Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

R1, Motora Başlangiç Için Nasil Sizce?

Motovento
    REKLAM ALANI
    vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    R1 başlangıc motoru olmaz...
    yapısı ve motor ayarları hassas olan bir makınadır..
    yeni başlayan gaz açmada vites değiştirmede zorlanacagından bu ayarlar sürekli problem olacaktır..
    parça sorunu ve hassas ayarlarından tamirciler veya servis anlarmı bilmem..
    (iyi yetişmiş servis elemanlarından bahsediyorum)

illa büyük cc dersen sana hondanın F modellerini tavsiye ederim..
    zorlayabilecegin ve tabiri caizse döverek kullanacagın bir motordur..
    zaten bir yıldır kullanıyorsun sen anlat nasıl geçti bu bir yıl..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    ben 50 cc den başladım sonra 110 cc ye çıktım halen daha çok tehlikeli kazlar atlatıyorum durmak ta zorlanıyorum hatta çok büyük kaza yaptım ve de ben çok aktif bir kullanıcıyım şehir içinde her gün en az 80 km yol yapıyorum manevra kabiliyetim çok yüksek olmasına rağmen hala zorlanıyorum şimdi sana soruyorum sen nasıl zorlanmıyorsun benim kullandığım motor dan 10 kat güçlü bir motorla bunun cevabı olamaz bu saçmalıktır ancak egeknn abi sen de akıl vermişsin başlanır niye başlanmasın diye sen bile o kadar çeşit motor kullanmana rağmen 1000 cc lik motorla kaza yaptın sen nasıl inanabiliyorsun hiç kullanmamış birinin bu makinayı kullanmasına
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aytskal
    Boy söylediklerinde gerçekten çok haklı açtığı başlık ilk başta tepkimi çekmişti ama şimdi daha net bazı şeyleri görebiliyorum...
    Arkadaşım ne söylesek boooooş! Bu tip insanlar kafasının dikine gittiği sürece gazetelerdeki ölüm haberlerinin sonu bitmez. Eee bu kafada olanlar için yapabilecek hiçbir şey yok!

@BBRR
    125 cc dahi olsa sportlar motora başlangıç yapmak için uygun değildir..
    Barış'cım artık dilimizde tüy bitti, bence bu insanlara faydamız olamayacak. Ben artık gülüp geçmeyi düşünüyorum. Bu motorlarla düz gitmeyi kullanmak sayıyorlar, birgün olur da kötü bir durumda kaldıklarında iş işten geçmiş olacak.

@vedat kaya
    R1 başlangıc motoru olmaz... illa büyük cc dersen sana hondanın F modellerini tavsiye ederim..
    İntihar edecem valla. R1 başlangıç motoru olmaz, 600F olur öyle mi? Vedat'cım sen gerçekten çok çelişkili konuşuyorsun. Bahsettiğin motorların maksimum süratleri arasında 40-50 km/h var sadece. Sen motora bineli 5 ay olmuş ve başlangıç motoru olarak 600F seçmişsin. Tıpkı R1 seçen arkadaş gibi sen de yanlış seçim yapmışsın. Artık buraya birşey yazmadan önce bir okusanız diyorum! Ama ne desek boooş!

@Gokhan2433
    Valla hıc takma benım abım 1 ay once r1 aldı ve hayatında ılkkez motora r1 le basladı bınemessın fln dedıler sımdı 40 yıılık motorcu gıbı suruyor cok delı bi alet 270 ıfln kolay buluyor
    1. hayatında ilk kez motor kullanıyor
    2. 1 ay önce R1 aldı
    3. 40 yıllık motorcu gibi sürüyor

Bunu 5 yaşındaki çocuğa bile söylesen güler. Arkadaşım siz bu işi fazla hafife alıyorsunuz. Bence bu kadar saçma sapan cümleler kuran bir insanın beyninde sorun var demektir. Deneyimi ve eğitimi hiçe sayanların sonu ancak ölüm olur. Buradaki abuk subuk yorumlarınız yüzünden birçok insana yanlış örnek olduğunuzun farkında mısınız? Ancak boş boş konuşuyorsunuz başka birşey yok.

