Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Sahibinden.com batağı ! Acayip fiyatlar ve umutsuz fiyat kırmalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Fiyatlar çok arttı gerçekten...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ruh aynı, cc'nin kaç olduğu önemsiz.
    Her kötü malın bir kör alıcısı vardır. Lâkin birde malın değeri vardır. 10 liralık makinaya 25 bin istiyorlar. Tıpkı ev saahipleri gibi bu dönemde araç satanlar kafayı yemişler. Ev sahipleri için "İnşaAllah kiracı bulamazsınız ve tüm kiracılar evsahibi olur" diyorum. Aynı şeyleri fiyatını uçurmuş makina sahiplerinede söylüyorum, "Elinizde kalsın, satamayın"
    Ama Şu da varki; piyasaya uymak gerekiyor...
    Herkes kendi malının değerini yazsa piyasa yükselmeyecek.
    95-98 model 500'lük makinaya 20-25 bin isteyen arkadaşım; El-İnsafffff. Sen aynı makinayı alacak olsan kaç para verirdin_? 2 sene önce (Eşime) 1500 liraya CİN malı Sıkı-DUR aldım, satayım fiyatı nedir diye baktım, abowww 4500-5000 lira yazmışlar... kardeşim benim elimdeki motorun değeri 1500 lira. Pazarlık olur 100-200 almam...

nihiltzkrieg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 937 & SV650 & 390 Duke
    2-3 ay önce Kawasaki Ninja 650 ilanlarına bakıyordum. O zamanlar 1-2 ilan vardı, fiyatları da 45bin - 50bin TL arasında geziyordu belli bir süredir. Sonra bir ara motorlar ilandan kalktı, hiç Ninja 650 yoktu sitede. Daha sonra baktığımda 1 kişi 70bin TL'den ilana koymuştu motoru. Sanırım bunu gören Ninja 650 sahipleri fırsat bu fırsat deyip motorlarını 70bin TL ve yukarısından koydular ve şu an sitede 7-8 motor var, hiç olmadığı kadar fazla. 2-3 ay önce 45'e alıcı bulamayan motorlar nasıl 70'e satılacak anlamıyorum. Ne diyelim; rast gele...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Almayacaksın hocam. Ellerinde patlasın. Gerekirse bekleyeceksin para biriktirip sıfır motor alacaksın.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı nihiltzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 ay önce Kawasaki Ninja 650 ilanlarına bakıyordum. O zamanlar 1-2 ilan vardı, fiyatları da 45bin - 50bin TL arasında geziyordu belli bir süredir. Sonra bir ara motorlar ilandan kalktı, hiç Ninja 650 yoktu sitede. Daha sonra baktığımda 1 kişi 70bin TL'den ilana koymuştu motoru. Sanırım bunu gören Ninja 650 sahipleri fırsat bu fırsat deyip motorlarını 70bin TL ve yukarısından koydular ve şu an sitede 7-8 motor var, hiç olmadığı kadar fazla. 2-3 ay önce 45'e alıcı bulamayan motorlar nasıl 70'e satılacak anlamıyorum. Ne diyelim; rast gele...
    Kawasaki'nin 2. eli de saçmaladı. Ben Kasım ortası 2008 model Er6F aldım 17500 TL.ye ki o dönem için bile 1000 TL gibi piyasaya göre pahalıydı. Şu an aynı 2006-2008 kasa Er6F ilanlarını takip ediyorum millet çıldırmış, 25'den 30'dan ilan girenler var. Ninja 650'ler ise dediğiniz gibi tam uçmuş.
    Ezio41 bunu beğendi.

Geçen bayide 2020 modelini sorduğum arabaya 187bin tl dediler, kullanmakta olduğum araba aynı marka olduğu için %2 indirim yapabilirlermiş, daha pazarlık yapmadım. Aynı arabanın 2018 modelleri en düşük 192bin TL den ilanları başlıyor. Şaşmamak elde değil.
    Daha kötüsü hanım arabanın direksiyonuna geçince bunu alalım dedi, bu düşük faiz fırsatı bir daha gelmez dedi. Şimdi bana motoru sattırıp yeni araba aldırmaya çalışıyor.
    Başım belada
    espresso bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki'nin 2. eli de saçmaladı. Ben Kasım ortası 2008 model Er6F aldım 17500 TL.ye ki o dönem için bile 1000 TL gibi piyasaya göre pahalıydı. Şu an aynı 2006-2008 kasa Er6F ilanlarını takip ediyorum millet çıldırmış, 25'den 30'dan ilan girenler var. Ninja 650'ler ise dediğiniz gibi tam uçmuş.
    Ocak ayında XJ6 piyasası maksimum 38 bin TL idi. Şu an 55 binlere ulaştı. Araç piyasası altından hızlı yükseliyor.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ocak ayında XJ6 piyasası maksimum 38 bin TL idi. Şu an 55 binlere ulaştı. Araç piyasası altından hızlı yükseliyor.
    Doğrudur yükseliyor ama acaba kaçı o fiyattan ya da yakın fiyattan satılıyor? Geçen Fb.da Nc grubunda bir ilan altına yazdım 68.000 TL'ye sıfırı olan motor için 2018 model düşük km için adam 70.000 TL'den ilan açmış.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Doğrudur yükseliyor ama acaba kaçı o fiyattan ya da yakın fiyattan satılıyor? Geçen Fb.da Nc grubunda bir ilan altına yazdım 68.000 TL'ye sıfırı olan motor için 2018 model düşük km için adam 70.000 TL'den ilan açmış.
    Benim motorun ortalaması 40-45 arasında satılıyor şu an. Km ve yıla göre herkes bir şeyler katıyor. Fazer 800'lere de 60-70 bin yazmaya başlamışlar 7-8 yıllık aletlere.
    Herkes elinin altındakinin kıymetini bilsin bu saatten sonra. Yoksa mevcut motorumuzu satıp daha iyisini alamayacağız artık. :(
    tommygun ve izzmarit bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    2007 model dünyanın unuttuğu Cagiva markasının Raptor modelini 31 binden ilana koyarsan sonra bir anda bir tane daha çıkar bu da 40 binden koyar. Tamam markanın Mv Agusta ile kökeni ve zamanında bir çok markayı çatısı altına toplamışlığı var ama bitti o devirler, bu model tarih artık. Hani 20 de 23 de ama 30 deme. Neyse artık herkes kendi bilecek.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Bu işler bilinç işi, almayacaksın süründüreceksin, kim değerinde satıyorsa ona rağbet göstereceksin. Şimdi kredilerle piyasada 2.el araç dönüyor nasıl olsa para beleş geliyor, teşvik bitince bakalım kim o paraları peşin getirip vericek. Değirmenin suyu kesilince görürüz bol keseden sallayanları.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler bilinç işi, almayacaksın süründüreceksin, kim değerinde satıyorsa ona rağbet göstereceksin. Şimdi kredilerle piyasada 2.el araç dönüyor nasıl olsa para beleş geliyor, teşvik bitince bakalım kim o paraları peşin getirip vericek. Değirmenin suyu kesilince görürüz bol keseden sallayanları.
    eğer uzun vadeli düşünülüyorsa ben alım satımda sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum.
    ama şu an satın alıp kredi faizleri çıktıktan hemen sonra satılmaya çalışılırsa orda sıkıntı olabilir.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben şu Sahibindende ilan açanlarla başka bir sorun yaşıyorum.

Adam 2-3 hafta önce motosikleti için 13.000 TL den ilan açmış. Sahibinden üzerinden yazışıyoruz. Salı günü buluşup motora bakmak üzere teyitleşiyoruz.

Yazışmadan önce ekran kopyası alıyorum 13.000 TL. Yazışırken 13.000 TL. Salı günü buluşalım dedikten sonra bir bakıyorum fiyat olmuş 14.500 TL.

Tekrar yazıyorum.
    "Fiyat 13 tü, ama şimdi 14.5 yazmışsınız" diyorum.

"İlanlara bakınca benim motor ucuz kalmış, fiyatı güncelledim. Motor başında düşeriz biraz" diyor satıcı.

Prensip olarak, bu tür bir durumla karşılaştığımda, ilk fiyatın altınıda teklif etse, almam o malı, o satıcıdan.

Bugün 3 farklı satıcıda aynı sorunu yaşadım.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu Sahibindende ilan açanlarla başka bir sorun yaşıyorum.

Adam 2-3 hafta önce motosikleti için 13.000 TL den ilan açmış. Sahibinden üzerinden yazışıyoruz. Salı günü buluşup motora bakmak üzere teyitleşiyoruz.

Yazışmadan önce ekran kopyası alıyorum 13.000 TL. Yazışırken 13.000 TL. Salı günü buluşalım dedikten sonra bir bakıyorum fiyat olmuş 14.500 TL.

Tekrar yazıyorum.
    "Fiyat 13 tü, ama şimdi 14.5 yazmışsınız" diyorum.

"İlanlara bakınca benim motor ucuz kalmış, fiyatı güncelledim. Motor başında düşeriz biraz" diyor satıcı.

Prensip olarak, bu tür bir durumla karşılaştığımda, ilk fiyatın altınıda teklif etse, almam o malı, o satıcıdan.

Bugün 3 farklı satıcıda aynı sorunu yaşadım.
    Abi bizim insanımızın çoğunda ahlak kavramının a'sı yok. O nedenle kendini sıkma, imkan varsa fiyata "ok" diyerek randevuya git ve adamın ağzını öyle bir kır ki daha debriyaja dokunup vites atamasın, yıllarca fizik tedaviyle ancak scooter sürsün.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Abi bizim insanımızın çoğunda ahlak kavramının a'sı yok. O nedenle kendini sıkma, imkan varsa fiyata "ok" diyerek randevuya git ve adamın ağzını öyle bir kır ki daha debriyaja dokunup vites atamasın, yıllarca fizik tedaviyle ancak scooter sürsün.
    Uğraşacak zamanım yok @tommy.

5000km de bir Wolf buldum. Sana yazaktım. Face kullandığını biliyorum ama bulamadım seni. Dur dedim @angry yi arayayım. O da Wolf'ün parçası pahalı diye vazgeçirdi beni.
    Kulaklarını çınlattık ama
    Ağustosta bir meyhane muhabbeti yapalım hep beraber der

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğraşacak zamanım yok @tommy.

5000km de bir Wolf buldum. Sana yazaktım. Face kullandığını biliyorum ama bulamadım seni. Dur dedim @angry yi arayayım. O da Wolf'ün parçası pahalı diye vazgeçirdi beni.
    Kulaklarını çınlattık ama
    Ağustosta bir meyhane muhabbeti yapalım hep beraber der
    Abi ben Wolf'ün FB grubunun yöneticilerinden biriyim, 5000 km.de Wolf'ü biz adamdan saymıyoruz, "bebek kurt" diyoruz. Karenaj hariç iğneden ipliğe hangi yedek parçaya ihtiyacın varsa bir kısmının muadil ürün bilgisi elimizde. Meyhane tamamdır Ağustos'ta.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Abi ben Wolf'ün FB grubunun yöneticilerinden biriyim, 5000 km.de Wolf'ü biz adamdan saymıyoruz, "bebek kurt" diyoruz. Karenaj hariç iğneden ipliğe hangi yedek parçaya ihtiyacın varsa bir kısmının muadil ürün bilgisi elimizde. Meyhane tamamdır Ağustos'ta.
    Messengerdan yazdım

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Motorsikletlerden gümrük vergisi kalksın

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    2016 yılında 25.000 TL'ye sıfır MT-07 aldım. Birkaç yıl kullandıktan sonra satıp, üzerine para ekleyip FJR 1300 alma hayalim varsı, onun da fiyatı 70.000 TL.

Bugün aradaki fark olan 45.000 TL parayı denkleştirdim. Fakat bayiye gidip almaya kalkınca nahoş sürprizler ile karşılaşıyorum: FJR 1300'ün güncel fiyatı kur değişikliği, vergi, yeni vergi, daha yeni vergi gibi sebeplerle 194.000 TL olmuş. Bu arada da MT-07'nin sıfır fiyat 64.700 TL olmuş. Demek oluyor ki 45.000 TL olan fark 120.000 TL olmuş.

Finans, ekonomi yahut iktisat konusunda hayli bilgisi olan arkadaşlarımız var ise; bu konuda beni yönlendirmelerini istirham ederim. Faktörleri nelerdir, alırken veya satarken katsayılar nedir? 25K'ya aldığım motoru şu an sıfırı 64K iken kaç paraya satmalıyım, bayi FJR'yi kaç paraya satmalı, devlet ne kadar vergi almalı ve taygır eksos taktırırsam kızlar bana bakar mı?

Piyasa, bir iki tane ilana bağlı olarak gelişen bir hadise değil belli ki. Yüzlerce değişkene bağlı gelişmelere bu onunun tahsilli uzmanları dahi tevazuyla önerilerde bulunurken bu kadar yıpratıcı ve kasaptaki ciğere sövercesine sözler etmemekte büyük yarar görüyorum. "Almayacaksın malını, açlıktan geberecek" gibi bir kişisel tatminden ziyade gidip sıfır ürün alarak havayı atmak daha kabul edilir olur. Aksi halde doblocu enişte ile ehonomik saatler sohbeti ötesine geçmez konu.

Ülke sakinleri olarak "fakirleşiyoruz" derken kasıt tam da buydu.
    hasmet bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş motorunun ikinci eli sıfırının %20 altı ise su an satıyorken de sıfırını referans alacaksın.

ha almayacaksın diyen arkadaşlar var ise, 30 yıl önce kendilerinin ya da ailelerinin aldıgı fiyattan gayrimenkullerini almaya talibim.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)