Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Sahibinden.com batağı ! Acayip fiyatlar ve umutsuz fiyat kırmalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 yılında 25.000 TL'ye sıfır MT-07 aldım. Birkaç yıl kullandıktan sonra satıp, üzerine para ekleyip FJR 1300 alma hayalim varsı, onun da fiyatı 70.000 TL.

Bugün aradaki fark olan 45.000 TL parayı denkleştirdim. Fakat bayiye gidip almaya kalkınca nahoş sürprizler ile karşılaşıyorum: FJR 1300'ün güncel fiyatı kur değişikliği, vergi, yeni vergi, daha yeni vergi gibi sebeplerle 194.000 TL olmuş. Bu arada da MT-07'nin sıfır fiyat 64.700 TL olmuş. Demek oluyor ki 45.000 TL olan fark 120.000 TL olmuş.

Finans, ekonomi yahut iktisat konusunda hayli bilgisi olan arkadaşlarımız var ise; bu konuda beni yönlendirmelerini istirham ederim. Faktörleri nelerdir, alırken veya satarken katsayılar nedir? 25K'ya aldığım motoru şu an sıfırı 64K iken kaç paraya satmalıyım, bayi FJR'yi kaç paraya satmalı, devlet ne kadar vergi almalı ve taygır eksos taktırırsam kızlar bana bakar mı?

Piyasa, bir iki tane ilana bağlı olarak gelişen bir hadise değil belli ki. Yüzlerce değişkene bağlı gelişmelere bu onunun tahsilli uzmanları dahi tevazuyla önerilerde bulunurken bu kadar yıpratıcı ve kasaptaki ciğere sövercesine sözler etmemekte büyük yarar görüyorum. "Almayacaksın malını, açlıktan geberecek" gibi bir kişisel tatminden ziyade gidip sıfır ürün alarak havayı atmak daha kabul edilir olur. Aksi halde doblocu enişte ile ehonomik saatler sohbeti ötesine geçmez konu.

Ülke sakinleri olarak "fakirleşiyoruz" derken kasıt tam da buydu.
    Piyasa ve ekonomik koşullar çok karışık, ama ben satıyor olsam şunları yapardım.
    1. Önce 2016'da verdiğim 25.000'in bugünkü karşılığına bakardım: ~= 41.700 yapıyor. (TCMB Enflasyon hesaplayıcı sonucu 2016-Haziran -> 2020-Haziran) (Şu anki sıfır fiyatı enflasyon üzerinde bir artış göstermiş; sebebi fiyatın dövize endeksli olması ve bizim enflasyon oranlarının yalan dolan olması...)
    2. Sonra yıla göre yıpranma payı düşerdim; ilk yıl %10, sonraki yıllar %5. 41.700 x 0.9(2017) x 0.95(2018) x 0.95 (2019) x 0.95 (2020) ~= 32.200 yapıyor. Sıfırına göre bayağı aşağıda kalıyor. (Ancak 2018'de kasa değiştirdi, güncellemeler oldu, bunu da hesaba katmak gerekir...)
    3. Piyasadaki fiyatlara bakardım. Yukarıda hesapladığımın altında kalmayan ama piyasada rekabetçi ve müşteri bulacak bir fiyattan verirdim. (Hiç piyasasına bakmadan, sadece şu anki sıfır fiyatına göre gitseniz 1. maddedeki 41.700'den bile koysanız olabilir gibi görünüyor...) (Hadi kasa değişti diye 40.000 diyelim...)

Not: Yukarıdakileri hiç piyasa fiyatına bakmadan yazdım - piyasa ne o çok önemli...
    Thracian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    motolux
    2019 eylül sonu bir araç satın aldım hurda indiriminden yararlandım (hurdayı 7000 tl aldım) elimdeki aracı da takasa aldılar bana maliyeti 95 bin oldu. şu anda aynı araç bayide 142 bin tl satılıyor hadi indirim yapsınlar 130 bin tl versinler, ben aldığımdan bu yana 8 bin km yaptım üzerine 2000 tl aksesuar koydum. sahibinden de anısı çıplak olarak aksesuarsız 125 bin tl den aşağı yok. çünkü fiyatlar bayide yüksek sıfır araç gelmiyor üretim kısıtlı hatta bazı markalar yılbaşına yılbaşından sonraya kadar sıra veriyorlar.
    şimdi satacak olsam piyasaya bakar öyle fiyat yazarım yani 125-130 bin gibi, çünkü bu fiyata satsam bile gidip aynı aracı tekrar alamayacağım.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Honda SW600 satış, 11.000 TL farkla 2014 XMax 400 ABS alış, beğenmeyip 3 gün sonra 2.000 TL farkla 37.000 km de 2009 CBF 600 ile takas. Lastik değişimi, egzoz değişimi vs... ile 3.000 TL daha masraf ve toplamda 35.000 TL yi aşan bir maliyet. 2009 model bir motor için çok büyük para bence :(
    malum siteye baktığında iyi alış veriş gibi görünse de bu fiyatlara motor alınmaz...

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Lastiğinize çivi battığında, ucundan tutarak çiviyi çıkaramazsınız.
    Sahibinden, çivinin ucudur. Çiviyi çıkarmak istiyorsanız, çivinin başını bulun.

Ben lastik diyeyim de, siz anlayın sokanı. (çiviyi)

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış görmediysem geçen malum sitede 0 km 2020 modeli 77.000 TL olan Kawasaki KLE 650 Versys'in 2017 modeline 92.000 TL çeken var.Yine tekrar ediyorum 2.el fiyatlarının bu durumda olmasında 0 km fiyatlarının alakası yok.Tamamen bizim halkımızın,esnafımızın aç gözlülüğü,çakallığından kaynaklı olarak 2. el fiyatları buralara geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 yılında 25.000 TL'ye sıfır MT-07 aldım. Birkaç yıl kullandıktan sonra satıp, üzerine para ekleyip FJR 1300 alma hayalim varsı, onun da fiyatı 70.000 TL.

Bugün aradaki fark olan 45.000 TL parayı denkleştirdim. Fakat bayiye gidip almaya kalkınca nahoş sürprizler ile karşılaşıyorum: FJR 1300'ün güncel fiyatı kur değişikliği, vergi, yeni vergi, daha yeni vergi gibi sebeplerle 194.000 TL olmuş. Bu arada da MT-07'nin sıfır fiyat 64.700 TL olmuş. Demek oluyor ki 45.000 TL olan fark 120.000 TL olmuş.

Finans, ekonomi yahut iktisat konusunda hayli bilgisi olan arkadaşlarımız var ise; bu konuda beni yönlendirmelerini istirham ederim. Faktörleri nelerdir, alırken veya satarken katsayılar nedir? 25K'ya aldığım motoru şu an sıfırı 64K iken kaç paraya satmalıyım, bayi FJR'yi kaç paraya satmalı, devlet ne kadar vergi almalı ve taygır eksos taktırırsam kızlar bana bakar mı?

Piyasa, bir iki tane ilana bağlı olarak gelişen bir hadise değil belli ki. Yüzlerce değişkene bağlı gelişmelere bu onunun tahsilli uzmanları dahi tevazuyla önerilerde bulunurken bu kadar yıpratıcı ve kasaptaki ciğere sövercesine sözler etmemekte büyük yarar görüyorum. "Almayacaksın malını, açlıktan geberecek" gibi bir kişisel tatminden ziyade gidip sıfır ürün alarak havayı atmak daha kabul edilir olur. Aksi halde doblocu enişte ile ehonomik saatler sohbeti ötesine geçmez konu.

Ülke sakinleri olarak "fakirleşiyoruz" derken kasıt tam da buydu.
    2.el alım-satımında benim için yıllardır ortalama fiyat kasko bedelidir.Geçen yıla kadar da hem otomobil hem de motosiklet fiyatları kasko bedeli civarında dolaşıyordu.Ama bu yıl fiyatlar kafayı yemiş durumda kasko bedelini fersah fersah geçmiş durumda.
    https://www.kaskodegerlistesi.com/mo...maha-mt-07-abs
    Sizin verdiğiniz MT-07 örneğine gelirsek...Şu anda 2016 model MT-07 ABS nin kasko bedeli 37.704 TL.Bu arada küçük bir not bu kasko bedelleri her ay işin uzmanları tarafından tekrar tekrar hesaplanıp sürekli güncelleniyor.

Bu fiyatlarla 2.el motosiklet veya araba alanlarını ileride ciddi sıkıntılar bekliyor.Mesela bahsi geçen MT-07 kasko bedeli 37.704 olmasına rağmen şu anda piyasada 40-45-50 artık millet ne koparırsa yukarı doğru gidiyor.Diyelim ki bu motoru 50.000 TL ye aldınız,kasko yaptırdınız ve motoru pert edecek bir kazaya karıştınız.Sigorta firmasına baş vurdunuz sigorta firması elinize 37.704 TL yi verir sizi gönderir.O da şanslıysanız çünkü genelde her zaman tam bedel vermemek için bahaneler uydururlar.Aradaki 13.000 TL paraya da güle güle deyin.Aynı şekilde karşı taraf suçluysa karşı tarafın sigortası bu kasko bedeli üstünden ödeme yapar.

O yüzden herkese söylüyorum bu yıl bu fiyatlarla bu piyasa da sakın motosikletinizi değiştirmeye kalkmayın,motosikletinize sahip çıkın çok zorda olmadıkça değiştirmeyin satmayın diye.Ben geçen yıl sattım araya bir dünya olay girdi bu yıl maddi durumum iyi olmasına rağmen bu fiyatları vermek insanı aptal gibi hissettiriyor.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Kesinlikle doğru almayın kalsın ilanlarda.
    Biraz ne istediğini bilip almak uzun yıllar binmek lazım.

v650 2016'dan günümze 40k+ km 'ye ulaştı aslında gezemedik ekonomiden dolayı 2 uzun tur o kadar (tahminim bu yıla kadar 100k yı geçecerdi).Nerden bilecektik €3tl'ten 8€tl'ye ralli yapacak.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Şuraya bir kere yazacağım bunu, umarım bir çok insana ulaşır.

İLANA FİYAT GİREREK PİYASA YÜKSELTİLMEZ. Serbest piyasa ekonomisi böyle işlemez. Şimdi öncelikle şu konuda bir anlaşalım: İlanda gördüğünüz fiyatlar araçların değerini yansıtmaz. El sıkışılıp notere gidilen fiyatlar gerçek fiyatlardır. Ben bankamdaki 100 dolarıma 7.5TL'den satış emri koyunca doların fiyatına zerre etki edemem. Ha 1 milyar dolarım vardır, o zaman artık piyasada söz sahibi olmaya başlarım. Piyasadaki arzın ciddi bir miktarına sahip olmamdan dolayı. Diyorsanız ki yüksekten ilan koyuyorlar, ve de satıyorlar, o zaman zaten o malın ederi oymuş.

İnsanların böyle düşünmesinin sebebi 2010'dan sonra stabilitesini kaybeden Türk Lirası. Her sene %20, %20 enflasyon olunca, basit bir matematikle 4 senede malların fiyatı ikiye katlanıyor. İnsanlarda takip ettiği motosikletin, arabanın fiyatının sürekli arttığını görünce suçu kime atacağını şaşırdı.

Madem ilanlarla piyasayı oynatabiliyoruz, alayım sarılı siteden 10 tane ilan hakkı. Açayım sağdan soldan bulduğum fotoğraflarla 10 tane ilan, hepsi de düşük fiyat. Sonra birisi de demek ki bu fiyata satılıyormuş diyip koysun, ben de alayım. Var mı böyle bişey deneyen başarılı olan?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olmaz!

Hep bu şerefsiz fırsatçılar yüzünden!

Bir de hayin Yamaha yüzünden!

Almasak fiyatlar yarın yarıya iner!

Hede hödö falan filan!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İLANA FİYAT GİREREK PİYASA YÜKSELTİLMEZ. Serbest piyasa ekonomisi böyle işlemez. Şimdi öncelikle şu konuda bir anlaşalım: İlanda gördüğünüz fiyatlar araçların değerini yansıtmaz. El sıkışılıp notere gidilen fiyatlar gerçek fiyatlardır. Ben bankamdaki 100 dolarıma 7.5TL'den satış emri koyunca doların fiyatına zerre etki edemem. Ha 1 milyar dolarım vardır, o zaman artık piyasada söz sahibi olmaya başlarım. Piyasadaki arzın ciddi bir miktarına sahip olmamdan dolayı. Diyorsanız ki yüksekten ilan koyuyorlar, ve de satıyorlar, o zaman zaten o malın ederi oymuş.

İnsanların böyle düşünmesinin sebebi 2010'dan sonra stabilitesini kaybeden Türk Lirası. Her sene %20, %20 enflasyon olunca, basit bir matematikle 4 senede malların fiyatı ikiye katlanıyor. İnsanlarda takip ettiği motosikletin, arabanın fiyatının sürekli arttığını görünce suçu kime atacağını şaşırdı.

Madem ilanlarla piyasayı oynatabiliyoruz, alayım sarılı siteden 10 tane ilan hakkı. Açayım sağdan soldan bulduğum fotoğraflarla 10 tane ilan, hepsi de düşük fiyat. Sonra birisi de demek ki bu fiyata satılıyormuş diyip koysun, ben de alayım. Var mı böyle bişey deneyen başarılı olan?
    Yaa bunlarin hepsi olucu iste,fantastik fiyatli birkac ilani ornek gosterek sanki butun ikinci eller bu sekildeymis gibi davraniyolar..

Git sifir al o zaman dedigimizde eblek eblek suratina bakar bu tipler,ne diyebilir ki ?

Alıntı mutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fiyatların bu şekilde olmasında en başta suç ekonomiyi düzgün yönetemeyen yeteneksizlerde ve koydukları abuk subuk insanlık dışı vergilerde.Ama 2.el de fiyatların bu hale gelmesinde tekrar tekrar tekrar tekrar yazdık milletimizin kendisinde.Faizler düştü diye saçma sapan fiyatlardan motosiklet,araba ev alıyorlar sanki o parayı hiç ödemeyecekmiş gibi,tabii bunu gören satıcılar da fırsat bu fırsat fiyatları arttırdıkça arttırıyor.

Madem Yamaha MT-07 ABS örneğinden gidiyoruz buyrun bana tek bir tane normal fiyata satılan ilan atın.Bekliyorum....
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatların bu şekilde olmasında en başta suç ekonomiyi düzgün yönetemeyen yeteneksizlerde ve koydukları abuk subuk insanlık dışı vergilerde.Ama 2.el de fiyatların bu hale gelmesinde tekrar tekrar tekrar tekrar yazdık milletimizin kendisinde.Faizler düştü diye saçma sapan fiyatlardan motosiklet,araba ev alıyorlar sanki o parayı hiç ödemeyecekmiş gibi,tabii bunu gören satıcılar da fırsat bu fırsat fiyatları arttırdıkça arttırıyor.

Madem Yamaha MT-07 ABS örneğinden gidiyoruz buyrun bana tek bir tane normal fiyata satılan ilan atın.Bekliyorum....
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...33364252/detay

Firat bey 2019 da trafige cikmis,muhtemelen ilk sahibinden olan 6500 km de olan motoru 50-51 bin arasinda bir fiyata almis.

Mt7 ye hakim degilim fakat cok iyi guncellemeler gelmediyse uygun bence.

Motorun sifiri 64700 oldugunu dusunursek

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Firat bey 2019 da trafige cikmis,muhtemelen ilk sahibinden olan 6500 km de olan motoru 50-51 bin arasinda bir fiyata almis.

Yoooook olmaaaaz 30 bin tl'ye vermeli. Kesin piyasayı yükseltenlerden bu vatandaş...

Sayfalardır neyin kasıntısını yapıyor millet anlamadım gitti. İsteyen istediği malını istediği fiyata satar/satmaya çalışır. Alırsınız almazsınız. Silah dayayıp satan var sanki...

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2017 model MT-07 ABS nin kasko bedeli 41.401 TL.Yukarıda da yazdım.Ben aleti alıp kaza yaparsam aradaki 10.000 TL popoma girer.Yine yukarıda yazdım geçen yıla kadar 2.el fiyatları üç aşağı beş yukarı kasko bedeli civarında dolaşıyordu.Zaten mantıklı olan da budur.Açın yabancı sitelerde 2.el fiyatlarını inceleyin.0 km bir araç aldınız plakasını taktınız,poponuz seleye koltuğu değdi kontağa çevirdiniz o aracın değeri anında %10-15 düşer,her yılda %10-15 değer kaybına uğrar.

İnanmıyorsanız buyrun kanıtı;
    İngiltere'de 0 km MT-07 £6,697.00
    https://www.yamaha-motor.eu/gb/en/pr...r-naked/mt-07/
    2.el rastgele bulduğum bir 2017 model bir MT-07 3,895.00.Hadi biraz daha düşük kmleri £4000 civarı olsun.Bu arda bu fiyata kanmayın yurtdışında deli gibi pazarlık payı var.Çok az bir pazarlıkla £3.500 hatta daha düşük fiyata rahatça alnıbilir.Bu da 3 yılda nerdeyse %50 yakın değer kaybı demek.
    https://www.gumtree.com/p/yamaha-mot...t07/1377257708

Buyrun bu da başka bir örnek;
    2020 model Tracer 700 £7,947.00
    https://www.yamaha-motor.eu/gb/en/pr...ng/tracer-700/

2017 model Tracer £4,295(pazarlıkla fiyat daha da düşer)
    https://www.gumtree.com/p/yamaha-mot...les/1377095326

Ek olarak çoğu ilana baktım öyle 350 tane el değiştirmiş,motorun yarı fiyatı kadar hasar kaydı olan ilana pek rastlamadım.3-4 yaşındaki çoğu alet 1. yada 2. sahibinden.Bizim burdaki ilanların çoğu hasarlı kaçıncı sahibinden olduğu belli değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2017 model MT-07 ABS nin kasko bedeli 41.401 TL.Yukarıda da yazdım.Ben aleti alıp kaza yaparsam aradaki 10.000 TL popoma girer.Yine yukarıda yazdım geçen yıla kadar 2.el fiyatları üç aşağı beş yukarı kasko bedeli civarında dolaşıyordu.Zaten mantıklı olan da budur.Açın yabancı sitelerde 2.el fiyatlarını inceleyin.0 km bir araç aldınız plakasını taktınız,poponuz seleye koltuğu değdi kontağa çevirdiniz o aracın değeri anında %10-15 düşer,her yılda %10-15 değer kaybına uğrar.

2.el rastgele bulduğum bir 2017 model bir MT-07 3,895.00.Hadi biraz daha düşük kmleri £4000 civarı olsun.Bu arda bu fiyata kanmayın yurtdışında deli gibi pazarlık payı var.Çok az bir pazarlıkla £3.500 hatta daha düşük fiyata rahatça alnıbilir.Bu da 3 yılda nerdeyse %50 yakın değer kaybı demek.

Ek olarak çoğu ilana baktım öyle 350 tane el değiştirmiş,motorun yarı fiyatı kadar hasar kaydı olan ilana pek rastlamadım.3-4 yaşındaki çoğu alet 1. yada 2. sahibinden.Bizim burdaki ilanların çoğu hasarlı kaçıncı sahibinden olduğu belli değil.
    Hayal kirikligi oldu bu yorumun.

Ciddi ciddi diger ulkelerle bizi nasil kiyasladin anlamadim.

Adam orda bir-iki maasiyla sifir motor aliyor,ikinci elin yuzune kim neden baksin.bu nedenle fiyatlar sert düşüyor.

Keza fistik gibi ikinci el arabalarin ne kadar ucuza satildigini gorup hayran hayran adamlari zaten izliyoruz.

Senin mantiginla hareket edersek burda 20.000 tl ye satilan arabalarin tumu bes para etmez cop olmali.Ama oyle olmuyor maalesef

Sonuc olarak her ulkeyi kendi dinamikleriyle degerlendirmek zorundayiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Ha bu arada kasko degerini ucuz gosteriyor,gercek degeri iste bu diyemezsinn.

Adamlar resmen ederinden dusuk gosteriyor ama sende buna gore daha az prim oduyosun.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alım gücü yok, kişi başına düşen gelir yok, enflasyon yok. Bunları hesaba katmadan, yurtdışından örnek vermek bile abes. Siz hesap yapmayın, yorum yapın sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

---
    Reel %25-30 enflasyon yok.
    Satılık motorum yok. Ama yeni motor fiyatları uçuyorken, yeni motor almak için mevcut motorunu satabiliceği en yüksek fiyattan satmak isteyen kişiye de kızamam.
    Hadi diyelim kızdın, "sana ne birader?" dese cevap veremezsin. Bu kadar basit.
    Belirli ürünlerde devlet müdahalesi hariç, kimse kimseye karışamaz.

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alım gücü yok, kişi başına düşen gelir yok, enflasyon yok. Bunları hesaba katmadan, yurtdışından örnek vermek bile abes. Siz hesap yapmayın, yorum yapın sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

---
    Reel %25-30 enflasyon yok.
    Satılık motorum yok. Ama yeni motor fiyatları uçuyorken, yeni motor almak için mevcut motorunu satabiliceği en yüksek fiyattan satmak isteyen kişiye de kızamam.
    Hadi diyelim kızdın, "sana ne birader?" dese cevap veremezsin. Bu kadar basit.
    Belirli ürünlerde devlet müdahalesi hariç, kimse kimseye karışamaz.
    Şimdi sen böyle gevşek gevşek insanların olaylar hakkında yaptıkları yorumları engellemeye çalışırken birisi sana gelse dese ki "Sana ne birader kimin ne düşüdüğünden sen kimsin ki insanların fikirlerini karışıyorsun?" Ne cevap vereceksin?

Ayrıca mesleğim mühendislik hayatımı hesap yaparak kazanıyorum.Yorumunun ilk kısmında hesap yapma yorum yap demişsin ikinci kısmında yorum yapma demişsin.Bana özelden spesifik olarak tam olarak emirleri gönder ona göre nasıl hakeket edeceğimi ne düşüneceğimi neye yorum yapmayacağımı bileyim.

34543534534633345 kere yazdık tekrar suratınıza çarpa çarpa yazıyorum :"İSTEYEN İSTEDİĞİ FİYATI ÇEKMETE ÖZGÜRSE İNSANLAR DA İSTEDİKLERİ YORUMU YAPMAKTA ÖZGÜRDÜR".
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Pardon o zaman gevşek gevşek yapmaya devam et.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasko yaptırırken kasko bedelini yükseltip totonuzu koruma altına alabilirsiniz

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Yanlış görmediysem geçen malum sitede 0 km 2020 modeli 77.000 TL olan Kawasaki KLE 650 Versys'in 2017 modeline 92.000 TL çeken var.Yine tekrar ediyorum 2.el fiyatlarının bu durumda olmasında 0 km fiyatlarının alakası yok.Tamamen bizim halkımızın,esnafımızın aç gözlülüğü,çakallığından kaynaklı olarak 2. el fiyatları buralara geldi.
    yanlışınız var Versys 300’ün fiyatı 73.000tl, versys 650’yi o fiyata veriyorlarsa hemen alalım.

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışınız var Versys 300’ün fiyatı 73.000tl, versys 650’yi o fiyata veriyorlarsa hemen alalım.
    Fiyat listesinde yazan fiyat bunlar.Belki güncellememişlerdir.Bana da biraz ucuz geldi.
    http://www.kawasaki.com.tr/fiyat-listesi.html

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)