@gümüş600f
    siz hiç ilk araba alana 1200 motor beygiri küçük bir arabayla başla diyen duydunuz mu?
    Sen Formula1 kullanabileceğini mi sanıyorsun? Eğer öyleyse mükemmel bir insansın!
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı Gokhan2433 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hıc takma benım abım 1 ay once r1 aldı ve hayatında ılkkez motora r1 le basladı bınemessın fln dedıler sımdı 40 yıılık motorcu gıbı suruyor cok delı bi alet 270 ıfln kolay buluyor
    kardes..hic kusura bakma..ama inanmiyorum sana..1 ay dir motora binen biri 270 goruyormus falan..yaa birakin yaaa klavyede yazmasi basit..ben 600 makine kulaniyorum 7 senedir bazen arkadasim zzr si var biniyorum ama hala kendimi hazir hissetmiyorum ve su istanbulun kesmekesliginde hic kimse beni bindiremez racer motora..akil isi degil..ayrica verdiginiz cevaplara dikkat edin hava atacam diye baskalarinin yasamlari ile oynuyor olabilirsiniz..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    boy
    artık dilimizde tüy bitti, bence bu insanlara faydamız olamayacak. Ben artık gülüp geçmeyi düşünüyorum. Bu motorlarla düz gitmeyi kullanmak sayıyorlar, birgün olur da kötü bir durumda kaldıklarında iş işten geçmiş olacak.
    sana hak verıyorum....
    ____it's my life_1982____

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @aytskal

Arkadaşım ne söylesek boooooş! Bu tip insanlar kafasının dikine gittiği sürece gazetelerdeki ölüm haberlerinin sonu bitmez. Eee bu kafada olanlar için yapabilecek hiçbir şey yok!

@BBRR

Barış'cım artık dilimizde tüy bitti, bence bu insanlara faydamız olamayacak. Ben artık gülüp geçmeyi düşünüyorum. Bu motorlarla düz gitmeyi kullanmak sayıyorlar, birgün olur da kötü bir durumda kaldıklarında iş işten geçmiş olacak.

@vedat kaya

İntihar edecem valla. R1 başlangıç motoru olmaz, 600F olur öyle mi? Vedat'cım sen gerçekten çok çelişkili konuşuyorsun. Bahsettiğin motorların maksimum süratleri arasında 40-50 km/h var sadece. Sen motora bineli 5 ay olmuş ve başlangıç motoru olarak 600F seçmişsin. Tıpkı R1 seçen arkadaş gibi sen de yanlış seçim yapmışsın. Artık buraya birşey yazmadan önce bir okusanız diyorum! Ama ne desek boooş!

@Gokhan2433

1. hayatında ilk kez motor kullanıyor
    2. 1 ay önce R1 aldı
    3. 40 yıllık motorcu gibi sürüyor

Bunu 5 yaşındaki çocuğa bile söylesen güler. Arkadaşım siz bu işi fazla hafife alıyorsunuz. Bence bu kadar saçma sapan cümleler kuran bir insanın beyninde sorun var demektir. Deneyimi ve eğitimi hiçe sayanların sonu ancak ölüm olur. Buradaki abuk subuk yorumlarınız yüzünden birçok insana yanlış örnek olduğunuzun farkında mısınız? Ancak boş boş konuşuyorsunuz başka birşey yok.

@gümüş600f

Sen Formula1 kullanabileceğini mi sanıyorsun? Eğer öyleyse mükemmel bir insansın!
    söylediklerine tamamen katılıyorum boy
    bunlar genelde eğitimsizlikten kaynaklanan şeyler
    ve ne kadar üzücüdür ki bizim insanımız herşeyi bildiğini sanıyor, uzaktan göründüğü gibi kolay sanıyor, motoru yada arabayı hareket ettirmeyi becerince kullanmayı öğrendi sayıyor kendini
    ve daha da üzücüdür ki insanımız malesef kendisine bir şey öğretmek isteyenlere direk saldırıyor, çünkü bir şey öğretilmek istendiğinde kendisine kendini bilgisiz, çaylak lanse edilmiş sayıyor ve buna dayanamıyor, gurur mu desek artık buna ne bilmiyorum
    bir laf vardır hepiniz bilirsiniz
    bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olayım diye
    kimse sizden köle olmanızı istemiyor ama el elden üstündür ve size bir şey öğretilmek istendiği zaman kabul edin yeterli bizim için
    çünkü herşey gibi bilgi de paylaştıkça çoğalır ve güzelleşir
    yeter ki kabul edin
    farkı siz de göreceksiniz

bu arada Donald_Duck'ı sanırım tanımayanınız yoktur, yada motosiklet dünyası ile çok yeni tanışmış olan kişiler tanımıyordur.neyse fazla birşey eklemeyeceğim sevgili Donald_Duck'ın sözlerine.Yılların motosiklet maestrosu'nun lafları bunlar.Artık anlayan anlar...
    Alıntı Donald_Duck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ehem... arka tekerde guc dinamometrede olculdu, 161 HP...

Eh peki madem, misafir umdugunu degil, buldugunu yermis...kem kum diyorum ama bir taraftan da stres basiyor... 10 yildan fazladir SS bir motosiklete dogru durust elimi surmemistim, bayiden alip denesem neyse... Bir yerine bir sey olursa "al parasi neyse verelim bilader" dersin ama bu oyle mi ya? Benim K-RS ten ayrilali da iki yil oldu... Bu simdi tam bir roketin ustune oturmus gibi nasil olacak? Ya bir yerine bir sey olursa ...

Benim GS Adventure dan sonra Ninja minicik bir sey...150kg hafif bir defa, ve nerdeyse iki misli guclu. 600cc motosikletlerden hic bir farki olmayan kucuk yapisi ilk basta beni cok rahatsiz etti. Alismisim surerken onumde motosikletin yarisini gormeye, bunda on tekerlegin ustune oturmus, asagiya baktigim zaman asfalti goruyorum sadece...

Uzatmayayim, ara yollarda biraz dolandiktan sonra otoyolu ve makinenin nefes almaya basladigi 5000rpm i bulduk. Yani daha bismillah 110 km/h i motor anca devrine ulastigi zaman goruyorsunuz kadranda...ve daha gaz acik filan da degil ve biz coktan radarlara yem olmaya hazir iki caylak yolardayiz. Pist lazim pist diye soyleniyorum kendi kendime.

Arada gazi aciyorum biraz, daha dogrusu Yaman onde "uzuyor" ben mesafeyi koruyorum diyelim, devir saati sanki gaz kolu ile donduruluyormuscasina tirmaniveriyor. Hic itiraz yok. Titresim sifir, guc sanki sonsuz...

"Nereden bindim bu deli oyuncagina yarabbi, adami hasta eder bu" diye soyleniyorum. Iki gunde ehliyetten olmak isten bile degil. Akil disi hizlara cikma konusunda sizi durduran, daha dogrusu beni durduran iki sey oldu... Yaman in kucuk kacamaklar disinda hiz tahditlerine ve kurallara saygili, akli basinda liderligi ve kiyafetim. 180 km/h gibi bir hizda bol pantalon ve ceket sizi bir dovuyor... Pir dovuyor... Tam tahmin ettigim gibi Schuberth acilir kask da konforlu degil bu is icin.

Asagi yukari 250km lik kisacik gezimiz suratimda silemedigim aptal bir siritis birakti.

Kisaca, gorunusune aldanmayin, sportif suspansiyonu ve gostermelik selesine ragmen oldukca konforlu bir motor ZX10R. Gaz kolu kesinlikle agresif degil, (ZX12R denemis ve korkmustum dogrusu gecen sene..10R cok daha arkadas canlisi) ama kacirir da olmadik yerde 5K rpm yi gecerseniz vay halinize :D Zaten 5K bu motorun rolantisi gibi bir sey...

bu arada şunuda eklemeden geçemeyeceğim
    ben de race motosikletlere düşkünümdür ve çok severim
    ama basamakları teker teker tırmanmayı daha uygun buluyorum
    ve sizin de böyle yapmanızı diliyorum
    çünkü şeytan ayrıntılarda gizlidir derler ya işte o sebepten motosiklet sürüş tekniklerinin her motor için farklı olduğunun bilincinbde olarak tam öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum
    zaten bütün bu konuşulanlar aslında sizin ve aslında hepimizin iyiliği için
    kimseye birşey olsun istemiyoruz çünkü
    yoksa niyetimiz ne öne çıkmak ne pohpohlşanmak nede ahkam kesip hava atmak
    o yüzden lütfen yanlış anlaşılmayalım
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bi arkadaşımın arkadaşı olan birini duymuştum R1 le başlamış şimdi birkolu birde bacağıvar bayramoğlunda kaza yapmış belki duymuşsunuzdur şu anki durumundan haberim yok yaklaşık 2 ay oldu

UMU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1

Niye R1'le Başladim! Lütfen Okuyun!

Ben önceki Başliği, Deneyimli Sürücülerin Dikkatini çeksin, Konuya Katilip Fikir Ve Tecrübelerini Paylaşsinlar Diye Seçmiştim. öncelikle, Gerçekten Motora Bu şekilde Başlayan çok Kişi Var Mi Diye Merak Etmiştim. Bu Cevabi Az çok Aldim.
    Niye R1'le Başladiğima Gelince, Yaş 30 Ve Bugüne Kadar Hep Aklimda Olan şeyi Gerçekleştirmek Istedim. Niyetim 1-2 Sene Binip Hevesimi Alip Satmakti. Her Gün Gazetelerde Okuyordum Motor Tutkunlarinin Kötü Sonunu. çok Uyarilmama Rağmen, Yine De Kafama Koyduğumu Yapmaya Kararliydim, Ama Bilinçli Bir şekilde; Mümkün Olduğu Kadar Dikkatli, Az Riskli, Kimseye Uymamaya çalişarak, Kurallara Uyarak Ve Alkol Almadiğim Zamanlarda Kullanarak. (tekrarliyorum, Mümkün Olduğu ölçüde) Sonuçta Görüyorum Ki, Kazalarda ölenler Genelde Yillarin Tecrübesine Sahip Kişiler. Ve çoğunlukla Ya Yol Hatasindan Yada Arabalarin Sikiştirmasindan, Aşiri Süratten Demek Istemiyorum, çünkü Zaten Sürat Için Aliyorsun Bu Makinayi, Hem Zaten Her Sürat Yapan Da ölmüyor Ki, Sadece O Ihtimal Biraz Daha Fazla Diğerlerinden.
    Benim Başima Da Gelmez Demiyorum, Elbette Ki Motora Biniyorsan Zaten Bundan Korkmaman Gerekir!!!!
    Hep Derlerdi Motor Arabaya Benzemez Diye, 1 Yil öncesine Kadar Hep
    400-600 Hp Arabalara Bindim, Bu Tecrübeme Dayanarak çok Sevdiğim
    R1 Ile Başlamaya Karar Verdim. Kullanan Birinden Bana Debriyaj, Vites Ve Frenlerin Yerini Göstermesini Istedim Ve Tek Başima Kontaği Ilk Defa çevirerek Antreman Yaparak öğrendim Sürmeyi.
    Fakat Ilk Bindiğim Anda Fark Ettim Ve Bugün Ayni Fikirdeyim;
    R1 Bir Yetişkin Için Iyi Bir Sevgili Olabilir, Ancak Bilinçsiz Bir Genç Için Kötü Bir Oyuncak, Tek Kelimeyle ''ölüm Makinasi''!
    Bazi Arkadaşlar Düz Yolda Düşük Devirlerde Kullanmak Için Mi Aldin Diye Sormuşlardi; Kimseye Bişey Ispatlamak Için Değil, Nasil Kullandiğimi Gözlerinin önünde Canlandirsinlar Diye Söyleme Gereği Duydum, Ilk Başlarda Arabadan çok Farkli Geliyordu; Hiçbir Zaman Tam Performansla Gidemiyeceğim Kadar Gücün Elimin Altinda Olduğunu Zannediyordum, çünkü Azcik Fazla Gaz Versen ön Yapiyordu Makina, Hayran Birakmişti Kendine, En Iyi Arabada Bile Tam Gaz Gitmek çocuk Oyuncaği Gibi Geliyordu çünkü.
    Bugün Nasil Sürdüğümü Merak Edenler Için;
    1-2.viteslerde Elektrik Kesmeye Yakin Vites Değiştiriyorum,
    180-200'le Giderken 5.-6. Viteste Tam Gaz Asildiğimda Asfalti Kaziyarak Patinaj çektiğini Ve Kaba Tabirle Kiç Oynattiğini Hissetmek Müthiş Bi Duygu!
    Ya Da Virajlarda 100 150 Ile Giderken Gaza Asilip Kiç Attirmak!

Yoksa, Ben Bugüne Kadar Hiçbir Motorsiklet Sitesine, Gruba üye Olmadim, Benimle Bu Duygulari Paylaşanlar Var Mi Diye Sadece Kayit Oldum. Görüyorum Ki Gerçekten Akli Başinda, Iyi Temennilerde, Tavsiyelerde Bulunanlar Da Var, Teşekkürler Hepsine.
    Zaten Benim Deneyimli 1000 Cc Ve üzeri Kullanicilarinin Tecrübelerine Ihtiyacim Var, Bundan Sonra Dikkat Etmem Gereken Noktalarda.
    Lütfen Büyük Cc Motorlarla Olan Tecrübelerinizi Yazin!
    Son Olarak,
    Bi Arkadaşin Cümlesi çok Hoşuma Gitti;
    Hayatta En Eğlenceli şey, Herkesin Yapamadiklarini Yapmaktir!

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    açtığınız yeni başlık kilitlenip mesajınız buraya taşınmıştır

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    'Başlangıç olarak daha uygunsuz bir motor var mıdır' diye tartışsak daha uygun olacak sanırım

Umu, bu arada seni merak ettim, motorunla seni en kısa zamanda görmek isterim... Sanırım Bostancı - Kadıköy arasında bir yerde oturuyorsun, doğru mu?
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Eğer insan kabiliyetli ve akıllı ise başlanabilir bence.
    Ben 150cc ile kaza yaptım 40km hızla giderken boynum kırılıyordu.Ölebilirdim.
    600cc de kullandım.Kabiliyetim olduğuna inanıyorum.Eğer 600 lük alırsam ne kadar da kendime güvensem eğitimlere katılmak istiyorum.Hatta muhtemelen GT 250 R alsam bile eğitimlere katılacağım.

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    Alıntı gümüş600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde başlarsan ölürsün dört kolluya binersin felan filan bunlara katılmıyorum kendini bildikten sonra en güçlü makinaylada başlanır benim ilk motorum 600 yamahaydı 20 yaşımda almıştım bisikletten sonra bindiğim ilk şeydi hatta aldığımda vitesleri nasıl atıcam diye felan sormuştum şimdi 28 yaşındayım ve hala büyük makine kullanıyorum hiç kazam yok herşey insanın kendi elinde

siz hiç ilk araba alana 1200 motor beygiri küçük bir arabayla başla diyen duydunuzmu bu yazılanlarda bana çok garip geliyo çünki etrafımda direk büyük makinelerle başlayan çok arkadaşım var ve hepsi yaşıyo

ha buna rağmen ben 10 yıllık motorcuyum diyen çok kişide toprağın altında dediğim gibi herşey elimizde kendimize hakim olup gerektiği şekilde kullanmalıyız geçen ay honda fabrikada eğitim aldım anladımki yıllarca motor kullanmak yetmiyomuş direk büyük makine ile başlama demöektense eğitim alıp istediğinle başla demek lazım çok şey öğretiyolar saygılar arkadaşlar
    sana katı

gümüş abi bütün sölediklerine katılıyorum...

Motosikleti
    YAMAHA R1
    Shamyl Kardeş, Bi Gün Elbet Tanişiriz, Ben Kartal Tarafindayim.

babaeskili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2008 Gri
    Abimiz:''Bakın ben ilk olarak r1 le başladım yani küçük motorla başlayanlardan çok daha kabiliyetliyim hadi beni övün!!!'' diyor hala tartışıyorsunuz..

Forumda bunu yazmasının amacı başka ne olabilir ki??

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    İsteyen istediği motoru kullanır ya da kullanmaya başlar ama bu işin doğrusu nedir önce tekniği öğrenmek küçük makine hatayı bir yere kadar tolore eder (virajda ya da kalkarken gaza uygulanan şiddet) küçük makine düştüğünde büyük kadar cebi acıtmaz. Ama sizin durumunuz farklı bir başlangıç yapmışınız ve 1 sene gibi zaman geçmiş bu demekki şu anda kullandığınız makine ye adapte olmuşunuzdur ve ne tepki vereceğini biliyorsunuzdur. Ancak unutmayın öğrenmenin sonu yok motor kullanmak kitaplarda ki kadar kolay değildir. Her şeyi bilerek tecrübe edin deli cesaretinize güvenmeyin
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

freshpide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı UMU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    Bugün Nasil Sürdüğümü Merak Edenler Için;
    1-2.viteslerde Elektrik Kesmeye Yakin Vites Değiştiriyorum,
    180-200'le Giderken 5.-6. Viteste Tam Gaz Asildiğimda Asfalti Kaziyarak Patinaj çektiğini Ve Kaba Tabirle Kiç Oynattiğini Hissetmek Müthiş Bi Duygu!
    Ya Da Virajlarda 100 150 Ile Giderken Gaza Asilip Kiç Attirmak!

