Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet taksit yapıyorlar. 2013 xmax sahibiydim. Ağır bakımlar dahi kendim yapıyordum. Öncelikle "+" şeklinde bir bijon anahtarı ve bir Varyatör tutucu almanızı öneririm. İlk başta masraf yapıyor gibi görünseniz de uzun vadede bakım masraflarından edeceğiniz kâr la kapatırsınız. https://urun.n11.com/yedek-parca/gy6...ati-P274365494 eğer tutucu pahalı geldiyse herhangi bir Demirciler 0.5-2 cm profilde aynı parçanın benzerini yaptırabilirsiniz.
    Evet beyler linkteki aparattan aldım xmax 250 uyumlu değil ön varyatör deliklerine ağız kısmı tam açılmadığı için uymuyor. Bende yanda sıkıştırma vidasının olduğu yeri spiral ile kesip denedim ve başardım. Bagaları sırf tecrübe edinmek amacıyla yenileri ile değiştirdim.Aslında bana vitesliden sonra bu işlemler çok basit geldi.Filtreleri,yağını(motor ve şanzıman) hidrolik fren yağlarını ve bagaları kendim değiştirdim bir güzelde tozdan ve eski gres yağdan arındırdım.İnsan kendi yapınca içi rahat ediyor.(Böyle bir şizofrenim) Motor henüz 17000 de olduğu için kayış ve fren balatalarını 20000'de yağ değişimi ile birlikte değiştireceğim.
    Varyatör göbeklerindeki vidaları sökme işi bana aparatla biraz riskli göründüğü için battı balık yan gider diyerek EİNHELL CC-IW 450 ELEKTRİKLİ DARBELİ SOMUN SIKMA aldım. 20000'de bu cihaz hakkında yorumlarımı yazarım.
    Aklıma takılan ufak bir soru var bilgisi olan arkadaş var ise cevaplarsa sevinirim.Arka varyatör(umarım adını doğru söyledim) tasını çıkardıktan sonra debriyaj balatalarının bulunduğu bölümde kocaman ince bir somun var.Temizleme işlemi yaparkan onuda sökmek istedim ancak uygun alet olmadığı için 20000'de hallederim dedim. Şimdi sorum o somun ölçüsünü bilen var mı? Bir kaç video izledim başka motorlarda 38mm diye geçiyor. Xmax 250 somun ölçüsünü bulamadım. Dediğim somun https://www.motorcyclespareparts.eu/en/yamaha-parts/2015-yp250r-scooters/clutch linkteki 28 numaralı parça. Bu olayıda çözdüm mü açıyorum xmax tamir dükkanını
    Thesinner83 bunu beğendi.
    "Efendiler ve ey ulus biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz.En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır"
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Merhaba arkadaşlar. Geçen yaptırdım bakımını ama şöyle bir sorunum var. Şu an ön freni sıkınca tısssss diye bir ses geliyor. ( arka disk balata- önde sadece balata değişti) Bu ses arkadan gelmiyor ama. Haftaiçi tekrar götüreceğim bi baksınlar. Var mı başına gelen?

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı BurakSNCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Geçen yaptırdım bakımını ama şöyle bir sorunum var. Şu an ön freni sıkınca tısssss diye bir ses geliyor. ( arka disk balata- önde sadece balata değişti) Bu ses arkadan gelmiyor ama. Haftaiçi tekrar götüreceğim bi baksınlar. Var mı başına gelen?
    Sinterli balata taktırdıysan normaldir. Ama sen yine de bi göster.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler linkteki aparattan aldım xmax 250 uyumlu değil ön varyatör deliklerine ağız kısmı tam açılmadığı için uymuyor. Bende yanda sıkıştırma vidasının olduğu yeri spiral ile kesip denedim ve başardım. Bagaları sırf tecrübe edinmek amacıyla yenileri ile değiştirdim.Aslında bana vitesliden sonra bu işlemler çok basit geldi.Filtreleri,yağını(motor ve şanzıman) hidrolik fren yağlarını ve bagaları kendim değiştirdim bir güzelde tozdan ve eski gres yağdan arındırdım.İnsan kendi yapınca içi rahat ediyor.(Böyle bir şizofrenim) Motor henüz 17000 de olduğu için kayış ve fren balatalarını 20000'de yağ değişimi ile birlikte değiştireceğim.
    Varyatör göbeklerindeki vidaları sökme işi bana aparatla biraz riskli göründüğü için battı balık yan gider diyerek EİNHELL CC-IW 450 ELEKTRİKLİ DARBELİ SOMUN SIKMA aldım. 20000'de bu cihaz hakkında yorumlarımı yazarım.
    Aklıma takılan ufak bir soru var bilgisi olan arkadaş var ise cevaplarsa sevinirim.Arka varyatör(umarım adını doğru söyledim) tasını çıkardıktan sonra debriyaj balatalarının bulunduğu bölümde kocaman ince bir somun var.Temizleme işlemi yaparkan onuda sökmek istedim ancak uygun alet olmadığı için 20000'de hallederim dedim. Şimdi sorum o somun ölçüsünü bilen var mı? Bir kaç video izledim başka motorlarda 38mm diye geçiyor. Xmax 250 somun ölçüsünü bulamadım. Dediğim somun https://www.motorcyclespareparts.eu/en/yamaha-parts/2015-yp250r-scooters/clutch linkteki 28 numaralı parça. Bu olayıda çözdüm mü açıyorum xmax tamir dükkanını
    Aslında ben o ürünü malzemenin mantığını göstermek için paylaşmıştım. Ama paylaşırken uyumlu olup olmadığına dikkat etmedim kusura bakmayın. O büyük somunun numarasını bende bilmiyorum. Kendim debriyaj temizliğini yaparken sökmedim hiç. Tas ve balataları zımparaladım. Balata spreyi ile de toz ve kirden arındırıp geri taktım.
    eALP bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400 ABS
    Arkadaşlar İzmir'den selamlar, 2020 model X-Max 400 sahibiyim ve led farların aydınlatma mesafesinden hiç memnun değilim. Led aydınlatmaların yükseklik ayarı yapılıyor mu? bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinterli balata taktırdıysan normaldir. Ama sen yine de bi göster.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Aslında ben o ürünü malzemenin mantığını göstermek için paylaşmıştım. Ama paylaşırken uyumlu olup olmadığına dikkat etmedim kusura bakmayın. O büyük somunun numarasını bende bilmiyorum. Kendim debriyaj temizliğini yaparken sökmedim hiç. Tas ve balataları zımparaladım. Balata spreyi ile de toz ve kirden arındırıp geri taktım.
    Yok yanlış anlaşılma oldu canavar ile kesme imkanı olmayan arkadaşları bilgilendirmek için yazdım. Yoksa kesince iş gördü. Tekrardan verdiğin bilgiler için teşekkürler. Meksika'nın bir sitesinde 46mm diye geçiyor. Araştırmalarım devam edecek.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Alıntı ozzy666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İzmir'den selamlar, 2020 model X-Max 400 sahibiyim ve led farların aydınlatma mesafesinden hiç memnun değilim. Led aydınlatmaların yükseklik ayarı yapılıyor mu? bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.
    Merhaba aşagıdaki videoyu inceleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=NJeymdQw_7Q&t=605s
    aLoneman ve ozzy666 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 400 ABS
    Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba aşagıdaki videoyu inceleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=NJeymdQw_7Q&t=605s
    teşekkürler, daha önce görmüştüm bu videoyu ama yorumlarda olumsuz yazılanları görünce kaale almamıştım. Sağ torpidoyu söküp detaylı inceleyince yıldız anahtar ucuyla ayarlanabildiğini görmüş oldum. İnanır mısınız bilmem ama 3 yetkili servisin teknik elemanlarına sordum bu motorun far ayarını yapabilir misiniz diye, led farlarda yükseklik ayarı yok dediler (vurgu "yetkili servis"te)
    Aydin1966 ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD

2011 xmax 250 ye led far takilir mi

2011 xmaxe led far takilir mi?

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Takılır tabi. Ama kalitesiz odaksız bir şey takıp karşıdan gelenleri rahatsız edecek birşey takmayın lütfen.

Merhaba arkadaşlar burda yeniyim xmax 250 motorumla sürekli uzun yol yapıyorum tecrübelerimi paylaşma gereği duydum İzmirden Tunceliye Niğde üzerinden 1400 km yol gittim yollar hakkında sormak istediğniz bişey varsa cevaplayabilirim. Kanalımada abone olup destek olursanız paylaşımlara devam edicem herkese kazasız sürüşler
    https://www.youtube.com/channel/UCbI...U6ILhxRNXDU_Jg

Tarkovsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Arkadaşlar selamlar,

Fren balatalarını değiştireceğim ancak orijinalleri çok pahalı diğer muadillere göre. Ön-arka balata 450 liraya yakın tutuyor Yamaha servisinde. Acaba başka marka balata kullanan var mı aramızda? Önerileriniz neler olur? Açıkçası balatadan hiç anlamam, o yüzden sorum saçma da gelebilir ama yardımcı olursanız çok sevinirim.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Tarkovsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Fren balatalarını değiştireceğim ancak orijinalleri çok pahalı diğer muadillere göre. Ön-arka balata 450 liraya yakın tutuyor Yamaha servisinde. Acaba başka marka balata kullanan var mı aramızda? Önerileriniz neler olur? Açıkçası balatadan hiç anlamam, o yüzden sorum saçma da gelebilir ama yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Performanslı kullanıyorsanız. Ön sinterli arka yarı sinterli tavsiye ederim. Sakın bir sürüşünüz varsa ön yarı sinterli arka organik olabilir. Ebc, galfer,gold,braking ve tabiki brembo düşünmeden tavsiye edilebilecek balatalar. Ekonomik durumunuza göre tercihinizi yapabilirsiniz. Bu markaların hiç biri sizi üzmez.
    eALP ve perisipis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Arkadaşlar 2013 model x max aldım. Kullanıcı el kitabını ağdan indirdim ancak sağda info düğmesinden bahsediyor o düğme bende yok benimkinde saat akü şarj durumu gösteriyor mu acaba ? 2013 e uygun el kitabı olan var mı?

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı Motorumu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013 model x max aldım. Kullanıcı el kitabını ağdan indirdim ancak sağda info düğmesinden bahsediyor o düğme bende yok benimkinde saat akü şarj durumu gösteriyor mu acaba ? 2013 e uygun el kitabı olan var mı?
    https://ownersmanuals2.com/yamaha/xmax250-2013-kullanim-kilavuzu-67825

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Alıntı MR.BERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://ownersmanuals2.com/yamaha/xmax250-2013-kullanim-kilavuzu-67825
    İlginize teşekkür ederim ama bunu bende bulmuştum. Evet 2013 model için kullanıcı kitabı diyor ancak benim motorumda sağ elcikte Trip/info düğmesi yok bende sol gösterge de biraz farklı çözemediğim konu bu. Kullanıcı kitabı bu modelde akü voltajı ve saat göstergesi olduğundan bahsediyor ancak benim modelde göremedim maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

İlginize teşekkür ederim ama bunu bende bulmuştum. Evet 2013 model için kullanıcı kitabı diyor ancak benim motorumda sağ elcikte Trip/info düğmesi yok bende sol gösterge de biraz farklı çözemediğim konu bu. Kullanıcı kitabı bu modelde akü voltajı ve saat göstergesi olduğundan bahsediyor ancak benim modelde göremedim maalesef.
    Tamam sorunu çözdüm. Meğer benim motor 2012 modelmiş. Ruhsata da güven yok artık.
    MR.BERK bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Tamam sorunu çözdüm. Meğer benim motor 2012 modelmiş. Ruhsata da güven yok artık.
    Motorun 2012 XCITY250 ile aynı motor bloğunu kullanıyor. service manual user manuale göre çok daha faydalı.
    https://ozdilek.files.wordpress.com/...-city-2007.pdf

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Teşekkür ederim buda iyi oldu. Elektrik şeması bile var.

Motosikleti
    Kısmetse Medley
    Kullanıcı el kitabının İngilizce ve Türkçesini okudum. Ancak su soğutma seviye göstergesinin nerede olduğunu ve nasıl yapacağımı da anlayamadım)
    Bilenlerden rica ederim su seviye kontrolü nereden nasıl yapılıyor?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kullanıcı el kitabının İngilizce ve Türkçesini okudum. Ancak su soğutma seviye göstergesinin nerede olduğunu ve nasıl yapacağımı da anlayamadım)
    https://www.yamaha-motor.eu/gb/en/se.../owner-manual/

Buradan Türkçe manual indirin, 6-14 sayfasında yazıyor. Saklama gözü A'dan ulasabiliyormussunuz soğutma suyu seviyesine.
    Motorumu bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Motor 2013 eski kasa ise sağ alt marşpiyelin orada bir delik var.siyah plastik kısmında oradan bakıyorsunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler