Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

R1, Motora Başlangiç Için Nasil Sizce?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Alıntı UMU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten Benim Deneyimli 1000 Cc Ve üzeri Kullanicilarinin Tecrübelerine Ihtiyacim Var, Bundan Sonra Dikkat Etmem Gereken Noktalarda.
    Lütfen Büyük Cc Motorlarla Olan Tecrübelerinizi Yazin!
    Son Olarak,
    Bi Arkadaşin Cümlesi çok Hoşuma Gitti;
    Hayatta En Eğlenceli şey, Herkesin Yapamadiklarini Yapmaktir!

Herkesin yapamadiklarini yapmak, oksijen maskesiz K2 ye tirmanmaktir, kutupları tek başına geçmektir, dünyayı ufacık bir yelkenli ile dolaşmaktır, paraşütle 30.000 metreden atlamaktır, planör ile jetstreami (yüksek irtifadaki 150-200 km lik rüzgarlar) kullanarak dünyayı dönmektir. Yada yeni bişey keşfetmek, aids e çare bulmak, bu memlekete düzgün trafiği getirmektir.
    Yoksa caddede tiki takılıp makinayı öttürmek değildir.
    Bende 36 yaşındayım, bugüne kadar birçok outdoor-adrenalin sporu yaptım, ne yazikki sizin zihniyette insanların nasıl kafasının patladığını, vucudundaki 212 kemiğin birden nasıl kırıldığınıda (paraşütle saatte 400km hızla yere çakarsanız östaki borusuna kadar parçalanıyor) gördüm. Çok heycanlı veya etrafından farklı olmak isteyen kişilerin gereksiz yere risk aldığına şahit oldum. açık olmak gerekirse 20li yaşların başında bende kimi zaman bu hatalara düştüm.Bu tarzdaki insaların %80 i illaki bi olay atlatıyor, kimisi ucuz atlatılıyor, kimisi çok kötü sonuçlanıyor ama gerçek olan şu illaki kalıcı izler bırakıyor kendilerinde ve çerelerindekilerde.
    Ne desek boş bunuda biliyorum, Allah kaza bela vermesin diyip demin yazdıklarımın bir kısmını silip iyigünler diliyorum.
    Think Darkside

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar motor tecrübesi kazandığınızı adapte olup olmadığınızı süre-zaman belirlemez km belirler...500-600-1000cc motosikletle şöyle enaz 40-50,000 yapın ondan sonra tecrübeliyim diyin bence...motoru al yaz boyu 1500-2000 km kullan sonra kışın yatır motoru, sonraki yaz 1500-2000 daha yap ondan sonra 2 senedir racing e biniyorum tecrübeliyim denir mi? denmez
    km arttıkça karşılaşılan ve atlatılan tehlikeler de artar ve motorcu bunlardan zarar görmeden kurtulursa ve karşılaştığı yada atlattığı ufak kazalardan yaptığı hatalardan ders çıkrarır ve tekrar aynı hataya düşmezse uzun kmler ve yıllar sağlıklı bir motorcu olarak hayatına devam eder...bu tehlikeleri az hasarla yada hasarsız atlatması içinde ne lazım? hata kabul eden ölümcül hızlara çıkmayan, kontrolü kolay ve hafif bir başlangıç motoru......

...............yani km tecrübe demektir özü budur...............

saygılar

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    istanbulda şehir içinde race maotoru zevkle kullaniyorum diyen varsa yalan soyluyor . yollar müsait değil , kanunlardaki hız sınırlamaları müsait değil etc. race kullanıpda kaa yapmaış bir arkadaşım yok . onu da dipnot olarak geçeyim dedim

akfylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio ST 150 Skipper

kamera nerde?

şakamı yapıyosun bilader sen ?

başlamasına başlanır , teorik olarak mümkün ama sen gel vazgeç bu işten.
    biraz tecrübe kazan.

Sana ahkam kesmek istemem , haddim de değil ama 3 kuşak ( dede den) motorcu bi ailenin içinden gelen , doğduğundan beri motorla iç içe olan ve 15 ( belki daha fazla bilmiyorum ) yıldır motosiklet kullanan biri olarak ben bile o ve onun tarzı ( racing ) aletten korkuyorum ve çekiniyorum.

