Buradaki amacın üretim yaparak devlete katma değer kazandırmak olması gerekir. Dışarıdan fason mal ithal edip o mal ile bir ürün oluşturursun, milletine iş imkanı sağlarsın, kazandığının vergisini verirsin gelir ellerinden öperim. Ama yukarıda ki gibi "motosikletin şasesi japonyadan hihihihi motoru almanyadan hihihi ama sorarsan yerli hihihi" denirse? Cevabı sen ver artık.
    Zaman içerisinde boktan politikalar ve bazı yöneticilerin aptallıkları sonucu bu değerler özelleştirilerek kaybedildi

Kimmiş bu bazı yöneticiler merak ettim?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015'te açılmış hesap 2020 ye kadar hiç mesaj girilmemiş.Ne hikmetse 2020'de 45 mesaj girmiş.Yarın geçmiş mesajlarını inceleyeyim keyfim eserse bir şeyler yazarım belki.Ama pek karşılık yazılacak bir hesaba benzemiyor.Klasik paralı Ak-troll uyuyan hesaplarından.Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.YAPMAYIN.Bu forumun zeka seviyesi ve bilgi birikimi size göre çok yüksek.Her yıl sizin gibi onlarcası gelip geçiyor bu forumdan,ağzının payını alıyor bir daha yazmıyor.
    espresso, maktama ve murat1903 bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Turgut ÖZAL ile başlayıp günümüze kadar gelen bütün yöneticiler. En çok özelleştirmede akp döneminde yapıldı. Şimdi gavura kızıp oruç mu bozalım?
    Özeleştiri için teşekkür ederim. Ben özelleştirme taraftarıyım ancak ülkemizde özelleştirme işi bambaşka bir mecraya dönüştü. Satıp satıp parasını yedik. Gelen parayı yatırıma, inovasyon ve ar-ge'ye yönlendiremedik.

Ama benim umudum devam ediyor. Gençlerin üzerinden maddi/manevi baskıyı kaldırıp devlet desteği vermeye başladığımız vakit gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Yeter ki onlara imkan tanıyalım. Start up'lara yeterli desteği verelim.

Ek: konuştuğum birçok genç ülkeden kaçmanın yollarını arıyor. Bu çok korkunç bir hadise. Önce kendi evlatlarımızı kazanmamız lazım.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kısacası devlet büyüğüne yavşak gevşek konuşulmaz, bu hem dinimizde hemde Türk gelenek ve göreneklerine göre yanlıştır ve yasaktır.
    Yalancı, yolsuz, sahtekar "devlet büyüğü" olmamış mı hiç? Şimdi bunlara karşı yolsuz demek günah ve yasak öyle mi?

İlginçtir, yurt dışında "Devlet büyüğü" gibi bir tabir söz konusu değil. Bizim "devlet büyüğü" dediklerimize yurt dışında "public servant" diyorlar.

Mantalite farkı... Yönetici pozisyona seçtiklerini sorumlu tutan ve sorgulayabilen birey ile koyun farkı.

Durum ortada...
    mehmetyasin, espresso, Buraki ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Buradaki amacın üretim yaparak devlete katma değer kazandırmak olması gerekir. Dışarıdan fason mal ithal edip o mal ile bir ürün oluşturursun, milletine iş imkanı sağlarsın, kazandığının vergisini verirsin gelir ellerinden öperim.
    Çok güzel bir nokta tebrik ederim. Yani BMW gibi büyük bir firma TVS'ye motor bloğu ürettirdiğinde acaba almanlar "ya BMW'nin neyi alman bloğunu dışarıda yaptırıyor" diye düşünmüş müdür? Yoksa "ya biz tasarladık, firmanın sermayesi bizim, istediğimize de satıyoruz, kazanıyoruz" mu demiştir?

Motosikletin kalbini dahi dışarıya ürettirebiliyor adam daha ne? Sermaye bizim olsun ve tasarımı biz yapalım(özellikle bloğu) gerisi hikaye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalancı, yolsuz, sahtekar "devlet büyüğü" olmamış mı hiç? Şimdi bunlara karşı yolsuz demek günah ve yasak öyle mi?

İlginçtir, yurt dışında "Devlet büyüğü" gibi bir tabir söz konusu değil. Bizim "devlet büyüğü" dediklerimize yurt dışında "public servant" diyorlar.

Mantalite farkı... Yönetici pozisyona seçtiklerini sorumlu tutan ve sorgulayabilen birey ile koyun farkı.

Durum ortada...
    Devlet büyüğü kelimesinden bunu mu çıkardın? Koyun olduğumuzu mu? Orada yaşamaya devam et sen, lütfen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)