Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Siz olsanız hangi motosikleti tercih ederdiniz?

Katılımcı sayısı
130. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ducati Multistrada 1200S

26 20.00%
  • BMW S1000XR

52 40.00%
  • BMW R1200GS Adventure

52 40.00%
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

MultiStrada 1200 mü? S1000XR mi GS 1200 Adv. mi ? Sonuçlandı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi 650f varsa uzun seyehat için Goldwing niye düşünmüyorsunuz? Piyasası küçük olduğu için mi?

Araziye çıkılmadığı müddetçe GS'in üstün olduğu herhangi bir yön göremiyorum çünkü. Japon olması da büyük avantaj (sorunsuzluk + bakım). Uzun yolda ezici farkla en çok tercih edilen motosiklet Amerika'da.
    hocam siz Levent' le tanışmadınız , yoksa Goldwing tavsiye etmezdiniz , arkadaş minyon yapılı bir delikanlıdır ( iki sene kadar önce son gördüğümde) o gemi gibi makinanin üzerinde :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Tabi seçenekler arasinda yok ama,ben olsam FJR 1300 triptonik vites olanından alır rahatıma bakardım.
    Levent bunu beğendi.

Geçen sene benzer şekilde ben de düşünüyordum, aralık ayında 2015 gs adv aldım, tavsiye ederim.
    Levent bunu beğendi.

Ducatinin ani güç patlamasının rakibi bir tek olsa olsa 1290gt de olur. Daha hafif, daha güçlü ve daha minyon. 2016 0 km sini 100k ya bırakıyorlar değerlendirmeni tavsiye ederim.
    Ducati de alsan ktm de alsan 2. el de değer kaybediceksin. Hazır değer kaybedenini alırsan çok bir şey kaybetmezsin ama satış süresi uzun oluyor tabiki. 1290gt yi satamayabilirsin bile.

Coq abi 2 satırla özetlemiş aslında düşünürsen gs alır geçersin. Bence gs alıcaksan bari düzünü al adv çok ağır ve kocaman.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Levent merhaba. Gs ve Mts kullanan biri olarak bence hâla güç arıyorum diyorsan multistrada’yı seç. XR’a göre piyasası daha hızlı. Bende iki tane mts vardı. İkisini de ilana koyduktan 2-3 haftaya satıldı. Desmo bakımı ise özel serviste yaptırırsan baya fark eder.

krmzhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crossrunner
    Mts kullanmadım fakat diğer 2 motoru da kullanma fırsatım oldu.
    3 motor arasında Mts yi sizinde bahsettiğiniz nedenlerden dolayı tercih etmezdim.
    Bmw ler içince kesinlikle tercihim Xr olurdu. Adv nin yapabilceği şeylerin çoğunu yapar ve eğlence faktörü çok daha fazla illa bi Gs alıcaksam da bu Adv değil düz Gs olurdu.Sebebi gene daha pratik daha eğlenceli olması

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Şehir içi yollarda da rahat olacağı için ben xr derdim. Gs olacaksa adv olsun Ducati mi ??? Evlerden ırak satana kadar göbeğim catladi.
    Levent bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    FORUM AÇLIKTAN KIRILIYOR ! BU MODERATORLER NE KAZANIYORSA ARTIK MOTORLARA BAK DAHA BENIM KICIM O SELELERLE KAVUSAMADI BILE ..
    pea bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FORUM AÇLIKTAN KIRILIYOR ! BU MODERATORLER NE KAZANIYORSA ARTIK MOTORLARA BAK DAHA BENIM KICIM O SELELERLE KAVUSAMADI BILE ..
    Ya ben dedim, "bu basligi forumun ozel VIP kisminda acin, herkese acik kisimda olmasin" dedim ama dinletemedim.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Ya ben dedim, "bu basligi forumun ozel VIP kisminda acin, herkese acik kisimda olmasin" dedim ama dinletemedim.
    Bu yorumu yaptım diye evime gelmeklete tehdit bile edildim abi sen düşün ortamdaki krizi
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Burdan buna bir kaç kişi hariç ancak tipine yorum yapabiliriz o kadar yazı boşuna

