Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorculuğa giriş, başlangıç.

Motovento
    REKLAM ALANI
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kardeşim eğer İstanbul'da yaşıyorsan bence scooter ile başla. Çocukken bisiklete bile önce üç tekerliyle sonra iki tekerin arkasına denge tekeri ile başlıyorsun. Bunu da öyle düşün

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkez neden cbr 250 ile başla diyo çok seviyosunuz cbr 250 heralde adam motor binmeyi bilmiyo adamımı öldürüceksiniz Honda cbr 250r ile BAŞLANMAZ kardeş sakın başlama al bi 125 150 cc onunla başla iyice piş ne alıyım dersende honda cb125f al onunla bi 15 20.000 km yap iyice pişersin sonra 250 lik alabilirsin 250cc ile başlanmaz hemen heveslenme iyi motorlara ilk önce alışın motora bizde 125 ile başladık

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Of of of Tavsiye edilen motorlara bak adamı öldürecekler tövbe yarabbim ulan kafayımı yediniz arkadaşlar eskiden 125 ile başla ölürsün helvanı yeriz geyiklerine ne oldu adamı neden 250 cc ile başlatıyosunuz öldürmekmi istiyosunuz siz 250cc kullanıyosunuz diye bu yeni başlayan arkadaşındamı 250cc kullanacağını düşünüyosunuz 250cc kullanamaz çok zorluk çeker belkide sakat kalır ne gerek var sen 125 cc al kardeş uyma bunlara kim verdi bunlara bu aklı anlamadım eskiden 125cc ile başla 250cc ile ölürsün derlerdi şimdide 250cc ile başla deniyo 😂😂😂 hey ALLAHIM nerelere geldik yakında 600 ile başla 1000 liğe öyle geç diycekler heralde KARDEŞ TEKRAR SÖYLÜYORUM 125CC İLE BAŞLA

Niye düşüyoruz ya. Geçen sene temiz cbr250 aldım bir sene kadar sürdüm daha düşmedim Allaha şükür. İlerde düşebiliriz Allah korusun ama hep kötüye yormayın ya.

Arkadaşım sana tavsiyem motor ile alakalı değil. Yaşın küçük araba şöförlüğün ne kadar var bilmiyorum ama bizim ülkede ki gibi trafikte öncelikle bilmen gereken şöförlerin nasıl davrandığı. Çünkü kurallara riayet eden olöadığı için şöförlerin neler yapabileceğine dikkat etmen seni çok büyük riskten kurtaracaktır.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben motosiklet ehliyeti alma safhasında Pcx kullanmayı hedefliyordum. Forumlara, Pcx kulüplerine vs üye oldum, motorun ıncığını cıncığını öğrendim. Ehliyet kursuna kadar vitesli motosiklet kullanmışlığım yoktu. Kursta kullandığım Ybr, Cb 125 Ace gibi vitesli commuterlere aşık oldum ve ilk motorum 150 cc, vitesli bir commuter oldu. Size de tavsiyem 2 türü de deneyimleyin, hangisi size daha keyifli geliyorsa o tip motosikletle başlangıç yapın.

Motosikleti
    MT-07
    Bajaj avenger 150 almak hayalimde kaldı. Bir tane alıp koyacaksın dolaba evladiyelik. Şehir içi, bakkala çakkala gitmelik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Selam bayan mısınız

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı gökay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkez neden cbr 250 ile başla diyo çok seviyosunuz cbr 250 heralde adam motor binmeyi bilmiyo adamımı öldürüceksiniz Honda cbr 250r ile BAŞLANMAZ kardeş sakın başlama al bi 125 150 cc onunla başla iyice piş ne alıyım dersende honda cb125f al onunla bi 15 20.000 km yap iyice pişersin sonra 250 lik alabilirsin 250cc ile başlanmaz hemen heveslenme iyi motorlara ilk önce alışın motora bizde 125 ile başladık

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Of of of Tavsiye edilen motorlara bak adamı öldürecekler tövbe yarabbim ulan kafayımı yediniz arkadaşlar eskiden 125 ile başla ölürsün helvanı yeriz geyiklerine ne oldu adamı neden 250 cc ile başlatıyosunuz öldürmekmi istiyosunuz siz 250cc kullanıyosunuz diye bu yeni başlayan arkadaşındamı 250cc kullanacağını düşünüyosunuz 250cc kullanamaz çok zorluk çeker belkide sakat kalır ne gerek var sen 125 cc al kardeş uyma bunlara kim verdi bunlara bu aklı anlamadım eskiden 125cc ile başla 250cc ile ölürsün derlerdi şimdide 250cc ile başla deniyo ������ hey ALLAHIM nerelere geldik yakında 600 ile başla 1000 liğe öyle geç diycekler heralde KARDEŞ TEKRAR SÖYLÜYORUM 125CC İLE BAŞLA
    250 cc iyi bir başlangıç motosikletidir. Bu kadar abartmayalım.
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senin innova ne oldu? Yakışıklı başlangıç motosikleti die lanse edelim. Gösterelim ama elletmeyelim

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı gökay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Of of of Tavsiye edilen motorlara bak adamı öldürecekler tövbe yarabbim ulan kafayımı yediniz arkadaşlar eskiden 125 ile başla ölürsün helvanı yeriz geyiklerine ne oldu adamı neden 250 cc ile başlatıyosunuz öldürmekmi istiyosunuz siz 250cc kullanıyosunuz diye bu yeni başlayan arkadaşındamı 250cc kullanacağını düşünüyosunuz 250cc kullanamaz çok zorluk çeker belkide sakat kalır ne gerek var sen 125 cc al kardeş uyma bunlara kim verdi bunlara bu aklı anlamadım eskiden 125cc ile başla 250cc ile ölürsün derlerdi şimdide 250cc ile başla deniyo ������ hey ALLAHIM nerelere geldik yakında 600 ile başla 1000 liğe öyle geç diycekler heralde KARDEŞ TEKRAR SÖYLÜYORUM 125CC İLE BAŞLA
    125cc çok gelir, elektrikli scuter ile başlasın bence. Hatta onu da yola çıkarmasın, koş bandına çıkartıp orda binsin...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senin innova ne oldu? Yakışıklı başlangıç motosikleti die lanse edelim. Gösterelim ama elletmeyelim
    Zaman yokluğundan proje ile fazla ilgilenemiyorum. Yarın iki motosikletin bakımını yapıp, MT-07' nin topcase demirini takıp, yan çanta için demir imal edip motosiklete uygulayıp çantaları takmam gerek. Çooook işim var çok
    ...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Zaman yokluğundan proje ile fazla ilgilenemiyorum. Yarın iki motosikletin bakımını yapıp, MT-07' nin topcase demirini takıp, yan çanta için demir imal edip motosiklete uygulayıp çantaları takmam gerek. Çooook işim var çok
    Abi daha çok video atmaya çalış,seviyorum senin videoları
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hiç olur mu? Değil 250cc, 50cc bile ölümcül. Önce 25cc elektrikli testere ile tecrübe edinmeli. Hatta o da çok tehlikeli. Önce bir kutu kibrit ile 1 ay tecrübe kazanmalı... Hatta da çok tehlikeli. Yangın falan çıkar. En iyisi önce bir kalem pil ile 1 sene tecrübe kazanmalı. Sonra 9 voltluk pile geçilir, oradan da devam edilir... Ful ekipmanı da unutmamak lazım. Bellik, boyunluk ve göğüs koruma şart.
    efendy06 bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç olur mu? Değil 250cc, 50cc bile ölümcül. Önce 25cc elektrikli testere ile tecrübe edinmeli. Hatta o da çok tehlikeli. Önce bir kutu kibrit ile 1 ay tecrübe kazanmalı... Hatta da çok tehlikeli. Yangın falan çıkar. En iyisi önce bir kalem pil ile 1 sene tecrübe kazanmalı. Sonra 9 voltluk pile geçilir, oradan da devam edilir... Ful ekipmanı da unutmamak lazım. Bellik, boyunluk ve göğüs koruma şart.
    bence ilk önce terlik ile başlaması lazım sonra ayakkabıya geçip oradan botu giymesi lazım ayakları yerden kesikten sonra tekerlekli sandalyeye geçebilir kol kaslarını güçlendirdikten sonra kendini yokuş aşağı verip hızın nasıl bir şey olduğunu anladıktan sonra 15 CC bir mobilet ile başlayabilir belki yine de ne olur ne olmaz 😂
    haa helva önemli onu unuttum 😂

Motosikleti
    Karar verme aşamasında
    250cc motor kullanacağım da trafiğe hemen atlamayacağım zaten yavaş yavaş girişmeyi düşünüyorum. İstanbul da trafik malum farkındayım genelde uzun yollarda kullanacağım trafiğin daha az olduğu saatlerde

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Kardeşim ben sana yaptığımı söyleyim. 3 yıl boyunca motosiklet araştırdım. Artıları ve eksileriyle. Sonra gittim ehliyet aldım. 1 yıl sonra motor aldım ve aldığım motor Kawasaki Ninja 250R. Dün uzun yoldan geldim. Şehir içinde ve uzun yolda gözün kapalı sürebileceğin tarzda bir motor. Ağır olduğu için virajda savrulmuyor. Ve senin bütçene uygun bulabilirsin. 12-14bin tl arasında çok ilan gördüm. Ayrıca gaz tepkisi çok yumuşak. Başlangıç için ideal bir motor. Tekerine taş değmesin. İyi sürüşler

Motosikleti
    Karar verme aşamasında
    [QUOTE=Dimachaerus;4477393]Kardeşim ben sana yaptığımı söyleyim. 3 yıl boyunca motosiklet araştırdım. Artıları ve eksileriyle. Sonra gittim ehliyet aldım. 1 yıl sonra motor aldım ve aldığım motor Kawasaki Ninja 250R. Dün uzun yoldan geldim. Şehir içinde ve uzun yolda gözün kapalı sürebileceğin tarzda bir motor. Ağır olduğu için virajda savrulmuyor. Ve senin bütçene uygun bulabilirsin. 12-14bin tl arasında çok ilan gördüm. Ayrıca gaz tepkisi çok yumuşak. Başlangıç için ideal bir motor. Tekerine taş değmesin. İyi sürüşler[/QU

Güzel motormuş iki silindir bir de ama ona göre de biraz ağır dediğin gibi ağırlığı virajlarda + olarak yansıyor ama ben 65 kiloyum sorun olur mu motor ağırlığı çok?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    [QUOTE=Veganomi;4477557]
    Alıntı Dimachaerus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben sana yaptığımı söyleyim. 3 yıl boyunca motosiklet araştırdım. Artıları ve eksileriyle. Sonra gittim ehliyet aldım. 1 yıl sonra motor aldım ve aldığım motor Kawasaki Ninja 250R. Dün uzun yoldan geldim. Şehir içinde ve uzun yolda gözün kapalı sürebileceğin tarzda bir motor. Ağır olduğu için virajda savrulmuyor. Ve senin bütçene uygun bulabilirsin. 12-14bin tl arasında çok ilan gördüm. Ayrıca gaz tepkisi çok yumuşak. Başlangıç için ideal bir motor. Tekerine taş değmesin. İyi sürüşler[/QU

Güzel motormuş iki silindir bir de ama ona göre de biraz ağır dediğin gibi ağırlığı virajlarda + olarak yansıyor ama ben 65 kiloyum sorun olur mu motor ağırlığı çok?
    Tabikide olmaz. Ben 68 kiloyum. 130 ile viraja girdim. Ve en ufak bi tereddüt etmedim. Çok güven veren ve bi o kadarda sağlam motor.
    Ride or Stay Home...

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Benim kişisel fikrim 250'lik motorlarla başlanır fakat istanbulda başlanmaz!Bilgin olsun diye söylüyorum istanbul trafiğine motosikletle iyice alışana kadar scooter sonrasında cbr250'ye çıkabilirsin.Herkesin dediği gibi öyle basit bi motor değil.Sadece hatayı diğer 250'liklere göre daha fazla tolere eder!Neticede 250cc.Bende arkadaşımda bi büyük makinası bide scooterı vardı,scooteri istedim 1 ay deli gibi kullandım :D 2000-3000km yol yaptım 1 ayda :D tabi çok şey öğrendim sonra motor alırkende cbr250 aldım çok memnunum.Uzun yolada gittim hergün işede gidiyorum.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Veganomi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, eminim bu konuda çok konu açılmıştır. Ancak değerli öneri ve tavsiyelerinizi istiyorum. Çünkü kime sorsam farklı söylüyor. Ben 24 yaşındayım. 2-3 ay içerisinde Motor ehliyetimi alacağım şuan için bir planlamam yok. Daha önce vitesli motor sürmedim tecrübem yok. Motorları araştırıyorum, internetteki başlangıç tavsiyeleri, motorları vs araştırıp izliyorum herkes önce scooter ile başlanmasını söylüyor daha sonra motor yükseltmeyi öneriyorlar. tabii mantıklı bir şey ancak ben motor satıp tekrar almayı pek istemiyorum şahsen o yüzden hem başlangıç düzeyinde olan hem de uzun yola götürebilecek 15 bin tl'yi geçmeyen bir motor istiyorum 10-12 bin tl arası daha makul tabii. Ne önerirsiniz? Otomatik mi Vitesli mi? Ek olarak aktarabileceğiniz tecrübeleriniz varsa okumayı çok isterim. Teşekkürler ^,^
    Arkadaş 2-3 aya zaten sezonun sonu olacak. hemen alma motorunu aralık ocak gibi al. ucuza almış olursun..şu an 14 bine alacağın motor ocak ayında pazarlıkla 11 bin civarına kadar düşer ortalama.. aradaki farka da şimdiden güzel ekipmanlar alabilirsin..
    Veganomi bunu beğendi.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 2-3 aya zaten sezonun sonu olacak. hemen alma motorunu aralık ocak gibi al. ucuza almış olursun..şu an 14 bine alacağın motor ocak ayında pazarlıkla 11 bin civarına kadar düşer ortalama.. aradaki farka da şimdiden güzel ekipmanlar alabilirsin..
    Böyle söylüyorsun ama ötv indirimi bitince fiyatlar zaten uçacak ayrıca artık kimse uygun fiyata satmaz motoru bu saatten sonra.Arkadaşım haklı motosiklet alma mevsimi kıştır çünkü motosikletini 5-6 ay yatırmak istemenler satarlar daha çok seçeneğin olur.
    Veganomi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler