Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol motosiklet tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    Merhabalar. Super Teneremi sattıktan sonra yine bir arayış içerisine girdim. Yazın bir doğu karadeniz seyahati, gelecek yıl ise yurtdışı seyahati planım var. Şimdi günlük 300-400 km yolu yorulmadan yapabileceğim (sele konforu çok önemli), çift silindir üstü bir motosiklet arayışındayım. Bütçem 200.000 TL civarında. Kalbim 2018 BMW S1000XR veya 2021 Tracer 9 GT istese de yol konforundan çekincelerim var. FJR1300 alma arefesinde iken üretiminin sonlanması ve yeni elektronik desteklerden yoksun olması nedeniyle vazgeçtim. Desmo bakımı gerektiren Multistrada almak istemiyorum (Tavsiye gelmemesi için söyledim.) BMW S1000XR tek başına uzun yolculuklara uygun mudur? Doğru seçim olabilir mi? Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler. (NOT: Test sürüşü imkanım yok)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Güncel bir inceleme izlemiştim Tracer 900 GT ile ilgili haftasonu, göz atabilirsiniz.

S1000 XR hakkında kötü konuşanı zaten döverler yolda çevirip..

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel bir inceleme izlemiştim Tracer 900 GT ile ilgili haftasonu, göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LIXgRaoY3Ek

S1000 XR hakkında kötü konuşanı zaten döverler yolda çevirip..
    S1000X'ın kötü olmadığına eminim. Burada önemli olan uzun yol konforu. Tracer ise yenilendi. Yenisini düşünüyorum. Teşekkürler.

ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...47172978/detay
    selamlar, öncelikli olarak ilanı siteden taratarak buldum ve hiçbir bağlantım yoktur. gidip inceleyip pazarlık yapıp alabilirsiniz. Triumph Tiger serisini de incelemenizi tavsiye ederim. Yamaha Tracer ile ilgili kullanıcı yorumları pek iyi değildi. özellikle 120km/h hızlarda kafa sallamadan şikayet ediliyordu. Özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi için mümkün olduğu kadar hafif ve dengeli motosiklet tavsiye ederim. R1200 ağırdır ama çok dengelidir. Benim kanaatimce Tenere ağırlığından sonra çok seversiniz.

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...47172978/detay
    selamlar, öncelikli olarak ilanı siteden taratarak buldum ve hiçbir bağlantım yoktur. gidip inceleyip pazarlık yapıp alabilirsiniz. Triumph Tiger serisini de incelemenizi tavsiye ederim. Yamaha Tracer ile ilgili kullanıcı yorumları pek iyi değildi. özellikle 120km/h hızlarda kafa sallamadan şikayet ediliyordu. Özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi için mümkün olduğu kadar hafif ve dengeli motosiklet tavsiye ederim. R1200 ağırdır ama çok dengelidir. Benim kanaatimce Tenere ağırlığından sonra çok seversiniz.
    Super tenereyi yeni sattığımdam dolayı büyük yol endurosu düşünmüyorum. Ağırlık fazlalığı ve ivmelenme hissi eksikliği nedeniyle bana uygun olmadığını düşünüyorum. Yoksa rahatlık konusunda tabi ki GS konforu başka olsa gerek.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Tiger 900 GT PRO Super Tencere'den :D sonra çok iyi çok konforlu gelecektir bi bakın derim.

LED far , DRL ve Göstergeler
    Optimize Viraj ABS ve Traction Control
    Cruise Control
    Isıtmalı elcikler
    7 inç tam renkli TFT ekran
    Elcik koruma
    Marzocchi arka elektronik süspansiyon ,ön manuel ayarlı
    Orta Sehpa
    Led sis farları
    Led sinyaller
    Led stop lambası
    kaydırmalı debriyaj
    5 adet sürüş modu (yol,yağmur,spor,arazi,ayarlanabilir)
    TPMS (lastik basınç izleme)
    Bluetooth bağlantı modülü, My Triumph uygulaması (telefon,müzik,navigasyon,GoPRO kontrolü )
    Brembo M32 Stylema kaliperler
    Quick shifter (UP&DOWN)
    ısıtmalı sele (sürücü ve yolcu)
    Arkadan Aydınlatmalı kontrol paneli ve düğmeler

20 litre depo
    888cc
    95ps
    87 nm tork
    3 silindir euro 5
    ön 100 90 19 arka 150 70 17 jant
    Metzeller lastikler
    198 kg
    81-83 sele boyu
    2 yıl garantili
    15000 km bakım aralığı

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    bana kalırsa sport touringlerin chopper'a benzeyen modellerinden al
    konfor açısından en iyi motor çeşidi bu
    yinede 1000xr tipinde bakıyorsan
    konforu yüksek 1600 gtl var mesela

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-sahibinden-19000-km-k1600gtl-kazasiz-boyasizkapali-garaj-878921389/detay

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    200 bin bütçeye alınacak motosiklet aslında cok net GS Adventure.

XR Spor bir motosiklet, yüksek beygire sahip, oldukça seri ve konfor bakımından sert bir alettir. Uzun yola gitmez diye bir kaide söz konusu değil, fakat tarzı ve dinamikleri gereği Sport kategoridedir.

GS ise tartışmasız bir şekilde konfora dayalı tam bir uzun yol aleti.. Eklemek lazim, GS Adventure ile şehir içinde trafikte kalmak pek hoş olmuyor açıkçası son 3 yıldır Adventure kullanıyorum. Otobana çıktığınızda son derece konforlu, ama şehir içine de bir hayli ağır. Zapt etmek cok mu zor hayır değil, fakat insan yahu bu motorla şehir içi sağa sola da gidilir mi diyor açıkçası.

Tercihen, Düz GS sizin tam ihtiyacınıza yönelik bir motosiklet olacaktır kanısındayım. XR alırsanız işinizi görür, fakat konfor konusunda 100 km'den sonra kıçınız ağırır, zira selesi yok gibi bir şey.

Tracer ve GT modelleri ise, GS ADV'den sonra, bisiklek gibi gelmekte insana. Arkadasimin GT'sini kullandığımda, ADV'den sonra bu ne lan dedirtti, hem de her türlü donanımı olmasına rağmen.. (Shifter,Abs, TCS vs)

Piyasası açısından diğer modelleri söz konusu bile etmiyorum, Örneğin; VERSYS 1000 inanılmaz konforlu ve güzel bir motosiklet ama 1.5 senede satamamıştım, piyasasıda yok denecek kadar az, zaten siteye bakın, 5-10 taneden fazla ilanıda yok..

Triumph da çok kaliteli ve GS ile neredeyse aynı hissi veriyor, ama şartlar ve piyasası ne olur hiç fikrim yok, çünkü piyasayı domine eden bir alet var, o da GS ve Adventure.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    1200 tenere den sonra uzun yolda konfor lu ve uzun yolda üzmeyecek fazla bir seçenek yok
    rüzgar konfor u olarak ktm tavsiye etmem 1290 adv s s oldukça donanımlı ama çok rüzgar alıyor
    bence triumph 1200 deneseniz pişman olmazsanız
    elbet gs var bu segmentte pek sevmem ama piyasada kabul görmüş bi motosiklet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)