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    levent abi sende biliyorsun ki multistrada alıcaksın. sana çok yakışır. motosikletler hakkında yaptığın yorumlar ile aynı fikirdeyim. hiç düşünme Ducati kalitesiyle birleşş. saygılar

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levent abi sende biliyorsun ki multistrada alıcaksın. sana çok yakışır. motosikletler hakkında yaptığın yorumlar ile aynı fikirdeyim. hiç düşünme Ducati kalitesiyle birleşş. saygılar
    Levent abi Monster1200 e ilk bındıgınde bune amk demişti bende abimi az biraz tanıyorsam o multi alırsa tekmeleyerek parçalar
    Levent bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yorumu yaptım diye evime gelmeklete tehdit bile edildim abi sen düşün ortamdaki krizi
    Kim onlar hemen söyle. Evlerine gitmekle tehdit edeceğim. Acaip pis misafirliğim vardır. Geldim mi gitmem. Hiç bir ikramı sevmem. İki lafımdan birinde eve ve eşyalara bok atarım. En kötüsü de karı koca dinamiğini kısa sürede kavrayıp aralarına fitne sokarım. Yeni evli falan değillerse bir aya kalmaz ayrılırlar. Değillerse de düzelmeleri en az bir sene sürer. İsimleri bekliyorum. Bin pişman olacaklar...

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada S1000XR 165 beygirmiş lan oha!
    Pffft. Superduke GT 176 beygir olması lazım Hadi MTS 160hp de GS Adventure 125 beygirle ve o göbekle neyin macerasını yaşatacak afedersin. Gerçi böbrek taşı geçirmek te çok heyecanlı oluyor diyorlar ama...

Motosikleti
    Dominar 400
    dediğin makineleri hiç kullanmadım yalan yok kullanan kişilerin yorum yapması kararında daha etkili olucaktır ama hepsinin inceleme videolarını izledim.

Bence GS alma motor bloğu ve görüntüsü çok kötü duruyor gerçekten (tavuk bacaklı badiciler gibi)

ama MTS nin o havası hiç bir şeyde yok, adamlar öyle bi makine üretmişki çantalıda çok afilli çantasızda
    oialdemir bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda 2. el fiyat araştırması yaptım meraktan.
    2017 model 9-12bin km aralığında
    R1200GS 17500€
    S1000XR 16500€
    Multistrada 18000€

Bunların sıfır fiyatları o zaman ne civardaydı pek bilemem ama bugüne yakındır.
    Bugün Multistrada 1260 modeli 18500 eurodan başlıyor 25.590 euroya kadar çıkıyor.
    2. Elde 18500 euroya o 25000lik model olan pikes peak var. Yani neredeyse %30'luk bir değer kaybı var.

Bmw için ise S1000XR 16,500€
    R1250GS ise 17,400€
    2017 yılında da fiyatlar yaklaşık böyledir. Model değişikliği nedeniyle 500 ila 1000€ daha aşağı olma ihtimalleri var.

Bu arada S1000XR 165 beygirmiş lan oha!
    Göreceğin üzere bu tip motosikletler burada fazla değer kaybetmiyor. Mesela benim 18binden fazla verip aldığım Honda'nın hypersportunu 2 ay önce 14500 euroya sattım. Yani spor modellerin değer kaybı daha fazla. Tabi birde spesyal modellerin.
    Ducati örneğinde olduğu gibi. Düz modeli neredeyse sıfırı ile aynı fiyata satılırken pikes peak gibi dolu modeller baya değer kaybı yaşıyor.

Abi ben;

Adv olur ise; 2015-217 Aralığında bir alet tercih edeceğim, 3-5.000 km de bir iki görüştüğüm var. Fiyat ise ; 125bin ile 140 arasında oynuyor.
    XR olur ise; aşağı yukarı 2018 modeli 120-130 aralığında.
    Multi olur ise; doluluğuna göre 80-100 bandında.

