Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Yeşil ışıkta yayaları altına ettiren motorcu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu ben açtım ama meselenin bu hale geleceğini tahmin etmemiştim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu ben açtım ama meselenin bu hale geleceğini tahmin etmemiştim

https://i.hizliresim.com/evx9qr.jpg
    Arkadaş yazıyorda yazıyor, üstelik hakarete varan üslup ile yazıyor, bize de cevap hakkı doğuyor ama biz üsluba dikkat eden tarafız.
    HRider bunu beğendi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    [QUOTE=celikat;4566926]
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Katipmiymis bu ya da evrak memuru mu? Peeeeh, bende avukat falan sanmıştım. Senin kadar bakmadım yolladiklarina.
    bir avukat hakim yada savcı aldığı eğitim neticesinde gerek konuşması gerek hitabıyla gerek ağırlığıyla gerek bilgisiyle zaten kendini belli eder çokta incelenecek bir durum yok
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kalabalık olunca haklı olunmaz sadece uğultu çıkar.

Şimdi bende @selimbatu nun tarafına geçeyim.
    Ne olacak, biz mi haklı olacağız?

Üslup konusuna girmem. Çünkü geçmişten gelen bir hususmu vardır, daha önceki postlarda biri diğerine iğneleyecimi konuşmuştur bilemem.
    Oturup bunu araştırmaklada uğraşamam.

Hukukçu veya hukuk camiasında değilim ama google amca sağolsun.
    @selimbatu'nun bahsettiği konuyu internette biraz araştırınca hukukta içtihatlar çıktı karşıma.

Yani öyle "bana yeşil yandı, ben basarım giderim" , "kornaya bastım uyardım" dayılığı sökmüyor.

İçtihat ve yargıtayın yorumu şunu söylemiş,
    Yeşil yanması gaza basıp istediğin gibi geçebileceğin anlamına gelmez.
    Yayaya kırmızı yandığı anda yaya yola çıkmış olabilir.
    Araca yeşil yansa bile, hız sınırları dahilinde de olsa araç sürücüsü basar giderim diyemez.
    Hatta araç sürücüsü kornaya bastım, uyardım deyip aradan sıyrılamaz.
    Fren yaptığının, frenide yeterli şekilde yaptığını ispatlaması gerekir.

Şimdi bu durumda her vaka kendine özeldir.
    Ama bir gerçek varki, "yayaya kırmızı, bana yeşil yandı, basar geçerim, yol hakkı bende, ben haklıyım" diye bir şey yok.

Avukatın veya bir arkadaşın ne dediğinin hiç önemi yok.
    Yargıtay içtihadında "yeşil yandı, basarım diyemeyeceğinizin altını net bir şekilde çizmiş"...

Birde,
    Koca adamlarsınız. Birbirinize laf sokmayı bırakın. Yandaş bulunca, kalabalık olunca, birileri sizi pohpohlayınca, sizin zannettiğiniz gibi haklıda olmuyorsunuz...

Burdan bakınca hem hoş bir manzara çıkmıyor ortaya, hemde pek bir komik görünüyorsunuz...

Kalın sağlıcakla...
    Disturbed34 ve y.selimbatu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalabalık olunca haklı olunmaz sadece uğultu çıkar.

Şimdi bende @selimbatu nun tarafına geçeyim.
    Ne olacak, biz mi haklı olacağız?

Üslup konusuna girmem. Çünkü geçmişten gelen bir hususmu vardır, daha önceki postlarda biri diğerine iğneleyecimi konuşmuştur bilemem.
    Oturup bunu araştırmaklada uğraşamam.

Hukukçu veya hukuk camiasında değilim ama google amca sağolsun.
    @selimbatu'nun bahsettiği konuyu internette biraz araştırınca hukukta içtihatlar çıktı karşıma.