Daha fazla yazmanın alemi yok.

tecrübe, bilgi ,deneyim .. bunlar hakikaten önemli noktalar.
    [B]Burn your rubber, not your soul..![/B]
    [COLOR="DimGray"][SIZE="1"]Piaggio St 150 Skipper[/SIZE][/COLOR]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @UMU
    Bi Arkadaşin Cümlesi çok Hoşuma Gitti;
    Hayatta En Eğlenceli şey, Herkesin Yapamadiklarini Yapmaktir!
    O benim imzamda yazan cümledir. Anlamı başlangıç motoru olarak R1'e bin, bilinçsizce risk al, cesedin yakışıklı olsun anlamına gelmiyor. İnsanlara normalde yapılması zor gelen şeyleri başarmanın sonucunda hissedilen başarı duygusunun çok güzel birşey olduğu anlamına geliyor. Zaten Dartmaul arkadaşımız da çok güzel anlatmış ne anlama geldiğini.

@Dartmaul
    Bende 36 yaşındayım, bugüne kadar birçok outdoor-adrenalin sporu yaptım, ne yazikki sizin zihniyette insanların nasıl kafasının patladığını, vucudundaki 212 kemiğin birden nasıl kırıldığınıda (paraşütle saatte 400km hızla yere çakarsanız östaki borusuna kadar parçalanıyor) gördüm.
    Çok kısa ve net özetlemişsiniz konuyu teşekkür ederim. Bu zihniyetteki insanların ölüm haberlerini sık sık görüyoruz haberlerde ve gazetelerde. Zaten başlığa dikkat ederseniz, ne amaçla açıldığını anlarsınız. Ne desek boş, arkada kalanların acısına ortak olmak bile içimden gelmiyor çünkü bile bile ölüme gidene mani olmak imkansızdır.

@gaddar
    arkadaşlar motor tecrübesi kazandığınızı adapte olup olmadığınızı süre-zaman belirlemez km belirler...500-600-1000cc motosikletle şöyle enaz 40-50,000 yapın ondan sonra tecrübeliyim diyin bence...
    Buna anlattığınıza da deneyim deniyor. Şehiriçi, şehirdışı, pist deneyimi birbirinden farklıdır. Ben özellikle izliyorum, bu sene ve daha önceki senelerde festivallere beraber gittiğimiz arkadaşlar çok iyi bilirler, ilk şehirdışı yolculuk deneyimi olan arkadaşların yolculuktan sonra motoru kullanışları ciddi şekilde değişti, gelişti. İnsan zaman içerisinde deneyim kazanır ama bazıları 1 ayda kendini profesyonel yarışçı falan sanıyor.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    abi vallahı cok iyi yapmıssın yanı senı tebrık ederım en doıgrusuda bu ınsanın kendıne guvenı olackkı butun zorlukları gecsın sen bır ornek oldun şimdi abı bravo kutlarım r1le ıyı km'ler
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Özer
    UMU kardeş, Senin gibi gençleri yarış pistlerinde görmek isteriz.. şöyle 1-2 nuaranı digi kayıt eder ve yayınlarsan gerçekten minnettar kalırım sana.
    Özer kardeş, bunların fiyakası sadece sanal ortamda. Yoksa pistmiş, yarışmış yanından geçemezler. Benim pistteki performansıma bizzat şahit olan arkadaşlar var. Ben, gelin pistteki performansınızı görelim diyorum, ses gelmiyor. Körfez Pisti'ni kiralamak mümkün. Birgün toplanır gideriz, burada laf salatası yapanlar çıkar piste kendilerini ispatlarlar, biz de mosmor olur sesimizi keseriz. Ama böyle olacağını hiç sanmıyorum

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    yuhh derimm. bari hayabusayla başlada tam olsunn
    Motorize Birlikler K.lığı......

freshpide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı UMU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Freshpİde KardeŞ, Bu Konularda TecrÜbelerİ Olan ArkadaŞlarin Fİkİrlerİ Önemlİ Benİm İÇİn. Sen Ne Dİyorsun, 180-200 İle 6. Vİtes Gİdİlmez Mİ, Hadİ Gİttİn Dİyelİm Gİderken Gaza Asilinca Patİnaj Çekİp Arka Oynamaz Mi (benİm Motor Mu Fazla GÜÇlÜ Yoksa BÜtÜn R1 Ler Mİ Öyle) Bu Arada Lastİk Yenİ Kabak Falan DeĞİl (yoksa Lastİk Mİ Kaydiriyor Dİyeceksİn, Sana İpucu; Mİchelİn Pİlot Sport Hpx Taktim En Son) Vİrajda Da 4.5 Vİteste Gazlayinca KiÇ Atip Çok HoŞ Bİ Şekİlde Yanlayarak KiÇ Atiyor. Şİmdİ GerÇekten Bİ Sorun Mu Var SÖyle, Kİme Sorduysam R1 Kullanan, Normaldİr R1 Çok GÜÇlÜ Makİna Dİyor. Sen Sebebİnİ SÖyle, Nİye Normal Gelmedİ Sana

UMU arkadasim, motorsiklettasim benim, michelin pilot sport zaten orijinal tekeri, yani ondan olamaz, ben ise 180 i 3. ama en fazla 4. vitesde gidiyom ve gayet rahat gidiyom dersem senin 5. ve hatda 6. vitesde kic attirman bi acaibime gitti ondan sordum. ayrica bu bahsettiklerin virajlar 90 derecemi, yani okadar keskinmikide 4. vitesde 150 yaparken kic attiriyosun? bana daha bugüne kadar hic olmadi (4 yildir supersportmotoru kullaniyorum) yoksa bendemi var bi hata ? anliyamadim gitti

abi senin motor kac model ve hangi kasa ? ayrica istanbul ve civarda o virajlardaki hizi nerde yapiyosun? otoban desek cok düz orda olmaz, pistemi cikiyosun napiyosun? yakinda tatile gittigimde bizde bi bakariz ...

R1 tabiki güclü makina yoksa okadar hizi okadar kücük vitesde yapamazdin
    neyse allah kazasiz belasiz sürüsler nasip etsin diyim
    Too much Too soon means you get hurt.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ferrari Formula 1 arabasi araba kullanmayi ogrenmek icin nasil sence?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "UMU"'nun bundan sonraki motor tercihi ne olabilirki?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

ThE_KINgPIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam herkese.
    bende yeni başlıcam gt 250 r düşünüyorum.beni o motor korkutuyo.r1e ne gerek var.hayatını düşünmüosun cesursun tmm ama.tutki 20 le bile gidio olsan çukura girdin elin gaza biraz dokundu.anlamadan fırlarsın.bence daha ufak bişiler tercih etsen daha ii olurmuş.bu arada 1 yıldır kullanıorum diosun tam anlayamadım bunun neye başlangıç oldugunu :( saygılar eyvallah..

UMU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    The Kingpin Kardeşim, Tabiiki Ben Sana Kötü örnek Olmak Istemem, Sonradan Başliğa Ilave Olarak Yazdiklarimi Oku Lütfen.
    Ben 30 Yaşinda Motora Başladim, Arkadaşlar Carliycak şimdi Motor Arabadan çok Farkli Diye, Ama Yine De Ben Sana Söyliyeyim, 12 Yaşimdan Beri Araba Kullaniyorum (porsche Başta Olmak üzere 400-600 Hp Arasi Güçte, Buz üstünde Dahil!) Benim öyle Zirt Birt Motor Değiştirebilecek Vaktim De Yok. önce 125 Cc Al Sonra Sat, 250 Cc Al, 600 1000.... Sadece Hafta Sonlari Bazen De Akşamlari Vaktim Olduğunda Binmek Için Aldim Motoru. Yani Ben Kendimi Biliyorum, Küçükle Başlamiş Olsaydim 1 Sene Içersinde En Az 4-5 Motor Değiştirmiş Olacaktim. Arkadaşlar Ne Derse Desin Yine De Kusura Bakmasinlar Söyliycem; Inan Bazen Bastiğimda Biraz Daha Güçlü Olsaydi Dediğim Oluyor,(git Hayabusa Ya Da Zx 14 Al Diycekler,
    Ama Gerçekten Hem Ağirlik Olarak, Hem De Dizayn Olarak Bana Hiç Hitap Etmiyor, R1 Her Yönden Benimle Bütünleşen Bi Motor, Onunla Mezara Bile Giderim, Yine Söylüyorum; Bu Sadece Benim Fikrim!) Yada, şimdi Diycekler Ki Canini Sokaktan Bulmuş, öbür Tarafa Gitmeyi Kafaya Koymuş Bu Herif, Tamam Belki De öyle Olacak, Tekrarliyorum; Her Zaman Için Motora Binmek, Küçük Yada Büyük Hiç Farketmez çok Büyük Risk Ve Tehlike Almaktir, önemli Olan çok çok Dikkatli Olmaktir Ve Tabiyki Arkadaşlarin Dediği Gibi Bu Işin Eğitimini Almaktir. Benim Sana Tavsiyem, Bu Konuda Tecrübeli Insanlari Dinle, Bu Tür Başliklar Altinda Yazilan Tavsiyeleri Oku Ve Uç örnekleri Kendine örnek Alma.
    R1'e Bindikten Sonra Anladim, Bu Tür Makinalar 20-25 Yaşlarinda Gençler Için Hiç Ama Hiç Uygun Değil, çünkü Bir Anlik, Gaza Gelip Basmak En çok Bu Yaşlarda Oluyor, Onun Için Işin Doğrusu Belli Bir Bilince Ulaşmak Gerekiyor, Yoksa Gerisi Boş, Sen Kabiliyeti Olmayan Birine En Küçükten Başlatip En Büyüğe Kadar öğret Eğitimini Ver Yine Boş, Insanin Içinde Olacak, Bu Banu Alkan A şarki Söyletmek Gibi Bişey Olur.
    Son Olarak, Bu Başliği Sadece Büyük Cc Makinalarla Başlayan Var Mi, Düşünceleri Neler Diye Açmiştim Ama Faydali Düşünceler Yerine Gereksiz şeyler Yazanlar Da Oldu, Kimin Nasil Motor Sürdüğü Hiç Belli Olmaz, Boş Yere Kimse Atip Tutmasin, Bu Bi Anlik Dikkat Işidir, Trafikte En Iyi Motorcunun Bile Bi Hatasi Hayatina Mal Olur!
    Benim Sana Tavsiyem Neye Binersen Bin, Her Zaman Dikkatli Ol, Eğitimini Al, Kaskini Mutlaka Tak, Korumalarini Tak Ve Kurallara Uy! Kendine Dikkat Et!