Şimdi burada geri dönüşü en iyi makina adv. 100'e aldığın multiyi, bir daha 70'in üzerine satman na mümkün ;)
    Xr multiye oranla biraz daha iyi, fakat o da oldukça kayıp yaşatıyor Türkiye şartlarında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Şehir içi 650f varsa uzun seyehat için Goldwing niye düşünmüyorsunuz? Piyasası küçük olduğu için mi?

Araziye çıkılmadığı müddetçe GS'in üstün olduğu herhangi bir yön göremiyorum çünkü. Japon olması da büyük avantaj (sorunsuzluk + bakım). Uzun yolda ezici farkla en çok tercih edilen motosiklet Amerika'da.
    Haşmetcim selam,

2-3 kez Amerikanın farklı eyaletlerinde bulundum, evet adamlar dediğin gibi GoldWing'ci. Ama bi tarzları var be, yolları da çok uygun.. Benim öyle bir tarzım yok.

diğer taraftan 1 kez kullandım GoldWing, 60-70 km kadar. O kadar yumuşak ki motor, kendi motoruma geçtiğimde (Versys1000) gidon felan yamuk hissiyatı yaşamıştım, ve güvensiz bulmuştum, böyle bir hissiyatı var ama bana uygun değil hiç

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam siz Levent' le tanışmadınız , yoksa Goldwing tavsiye etmezdiniz , arkadaş minyon yapılı bir delikanlıdır ( iki sene kadar önce son gördüğümde) o gemi gibi makinanin üzerinde :D
    Abi sen vardın dimi ben GoldWing ile Kandıra'ya giderken ;) hakketten yaa o zaman 60 kiloydum ;) Şimdi çok şükür 70

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducatinin ani güç patlamasının rakibi bir tek olsa olsa 1290gt de olur. Daha hafif, daha güçlü ve daha minyon. 2016 0 km sini 100k ya bırakıyorlar değerlendirmeni tavsiye ederim.
    Ducati de alsan ktm de alsan 2. el de değer kaybediceksin. Hazır değer kaybedenini alırsan çok bir şey kaybetmezsin ama satış süresi uzun oluyor tabiki. 1290gt yi satamayabilirsin bile.

Coq abi 2 satırla özetlemiş aslında düşünürsen gs alır geçersin. Bence gs alıcaksan bari düzünü al adv çok ağır ve kocaman.
    KTM hiç sevemedim gitti ;S 1290 tasarımdan çok uzak ben biraz şekilciyim acikcasi, hiç beğenemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levent merhaba. Gs ve Mts kullanan biri olarak bence hâla güç arıyorum diyorsan multistrada’yı seç. XR’a göre piyasası daha hızlı. Bende iki tane mts vardı. İkisini de ilana koyduktan 2-3 haftaya satıldı. Desmo bakımı ise özel serviste yaptırırsan baya fark eder.
    Yahu kesinlikle içimden multi geçiyo ama çok yakın arkadasım örneği var gözümün önünde 1 yılda 15 bin TL harcadı bakım vs. ve çok problem cikartti, 2014 modeldi yanılmıyorsam. Hadi satmayayım diyorum ama, her yönden endişe içindeyim. 7 bin km tura çıkıcam, yolda ıssızda bi yerde bi problem verse bütün tatilin içine etti, GS'de bu oran çok daha düşük, tabiki her motor her an arıza verebilir, ama göz önündeki örnekler huzur kaçırıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Alıntı krmzhr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mts kullanmadım fakat diğer 2 motoru da kullanma fırsatım oldu.
    3 motor arasında Mts yi sizinde bahsettiğiniz nedenlerden dolayı tercih etmezdim.
    Bmw ler içince kesinlikle tercihim Xr olurdu. Adv nin yapabilceği şeylerin çoğunu yapar ve eğlence faktörü çok daha fazla illa bi Gs alıcaksam da bu Adv değil düz Gs olurdu.Sebebi gene daha pratik daha eğlenceli olması
    Yorum için teşekkürler, Normal gs ile aralarında çok ciddi farklar yok aslında ama yakıt tankının 30 küsür litre olması bence benim gibi uzun yol yapan tipler için düşünülmüş güzel bir detay. Sanırım adv bana hitap ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilalcim MTS bizi yorar be.. çok maliyetli ve sancılı bakım süreci. Ben hiç bu güne kadar bakım, işletim vb. maliyeti göz önünde bulundurarak motor bakmadım ama, Ducati gerçekten incir ağacı dikeme sevdalısı Yoksa bende çok istiyorum mts ile uzamayı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Pffft. Superduke GT 176 beygir olması lazım Hadi MTS 160hp de GS Adventure 125 beygirle ve o göbekle neyin macerasını yaşatacak afedersin. Gerçi böbrek taşı geçirmek te çok heyecanlı oluyor diyorlar ama...

Superduke Voltran gibi motor, bence 1.90 boy 120 kilo olmayan binmesin.. Enduroda 176 beygir nedir, S1000RR kaç beygir?..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin makineleri hiç kullanmadım yalan yok kullanan kişilerin yorum yapması kararında daha etkili olucaktır ama hepsinin inceleme videolarını izledim.

Bence GS alma motor bloğu ve görüntüsü çok kötü duruyor gerçekten (tavuk bacaklı badiciler gibi)

ama MTS nin o havası hiç bir şeyde yok, adamlar öyle bi makine üretmişki çantalıda çok afilli çantasızda
    Yani şu ifadeyi BMW duysa, bi daha GS üretmez yeminle bi boxer motor kullanındığınızda hatırlayın bu mesajı, ondan sonra hissiyatını anlayacaksınızdır

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    @Levent Senin motorun S1000XR. Yerinde olsam MTS1200'ü kafadan elerdim. Çok şık çok güzel güçlü bir makinası var ama senin gibi çok gezen bir adamı işletme ve bakım maliyetleri yorar diye düşünüyorum.

Geriyer S1000XR ile 1200adv kalıyor. Gerisi tarz ile alakalı ama 1200adv dense racing geçmişi olan birisi için S1000XR daha tatmin edici olur diye düşünüyorum. Senin tarzına daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca ben şuan motorumu değişecek olsam S1000XR dışında başka seçeneğim yok gibi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Levent Senin motorun S1000XR. Yerinde olsam MTS1200'ü kafadan elerdim. Çok şık çok güzel güçlü bir makinası var ama senin gibi çok gezen bir adamı işletme ve bakım maliyetleri yorar diye düşünüyorum.

Geriyer S1000XR ile 1200adv kalıyor. Gerisi tarz ile alakalı ama 1200adv dense racing geçmişi olan birisi için S1000XR daha tatmin edici olur diye düşünüyorum. Senin tarzına daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca ben şuan motorumu değişecek olsam S1000XR dışında başka seçeneğim yok gibi.

Maalesef yaş Kemale ermeye doğru fazla seçeneği kalmıyor insanın, zira pek çok motorun balını toplamış oluyoruz, bende o yüzden bu kadar zorlanıyorum.

MTS gerçekten işletim olarak yazık denecek kadar pahalı.

XR konusunda hemfikiriz, fakat hala piyasası ile ilgili ciddi kaygılarım var,

Geri kazanım olarak da ADV tartışmasız açık ara.. Artık ikisi arasındayım bakalım ;)

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Her iki motosikletide kullanmış biri olarak şöyle bir tavsiye verebilirim.

Yolculukta artçı varsa ducati düşünmeyin. GS hertürlü konforlu. Yalnız gitseydiniz sürüş hissiyatı daha keyifli olan ducatiyi önerebilirdim.

Haricinde başka bir alternatif düşünmek isterseniz süper tenere önerisinde bulunabilirim. Her anlamda tepkisi yumuşak motosikletler yolculuklarda daha keyifli oluyor.
    Levent bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Abi seni az çok tanıyorum,SX ve Versys ten sonra s1000xr diyeceğim ama yakın makinalar birbirlerine.Ducati mevzusu ise bakımı falan teferruatlı iş.Bir tanıdğım abim var Antalya'da ducati vardı onda da fakat 1 sene binmeden satıp GS ADV aldı.Her yol O'na çıkıyor sanki :D
    Levent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)