Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha mt 25, r 25 geri çağırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Honda hayat onda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Kimse kusura bakmasın amacı karalamak olan az ötede oynasın...5 yıl sonra bile geri çağırmak çok güven verici bir olay...2 yıllık garantim bitmiş isterse patlasın banane diyebilirlerdi... Bazılarının mt25 e alternatif olarak gördüğü ismi lazım değil bir markanın 200 lük modeli var....Hani abs siz mt25 alacağına bu al denen bol bol... En son Face grubunda 0 km olarak diski yamuk satılan makinelerden bahsediliyordu ben gruptan ayrılmadan önce. Bi tarafta 5 sene sonra geri çağırma, diğer tarafta daha fabrikadan 0km olarak çıkarken diski yamuk olarak "OK" alan makina. Siz sorunsuz olup geri çağırılmayanı seçebilirsiniz....
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarda bir arkadaş yazmış aramış servisi 60 tl antifiriz için para alınıcakmış.. eğerki soğutma sıvısı motul cool expert kullanmıyorlarsaki bence imkansız motul inugel ayarında bir şey kullansalar litre fiyatı 10-15 tl falandır.. oda onlara gelişi çok daha ucuzda olabilir.. yani hortumun fiyatı aradan çıkıyor bence tahminim..
    Bilmem haklı olabilirsin ben kesinlikle markayı savunmuyorum sadece fikrimi söyledim.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Yamaha müşteri hizmetlerini aradım bizim bilgimiz yok dediler. Ama araştırıp geri dönüş yapacaklar.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu ne b.k atma heveslisi adam varmış. Beğenmiyorsan zorla satsan mı var sana. Ben etrafımda hiç bu değişecek parçalar ile ilgili sıkıntı yaşayan Yamaha kullanıcısı duymadım. Adamlar buna rağmen ulan belki çıkar diye geri çağırıyorlar, ne güzel, daha uzun yıllar sorunsuz bin diye.
    Misal benim motorda, hiç azımsanmayacak sayıda kişi, stop etme, vites kolu dibinden yağ kaçırma, silindir contasından yağ sızdırma gibi problemler yaşadı. Ne zaman geri çağırıp bir tanesini düzelttiler, Hadi geri çağırmayı bırakın, servise gidip durumu anlatınca bile biz yapalım dediler.

Not: Soğutma sıvı parası saçma ama.

Benim sase numarasi MH3RG106 ile basliyor. Ben 2 servisten ayri ayri sorgulattim, benim motorda problem olmadığını, degisim gozukmedigini soylediler. Iyi midir kotu mudur bilemedim

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Palazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim sase numarasi MH3RG106 ile basliyor. Ben 2 servisten ayri ayri sorgulattim, benim motorda problem olmadığını, degisim gozukmedigini soylediler. Iyi midir kotu mudur bilemedim
    Sizin seride zaten geliştirilmiş parça takılı olduğundan değişime gerek görülmemiştir. İyidir yani.
    ...

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Benimde aynı başlıyor banada sorun olmadığını söylediler

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aynı başlıyor banada sorun olmadığını söylediler
    benimde aynı başlıyor benim ki değişecekmiş haksızlık ama bu...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bunun için para verecek miyiz vermeyecek miyiz? Vermememiz gerekmiyor mu?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Cb 250 R
    Şaseden sorgulattım benimkinde sadece radyatör hortumu görünüyor. Herhangi bir ücret talep edemez servis bu iş için dedi. Radyatör sıvısı da dahil ücretsiz dedi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    İşte marka iyi olunca malının arkasında durur, bu durum da ispatı.
    Ama yağ pompası için geri cagirdiklarinda bir arkadaşım yağ ve filtre parası ödemişti. Bu da kişisel görüşüm: tam bir fiyasko. Benim motorumun yağ değişim vakti gelmemiş. Sen geri çağırmışsın ama benden yağ parası filtre parası istiyorsun. Gerçi bu konuda da devletimizin pasifligini görüyorum ben sebep olarak. Tüketiciyi koruma sistemi halen tam olarak oturmadı. Malesef bazı durumlar satıcının, servisin yahut distribütörün insafına bırakılmış. Motor almışsın disk yamuk, servis işine gelirse değiştiriyor. Araba alıyorsun sıfır araba boyalı işlemli falan çıkıyor, kanunda bu duruma esas madde olmadığı için hakem heyeti tüketici mahkemesi falan geziyorsun. Emsal karar yoksa sıkılıp vazgeçiyorsun.
    Yazık diyorum ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda hayat onda
    Serhat var forumda. Bir sor istersen cbf150 konusunda honda ile arasında neler geçmiş.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende sorgulattım radyatör hortumu çıktı
    sipariş verdiler parça gelince ücretsiz değişecekler
    sadece raydatör soğutma sıvısı için ücret talep ettiler bende önceden satin almıştım yamalube coolant onu verip güzelce çıkacaz servisten

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sorgulattım radyatör hortumu çıktı
    sipariş verdiler parça gelince ücretsiz değişecekler
    sadece raydatör soğutma sıvısı için ücret talep ettiler bende önceden satin almıştım yamalube coolant onu verip güzelce çıkacaz servisten
    Hangi servis talep etti senden radyatör soğutma sıvısı için ücreti? Kendi hatalarından kaynaklanan sorun için neden kullanıcı ücret vermesi gerekiyormuş?
    kulspruta bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Aklıma şöyle bir şey geldi

“İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir.” Fyodor Dostoyevski

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir parça garantiden veya kampanya dahilinde değişime giriyorsa, onunla birlikte değişen sarf malzemelerinin de ücreti kampanya veya garantiye dahildir. Bu durumda müşteriden herhangi bir isim altında ücret talep edilemez. Hatırlatmak isterim. Üç kuruş demeyin, servise güvenmeyip merkeze yazıp durumu derhal bildirin.
    Hocam sonuna kadar haklısın zaten olması gereken de senin söylediğin. Ben telefonda muhabbet uzamasın diye ücret ile ilgili bir şey demedim. Gittiğimde soracağım antifiriz ücreti istenmesinin mantıklı bir izahı olup olmadığını. Gittiğim zaman da gerekirse parayı ödeyip ondan sonra merkez ile irtibata geçeceğim. Para vermedik diye yamuk iş yapmasınlar

Sizin ki kac model?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Büyük marka olmanın bir bedeli vardır.. ürünlerinin arkasında durmak zorundasındır.. durmassan kurtlar sofrası hemen indirirler seni rakiplerin..

Bunda tuhaf bir şey yok.. uzaylı görmüş gibi yada dünyanın en mucizevi şeyiymiş gibi anlatmaya gerekde yok. işte budur ,işte böyle ,büyük marka böyle olunur. kimse çamur atmasın falan filan.. bunu yazanlar genelde hayatlarında pek çok defa aldıkları tv ,telefon v.b gibi ürünlerde garanti işinden mağdur olmuş büyük marka alınca garantinin keyfine varmış insanlar çoğunlukda..

Avrupalı için bu çok normal ve olması gereken.. Zaten olmassa o markanın vay haline avrupada bu konuda kuralları sert tüketicilerini koruyorlar.. türkiyede bir halay çekmediğimiz eksik kalıyor bu tip şeylerde.. birde aynı hacim 250cc lik 15 bin liralık motorla 25-30 bin liralara satılan markayı aynı kefeye koyupda kıyaslama yapanlarda ayrı bir dünya..

son olarak ger çağırmak ayrı bir şey , geri çağırma genelde dünyada çok satan modellerde yapıyor markalar.. r25,mt25 aynı motorlar zaten ve genelde apaçinin göz bebeği dünyadada türkiyedede peynir ekmek gibi satan motorlar , haliyle servislerden geri gelen feedback lere bakarak yani geri bildirimlere bakarak misal brezilya,almanya,türkiye,italya v.b satılan motorlarda 2016-2017 yılları arasında üretilmiş toplam 3000 tanesinin hortumu yırtılmışsa burda parçada bir kusur var deyip geri çağırabilirler.. önemli olan bu veriyi toplayıp değerlendirebilmek ..

her markada bu tip şeylerin çok olmamasının nedeni bu kadar çok satmaması ve bu kadar çok düzenli geri bildirimlerin servislerden gelmemesidir.. çinli markaları bilmem onları dışarda tutuyorum..

Mesela bmw de eski 2000 lilerde ürettiği dakar serilerinde 2 sene önce benzin deposundaki ufak bir contamı parçamı ne değişimi için recall geri çağırmışdı.. 17 sene sonra..

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Benim şase de bu şekil başlıyor. Haftaya bakima gidecektim bugun aradim. 1 parca varmis degismesi gereken ama hangisi bilmiyorum. Siparis etmisler bakimda onuda yaptiricaz artik.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şase de bu şekil başlıyor. Haftaya bakima gidecektim bugun aradim. 1 parca varmis degismesi gereken ama hangisi bilmiyorum. Siparis etmisler bakimda onuda yaptiricaz artik.
    Seri numarasında 106 dan sonra sıfırlar şeklindemi devam ediyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)