Valla R1 motora bal gıbı baslarsın abımın de ben buna bınemem dıyodu ve ılkkez motora R1 le basladı ama bındekce alıstı sımdı yalova ıstanbul gezıyor tek sorunu cok hız yaptıgı ıcın cok benzın yıyor:D

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    UMU ve bu zihniyetteki arkadaşlar :

Bakınız Dartmaul adlı arkadaş ne güzel dile getirmiş :

ne yazikki sizin zihniyette insanların nasıl kafasının patladığını, vucudundaki 212 kemiğin birden nasıl kırıldığınıda gördüm. Çok heycanlı veya etrafından farklı olmak isteyen kişilerin gereksiz yere risk aldığına şahit oldum. açık olmak gerekirse 20li yaşların başında bende kimi zaman bu hatalara düştüm.Bu tarzdaki insaların %80 i illaki bi olay atlatıyor, kimisi ucuz atlatılıyor, kimisi çok kötü sonuçlanıyor ama gerçek olan şu illaki kalıcı izler bırakıyor kendilerinde ve çerelerindekilerde.
    Bilgisizce, deneyim sahibi olmadan bu tür motorlara binmek risk almak demektir. Sen "risk alınmalı mı, alınmamalı mı" sorusu ile karıştırıyorsun bu konuyu. Bu tip şeylere örnek çok bulunur. Yarışa korumasız girmek, yedek paraşütsüz uçaktan atlamak, emniyet kemeri takmadan araba kullanmak, emniyet şeridinden tam gazla gitmek gibi birçok örnek verilebilir. Sonuçta küçük ihtimallerle birşey olmaması da olasıdır ama önemli olan bu olasılıktır. Sen bile bile risk alıyorum diyorsan ona hiçkimsenin sözü yok! Bu konuda kimse de yorum yapamaz çünkü zaten sağlıklı bir beyinin vereceği cevap aynı olur. Ancak burada insanlara yanlış örnek oluyorsun. "Ben yaptım oldu" çok tehlikeli ve zararlı bir tutumdur. İnsanları etkileyip yanlış karar vermelerine ve hayatlarını tehlikeye atmalarına neden olabilirsin. Şimdi herkes bu kadar kolay etkilenmez diyeceksin ama etkileniyor ne yazık ki. Ben birçok kişiye doğru seçim yapmaları konusunda örnek oldum, insanlar yaptıkları seçimlerinin sonucunda doğruyu kendi gözleri ile de görüp bana teşekkür ettiler.

@Gokhan2433
    Valla R1 motora bal gıbı baslarsın abımın de ben buna bınemem dıyodu ve ılkkez motora R1 le basladı ama bındekce alıstı sımdı yalova ıstanbul gezıyor tek sorunu cok hız yaptıgı ıcın cok benzın yıyor:D
    Al işte bir tane daha aynı zihniyet... Yazık diyorum başka birşey demiyorum!

unsalyzf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 Kanuni Hussar 125 - YZF R1 2006
    Ben 10 yıl normal motorlar 7 yıldır racing motorlar kullanıyorum resimlerimi forumda görebilirsiniz 2006 R1 beni korkutuyor yaş 31 satmayı düşünüyorum arkadaşlar.

Alıntı Gokhan2433 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R1 le bal gibi başlarsın ama nerede bitirirsin onu bilemicem. R1 kesinlikle başlangıç motoru değildir!!!
    GÖRÜNMEZ ADAMLAR

ogz_r1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R1
    baydınız iyice ya akbaba gibi üşüşşüldü iyice konuya buldunuz çömez adamı didikleyin bakalım
    ASC 07

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Fiziğinize güvenip de büyük cc'li motor almayın sakın, benim kuzenim de bu işe ZX-6R ile başladı, aldıktan 2-3 ay sonra gitti düşüp kulağını koparttı, omzunu kırdı v.s. Ve iri kıyım adamdır, ama gene de motora hakim olamadı ve bunları öyle yüksek bir hızda da yapmadı (büyük cc alırım ama basmam diyenlere!!!)...şimdi ailesi kullanmasına kesinlikle izin vermiyor, daha mı iyi oldu?
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Arkadaşlar,

ben Almanya da 16 yaşında 50cc Kreidler marka bir ( Mofa derler orada ) başladım ama bu arada benden yaşça daha büyük ağabeylerimle onlarca tura katıldım ve bu turlar esnasında her cins,marka ve model Motosikleti kullanarak farkları görerek 1.5 yılda piştim! buna rağmen hiçbir arkadaşım bana direkt bir 1000'lik Motosikleti tavsiye etmedi! yinede daha ufak biri ile başlamamı önerdiler ve bende bir Yamaha XJ750 Seca aldım! nede iyi olmuş çünkü bana yettiğini vede arttığını gördüm yıllarca da kullandım.

Benim gördüğüm Motosiklet kazalarını tahmin ediyorumki birçoğunuz görmemişsinizdir.Hepside UMU kardeş kafa yapısında idi maalesef.

Yazmakla biçmekle olmuyor Motosiklet kullanmak!

UMU kardeşe gelince. Bana göre kulaktan dolma sohbetten öte değil yaptığı! kusura bakmasın.

Ben maalesef İzmir'deyim ama UMU kardeşi KARTAL da ziyaret edebilecek ve tanışacak eminim bazı arkadaşlarımız vardır.Yanılmıyorum değilmi? Kartal tarafındayım şeklinde yazmıştı.

Lütfen gidin bu arkadaşı bir ziyaret edini Bir çayını kahvesini için.

Sözünü ettiği Motosiklet onda gerçekten varsa, Ben buarada HERKESİN önünde kendisinden özür dileyecek ve ön yargılı davrandığımı yazacağım.
    Evraklarda BU arkadaşın kaytıları geçmeli.

Hodri meydan.

Selamlar,
    Özer

UMU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Unsalyzf KardeŞ, BİlİnÇlİ Bİr R1 Kullanicisisin Bellİ, Korkutuyor DemİŞsİn R1, Bazen Benİ De Korkutuyor, GerÇekten Çok Tehlİkelİ, Farkindayim, ÖlÜm Makİnasi Dedİklerİ Kadar Var Ve İnan Buna RaĞmen ÇoĞu Zaman Lİmİtlerde Kullaniyorum Bazen De Yerİne GÖre Çok YavaŞ, Kİmseye Uymadan Gİdİyorum, Önemlİ Olan Bu Tehlİkenİn Farkinda Olup, BİlİnÇlİ Kullanmak.
    Benİm Bu BaŞliĞi AÇmamdakİ Sebep,
    1.sİ Bu İŞe Bu Şekİlde BaŞlayan GerÇekten Çok KİŞİ Varmi Onu ÖĞrenmek İstedİĞİmden,
    2.sİ Yazilarimizi Okuyan 20-25 YaŞinda Motora Heveslİ GenÇlerİn, Hem Benİm Yazdiklarimi Hem De Bana KarŞi Yazilan Yazilari Okuyarak Ders Çikarmalari, Yoksa Benİm YaptiĞimi Örnek Alsinlar Dİye DeĞİl, Sİzler Gİbİ Abİlerİnİn Bu Konudakİ Fİkİrlerİnİ Tavsİyelerİnİ ÖĞrenebİlsİnler Dİye. Benİm YaptiĞimin Savunulacak Bİ Yani Yok Zaten. Ama Bunu AnlayamamiŞ ArkadaŞlar Var Kİ Benİ Örnek Olmakla SuÇluyorlar.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler