Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Sahibinden.com batağı ! Acayip fiyatlar ve umutsuz fiyat kırmalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı uykucusirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koronavirüs patladığında 1 liralık maskeyi 50 liraya çıkardıklarında ağlayıp zırlamayacaktın o zaman. Madem serbest piyasa gidip eşşek gibi alacağız 50 liradan öyle mi?
    Ben ağlamadım, 50 lira para da vermedim. Tanesi 1 liradan 25 tane aldım tepe tepe kullanıyorum. Maske hastalık zamanı kullanılması mecburi bir şey olduğundan fiyat 50 liraya çıksa da devlet durumuma el koydu ve bir liraya düştü. Devlet ikinci el motor fiyatlarınada mı el koysun? Verdiğin maske örneği bu bakımdan saçma sapan bir örnek.

Konuya dönersek sen aslında istiyorsun ki 10 bin liralık motoru 5 bine kapatayım. Ha oldu canım, millet çok meraklıydi sana motorunu ucuza satmaya zaten.

Ya istenen fiyatı verirsin yada avucunu yalarsın, durum bu kadar basit. Ağlayıp zirlamaya gerek yok, kimse emzik vermez zira.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Serbest piyasa istediğini yazar mantığı bunların(fırsatçıların) ekmeğine yağ sürmekte. Bunun halk arasındaki karşılığı kocam değilmi döverde severde mantığına benziyor
    Heryerde denetimin gerekli olduğu gibi 2.el veya 0 araç satışında da denetim gereklidir.
    Yoksa 3 5 büyük galericinin, 3 5 büyük hububatcının, 3 5 büyük tüccarın, simsarın piyasayı egale etmesi kaçınılmaz olur.
    Ticaret alanı da satanı da memnun etmeli, sadece satıcıyı kazandıran fahiş fiyatlar engellenmeli. Fiyatların pahalılığından dem vuranlar, eline fırsat geçince ilk fırsatçılığıda kendileri yapıyorlar. Sıfır araçlardaki vergiler hafifletilirse, fiyatlar düşer. Onun haricinde çook zor, sıfır araç fiyatları pahalı vatandaş 2.ele yöneliyor 2.el fiyatları ise araç sahiplerinin insiyatifinde belli bir piyasa yok bakalım zaman neyi gösterecek.
    bluent bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilanlarda bugunlerde sapik sapik fiyatlar goruyorsaniz yav ne oluyor falan demeyin. Onlarin hic biri gercekten motoru satip yeni bir motorla degistirmek icin degil, daha cok yem atma amacli o fiyatlarla koyuyor.

2020 sifir model tracer 700un Yamaha satis fiyati haziran 2020 itibari ile 79 bin iken 2019 model sifir ya da az kmli olanlari ilana 82-85 binden koyanlar var. Ya tutarsa diyor adam. Motoru satip baska motora gecmek istediginden degil bi sekilde bu vurgundan kar etmek icin. Siz ilan bakarken bunlara ayik olmaniz gerekir.

Ben de benim enduroyu ilana koydum mesela, 215 bin yazdigim motora 180 uyarsa goruselim yazanlara kufur etmiyorum. Olur tabii diyorum on ve arka jantlari cikarmak kaydiyla.

Bu bazen yiyor biliyor musunuz. Bilgisayar satmistim mesela apple macbook air. 4000 lira yazdigim ilana 2500 olur mu demisti olur dedim yari konfigurasyonlu ayni model bilgisayari kitledim adama.

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavrucum patates sogan fiyatinin stokcular yuzunden arttigini sananlarin tumu senin gibi a haber izleyip yeni safak,milliyet okuyan tayfa.

Patates azss fiyat yukselir,ciftci ekip bicemezse,Nevsehir e Misir dan patates gelirse tabiki fiyat yukselecek..

Konut kredisi ornegi vermisin bi de..cok cahilsin be kardesim yazik.

Kagit paralari karsiliksiz olarak basip basip bankalara veriyolar,millet bu zararina verilen kredilere hucum ediyor,ev talebi artiyor ama ben evimin fiyatini arttirmayacam oyle mi ??

Baska bir istegin var mi ?
    Sen evinin fiyatını %500 artır kuzum aynen böyle devam et. Sattığın adam da 1 hafta sonra %100 artırsın böyle aranızda birbirinizi yiyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların suratına söyleyemeyeceğiniz şeyleri arkasından yazmayınız.

