Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Kilit Tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba motorumu kitlemek için zincir kilit almak istiyorum.
    Forumda yaptığım araştırma sonucu grade 80 zincir önerenler azımsanmayacak kadar çok.
    Fakat mühendis arkadaşların forumdaki ve farklı yerlerdeki yazıları grade 80 in yük dayanımı ile olduğunu kesilmeye karşı bir faydası olmadığını, hatta kesilme olarak daha kolay kesildiğini söylüyorlar.
    İki grup birbirine gerçekten zıt şeyler söylüyor.
    Gerçekten bu konuda duyum olarak değil de gerçekten bilerek yorum yapabilecek var mı?
    Açıkcası abus tarzi kilit düşünüyordum ama aradaki farkın kaliteden değil ithal ürün olduğundan kaynaklı olduğunu düsünüyorum.
    Çünkü ülkemizde üretilen zincirler mevcut. Bunların fiyatları dövizden etkilense de çok aşırı etkilenmiyor.
    Mümkünse kaliteli ve kesilemez bir zinciri kendim yaptırmak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    zinciri kadar kilit kısmıda önemli çoğu kesilmez diye satılan zincirlerin kilitleri asma kilit tarzı ve kolay patlatıyorlar onları abusta bu kısımda kırılma delinmeye karşı dirençli deniyor zamanında grade 80 zincirin sadece kilidini patlatıp çalınan motorlar gördüm forumlarda vs ben ı yüzden fiyatı yüksekte olsa abus granit serisinden yana tercih yapardım kendini kanıtlamış bir marka
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı StreetStiLLs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motorumu kitlemek için zincir kilit almak istiyorum.
    Forumda yaptığım araştırma sonucu grade 80 zincir önerenler azımsanmayacak kadar çok.
    Fakat mühendis arkadaşların forumdaki ve farklı yerlerdeki yazıları grade 80 in yük dayanımı ile olduğunu kesilmeye karşı bir faydası olmadığını, hatta kesilme olarak daha kolay kesildiğini söylüyorlar.
    İki grup birbirine gerçekten zıt şeyler söylüyor.
    Gerçekten bu konuda duyum olarak değil de gerçekten bilerek yorum yapabilecek var mı?
    Açıkcası abus tarzi kilit düşünüyordum ama aradaki farkın kaliteden değil ithal ürün olduğundan kaynaklı olduğunu düsünüyorum.
    Çünkü ülkemizde üretilen zincirler mevcut. Bunların fiyatları dövizden etkilense de çok aşırı etkilenmiyor.
    Mümkünse kaliteli ve kesilemez bir zinciri kendim yaptırmak istiyorum.
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Alarmlı disk kilitlerine olan güvenimi kaybettikten sonra bu ürünü aldım;
    https://i.hizliresim.com/h8lk1e.jpg

Zincir Kilit olarak ta bunu aldım; Onguard Anahtarlı Kilit 8016L Beast
    https://i.hizliresim.com/HS0DKu.jpg
    Daha önce bir konuda bahsetmiştim.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Forumda daha önce bir arkadaş paylaşmıştı, Allah razı olsun ben de ondan öğrendim. Zintaş 14 mm zincirleri araştırmanızı öneririm. Hem ekonomik hem de bana güven verdi.

https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/...0cm-P386543810

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz videolarda dikkat ettiğim bir şey var. En sonds hep bir kilidin reklamı yapılıyor.
    Kesilemeyen denilen kilitlere kol gücüyle kuvvet uygulandı. Kesilenlerr vücut ağırlığıyla.
    Video için de gezinti yaparsanız demek istediğimi anlayacaksınız. Abus tabii ki güvenli bir marka ama aynı şartlarda bir test malesef olmamış.

Motosikleti
    ...........!
    Bu tarz videolarda dikkat ettiğim bir şey var. En sonds hep bir kilidin reklamı yapılıyor.
    Kesilemeyen denilen kilitlere kol gücüyle kuvvet uygulandı. Kesilenlerr vücut ağırlığıyla.
    Video için de gezinti yaparsanız demek istediğimi anlayacaksınız. Abus tabii ki güvenli bir marka ama aynı şartlarda bir test malesef olmamış.
    Neden videoyu izlemedin acaba? Evet izlememişsin.

İzleseydin görürdün. Video hakkında biraz da araştırma yapmanı tavsiye ederim. Kimler çekmiş neden çekmiş. orijinali neden yayından kaldırılmış.

Öyle hızlı hızlı geçiştirilen videodan ne anlamayı umut ediyorsun ki???

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam Reklam budur ve sizin istediğiniz durum da burada. Tam dakikası 06:27

[/COLOR]

Alıntı Bulut_Motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden videoyu izlemedin acaba? Evet izlememişsin.

İzleseydin görürdün. Video hakkında biraz da araştırma yapmanı tavsiye ederim. Kimler çekmiş neden çekmiş. orijinali neden yayından kaldırılmış.

Öyle hızlı hızlı geçiştirilen videodan ne anlamayı umut ediyorsun ki???

Youtuber fanboy luğu yapmayalım. Söylediğim şeyi detaylı incelerseniz göreceksiniz.
    Kol gücü ile zaten kilit zor kesilir. Bu yüzden zincirlerinizi kilitlerken mümnkün olduğunca kesmek için güç alacakları yer olmasın diye bas bas bağırıyorlar. Sondaki kilitler hepimiz tarafından en sağlamları olarak kabul edilse de aynı uygulamayı onlara yapmamışlar. Açıya çok dikkat edin.

İlk kilitleri keserken uyguladığı kuvvet aynı olsa da açıdan dolayı bunun kat kat fazlası zincire uygulanıyor. Ama sonuncu açı yeterli değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Reklam budur ve sizin istediğiniz durum da burada. Tam dakikası 06:27

[/COLOR]http://youtu.be/u3zB5s4ySOM?t=387
    evet haklısınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda daha önce bir arkadaş paylaşmıştı, Allah razı olsun ben de ondan öğrendim. Zintaş 14 mm zincirleri araştırmanızı öneririm. Hem ekonomik hem de bana güven verdi.

Fiyat olarak gayet uygun. Açıklama kısmı da gayet istekleri karşılıyor. İnternette de haklarında bir şikayet göremedim. Eğer açıklamada yazdıkları gibi malzeme kullanıldı ise alınabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti

yine aynı şeyi söyleyeceğim ama iş sadece zincirde değil kilit kısmınıda patlatan çok kesemediğinde kilidin anahtar kısmını kırıp dili boşa çıkaran yada anahtardan direk açan var kilit mekanizması tırtsa istersen çapa zinciri takın yine amaçsız kalıyor

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine aynı şeyi söyleyeceğim ama iş sadece zincirde değil kilit kısmınıda patlatan çok kesemediğinde kilidin anahtar kısmını kırıp dili boşa çıkaran yada anahtardan direk açan var kilit mekanizması tırtsa istersen çapa zinciri takın yine amaçsız kalıyor
    Evet çok haklısınız. Bu üründe verilen kilit mekanizması nasıl?
    Sizin önerdiğiniz bir kilit mekanizması var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı

Pek ekonomik tarafı kalmamış zam geldi herhalde 640TL

Kilit güvenilir gibi durmuyor, zincir için bi şey diyemem.

640 buna verene kadar 760'a oneguard 8016L alınabilir.

Oneguard fan boyluğu yapmıyorum sadece kendim kullandığım için öneriyorum.

Daha önce anahtarı unutmuştuk arkadaşın evinde zincirin bir baklasını kesmek zorunda kaldık motoru kurtarabilmek için.

Taş motoru ile 3-4 dakika (hırsız için uzun bir süre) arasında anca kesebildik zincir gerçekten çok sağlam, yani demir makasıyla kesmek mümkün değil.

Bu da test videosu

Motosikleti
    Evet çok haklısınız. Bu üründe verilen kilit mekanizması nasıl?
    Sizin önerdiğiniz bir kilit mekanizması var mı?
    maggiler benim gördüğüm en sağlam bu konuda kesilme vs anlamında hem kilit hem zinciri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)