Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Te250i v exc 250 tpi

Motovento
    REKLAM ALANI

İkisi de bir nevi aynı motor herhalde bi süspansiyon farkı var siz hangisini önerirsiniz ? Husky mi Ktm mi ?

*bildiğim kadarı ile husky ler yarı six days ktm ler gibi bir şey

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de bir nevi aynı motor herhalde bi süspansiyon farkı var siz hangisini önerirsiniz ? Husky mi Ktm mi ?

*bildiğim kadarı ile husky ler yarı six days ktm ler gibi bir şey
    Te250i'nin frenleri magura ön çift piston arka tek piston fren markalarının tillahlarından, exc 250tpi frenlerini eskiden brembo'ydu firma bajaj eline düştü düşeli frenleri tanımıyorum...

Güç konusunda her ne kadar hemen hemen aynı gibi göründelerde, Husqvarna'nın somunundan vidasina kadar kalite kokarken, KTM'in görsel de minik ama o kadar parayı verdikten sonra "Bu ne lan" denilecek;"Bunu da kaliteli yapmanın bir amlamı yok" dediği aksamları var.

Tercihim açık ara Husqvarna olurdu, 2016 te250'yi 120 saat üzerinde kullandım, stock olarak üzerinde bulunan bir kaç malzemeden bahsedeyim kafanda canlansın..

Manet, peg ve bilimum ufak metal aksamların hepsi Takasagi marka.
    Frenler benim aldığım yıl brembo cift pistonluydu.
    Amortisörleri ön-arka monoshock WP marka, 10 metreden atla, keçelere bakma net.
    Şasi, sloganı "En fazla bu kadar bükebildik" olan hafifleştirilmiş işveç çeliği.
    Gidon bölümü komple renthal set.
    Lastikler 2016 modellerde metzelerdi...
    Jantlar excel çift kat alüminyum...

Viral reklam gibi anlattığımın farkındayım, git gör kurcala, ne demek istedigimi anlarsın...
    banno1957 bunu beğendi.

Arkadaşım da te250i var ama test etme imkanım yok onda husky varken ben de acaba ktm mi alsma kardeş kardeş gezeriz diye düşündüm ama eğer fark bu denliyse ben de te250i alırım

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Arkadaşım da te250i var ama test etme imkanım yok onda husky varken ben de acaba ktm mi alsma kardeş kardeş gezeriz diye düşündüm ama eğer fark bu denliyse ben de te250i alırım
    Şunu belirteyim, KTM kesinlikle dandik kalitesiz bir motor değil, parça kalitesi cidden dünya genelinde ortalamanın baya üstünde.
    Fakat Husqvarna onun da üstünde.
    İkisinden birini tercih edecek olsam, havada karada Husqvarna olur yani.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu belirteyim, KTM kesinlikle dandik kalitesiz bir motor değil, parça kalitesi cidden dünya genelinde ortalamanın baya üstünde.
    Fakat Husqvarna onun da üstünde.
    İkisinden birini tercih edecek olsam, havada karada Husqvarna olur yani.
    Anladım açıkçası te250i süren arkadaşımın öncesi motoru fe250 idi. Kendisine sorduğumda ikisinin de (ktm ve husky) aynı olduğunu çok küçük farkları olduğunu arka süspansiyon şase farkı varmış sadece dedi ikisi de üzmez dedi ben sırf renk farkı falan ktm daha çekici diye ona yönelmiştim he ama dediğiniz gibiyse husky daha mantıklı. Çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Anladım açıkçası te250i süren arkadaşımın öncesi motoru fe250 idi. Kendisine sorduğumda ikisinin de (ktm ve husky) aynı olduğunu çok küçük farkları olduğunu arka süspansiyon şase farkı varmış sadece dedi ikisi de üzmez dedi ben sırf renk farkı falan ktm daha çekici diye ona yönelmiştim he ama dediğiniz gibiyse husky daha mantıklı. Çok teşekkür ederim.
    Doğru söylemiş ama dediğim gibi kullanılan ürünlerde farklılık var, atıyorum ktm showa amortisör kullanıyor, husky WP.
    Showa çok kaliteli efsane bir amortisör, ama wp ondan bi tık daha kaliteli bir amortisör.

Yani ne huskvarna nede ktm üzmez.
    Zaten distrübütör firma ikisinin de spormoto.
    Servise bile aynı yere gideceksiniz, sorun yok yani gönül rahatlığıyla ikisini de tercih edebilirsiniz pek birşey degişmeyecektir.
    -MrMud

Doğru söylemiş ama dediğim gibi kullanılan ürünlerde farklılık var, atıyorum ktm showa amortisör kullanıyor, husky WP.
    Showa çok kaliteli efsane bir amortisör, ama wp ondan bi tık daha kaliteli bir amortisör.

Yani ne huskvarna nede ktm üzmez.
    Zaten distrübütör firma ikisinin de spormoto.
    Servise bile aynı yere gideceksiniz, sorun yok yani gönül rahatlığıyla ikisini de tercih edebilirsiniz pek birşey degişmeyecektir.
    Zaten ne yalan söyliyeyim hiç deneyimim yok bana special bir ürünle başlama diyen çok oldu ama işte bir kere bu ikiliye taktım şimdi ne alırsam alayım gözüm bu ikisini arayacak yaz gibi başlamayı düşünüyorum alsığım gibi arkadaşımın ekipte eğitim alıcam onlarla beraber çıkmayı düşünüyoruz

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Zaten ne yalan söyliyeyim hiç deneyimim yok bana special bir ürünle başlama diyen çok oldu ama işte bir kere bu ikiliye taktım şimdi ne alırsam alayım gözüm bu ikisini arayacak yaz gibi başlamayı düşünüyorum alsığım gibi arkadaşımın ekipte eğitim alıcam onlarla beraber çıkmayı düşünüyoruz
    Gaza gelemediğin sürece SS gibi ölümcül sonuçlar yaratmaz, ha kolunu bacağını kırar orası ayrı, tek takılma en az bi kişi olsun yanında mutlaka
    -MrMud

Gaza gelemediğin sürece SS gibi ölümcül sonuçlar yaratmaz, ha kolunu bacağını kırar orası ayrı, tek takılma en az bi kişi olsun yanında mutlaka
    Tek çıkmam zaten herkes aynısı döyledi.

Bir sorum daha olacak 250 exc tpi six days v te250i dersek bu sefer hangisi dersiniz stock ktm de wp süspansiyon yoktu ama six days modelinde var hala husqvarna taraftarı mısınız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Şimdi fark ettim stock exc 250 tpi da wp süspansiyonla geliyormuş

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Tek çıkmam zaten herkes aynısı döyledi.

Bir sorum daha olacak 250 exc tpi six days v te250i dersek bu sefer hangisi dersiniz stock ktm de wp süspansiyon yoktu ama six days modelinde var hala husqvarna taraftarı mısınız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Şimdi fark ettim stock exc 250 tpi da wp süspansiyonla geliyormuş
    Fanboy değilim ama, ayrı bir sempatim var Husqvarna'ya, belki renginden, belki kalitesinden bilmiyorum.
    Yine husqvarna tercih ederdim.
    Maddiyatı tekrar toparladığimda tekrar alacağım motor yine Husqvarna'dır.
    Te250 yo 120 saatten fazla kullandım, satarken kamyonete yukledigimizde içimdeki çocuk öldü.
    Yaşımdan basimdan utanmasam arkasından ağlardım, o derece isteksiz sattım motoru.
    -MrMud

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Beyaz iyidirrr... Hastasıyız.
    Mertcan00 bunu beğendi.

Fanboy değilim ama, ayrı bir sempatim var Husqvarna'ya, belki renginden, belki kalitesinden bilmiyorum.
    Yine husqvarna tercih ederdim.
    Maddiyatı tekrar toparladığimda tekrar alacağım motor yine Husqvarna'dır.
    Te250 yo 120 saatten fazla kullandım, satarken kamyonete yukledigimizde içimdeki çocuk öldü.
    Yaşımdan basimdan utanmasam arkasından ağlardım, o derece isteksiz sattım motoru.
    Husqvarna daha hoş geliyor insana aslında ayrı bir sempatisi var te250i düşünüyorum ama eğer 2 zamanlı ile başlanmaz denirse fe250 yolları taştan gibi duruyor

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    2018 exc 250 tpi sahibiyim şu kadarını belirteyim. İkinci el sirkülasyonu biraz daha hızlı olsun ve yedek parça, aksesuar açısından da seçenek bol olsun dersen Ktm exc önerim olucaktır. Bu motosikletleri bir tık kaliteli veya bir tık önde olarak değerlendirmek yanlış olur. Husquvarna ve Ktm arasında ki tek fark turuncu ve beyazdan öte değildir. Ve söylediğiniz gibi showa değil Wp süspansiyon olarak ithal ediliyor. 2019 düz ve chile üretimleride hala aynı parça ve kalite olarak devam ediyor. Gönül rahatlığı ile bu iki motosikletten birini alabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)