Ayrıca 63.000 TL'lik !!! (pratikte) motosikletime 50.000 TL biri teklif etse ölücü demez ana bacı söverim.
    Olayı tersine çevirince de aynı sonuç çıkıyor hocam anlatmak istediğim de buydu zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Konut ve araç faizleri düşünce 100 liralık malı 150 liraya devlet mi çıkarıyor? Buradan bakınca sende chp'li gibi duruyorsun. Benim malımın fiyatına kimse karışamaz diyorsun ama sebze-mevye fiyatına itiraz ediyorsun. Meyve-sebze'de o adamın malı istediği fiyattan satar o zaman ister alırsın ister almazsın, kimse sana zorla ürün satmıyor değil mi? Nasıl bir kafa yapınız var anlayabilmek mümkün değil. Piyasada az bulunuyor diyerek 2tl'lik patatesi 10 tl'ye satanlarla bu adamların arasındaki farkı söylermisin bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Adam serbest piyasa diyerek özgürce fiyat yazabiliyorsa bende özgürce bela okuyabilirim. Artık kendimi bela okuyarak ifade etmek istiyorum bi mahsuru yoksa. Gece düşük faiz haberi geliyor sabahına 300.000TL'lik ev 400.000TL oluyor, bela okumayıp tebrik mi edeyim hocam.
    Sen evinin fiyatını %500 artır kuzum aynen böyle devam et. Sattığın adam da 1 hafta sonra %100 artırsın böyle aranızda birbirinizi yiyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Olayı tersine çevirince de aynı sonuç çıkıyor hocam anlatmak istediğim de buydu zaten.
    Offff.

Motorumun piyasasi bu degil,hainliiik bu deyip ucuza mi veriyosun ?

2 sene once aldigin ev birsekilde prim yapinca yavvv evimin fiyati cok artti,doymak bilmez ev sahiplerine inat ben evimi piyasa fiyatinin altina satarim /kiralarim diyo musun ?

Bos bos konusma artik.Ucu sana dokunsa en once senin gibiler aglar.

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ağlamadım, 50 lira para da vermedim. Tanesi 1 liradan 25 tane aldım tepe tepe kullanıyorum. Maske hastalık zamanı kullanılması mecburi bir şey olduğundan fiyat 50 liraya çıksa da devlet durumuma el koydu ve bir liraya düştü. Devlet ikinci el motor fiyatlarınada mı el koysun? Verdiğin maske örneği bu bakımdan saçma sapan bir örnek.

Konuya dönersek sen aslında istiyorsun ki 10 bin liralık motoru 5 bine kapatayım. Ha oldu canım, millet çok meraklıydi sana motorunu ucuza satmaya zaten.

Ya istenen fiyatı verirsin yada avucunu yalarsın, durum bu kadar basit. Ağlayıp zirlamaya gerek yok, kimse emzik vermez zira.
    Basit örnek olsun diye maske dedim yoksa verilecek yüzlerce örnek var. Devlet ülke vatandaşlarının her konuda menfaatini korumak zorundadır. Gerekirse taşınır/taşınmaz bütün malları denetlemesi, fahiş fiyatlanmanın önüne geçmesi gerekir. Maske nasıl ki sağlık için zorunluluksa araba ulaşım, ev ise sığınma için zorunluluktur. Ben 10 liralık malı 5 liraya almanın peşinde değilim sadece fiyatların çok fazla yükselmesinden şikayetçiyim. Enflasyon ve kötü ekonomi yönetimi yüzünden elimizdeki alım gücü ve türk lirası %20 değer kaybetti diyelim, buna istinaden sen elindeki malı %50 daha fazlaya satmaya çalışman normal mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Offff.

Motorumun piyasasi bu degil,hainliiik bu deyip ucuza mi veriyosun ?

2 sene once aldigin ev birsekilde prim yapinca yavvv evimin fiyati cok artti,doymak bilmez ev sahiplerine inat ben evimi piyasa fiyatinin altina satarim /kiralarim diyo musun ?

Bos bos konusma artik.Ucu sana dokunsa en once senin gibiler aglar.
    Evin değerlenmesi ayrı, onun evi 300 ediyorsa benimki 400 eder diyerek satmaya çalışanlar ayrı. Bu 400'e satmaya çalışanların içinde sende varsın ki böyle boş beleş konuşuyorsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Basit örnek olsun diye maske dedim yoksa verilecek yüzlerce örnek var. Devlet ülke vatandaşlarının her konuda menfaatini korumak zorundadır. Gerekirse taşınır/taşınmaz bütün malları denetlemesi, fahiş fiyatlanmanın önüne geçmesi gerekir. Maske nasıl ki sağlık için zorunluluksa araba ulaşım, ev ise sığınma için zorunluluktur. Ben 10 liralık malı 5 liraya almanın peşinde değilim sadece fiyatların çok fazla yükselmesinden şikayetçiyim. Enflasyon ve kötü ekonomi yönetimi yüzünden elimizdeki alım gücü ve türk lirası %20 değer kaybetti diyelim, buna istinaden sen elindeki malı %50 daha fazlaya satmaya çalışman normal mi.
    Oooo tam Dogu Perincek kafasi.Haaa sakin once akpli dedin simdi dogu diyosun diye elestirme.Fark yok cunku.
    MtnXIII ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yemin ediyorum bu millet kafayi yemis artik emin oldum.

Ya adam istedigi fiyati yazar,size mi kaldi adamin motoruna fiyat bicmek ?

Herseyi gectim,motor fiyatlari cok artmis,piyasa fiyati saglikli olusmuyor,en iyisi ben motorumu ucuza vereyim diyecek adam var mi aranizda ?
    "Bu şeref yoksunu Çinliler bujilerinde sahtesini yapiyomus ve sadece Türkiye de değil tüm dünyada sorun anladığım kadarıyla.

Açıkçası servisin bujime(4 adet) 800 TL çekmesi sonucu n11 de bir mağazadan 400 TL ye bujilerimi aldım.(3 ay önce)

Şimdi kara kara düşünüyorum bu bujiler neden ucuz :(

Sizlere bujilerin fotosunu atıyorum,bunlar sahte olabilir mi ? Nasıl anlarız bunu ? Eminim çoğunuz servislerin dışından buji almıştır.

Üzerindeki 4 haneli kodu ngk Türkiye ye göndersem sizce bir dönüş olur mu?

napayım şimdi ben ? Nikkifera sen çok bilgili bir arkadasa benziyosun, benim bujiler sahte mi sence ?"

bak hele bak

bu paylasimi yaparken cinliye cakan servise cakan sen mi laf sokuyorsun kudurmus 2. elcileri elestirenlere?

dandik mal satan cinli serefsiz

senin begenmedigin fiyati ceken servis cikarci

ama malinin hak ettigi degerden fazlasini isteyip piyasayi kitleyen kudurmus 2. elciler sutten cikmis ak kasik oyle mi?

Forumdan Uzaklaştırıldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Evin değerlenmesi ayrı, onun evi 300 ediyorsa benimki 400 eder diyerek satmaya çalışanlar ayrı. Bu 400'e satmaya çalışanların içinde sende varsın ki böyle boş beleş konuşuyorsun.
    Ahaga,gercek komedi iste bu ya..bosuna bu sitede yazmiyoruz,cesit cesit amator var full eglence yeminlen

Motosikleti
    Pocketbike
    Oooo tam Dogu Perincek kafasi.Haaa sakin once akpli dedin simdi dogu diyosun diye elestirme.Fark yok cunku.
    Bi defol git çocuk siyaset meydanı değil burası.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bu şeref yoksunu Çinliler bujilerinde sahtesini yapiyomus ve sadece Türkiye de değil tüm dünyada sorun anladığım kadarıyla.

Açıkçası servisin bujime(4 adet) 800 TL çekmesi sonucu n11 de bir mağazadan 400 TL ye bujilerimi aldım.(3 ay önce)

Sizlere bujilerin fotosunu atıyorum,bunlar sahte olabilir mi ? Nasıl anlarız bunu ? Eminim çoğunuz servislerin dışından buji almıştır.

napayım şimdi ben ? Nikkifera sen çok bilgili bir arkadasa benziyosun, benim bujiler sahte mi sence ?"

bak hele bak

bu paylasimi yaparken cinliye cakan servise cakan sen mi laf sokuyorsun kudurmus 2. elcileri elestirenlere?

ama malinin hak ettigi degerden fazlasini isteyip piyasayi kitleyen kudurmus 2. elciler sutten cikmis ak kasik oyle mi?
    Ahshdhda bir amator daha damladi.La olm adamlar sahte urun yapiyor tabiki kizacam bu adamlara,nasil bir kafan var olm senin ? Nasil bir baglanti kurdun ?

Kaldiki servise bisey demedim ama desem de yeri olabilirdi.Cunku garantiden cikarrr ha diye beni tehdit ederek urunu fahis fiystla satabilir...

Kafaniz cok karismis cahil amatorler sizi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bi defol git çocuk siyaset meydanı değil burası.
    bosver kardesim servise 800 buji masrafi yapmaktan kacip 400e cin mali alip sonra forumda "bujilerim sahte mi la" diye aglayan adam var karsinda salla

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    [B]Basit örnek olsun diye maske dedim yoksa verilecek yüzlerce örnek var. Devlet ülke vatandaşlarının her konuda menfaatini korumak zorundadır. Gerekirse taşınır/taşınmaz bütün malları denetlemesi, fahiş fiyatlanmanın önüne geçmesi gerekir. Maske nasıl ki sağlık için zorunluluksa araba ulaşım, ev ise sığınma için zorunluluktur. Ben 10 liralık malı 5 liraya almanın peşinde değilim sadece fiyatların çok fazla yükselmesinden şikayetçiyim. Enflasyon ve kötü ekonomi yönetimi yüzünden elimizdeki alım gücü ve türk lirası %20 değer kaybetti diyelim, buna istinaden sen elindeki malı %50 daha fazlaya satmaya çalışman normal mi.
    Devlet kimsenin malının fiyatını denetleyemez. Böyle bir şey olursa o zaman mevcut rejim gitmiş başka bir rejim gelmiş demektir. Serbest piyasaya 1983 yılında geçildi, bu tarihten önce bile devlet şahısların mallarının fiyatlarını denetlemedi.

Serbest piyasaya geçmeden 1980 darbesi sonrasi ilk genel seçimi öncesinde Turgut Özal ve Necdet Calp arasındaki köprüyü (Boğaziçi köprüsü) satarım / sattirnam atışmasıni izleyin derim.

Motosikleti
    Pocketbike

bak hele bak

Bunlar yanar döner tayfadan hocam boş yere yürek tüketme. 10 tane örnek verdim hepsine bahanesi ayrı ayrı oldu. Konuyu bilseydim direk bujilerden başlardım hahaha

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bosver kardesim servise 800 buji masrafi yapmaktan kacip 400e cin mali alip sonra forumda "bujilerim sahte mi la" diye aglayan adam var karsinda salla
    bu iki olay arasinda nasil bir baglanti kurdun gercekten inanilmaz..

uzuluyorum senin gibi insanlari gorunce..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu iki olay arasinda nasil bir baglanti kurdun gercekten inanilmaz..

uzuluyorum senin gibi insanlari gorunce..
    bir gun cin mali buji alip sonra bu forumda "la bu bujiler cakma mi la" diye aglarsam o zaman uzul bana kardesim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir gun cin mali buji alip sonra bu forumda "la bu bujiler cakma mi la" diye aglarsam o zaman uzul bana kardesim
    Bu konuyla,yani ikinci el fiyatlari ile aldigim bujinin ne ilgisi var bana mantik cercevesinde anlat ve insanlarda desinki vallahi bluent hakli,
    yemin ederim hemen terk ederim su ortami..

Kusura bakma ama iq seviyen 70 ya var ya yok

Motosikleti
    Pocketbike
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet kimsenin malının fiyatını denetleyemez. Böyle bir şey olursa o zaman mevcut rejim gitmiş başka bir rejim gelmiş demektir. Serbest piyasaya 1983 yılında geçildi, bu tarihten önce bile devlet şahısların mallarının fiyatlarını denetlemedi.

Serbest piyasaya geçmeden 1980 darbesi sonrasi ilk genel seçimi öncesinde Turgut Özal ve Necdet Calp arasındaki köprüyü (Boğaziçi köprüsü) satarım / sattirnam atışmasıni izleyin derim.
    Mevcut yönetim şekli ve kanunlara göre haklısın. Bugün maske olur yarın ekmek olur, maliyeti ve kârıyla beraber fiyatı 10 lira olan bir şeyi 15 liraya satanlara kızıyorum. Hem 15 liraya satar hemde 10 liraya sattım diye gösterir, hem devleti dolandırıyor hem vatandaşı. Serzenişim bu yüzdendir kusura bakmayın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu konuyla,yani ikinci el fiyatlari ile aldigim bujinin ne ilgisi var bana mantik cercevesinde anlat ve insanlarda desinki vallahi bluent hakli,
    yemin ederim hemen terk ederim su ortami..

Kusura bakma ama iq seviyen 70 ya var ya yok

benim zeka duzeyim hakkinda yorum yapamazsin efendi ol akilli ol ozur dile kardes kardes devam edelim

sen cinliye sana nasil cakmaya calisiyor diye nasil cakiyorsan

sen servise sana nasil cakmaya calisiyor diye nasil cakiyorsan

biz de nasil kudurmus 2. elciler bize cakmaya calisiyor diye oyle cakiyoruz

ya cinliye de servise de kudurmus 2. elcilere de cakacaksin

ya cinliye de servise de kudurmus 2. elciye de cakmayacaksin

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Mondial de en son piyasaya sürdüğü enduro modele 40 bin istiyor ve ben burada kimsenin mondiali şerefsizlikle suçladığını görmedim bu paraya alınır diyen var alınmaz diyen var isteyen alır isteyen almaz Mondial de istediği fiyattan satıyor zaten

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)