....
    Lütfen Büyük Cc Motorlarla Olan Tecrübelerinizi Yazin!
    UMU kardes, sen yani R1 e binip 180 i 6.viteslemi gidiyorsun? bide bu durumda kicimi oynuyo motoruyun ? ya ben yanlis anliyorum su an seni yada senin motorda bi ariza var, acilen bi servise gider senin elin

peki virajlarda 150 (!) ile giderken kacinci vitesde kic atiyo senin R1 ?

dedigim gibi; benim tecrübem diyorki senin R1 da bi biseyler var, checkkup yapsan iyi olur
    Too much Too soon means you get hurt.

Motosikleti
    YAMAHA R1
    Freshpİde KardeŞ, Bu Konularda TecrÜbelerİ Olan ArkadaŞlarin Fİkİrlerİ Önemlİ Benİm İÇİn. Sen Ne Dİyorsun, 180-200 İle 6. Vİtes Gİdİlmez Mİ, Hadİ Gİttİn Dİyelİm Gİderken Gaza Asilinca Patİnaj Çekİp Arka Oynamaz Mi (benİm Motor Mu Fazla GÜÇlÜ Yoksa BÜtÜn R1 Ler Mİ Öyle) Bu Arada Lastİk Yenİ Kabak Falan DeĞİl (yoksa Lastİk Mİ Kaydiriyor Dİyeceksİn, Sana İpucu; Mİchelİn Pİlot Sport Hpx Taktim En Son) Vİrajda Da 4.5 Vİteste Gazlayinca KiÇ Atip Çok HoŞ Bİ Şekİlde Yanlayarak KiÇ Atiyor. Şİmdİ GerÇekten Bİ Sorun Mu Var SÖyle, Kİme Sorduysam R1 Kullanan, Normaldİr R1 Çok GÜÇlÜ Makİna Dİyor. Sen Sebebİnİ SÖyle, Nİye Normal Gelmedİ Sana

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Pistlere

UMU kardeş,

Senin gibi gençleri yarış pistlerinde görmek isteriz..
    şöyle 1-2 nuaranı digi kayıt eder ve yayınlarsan gerçekten minnettar kalırım sana.

Saygılar,
    Özer

redlichia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f650gs
    arkadaşım cbr600rr ile başladı, güzel bir eğitim aldı, birebir hocayla. şu an çok iyi bir sürücü.(arkadaşım çok iyi araba şoförüdür, yani yetenekli bir insan)

r1 180 beygir uç nokta bir makina. eğer iyi bir eğitim aldıysan ve yetenekli biri isen bence sorun olmaz...

125 lik motorla başla sonra 250 sonra büyüt bence hikaye.. kendim sürücü kursunda 4 saat eğitimden sonra 500cc 50 beygir bir motorla başladım. 1 sene olmadan satıp 72 beygir 650cc kawasaki aldım.

Allah kimseye kaza bela vermesin..

Sevgili arkadaşım adını bilmediğim için arkadaşım diyorum.R1 veya r6 da virajda gaz açtınmı arka lastiğin hafif kayması normaldir.hatta mesela sokak arasında düşük hızda dönüş yapıyorsun tam motorun kafasını çevirdikten sonra hafif hazı açtnmı bu güçlü motorlarda motorun arkası kayar ama dengeye gelir tabi çok gazı açmadıysan bu gayet normal birşey sen diğer arkadaşların yorumuna bakma tabi abartmada gaz açmayı yoksa düşersin üzülürsün.Ve 6 vitesde 180 200 le giderken patinaj yapabilir neden yapar çünkü zaten lastik çok az tutunmaktadır yere ve ani gaz açtınmı arka sağa sola kayabilir olamaz diye birşey yok hatta 3.5 tonluk arabalarda bile oluyor tabi dediğim arabalar :] mustang super charger corveetler falan ama olamaz diyemeyiz olabilir.Ama önerilmez bence böyle kullanma arkadaşım tehlikeye atma kendini.pist kiralamak artık daha kolay 10 kişi toplayıp kiralayıp dilediğimiz gibi kurt dökebilir inanın pistte 125 likler bile acayip adrenalin veriyorinsana

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler