Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xmax 400 kayış ve 20 bin bakım tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Merhaba arkadaşlar. Xmax 400 sayfası son derece sessiz o yüzden buraya konu açtım. 2014 xmax 400 momo sahibiyim. İkinci el aldım km si 18500 lerde kayışı değişti mi son bakımı ne zaman yapıldı net bilgim yok. Yağ değişim uyarısı verdi.Kitapçığında 5000 km de bir değişim yağ filtresi 20000 de bir yazıyor. Saçma geldi servisi aradım kitapçıkta yazan doğru ama iki yağ değişiminde bir değişim öneriyoruz dediler. Yani 10000 km de bir yağ filtresi değişimi. Birinci sorum ,kayış değişimi ve tüm filtreler yağı kayışı bagaları dahil 2000 civarı fiyat verdiler. Orjinal kayış dışında gates(seat audi grubu kullanıyor sanırsam)ve mitsuboshi markaları var.Filtre seti için ise hiflo düşünüyorum.Birinci seçenek tüm parçaları alıp işinin ehli bir ustaya işçilik ödeyip yaptıracağım.İkinci seçenek hiç uğraşmayıp yetkili servise bırakacağım. Siz hangisini önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    x-max 250 konusunun son sayfalarına biraz göz at istersen,
    referans bilgiler bulabilirsin, kayış ile ilgili epey muhabbet dönüyor.

kayış markası olarak, mitsuboshi, dayco, gates kullanılıyor.
    yalağuz, amerikayı yeniden keşfetmeye kalkma.

ağır bakım için 2000 tl, epey ağır olmuş.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben ducati için çifti 50 liraya kayışçıdan kayış bulup rulmanları rulmancıdan bulup tornada ufak ayar çektirip
    6 binliralık desmoyu 450 liraya aradan çıkartmıştım.

yeterki doğru araştırma yap.

2 bin gerçekten fazla bi fiyat. ben 650 cc için okadar vermiyorum

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    geçen hafta pcx için fren balataları, deriyaj balatası, kayış (bunlar orjinal honda parçası ), gidon boğaz bilyası, amortisör yağları, yağ, hava filtresi, bagalar, fren hidrolik sıvısı değiştirdim. parçalar 890 tl tuttu. 200 lirada işçilik verdim. her türlü iyi bir ustanız varsa parçaları alıp dışarıda ustaya yaptırmak hem işçilik hemde parça fiyatlarında baya fark ediyor. servis 2000 çektiyse dışarda kendiniz aşağı yukarı 500-600 lira daha aşağısına yaptırabilirsiniz. kayışı yamaha ne kullanıyorsa onu takın. benim motorda 20 binde değişmesi gereken kayış 38 binde ilk defa değişti. ben 170 liraya aldım orjinal kayışı 70-80 lirayada kayış var ama belki 5000 de belki 10000 de kopacak ama bu güne kadar kaç kişide yan sanayi kayış gördüysem hepsi kayış koparıp yolda kaldı. onun haricinde filtreler hemen hemen her marka aynı görevi görüyor. yağ filtresine bi nebze daha dikkat edin alırken. baga muhabbetinide pek anlamam performansı etkiliyormuş. benim usta performans bagası taktım dedi yokta şey etmedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)