Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yurt Dışında Ekipmansız Gezen Tayfa

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nedendir?

Almanya ; Amerika ve Hollanda da yaşayan arkadaşlarım var.

Almanya'daki arkadaş ile gelırken bana ucuz ekıpman konusunda konustugum sırada söyledikleri sonucu 2 farklı arkadaşıma daha konuştum. Bu insanlar motor ustası değiller; sıradan motorsever tipler.

Genel olarak fikirleri full ekipman giymenin abartı bir durum olduğu yönünde; uzun yol ya da kötü bir zeminde sürüş yapmadıkları sürece ekipman giymediklerini belirttiler.

Motorcu çevrem yok ancak forumdan gördüğüm kadarıyla full ekipmanın 2. kalite olsa bile linç girişiminde bulunuyoruz. İlla tüm herşeyi tam olarak giymemiz gerektiği yönünde.

YUrtdısında millet kask ile yetinirken ülkemizde durum neden farklı diye düşünüyorum.

Ülkemizde yollar berbat ve motosiklet sürücüsüne saygı yok sanırım nedeni budur ancak diğer ülkelerde yollar mukemmel ve saygı sonsuz mu?

Kendi fikrime göre hayır değil ama bizim ülkemiz kadar kötü değildir saygı ve yol durumu doğru ancak ülkemizde ekipman takıntısının nedeninin sürücülerin hız / şerit / trafik kurallarına uymadıgı için riskli hareketler yapmasına bağlıyorum; bu nedenle de full ekipman değilsen direk saldırı modundayız.

Sizin fikriniz nedir merak ettım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bende arkadaş engelli ne yazıyor arkadaşlar?

arndiol
    This message is hidden because arndiol is on your ignore list.
    Mesajı göster
    Üyeyi Yasaklı Listemden çıkart

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arndiol
    Mesajı göster
    Oley be ! Günüm güzelleşti.
    Kural [ Z ] ve khaledome bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    niye yollar temiz ve düzgün olunca asfalt yanığı vs olmuyor mu ya da başka arabalar yollar düzgün diye çarpmıyor mu gördüğüm en saçma savunma giyip giymemek tabii ki kişisel tercih orası bizi alakadar etmez ama giymenin faydası var bu da kesin bir şey
    karaca3 bunu beğendi.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye yollar temiz ve düzgün olunca asfalt yanığı vs olmuyor mu ya da başka arabalar yollar düzgün diye çarpmıyor mu gördüğüm en saçma savunma giyip giymemek tabii ki kişisel tercih orası bizi alakadar etmez ama giymenin faydası var bu da kesin bir şey
    Hocam anlamadıgım şey adamlar ekipmansız gezmeye bu sekilde normal bakarken biz neden bakamıyoruz; bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.

Ekipman gerekli birşey; elbet bir şekilde kaza oluyor ama bakış acısındaki bu farklılıgı merak edıyorum.

Turkiye

https://www.haberturk.com/motosiklet-kazalari-2134867

Almanya

http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/20...artti-41131829

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arndiol
    Mesajı göster
    Ortalığı hep sen karıstırıyorsun, kel!

https://twitter.com/i/status/998462926880165888

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Sebebinin kurallara riayet edildiğini düşündüğüm için olmadığını düşünüyorum. Ne yüksek hız,ne sürekli makas,ne her boşluğa girme çabası,nede sağdan sollama gibi durumların pek olmadığı bir trafikte bence de sadece kask yetebilir.
    kovboy03 bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bizim ekipmansızlığa tepkimizin aşırı olmasının nedeni
    Boş konuşmayı ve abartmayı sevmemiz.
    O linç girişiminde bulunanların çoğu full ekipman falan giymiyor (istisnalar hariç).
    Biz kuralcıyız, yardımseveriz, iyiyiz vs.
    Ama sözde...
    İş uygulamaya gelince , işler değişiyor:

Şu video aklıma geldi

https://youtu.be/NV1wKuzUeI4
    kovboy03 bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ekipmansızlığa tepkimizin aşırı olmasının nedeni
    Boş konuşmayı ve abartmayı sevmemiz.
    O linç girişiminde bulunanların çoğu full ekipman falan giymiyor (istisnalar hariç).
    Biz kuralcıyız, yardımseveriz, iyiyiz vs.
    Ama sözde...
    İş uygulamaya gelince , işler değişiyor:

Şu video aklıma geldi

https://youtu.be/NV1wKuzUeI4
    Aynen katılıyorum, daha dün biri şey dedi, 'kanka 10 bin lira ayırdım kıyafete kanka anca korurmuş....'. Altında 50cc motor.
    kovboy03 bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok küçük bir örneklem ile genelleme yapmanız yanıltmış sizi, bizde de sadece kask takan ve bunun yeterli olduğuna inanan çok insan var. Orada da böylesine denk gelmişsiniz.

Dediğiniz gibi olsaydı koruma ekipmanları üreten firmalar Avrupa'dan değil bizden çıkardı, onlarca marka ve binlerce çeşit ürün ile çok büyük bir sektör motosiklet koruma giysileri Avrupa'da ve ABD'de.
    espresso bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabalar yollar düzgün diye çarpmıyor mu
    neleri kanıksamışız görüyor musunuz?
    evet, ordaki araba sürücüleri insan gibi kullanıyormuş araçlarını.
    eğer motosiklet sürücüleri de apaçi tayfasından değilse, düşme seçeneğini çok olası görmüyor olabilirler
    asıl normal olan bu işte

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senelerdir forumu takip ederim.

Okuduğum ölüm haberlerinin sayısını bilmem bir çok kazayı okudum izledim.

Bence ölenlerin çoğu full ekipmanlı kafasında rossi (316milyontl) kask olan sürücüler.
    kovboy03 bunu beğendi.

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok küçük bir örneklem ile genelleme yapmanız yanıltmış sizi, bizde de sadece kask takan ve bunun yeterli olduğuna inanan çok insan var. Orada da böylesine denk gelmişsiniz.

Dediğiniz gibi olsaydı koruma ekipmanları üreten firmalar Avrupa'dan değil bizden çıkardı, onlarca marka ve binlerce çeşit ürün ile çok büyük bir sektör motosiklet koruma giysileri Avrupa'da ve ABD'de.
    hocam dediğim gibi olsaydı emin olun ekipmanı yine biz yapmazdık yine ithal ederdik bence.

Açıkçası yurtdışında paylaşılan videolarda ; grup sürüşlerinde ya da kurgu da olsa belgesel nitelikli filmlerinde bizim kadar takıntı derecesinde göremedim.

Dedıgım gbı motorcu cevrem yok; forumdan bıldıgım kadarıyla yazıyorum bu yorumu.

ancak gözlemlediğim kadarıyla bizim motorcuların %80 i full ekipman diye diretiyor ise onlarda %80 abartmaya gerek yok diyor.

her 2 tarafta da tam tersi fikirleri olan bir güruh var tabi ki.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerdir forumu takip ederim.

Okuduğum ölüm haberlerinin sayısını bilmem bir çok kazayı okudum izledim.

Bence ölenlerin çoğu full ekipmanlı kafasında rossi (316milyontl) kask olan sürücüler.
    Onun da adı var, ikarus sendromu. full ekipman olunca kendini ölümsüz sanıyor, bas gaza yavrum bas gaza

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam dediğim gibi olsaydı emin olun ekipmanı yine biz yapmazdık yine ithal ederdik bence.

Açıkçası yurtdışında paylaşılan videolarda ; grup sürüşlerinde ya da kurgu da olsa belgesel nitelikli filmlerinde bizim kadar takıntı derecesinde göremedim.

Dedıgım gbı motorcu cevrem yok; forumdan bıldıgım kadarıyla yazıyorum bu yorumu.

ancak gözlemlediğim kadarıyla bizim motorcuların %80 i full ekipman diye diretiyor ise onlarda %80 abartmaya gerek yok diyor.

her 2 tarafta da tam tersi fikirleri olan bir güruh var tabi ki.
    Tersi düşünene arkadaşlara gugıl amcaya “motorcyle accident injuries photos” yazıp resimlere bakmalarını söyle hocam. Asfaltla şaka olmaz. Ki Avrupanın ve Amerikanın asfaltarında kullanılan agrega(çakıl) bizimkisi gibi kireç taşı değil. Yani öyle bir zımparalarki adamı 3. derece yanık olur. Pist gününe gidenler bilir pistte 15-20 tur atınca lastikler çöp olur. Çünkü oradaki asfalt kalitesi ve tutunması üst düzeydir. Bizim piste yaptığımız asfaltı Yunanlar şehirlerarası yola yapıyorlar ordan pay biç.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedendir?

Almanya ; Amerika ve Hollanda da yaşayan arkadaşlarım var.

Almanya'daki arkadaş ile gelırken bana ucuz ekıpman konusunda konustugum sırada söyledikleri sonucu 2 farklı arkadaşıma daha konuştum. Bu insanlar motor ustası değiller; sıradan motorsever tipler.

Genel olarak fikirleri full ekipman giymenin abartı bir durum olduğu yönünde; uzun yol ya da kötü bir zeminde sürüş yapmadıkları sürece ekipman giymediklerini belirttiler.

Motorcu çevrem yok ancak forumdan gördüğüm kadarıyla full ekipmanın 2. kalite olsa bile linç girişiminde bulunuyoruz. İlla tüm herşeyi tam olarak giymemiz gerektiği yönünde.

YUrtdısında millet kask ile yetinirken ülkemizde durum neden farklı diye düşünüyorum.

Ülkemizde yollar berbat ve motosiklet sürücüsüne saygı yok sanırım nedeni budur ancak diğer ülkelerde yollar mukemmel ve saygı sonsuz mu?

Kendi fikrime göre hayır değil ama bizim ülkemiz kadar kötü değildir saygı ve yol durumu doğru ancak ülkemizde ekipman takıntısının nedeninin sürücülerin hız / şerit / trafik kurallarına uymadıgı için riskli hareketler yapmasına bağlıyorum; bu nedenle de full ekipman değilsen direk saldırı modundayız.

Sizin fikriniz nedir merak ettım.
    Motorla avrupa turu yaparken edirneden çıktığım an o kadar rahatladım ki anlatamam. İnsanların fakir diye dalga geçtiği bulgaristanda, romanyada yolda motorun geldiğini görenler anında yavaşlayıp kenara çekiyorlar, 1 kez bile kimseye selektör yapma, korna çalma ihtiyacım olmadı. Trafik sıkıştığında insanlar bana yol vermek için birbiriyle yarışıyordu.

Türkiyede de motoru bırak, arabayla geldiğini görmezler, üzerine kırarlar, kendi gidemiyorsa senin de yolunu tıkar vs. Nereden ne çıkacağı belli olmaz, adam kavşağı kaçıracam diye 3 şerit birden değişmeye kalkar, ana yolda geri gider vs. her an başına ne geleceği belirsizdir. Yolara vs hiç girmiyorum bile

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @arndiol Dediklerinde haklılık payı olmakla birlikte, Yurt dışı diye bahsettiğimiz aslında Avrupa'da bile olay çok farklı. Yanı bir İsveç ile bir İtalya'yı bir tutamayız. Hele ki bir Yunanistan'ı.

Yani benim şahsi olarak kuzey Avrupa ülkelerinde ekipmana daha çok önem veriyorlar. Burada iklimin nispeten daha sert olmasıyla alakası var. Hem kişilik olarak hem de soğuk havada ekipman daha rahat giyeriz. Bu bizde de aynı. Mesala kışın veya baharda full koruma mont eldiven dizlik giyerken, hele kıyı şeridinde yazın mont bile giymeyiz o sıcakta. İnsan bi gevşiyor..

Yunanistan'a gittin mi hiç bilmem ama emin ol orada bizden daha çok apaçi var. Yemin ederim ben motor ve motor sesine bayılan bi insan olarak Atina'da motordan soğudum. Bütün motorların mı egzoslararı açık olur. Kafa ütülüyorlar. Şimdi o ülkede evet koruma fazla giymiyorlar.

Ama bir Fransa'nın kuzeyi Paris'te mesela gerçekten dizlik pantolon olmasa bile kask, eldiven, mont nerdeyse tüm sürücülerde vardı. (illaki olmayan tiplerde vardı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla avrupa turu yaparken edirneden çıktığım an o kadar rahatladım ki anlatamam. İnsanların fakir diye dalga geçtiği bulgaristanda, romanyada yolda motorun geldiğini görenler anında yavaşlayıp kenara çekiyorlar, 1 kez bile kimseye selektör yapma, korna çalma ihtiyacım olmadı. Trafik sıkıştığında insanlar bana yol vermek için birbiriyle yarışıyordu.

Türkiyede de motoru bırak, arabayla geldiğini görmezler, üzerine kırarlar, kendi gidemiyorsa senin de yolunu tıkar vs. Nereden ne çıkacağı belli olmaz, adam kavşağı kaçıracam diye 3 şerit birden değişmeye kalkar, ana yolda geri gider vs. her an başına ne geleceği belirsizdir. Yolara vs hiç girmiyorum bile
    Araplar da zengin ama cahillik parayla ölçülmüyor dediğin gibi...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika için az çok konuşabilirim.

Kask ve eldivensiz motosiklet kullanıcısı görmedim daha. Şehir içi kısa mesafe için başka ekipman almayan olabiliyor. Ama zevk için biniyorsa kesin ceketi de vardır. Ama daha böbreklik takan kimse görmedim. Kendim de takmıyorum. Ciddi pist günü veya tüm gün dağ turu yapan zaten ful deri tulum alıyor. Bu arada ülkemizde de sanki bazıları robokop gibi giyinmekten haz alıyor gibi geliyor bana.

Istisna: Tek tük fotoğraf görürsünüz, Harley sürücüsü kasksız gezer. Bu Florida'dadir muhtemelen. Çünkü elli eyaletten sadece ikisinde kasksız binmek serbest, biri de Florida.

Bu arada @arndiol, başlığın ilk paylaşımında @istanbu_gezg hakkında yazdıklarına çok güldüm, ancak tasvip etmiyorum, çünkü göremiyormuş yazdıklarını.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kış aylarında neyse de yaz aylarında antalya gibi bi yerde benim ekipman olarak kullandığım eldiven ve kask. Bu ekipman konusunu çok ta şaapmamak lazım bence. İsteyen tulumunu giysin isteyen çıplak gezsin

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı AliR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış aylarında neyse de yaz aylarında antalya gibi bi yerde benim ekipman olarak kullandığım eldiven ve kask. Bu ekipman konusunu çok ta şaapmamak lazım bence. İsteyen tulumunu giysin isteyen çıplak gezsin
    File mont tavsiye ederim. Çok temiz düşseniz bile omuz dirsek çok zarar alıyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir bela bin nasihatten iyidir diye bir atasözümüz var.
    Durduğum yerde motosikletle devrildim üç ay sağ dizim ağrıdı. O günden beri kask, mont, eldiven, dizlik dörtlüsü olmadan asla mesafe ne olursa olsun kullanmam.
    Onun için bırakın asfalt iyiymiş, başkaları saygılıymış, kurallara uyarmış boş verin siz tedbirinizi alın.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)