Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Rus motorlarından anlayanlar ne olur bi el atın

Motovento
    REKLAM ALANI
    buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    Arkadaşlar rus malı bir motor buldum 2. el 2000 model veya birazdaha eski sırf kar için üretilmiş sanki.Markası MYGA 4 vites lastikler mondial 125 kt nin ön tekerleğinin eninin 4 katı büyüklüğünde ama jant boyu küçük sırf kar motoru 4x4 gibi ama 2 tekerleklisi yedek parça zor bulunuır dediler siz ne dersiniz 400 ytl ye iyimi bulmuşum
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    abi bildiğim kullandığım tek rus motoru anamurdaki planet'ler onuda polen motor getirtiyor adanadan adana servis numarası 0 322 3596288 onlardan bir sor istersen belki bilgileri vardır

TÜRETKEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL 150 ZAT
    abi al noolucak 400 lira sonuçta

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sirkecide rus motorlarının parçaları rahat bulunuyo...karadeniz dede rus pazarlarında isteğe göre rusyadan mal tedarik etmek mümkün bence çok ucuz ama yinede sen bilirsin
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    piskopat06@hotmail.com dan bana bi ulaşın resmini göstereyim buraya ekleyemedim şimdi

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=6001

resim eklemek için buraya bakın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    http://img292.imageshack.us/my.php?image=7815190es6.jpg burda resmi biraz küçük çıkmış ama

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum bu motordan hayır gelmez...birincisi eğer daha önce rus motoru kullanmadıysan bi kullan resmen takoz gibidir vitesleri çok zor geçer iki zamanlı olduğundan ne ses nede hız vardır, frenleri ya az tutar yada tutmaz..bu bulduğun motorun garip bi adı vardı fakat uzun zaman oldu hatırlayamıyorum..sandığın gibi kar motoru değil kum motoru o motor
    ve 95 modelden aşağıdır...anlıyacağın çin malları bile bu motordan iyidir aman uzak dur..

iyi günler

iki zamanlı olduğundan ne ses nede hız vardır,
    aynı cc iki motor ele alalım 125cc cbr 4 zamanlı
    125 cc aprillla rs 2 zamanlı biri max 130 km görüyo diğeri 180
    neyi ne kadar biliyosunuzda atıp tutuyonuz çok merak ediyorum 2 zamanlı her motor yüksek hp ve güç üretir ama çok yakar

motoru hiç tanımıyorum araştırdım ama hakkında bişi bulamadım ama rus malı ise kesin taş gibidir..

motoru biraz yamaha chapy ye benzettim ..
    bu tür motorlar çok sağlam olur..

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motordan biara dediğin gibi 2000 yılında biraz geldi 3-5 kişide gördüm pek tutulmadı parçalarının bi kısmı sirkecide vardır

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    400 lira bişley değil diyıorsan al bence dursun kenarda bir gün lazım olur

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Güzel motor işte al gitsin.Bir telefon parası ne olacak.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Rahmi&Halime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı cc iki motor ele alalım 125cc cbr 4 zamanlı
    125 cc aprillla rs 2 zamanlı biri max 130 km görüyo diğeri 180
    neyi ne kadar biliyosunuzda atıp tutuyonuz çok merak ediyorum 2 zamanlı her motor yüksek hp ve güç üretir ama çok yakar

motoru hiç tanımıyorum araştırdım ama hakkında bişi bulamadım ama rus malı ise kesin taş gibidir..

motoru biraz yamaha chapy ye benzettim ..
    bu tür motorlar çok sağlam olur..
    Sana hak vermemek elde değil. Ben ve babam da rus malı motor çok kullandık bu motoru tanımıyorum fakat Ruslar biraz hantal yaparlar fakat sağlam yaparlar. İnanmak istemeyen olursa Manisa'da 1970 li yıllardan kalma hala canavar gibi çalışan bir sürü sepetli motorlar var(ije) hatta onları öyle hor kullanıyorlar ki tarlada bağda bayırda ne bileyim aklınıza gelemiyecek her yerde kullanıyorlar ve yıl 2006 onlar hala dimdik ayakta ve canavar gibi de çalışıyorlar. Şimdiki motorları düşünüyorum onların yerine kesinlikle koyamıyorum(sağlamlık yönünden) ve Rusları hakikaten sağlam araç yaptıkları için tebrik ediyorum. Bence beğendiysen 400 ytl hiçbirşey değil arkadaşların da dediği gibi al derim.
    [COLOR="Red"][B]Basın, hiçbir sebeple baskı ve nüfuza tabi tutulamaz.[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]M.KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/B]

Sayın BBR abi ne zamandır size bir mesaj yazacaktım kısmet buraya imiş...

Ben yıllarca iki zamanlı rus kullandım söküp takar piston sekman debriyaj değiştiririm..(rus motorları!!!!!)
    iki zamanlı motorlar yapı itibarı ile basit ucuz ve kolay rektefiye edilen kısa ömürlü motorlardır..sesleri iğrençtir torkları yüksek devirde iyi düşük devirde çok azdır.. iki kişi yokuşta ya kalkamaz yada zor kalkar bu motorlarla..

Dikkat ettiyseniz bu motorlar diyorum çünkü bahsttiğimiz rus teknolojisi romanya malı adi motor...
    Söz konusu olan aprilla gilera yamaha falan olsa bunları yazsam yazdıklarınızda haklısınız ama neyi ne kadar biliyorsunuzda atıp tutuyorsunuz gibi ifadeleri size açıkçası yakıştıramadım..ben kullandım bu motorun bi adı vardı hatırlayamadım diyorum daha ne diyim..

bu motoru arkadaş alsın iki zamanlı sesini ve hızını iddia ettiğiniz gibi beğensin sandığınız gibi aprilla ile bir alakası varmı görsün eğer ben haksızsam ve atıp tutuyorsam ne bi daha motora binerim nede buralara bi daha uğrarım..

aprillia 125cc 35 hp 180km= rus 350 cc 22 hp 120km ...iyidir diyorsunuz

sizce 150cc rus iki zamanlı çok iyidir öylemi ...80 km hıza çıktığınızda titreşimden ne km saatini görürsünüz tabii çalışıyorsa, nede aynayı

Herkese kazasız günler dileğiyle saygılar

ahaaa şimdi hatırladım bu motorun adı voskod tu galiba

VOGGY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iJ JüPiTER5,ROMET CHART 50,HARKOV ZiM350 ATV
    bahsedilen motorun resmini göremesemde anlatığınız kadarıyla markasının TULA olması lazım.ayrıca rus motorlarının sağlam olmadığı görüşünede katılmıyorum,ije kullanıyorum ve gayet memnunum.fakat çok yaktığı ve kullanımının sert olduğu doğru ona bişey denemez.ayrıntılı bilgi için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz:http://www.autosoviet.altervista.org/index3.htm bu sitede tüm doğu bloku araba ve motorlarıyla ilgili bilgi bulabilirsiniz,sorularınız olursa seve seve cevaplarım.ama sadece ije ile ilgili olmak kaydıyla
    Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker;
    Gökten ecdad inip öpse o pak alnı değer;
    Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın;
    Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın...

gaddar

Ben sadece 2 zamanlı motorda ne hız olur nede ses olur yaklaşımını yanlış buldum ...demek motoru söker takarım diyosun ne güzel ...bu kadar bilgili birisi bence bunu dememeli..
    dahaöncede dedim motoru bilmiyorum bu konuda yorum yapamam ama mevcut rus malı motorlara bakınca bu fikir oluşuyo...motor hantal olabilir...ona lafım olmaz ..ama genel konuşursan 2 zamanlılarda hız olmaz dersen orda karışırım sende bak ilşk mesajınla 2. mesajın arasında dağ var

Motosikleti
    Arkadaşlar bu dediğim motor 2 zamanlı değil 4 zamanlı 4 vitesi bulunuyor taş gibi 96 model ancak beyni yanmış motorcu platin çakalım dedi yeni beyinmi alayım yoksa platinmi çaktırayım

BBRR üstadım ilk mesajımda yazdıklarım genel bi konu hakkında değil arkadaşın bulduğu rus motoru hakkındadır...ben iki zamanlı motorları biliyorum iki zamanlı motorlar kötü diyemi yazdım?

"dostum bu motordan hayır gelmez...birincisi eğer daha önce rus motoru kullanmadıysan bi kullan resmen takoz gibidir vitesleri çok zor geçer iki zamanlı olduğundan ne ses nede hız vardır" yazdım

dikkat ederseniz arkadaşın bulduğu ve benim tanıdığımı sandığım motora hitaben yazıyorum...ve iddia ediyorum iki zamanlı minsk voskhod izh v.s markalı motorlar berbattır ne sesi sestir ne hızı hızdır.. yani binmesem neyse çoğuna bindim....haaa yamaha 88 mode dt200 YPVS sistemli bir cross vardı muhteşem bi motordu eksoz valfli çılgın bi makineydi ses müthişti güç inanılmaz iki zamanlı bindiğim en muhteşem makineydi ben bu tür motorlara laf söylersem kendime hakaret etmiş olurum...
    Neyse dostum sanırım beni yanlış anladınız kusura bakmayın, keşke bizim rx ler de ikizamanlı olsaydı... kazasız günler dileğiyle

buraketli:
    Dostum senin gösterdiğin resimdeki motor senin bulduğun motor olduğuna eminmisin? işler arapsaçı oldu bence uğraşma derim ama sen bilirsin

iyi günler

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    parçasını bulamazsın zorlanırsın alma bence
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    Resimdekinin aynısı motor.Jantları sarı kendisi kırmızı boya,cila atarım aldığımda.Şimdiye kadar hiç motorum olmadı.Kötü mötü Altımda Parçalanıncaya kadar beni götürsün yeter.Hız istemiyorum.Ank - Polatlıda bundan 1 tane var zaten kendine has farklılığı var gösterişli bişey isteseydim chooper tarzı alırdım.Mobiletten iyidir.2.el mobilete 250 buna 400 dedi.Kötü mobilete bineceğime 150 daha verir daha hoş durana binerim Haksızmıyım?.Yalnız ön cam falan kırılmış far falan kocaman bi far tası var çok dehşet duruyor yedek parça sıkıntısı olarak sadece beyni ile ilgili problem var diğer parçalarını cnc de yaparım heralde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler