Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Akü

Motovento
    REKLAM ALANI
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kademeli voltaj arttırarak sarj eden, max sarj voltajina geldiginde şarjı kesen cihazlardan alin.
    Yok be hocam uğraşmam o kadar, ben elimdeki sarj aletini değerlendirebilir miyim onu merak ettim. ya motorla gezicem, yada arabama çakmak yuvasından bağlıycam.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CİHAZ ŞU TIKLAYIN. 12V 1A yazıyor üstünde . ama cihazı ölçtüğümde 11.8v gerilim var... 12v aküyü nasıl şarj edecek anlamadım.. acaba cihazda bi hata mı var ?
    o adaptörla şarj edemezsiniz, adaptör voltajının 13.5-14.5 arasında olması lazım, orada ölçtüğünüz 11.8 V değer doğru çıkış voltajı, o voltajla anxak akünün %25 ini doldurabilirsiniz, belki marş basacak kadar işinizi görür denemek lazım.
    tarikcapar bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o adaptörla şarj edemezsiniz, adaptör voltajının 13.5-14.5 arasında olması lazım, orada ölçtüğünüz 11.8 V değer doğru çıkış voltajı, o voltajla anxak akünün %25 ini doldurabilirsiniz, belki marş basacak kadar işinizi görür denemek lazım.
    Okuduğum yazılarda sizin söylediğiniz gibi, optimum gerilimin pil voltajının 1.2 katı olmalı deniyor. yani 12x1.2 = 14.4V optimum şarj için gerekli gerilim. Bu otomobilim çalışırken çakmak yuvasından okuduğum gerilim zaten. Uzun yola çıkacağım bir gün çakmak yuvasından otomobilime bağlamayı planlıyorum. 1 gün içinde 7-8 saat araba sürüyor olacağım, o kadar şarj ile kendini toparlar sanıyorum. bir aksilik olursa müdahale edip atarım aküyü yolda
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Bugün motorla kadıköy taraflarına gidecektim bir baktım kontağı çevirmeme rağmen elektrik ya hiç gelmiyor ya da geç geliyordu marş a bastığımda veya kornaya bastığımda elektiği kesiyor. Çıkardım aküyü (yuasa 12 v 10 a) geçen sene aldığım lazım olur diye kenarda tuttuğum bosch c7 akü şarj cihazına bağladım. Şu anda halen şarja bağlı takalı 1 saat oluyor 9 saat sonra şarjdan çıkarıp yarın sabah motora takıp deneyeceğim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)