Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Polis Çevirmesine Girme Sıklığınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Muayene bitiş tarihi sokağa çıkma yasaklarına denk gelmişti , 3 aylık uzatmanın çoktan bittiğini ilk çevirmede 288 tl ye hatırlattılar sağolsun memur arkadaş önce sordu eksiğin varmı sisteme girince ceza yazmak zorundayız diye , hatırlasam muayene yok derdim gayet mağrur herşeyim tam deyince cezayı hakettim :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayısını bilmiyorum. 80-100 vardır. Çoğunda ehliyeti alıp tabletten sorgulama yapıp gönderdiler. 5 tane falan alkol muayenesi yaptı. Motorda 50 değil 20 dediler. Yani 3-5 yudum bira ile çıkar.

MT yi aldığım ilk gün noterden işe giderken polis durdurdu. Trafik sigortan yok dedi. Noter kağıdını verdim, tamam dedi. 15 gün süren var sigorta için. Ama risk alma hemen yaptır. Zaten o gün yatıracaktım gerçekten.

Haftaiçi 5 gün işe gittim. Tarih 20 Aralık falan. Pts-Salı-Çar-Perş. üst üste polis çevirdi. En sonunda ya özMusti kusura bakma her gün çeviriyoruz seni ama yılbaşına kadar idare et, sonra rahat edersin dedi. Cuma günü çevirme yoktu ama 10 km kadar ilerde tanımadığım başka bir polis durdurdu. Evrakları çıkarırken yok yok bakmayacam, memnun musun MT25 den ben de alacam dedi. Memnunum iyi gidiyor ama abs li al dedim. İyi dedi vedalaşıp gittim.
    bunu okuyunca aklıma bir anım geldi;

asker eğlencesi sevmediğim için babam ve yakın arkadaşlarından biri geldi, 3 kişi oturduk biraz ve babam ve bu adam alkolik. beni sevdikleri için biraz öğüt verdiler biraz da içki ısmarladılar. neyse işte orada sohbet ederken ben 5 şişe bira içtim... sonra saat baya geçince kalktık.. babamın arkadaşı "ben motosikletle gelecem dedi.. öyle dedi ama ben ayakta zor duruyordum ve düşerim diye korkuyordum...

sonra dedim düşersek kalkar devam ederiz, yürürken sağa sola yıkılan ben motora binince baya bir düzeldim, yani yine etraf dönüyor ama motosiklet düz gidiyor... tek sıkıntı şu ki arkamda artçı da 5 şişe içti ve 98 kilo, adam kendine zor sahip çıkıyor, en ufak gaza basmam da geri sarkılıyordu..

neyse eve yaklaştık ve alt geçitten geçerken hafif rampa yer var, orada hafiften sağa yöneldim ve düze çıktıktan sonra gaza basıp devam edeyim derken motor ön kaldırdı, yani baya ön kaldırdık resmen, ayık olsam öyle yapamam... neyse gazı hafiften bıraktım ön yere geri indi ve dengem bozulmadı şans eseri.. çok şükür ki kaza bela olmadan eve geldik..

motordan indim ama zor yürüyorum, 5 şişe baya bir sarhoş etmiş beni, evde de abim ile yengem vardı, misafirliğe gelmişler, içkili halimi ilk defa gördükleri için baya gülüyorlardı bana ve bende onları ikna etmeye çalışıyordum, bilincim her şeyim yerinde diyordum.. sadece biraz sallanıyorum diyordum... hatta ikna etmek için en son aklımda 3 basamaklı 2 sayıyı çarpma işlemi yaptım en son. o noktaya getirdiler... yani mesela 345 ile 521 çarpmak gibi, böyle basit rakamları aklımdan çarpabiliyorum, çokta zor değil ama zihnin yerinde olduğunu kanıtlar sanırım.

böyle bir anı işte... yani demek ki o akşam polis çevirseydi 999 promil çıkardı bende herhalde...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Günde 4'ten 2 yılda bire kadar değişken.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliforniya dışında filtering yasakmış. Duran trafikte aralardan geçtiğinizde polis görürse ne yapıyor?
    Yaptigim bir sey degil.

Ama 15 yil kadar once soyle bir olay gecti basimdan:

Daha once gerceklesen bir futbol macindan mutevellit trafik kilit. Saat gecenin biri. Ben de mal gibi bekliyordum arabalarla. Yan arabadaki Amerikali "Aradan gecip gitsene" dedi. Ben de "Polis gorurse" dedim. O da "Napcak?" dedi. Dusununce mantikli geldi, gecip gittim...

Şehiriçinde ayda bir, şehirlerarası yollarda her yola çıktığımda en az 1 kere çevriliyorum. 1 gün içerisinde 3 ü yarım saat içerisinde olmak üzere 4 kere çevirildiğimi hatırlıyorum.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Ahahaha bu konuyu hortlatmak istedim.
    Ne durumdasınız arkadaşlar? İşe gidip geldiğim zamanlarda, her gün banko iki kere çevirmeye giriyorum.
    Ağzımın ayarı çok hiç! :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bugün arabanın muayenesi için tuvturk istasyonuna doğru yola çıktım. Ara sokaklardan e5'e çıkan yolda polis herkesi çevirip kontrole diyordu, ben de muayene randevusundan gelen email'in çıktısını almıştım onu gösterdim geç dedi.