Yani öyle "bana yeşil yandı, ben basarım giderim" , "kornaya bastım uyardım" dayılığı sökmüyor.
    araçlara korna koyan fabrikalar dayılık yapılsın diye koymuyorlar. esas amaç uyarmak, ben buradayım demek. ha sana korna çalanı dayı olarak algılıyorsan sende sorun var kornayı çalanda değil

İçtihat ve yargıtayın yorumu şunu söylemiş,
    Yeşil yanması gaza basıp istediğin gibi geçebileceğin anlamına gelmez.
    Yayaya kırmızı yandığı anda yaya yola çıkmış olabilir.
    Araca yeşil yansa bile, hız sınırları dahilinde de olsa araç sürücüsü basar giderim diyemez.
    Hatta araç sürücüsü kornaya bastım, uyardım deyip aradan sıyrılamaz.
    Fren yaptığının, frenide yeterli şekilde yaptığını ispatlaması gerekir.
    hukuk hatalarla doludur. boş yere yıllarca hapis yatanda var, boş yere idam edilende var, boş yere tazminat ödeyende var. var oğlu var. yani yargıtayın içtihatı hatalı olabilir. niye olabilir diyorum, çünkü vakayı bilmiyorum. öte yandan yeşil yanınca gaza basıp istediğin gibi git diyen olmadı. yayaya kırmızı yandığı halde yaya geçmeye çalışıyorsa imkanın varsa yol verirsin elbet, üzerinden geçecek halin yok, bunu iddia edende yok. son yazdığın ise artık neredeyse ispatlanamaz zira abs olmayan araba kalmadı gibi. dolayısı ile ispat edebileceğin bir fren izin olmaz.

Şimdi bu durumda her vaka kendine özeldir.
    Ama bir gerçek varki, "yayaya kırmızı, bana yeşil yandı, basar geçerim, yol hakkı bende, ben haklıyım" diye bir şey yok.
    o zaman tüm yayalar kırmızıda geçsinler. niye ışık koyuyorlar ki her yere değil mi? boşa masraf yani. oo babalar içtihat var, hadi kim takar bundan sonra kırmızıyı, geçin gitsin derler yani. içtihat bu boru değil. bundan sonra yayalar her zaman haklı.

Avukatın veya bir arkadaşın ne dediğinin hiç önemi yok.
    Yargıtay içtihadında "yeşil yandı, basarım diyemeyeceğinizin altını net bir şekilde çizmiş"...
    arkadaşın ne olduğu beni zerre ilgilendirmiyor. yeşil yandığı zaman gidemiyorsam o zaman memleketteki tüm ışıklar kaldırılsın derim, zira anlamı kalmadı. herkes kafasına göre takılsın, güçlü olan kazansın, içtihat böyle buyurmuş.

Birde,
    Koca adamlarsınız. Birbirinize laf sokmayı bırakın. Yandaş bulunca, kalabalık olunca, birileri sizi pohpohlayınca, sizin zannettiğiniz gibi haklıda olmuyorsunuz...

Burdan bakınca hem hoş bir manzara çıkmıyor ortaya, hemde pek bir komik görünüyorsunuz...
    bu kısımda seni zerre kadar ilgilendirmez. kime ne şekilde cevap vereceğimle ilgili senden icazet alacak değilim/değiliz. artı kim kimi pohpohlamışda kim haklı olmuş onu da anlamadım? herkes konu ile ilgili fikrini söylüyor. haa pardon senden icazet alınacaktı değil mi?

Motosikleti
    Xpulse 200t
    @celikat,
    1. Sen değil siz. Ok!
    2. Hiç yanılmam. Sizde beni yanıltmadınız. Sayfada aport vaziyette online bekliyorsunuz. Biri yazsın cevap yapıştırayım diye. Sadece tahminimden 5 dakika geç geldi cevabınız.
    3. Sizi bir haftadır falan görüyorum forumda. Bu bir haftada ortamı gerdiğinizi, çaktırmadan fitil ateşlediğinizi gördüm.
    4. Sonrada karşınızdakini sözlerinizle tahrik ediyorsunuz.
    5. Karşınızdaki (aslında karşınızda olmayıp tahriklerinizle karşınıza geçen) size bir şey yazınca bu sefer onu uslup yanlış diye yaftalıyorsunuz.
    6. Bu bahsettiklerim son 10 günde birkaç kez karşıma çıktı. O nedenle yazdıklarınıza itibar etmediğim gibi, mümkün olduğunca okumamaya çalışıyorum.
    7. Size beyamca demeyi isterdim ama be yazıkki şu anki pozisyonda beyamca ben oluyorum
    8. En doğruyu siz bilemeyebilirsiniz. Bazen susmak veya olabilirmi acaba diye şöyle bir düşünmek daha doğru olabilir...

Neyse fazla uzatmaya gerek yok. Nasılsa online vaziyette bekliyorsunuz cevap yazmak için. Sizi fazla beklemeyeyim.

Buyrun, buyrun sayfa sizin...

Motosikleti
    Hayabusa
    @celikat,
    1. Sen değil siz. Ok!
    2. Hiç yanılmam. Sizde beni yanıltmadınız. Sayfada aport vaziyette online bekliyorsunuz. Biri yazsın cevap yapıltırayım diye. Sadece tahminimden 5 dakika geç geldi cevabınız.
    3. Sizi bir haftadır falan görüyorum forumda. Bu bir haftada ortamı grrdiğinizi, çaktırmadan fitil ateşlediğinizi gördüm.
    4. Sonrada karşınızdakini sözlerinizle tahrik ediyorsunuz.
    5. Karşınızdaki (aslında karşınızda olmayıp rahriklerinizle karşınıza geçen) size bir şey yazınca bu sefer onu uslup yanlış diye yaftalıyorsunuz.
    6. Bu bahsettiklerim son 10 günde birkaç kez karşıma çıktı. O nedenle yazdıklarınıza itibar etmediğim gibi, mümkün olduğunca okumamaya çalışıyorum.
    7. Size beyamca demeyi isterdim ama be yazıkki şu anki pozisyonda beyamca ben oluyorum
    8. En doğruyu siz bilemeyebilirsiniz. Bazen susmak veya olabilirmi acaba diye şöyle bir düşünmek daha doğru olabilir...

Neyse fazla uzatmaya gerek yok. Nasılsa online vaziyette bekliyorsunuz cevap yazmak için. Sizi fazla beklemeyeyim.

Buyrun, buyrun sayfa sizin...
    1. ben değil miyim? anlamadım?
    2. aport vaziyette beklemiyorum. gördüğüm zaman yazdım. sende gördüğün zaman yazdın, sen aportta mı beklemiş oldun şimdi. cevaplar arasında geçen zaman aynı.
    3. foruma üye olduğum tarihe bakman yeterli.
    4. kimseyi tahrik etmiyorum, tahrik olmak isteyen olsun buna yapabileceğim bir şeyim yok.
    5. savunduğun adamın bana neler dediğine bir baktın mı? yok bakmamışsın. git bir bak o zama uslübu anlarsın.
    6. okumak veya okumamak sana kalmış.
    7. allah uzun sağlıklı ömür versin
    8. doğruyu bildiğimi söylemiyorum, doğru bildiğimi savunuyorum doğru bir üslupla ama bazıları karşıma geçip sen öylesin sen böylesin diyiveriyorlar ikinci cevaplarında.

iyi günler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    İşinize gelince anlayıp, gelmeyince anlamadım diyorsunuz. Daha öncede yaptınız başkalarıyla yazışırken. O zaman açayım biraz daha...
    Hagop'un meyhanesindeki 20 yıllık rakı arkadaşları değiliz. Ben size sen, sana gibi hitap etmiyorum.
    Ha bu arada sizin bana , sen, sana diye hitap etmenizde , size ancak sizin kendi zihninizdeki dünyada bana karşı üstünlük sağlamış etkisi yaratır.

Yargıtay içtihadı diyorum, anlamak istemiyorsunuz. Herşeyi kendi istediğiniz gibi kabul etmek ve ettirmek istesenizde, dünya öyle dönmüyor ne yazıkki.

Nasıl güzel söylemişsiniz hukuk hatalarla doludur diye. O zaman pekala o arkadaşın söylediği gibi durumlarda ortaya çıkıyor.

Mevzuatta iyi parmak oynatırım. O nedenle bulunduğum cemiyetlerde mevzuat ve devletle ilişkiler neredeyse hep benim sorumluluğumda olmuştur. Azcıkta olsa işleyişi bilirim.

Foruma benden daha önce üye olmuş olmanız, benden yaşça büyük veya herşeyi bilen olduğunuzumu gösteriyor ki, bunu söylüyorsunuz.
    İsterseniz forumun kurucusu olun. Bu sizi haklı yapmaz.
    Üslubunuzun doğru olduğunu siz iddia ediyorsunuz. Ama buradan öyle görünmüyor. Tam tersine kullandığınız kelime ve uslupla karşınızdakini tahrik ediyorsunuz.

Herşeyin en doğrusunu bildiğinize o kadar inanmışsınızki, bana "savunduğum adamdan" bahsediyorsunuz. Kimseyi savunduğum yok.
    Onunda uslubunu tasvip etmiyorum. Ama adamı tahrik ediyorsunuz. Bu durumda kendinizi haklı göremezsiniz.

Gidin iki önceki kendi yazınızı okuyun, o beye hitaben yazdığınız. Size atfen hiçbir şey yazmadığı halde hakaret etmişsiniz (aleni olmasa bile satır aralarında görülüyor).

Neyse geçelim bunları.
    Sanırım meyhane arkadaşı olmadığımız konusunda mutabığız.
    Sen değil siz...

Not: beni bilen bilir. Takarsam eğer, her post yazıya bir karşılık veririm. Gerekirse sabaha kadar.

Şimdi, devam edeceksek, bende, izleyenlerde bilelimki, çerezimizi, içeceğimizi alıp gelelim...

Sağlıcakla kalın...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bence bu kadar tartışan arkadaşlar bi gün buluşup videodaki durumu aynen simüle etsinler. birileri de farklı açılardan video çeksin, polis, dava herkes baksın sonucu da buraya yazsın.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    [QUOTE=tuna_tour;4566924]
    Alıntı y.selimbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mahkeme katibi veya memuru olman kanunları bildiğini göstermez, bilmediğinde ortada zaten netice olarak evrak elemanısın ayrıca büyüklerine karşı alaycı ve saygısız davranışların gerçekten hiç hoş değil davranış ve düşüncelerini son derece yanlış buluyorum ayrıca mahkeme dosyalarınıda internette bu şekilde yayınlamanında bir cezası vardır elbet
    Akşam avukat olarak uyuyup,sabah katip hatta bizim beyamcanın tabiri ile evrak memuru olarak uyanmakta var kaderde. (bu ne demekse ). Gene buda iyi mübaşir,müstahdem vs de olabilirdim.(Ki tüm mesleklere saygım sonsuz) Oda yarına artık. Üzerinde mahkeme kaşesi esas/soruşturma numarası olan, tarafların açık adres ve kimlik bilgileri olan dosyaları teşir etmek harbiden de büyük suç hakim bey.Ha unutmadan söylediklerimin harfi harfine arkasındayım. Sizin gibilere insan hayatının dünyadaki tüm kurallardan daha önemli olduğunu birilerinin öğretmesi gerek.Hodri meydan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu kadar tartışan arkadaşlar bi gün buluşup videodaki durumu aynen simüle etsinler. birileri de farklı açılardan video çeksin, polis, dava herkes baksın sonucu da buraya yazsın.
    Bu teklifide kabul ediyorum.Smüle değilde, kasti olarak,hak kendilerindeyken bir insanı bir canlıyı biçebileceğini iddia eden arkadaşlarla yüz yüze oturup konuşup tartışmak,tanışmak isterim medeni bir şekilde. Yer olarak hafta sonu hafta için heryer uygundur.
    "Olur öyle..."

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 sayfayı tek tek okuyamayacağım

"haklı oldugum yerde ezer geçerim umrumda değil" diyen bir tip mi var forumda?

basın engeli.

kim?

Motosikleti
    Hayabusa
    İşinize gelince anlayıp, gelmeyince anlamadım diyorsunuz. Daha öncede yaptınız başkalarıyla yazışırken. O zaman açayım biraz daha...
    Hagop'un meyhanesindeki 20 yıllık rakı arkadaşları değiliz. Ben size sen, sana gibi hitap etmiyorum.
    Ha bu arada sizin bana , sen, sana diye hitap etmenizde , size ancak sizin kendi zihninizdeki dünyada bana karşı üstünlük sağlamış etkisi yaratır.
    buna duyar kasacağınıza şuna duyar kasmanızı beklerdim;

abi ise 1987 yılında ehliyet aldığını söylüyor nerden baksan babamı geçtim dedem yaşında yani 60 küsür... bu yaştaki kişilerin gerek cezai gerek fiili ehliyetleri,bunların hukuktaki yeri ve geçerliliği, bu kişilerin vücutlarının gerek fizyolojik, gerek biyolojik gerekse ruhsal reflekslerine ne derece hakim olup olmadıklarını az çok bildiğimden onu hoş görüyorum. Öyle düşünsün varsın tonton beyamca.

nasıl, güzel değil mi?

Yargıtay içtihadı diyorum, anlamak istemiyorsunuz. Herşeyi kendi istediğiniz gibi kabul etmek ve ettirmek istesenizde, dünya öyle dönmüyor ne yazıkki.

Nasıl güzel söylemişsiniz hukuk hatalarla doludur diye. O zaman pekala o arkadaşın söylediği gibi durumlarda ortaya çıkıyor.
    evet aynen öyle söyledim. hukuk hatalarla doludur. içtihatta da hatalar olabilir.

Mevzuatta iyi parmak oynatırım. O nedenle bulunduğum cemiyetlerde mevzuat ve devletle ilişkiler neredeyse hep benim sorumluluğumda olmuştur. Azcıkta olsa işleyişi bilirim.
    mevzuatta parmak oynatmayı 30 yıl gümrükçülük yapmış birisine söylemesen iyiydi.

Foruma benden daha önce üye olmuş olmanız, benden yaşça büyük veya herşeyi bilen olduğunuzumu gösteriyor ki, bunu söylüyorsunuz.
    İsterseniz forumun kurucusu olun. Bu sizi haklı yapmaz.
    Üslubunuzun doğru olduğunu siz iddia ediyorsunuz. Ama buradan öyle görünmüyor. Tam tersine kullandığınız kelime ve uslupla karşınızdakini tahrik ediyorsunuz.
    kimseye yaşça büyüğüm diye bilgiçlik taslamam. doğru bildiğim ne ise onu söylerim. karşımdaki tahriklere açıksa bu da benim problemim olamaz heralde çünkü tahrik edici veye tehditkar konuşmuyorum kimseyle.

Herşeyin en doğrusunu bildiğinize o kadar inanmışsınızki, bana "savunduğum adamdan" bahsediyorsunuz. Kimseyi savunduğum yok.
    Onunda uslubunu tasvip etmiyorum. Ama adamı tahrik ediyorsunuz. Bu durumda kendinizi haklı göremezsiniz.
    araçlara yeşil yanarken yayalar yaya geçidinden istediği gibi geçer mantıksızlığını konuşuyorum burada.

Gidin iki önceki kendi yazınızı okuyun, o beye hitaben yazdığınız. Size atfen hiçbir şey yazmadığı halde hakaret etmişsiniz (aleni olmasa bile satır aralarında görülüyor).
    ben ne dediğimin farkındayım kimse merak etmesin

Neyse geçelim bunları.
    Sanırım meyhane arkadaşı olmadığımız konusunda mutabığız.
    Sen değil siz...
    buna duyarlı olduğun kadar yukarıda kalın harflerle belirttiğim cümlelere de duyarlı olursun inşallah.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Tek tek cevap vermek yerine,

Duyar kastığım yok. Hangi fikri mantıklı, hangisini mantıktan uzak bulmam gerektiğini herhalde size sormamı beklemiyorsunuzdur.
    Yazış tarzınızdan bu anlaşılmakta. Beyhude çaba içerisindesiniz, bilesiniz...

Konuları saptırıp farklı boyutlara getirmektesiniz. Daha önce yaptığınız gibi...

Kibir yapmanızada gerek yok. Kimse sizin kaç yıldır Gümrükçülük yaptığınızla ilgilenmiyor.
    Velevki mevzuatın nasıl oradan buraya çekilebildiğini biliyorsanız, bu başlık konusunda da bunun böyle olacağını bilebilirsiniz.

Birisi bir fikir ortaya attığında illa o fikre muhalif olmak zorunda değilsiniz.
    Üstelikte karşınızdaki direk size değil, ortaya yazmışken.
    Üstelik yine tahrik edici kelimeler kullanarak karşınızdakini küçük düşürmeye çalışmanıza hiç gerek yok.
    Katılmadığınız yönleri belirtirsiniz olur biter.
    Tam tersini yaptığınız müddetçe bu türden yazışmalar sürer gider burada.

Sizin kaç yıl gümrükçülük yaptığınızla ilgilenmediğimize göre başlığın ana konusuna dönersek;
    Teknik olarak araca yeşil, yayalara kırmızı yanıyor olsa dahi,
    Bu, araca, "bana yeşil yanıyor basar geçerim" hakkı vermediği gibi,
    Yayalarada, "burası yaya geçidi kırmızıda yansa, çıkar karşıya geçerim" hakkı vermiyor.

Bir kez daha hatırlatayım.
    Hagop'un meyhanesindeki içki masası arkadaşınız değilim.
    Ben halen size, sen şeklinde değil, siz şeklinde hitap etmekteyim!!!!

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Ya keşke milli içeceğimizle birlikte Hagop'un meyhanesinde hep beraber tartışabilseydik iyiydi. Bu arada gerçekten varmı öyle bir meyhane? Varsa nerede?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya keşke milli içeceğimizle birlikte Hagop'un meyhanesinde hep beraber tartışabilseydik iyiydi. Bu arada gerçekten varmı öyle bir meyhane? Varsa nerede?
    Kumkapı Kör Agop Restaurant - 80 senelik mekan
    ufoz ve sallami bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kumkapı Kör Agop Restaurant - 80 senelik mekan
    Yazın sonuna doğru şu salgında biraz azalırsa, Angry de alıp gidelim yahu
    sallami bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Motorcu hızlı yayalar dikkatsiz .. sonuç bu ..

Motosiklet süren kişi ışıklarda sağda bekleyen aracın neden beklediğini ya da oradan çıkabilecek olası şeyleri düşünseydi, teyzeler korkmayacak ve yine hayatlarına dikkatsiz dikkatsiz devam edeceklerdi .. belki de başka bir aracın başına bela olurlar artık, bu motorcu sırasını salmış.

Motosikletlinin yaptığı da virajın ilerisini görmeden virajda yatmaya devam etmek gibi bir şey ..

Keskin bir viraja yatmışsın, ama keskinlikten dolayı görüş açın 10 mt, sonra bir anda yola koyulan taşa çarptın düştün .. onun gibi bir şey .. yolun durumuna göre süreceksin ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Hayabusa
    Tek tek cevap vermek yerine,

Duyar kastığım yok. Hangi fikri mantıklı, hangisini mantıktan uzak bulmam gerektiğini herhalde size sormamı beklemiyorsunuzdur.
    Yazış tarzınızdan bu anlaşılmakta. Beyhude çaba içerisindesiniz, bilesiniz...
    hayır hangisi mantıktan uzak kimseye sormanızı beklemiyorum. mantıklı bulduğunuz şeyi savunmanızı bekleyebilirim sadece.

Konuları saptırıp farklı boyutlara getirmektesiniz. Daha önce yaptığınız gibi...
    bu yaptığınız tamamen algı yönetimi başka açıklaması yok.

Kibir yapmanızada gerek yok. Kimse sizin kaç yıldır Gümrükçülük yaptığınızla ilgilenmiyor.
    Velevki mevzuatın nasıl oradan buraya çekilebildiğini biliyorsanız, bu başlık konusunda da bunun böyle olacağını bilebilirsiniz.
    peeh. bana kimse sizin kaç yıldır gümrükçülük yaptığınızla ilgilenmiyor diyorsunuz ama ondan önce yukarıda da şunu diyorsunuz;

madem öyle kimse sizin mevzuatta parmak oynattığınızla neden ilgilensin? ufoz bey buna ne derler biliyor musunuz? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler.

Birisi bir fikir ortaya attığında illa o fikre muhalif olmak zorunda değilsiniz.
    Üstelikte karşınızdaki direk size değil, ortaya yazmışken.
    Üstelik yine tahrik edici kelimeler kullanarak karşınızdakini küçük düşürmeye çalışmanıza hiç gerek yok.
    Katılmadığınız yönleri belirtirsiniz olur biter.
    Tam tersini yaptığınız müddetçe bu türden yazışmalar sürer gider burada.
    fikir bana mantıklı gelmiyorsa bana mantıklı geleni yazarım. hepte öyle yapıyorum zaten. ama sonra yok efendim tahrik ettin falan filan muhabbetleri oluyor. e kardeşim senin fikrinin tersinin savunan adamdan tahrik oluyorsan o zaman forumlarda gezmeyeceksin yani, bu kadar basit bu işler. ben neden tahrik olmuyorum hemde onca hakarete onca kinayeye rağmen?

Sizin kaç yıl gümrükçülük yaptığınızla ilgilenmediğimize göre başlığın ana konusuna dönersek;
    Teknik olarak araca yeşil, yayalara kırmızı yanıyor olsa dahi,
    Bu, araca, "bana yeşil yanıyor basar geçerim" hakkı vermediği gibi,
    Yayalarada, "burası yaya geçidi kırmızıda yansa, çıkar karşıya geçerim" hakkı vermiyor.
    evet aynen burada kimse sizin mevzuatta nasıl parmak oynattığınızla ilgilenmediğine göre başlığı ana konusuna dönelim bencede. videoya yapılan yorumların bazılarında yayaları haklı bulan, hatta sağlam bir avukatları olsa motorcunun işinin bittiğini ima eden arkadaşa hitaben yazmıştım sadece. orada dedim ki motorcu haklıdır, çünkü kanun yeşil yanana geçiş hakkını tanımıştır. bitti.

Bir kez daha hatırlatayım.
    Hagop'un meyhanesindeki içki masası arkadaşınız değilim.
    Ben halen size, sen şeklinde değil, siz şeklinde hitap etmekteyim!!!!
    bende hatırlatayım burası forum, bu tip hitapların normal karşılandığı yerler yani. ayrıca zatıalinize hiç bir şekilde de saygısızlık etmedim hatırlatmak isterim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yazın sonuna doğru şu salgında biraz azalırsa, Angry de alıp gidelim yahu
    Hay aklınla bin yaşa üstat. Olur tabi hatta çok da güzel olur.
    ufoz bunu beğendi.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Sevgli Ufoz,benim kadar üzüldüğünü gördüğüm için yazma gereği duydum.
    Foruma bir mesaj yazdım, daha sonra bir çok kişi aksi yönde şeyler yazdı, hatta biri motosikleti satalım vs tarzı şeyler yazdı. Sonuçta forum kızmak yerine tamamen farklı görüşte olsamda hoşuma bile gitti bu yorum.
    Derken bu bey amca geldi, yazdıkları forumda bakabilirsin,derken bunun destekçisi bir arkadaş aynı durumda yayaları biçeceğini, ne olacağını merak ettiğini bir avukat tutup kendisine göstermemi yazdı.Zaten ip ordan koptu, ona iddiasını kabul ettiğimi söyleyince yine forumdan anlaşılacağı üzere aklı sıra bana" şerefsiz" imasındna bulundu.Bu beyamcada bu fikri desteklediği anlamında birşey yazdı.Bunun üzerine bende o koyu yazdığı yazıyı yazdım. Ancak beyamca yaşlılıktan sanırım unutmuş o yazının başı var, onada bakabilirsin,Artı bu yazıda bir hakaret vs olduğunu da düşünmüyorum çünkü belli bir yaştan sonra bazı kişilerde ani öfke patlamaları, sinir vs olabilir.İnsanız sonuçta ve yaşlıları her zaman mazur görürüz.Bize şerefsiz imasına bulunsa bile...
    Sonrası malum. Şöyle bir baktığımda ne çok zaman harcamışım ama boşa. Sizin gibi iki üç arkadaşın desteği dışında adam biçeceğini söyleyen kişinin arkasına takılıp,meslekler hakkında tahmin yapıp " pehhh omuymuş", "nihayetinde,alt tarafı ...," babında pek çok insanın namusuyla onuruyla yaptığı mesleklere dil uzatan, akılları sıra küçük gören kişilerle muhatap olmak zorunda kaldık. Bazende ulan acaba gerçekten trolmü bunlar dedikleri yaşta değillerde atıyorum ortaokul çağında bir ergen bizi kızdırıp kızdırıp gülüyor mu diye düşünmüyor da değilim sonuçta internet ortamı (Eğer öyleyse tebrik ederim harbi kızdırıyor)

Zaten bir düşünce üzerine tartışmada artık tıkandı.Yani burayı okuyan kısır bir kavga dışında pek birşey elde edemiyecek. O yüzden bundan sonrası muhataplarla ya birebir görüşmek yada olursa gerekli kurumlar önünde görüşmek en doğrusu ki baştan bu yana söylediğim şeylerin arkasındayım.
    İtiraf edeyim gerçekten sinirlerim bozulduğu için artık bu başlıkta benden bu kadar çünkü kontrolümü kaybetmekten korkuyorum. Dediğim gibi gerçek hayatta insan biçen delikanlılara da kapım her zaman açık...Nazik kibar tavrın ve desteğin için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)