Araba da muayeneden kaldı, ezgost ölçümünden kalınca muayeneye de ağır kusur yazdılar. ucu ucuna kalmış. Artık ayın 17'sinde ustaya götürüp yaptırıp muayeneyi tekrarlıycam.

Motosikleti
    TVS Fiero F2
    3 senedir ehliyetim var , bir kez cbf'le, iki kez ybr ile (aynı gün içerisinde aynı polisler tarafından çevirmeye girdim -ha siz miydiniz geçin oldular ,siz de saygıdan değil 2 kişi olduğumuzdan- :D )

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Ben yasaklarda izin belgem olduğu için çıkıyorum. Ve her çevirmeye giriyorum paso. İşin ilginç yanı sadece 1 kadın polis dışında kimse benden ehliyet istemedi. Ha yokmu var ama aldığımdan beri ehliyeti soran yok :D kadın polis a1 ile 125 cc süremezsin ceza yazıyorum dedi bide bana. Sen güya polissin internetten açıp bakıyoruz dediğim içinde ekip çağırdı :D sonuç yolumu aldım.
    tommygun, Kerem34_ ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yasaklarda izin belgem olduğu için çıkıyorum. Ve her çevirmeye giriyorum paso. İşin ilginç yanı sadece 1 kadın polis dışında kimse benden ehliyet istemedi. Ha yokmu var ama aldığımdan beri ehliyeti soran yok :D kadın polis a1 ile 125 cc süremezsin ceza yazıyorum dedi bide bana. Sen güya polissin internetten açıp bakıyoruz dediğim içinde ekip çağırdı :D sonuç yolumu aldım.
    Ağır konuşup hanım ablanın gönlünü kırmışsın.
    Kerem34_ bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Motorla ilk çevirmemde durdum, kendi kendime yaa herşeyim tam niye beni durdurdu ki diyordum. Benden başka durdurulan iki motor vardı ikisi de kasksız ekipmansız süren tiplerdi. Polis bana ehliyet bile sormadı, diğerlerine bakın örnek alın scooter kullanıyor ama tüm ekipmanları var, böyle dolaşıp da sonra kaza yapıp uğraştırmayın bizi dedi, bana da sizin herşeyiniz tamdır zaten kontrol etmeme bile gerek yok kusura bakmayın örnek göstermek istemiştim deyip göndermişti beni.
    erensel, gurcanozturk ve natijax bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Tam kapanma öncesi Kağıthane dolaylarında aynı gün 2 defa çevirmeye girdim.
    Tabi geçen yıllar içerisinde hem motosiklet ile hem araba ile bir çok çevirmede evrak kontrolleri yapıldı.
    Şahsen bu çevirmelerin sıklık ile yapılmasından tarafım.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    10 çevirme varsa 7-8 inde mutlaka durduyor polis, artık akraba olduk.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Bir ara gönlünü alalım hanım ablamızın :D.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Geçen gün Muğla'dan Antalya'ya gitmem gerekti. Abartısız 20 kere giderken, 20 kere de dönerken çevirmeye girip yol izin belgemi göstermişimdir. Özellikle Antalya'da şehir içinde her 300 metrede bir ekipler kontrol yapıyor. Diğer şehirleri bilmem bu ama bölgede yaşayanlar izin belgesi yoksa market kapanma saatlerinden sonra dikkat etsinler derim.

jumping jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger900 gt
    Şehir içinde resmen ay'da yıl'da bir. Bunu biraz trafikçi arkadaşların çoğunun tanımasına birazda ekipmana bağlıyorum.
    Asla eldivensiz kasksız binmem. buna arada reflektörlü yelek dahil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sokağa cıkma yasagında polislere de yasak sanırım , ortada polis yok.

Özel arac seyahat belgem var, manisadan izmire gelirken 1 kere durdurdular. Onda da belge için değil, benim fabrikanın iş cıkışı saati oldugu için benı durdurmuş, bizden bir ürün almıs nasıl garantıden degıstırırım taktik soruyor :D :D

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    2011' den beri İstanbulda hafta içi sabah akşam ve nadiren haftasonu motosiklet kullanıyorum. Henüz hiç çevirmeye girmedim.
    1 ay kadar önce İstoç yan yolda herkes emniyet şeridinde ilerlerken normal yolda ilerlediğim için bir polis önüme atladı.Direkt ' neyin eksik ? ' dedi. Ne alaka, eksiğim yok dedim . Eksiğin olmasa herkes gibi emniyet şeridinden giderdin dedi. O kadar doğal bir şekilde ' dalga mı geçiyorsunuz ? dedim ki , eksiğim olmadığını anladı sanırım.
    'Tamam tamam geç' dedi. Bunu çevirmeden saymıyorum
    espresso bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    pandemi başladığından beri hiç çevrilmemiştim. bu sabah işe gelirken durdurdular, muayne tarihim 1 ay önceymiş yanlış hatırlıyomuşum 314tl kitleyiverdiler
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ehliyetime geçen sene 6 aylığına el koymuşlardı, kaçak gezdiğim bir Şile - Riva - Kavacık gezimde aynı gün içinde 2 farklı Jandarma Trafik, 1 kere de Trafik Polisine denk gelmiştim. Tabi ki durmadım. Eve gelince hemen abdest almıştım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)