Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yeni Nesil 600 CC Klasmanı Düşük Performansları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Valla be diyem bana arazi motorları daha çekici geliyor, hele hele ki SM'lar. Şöyle en kralından bir SS'çiyi alacan asfalt bir SM pistine sokacan gel eğlenceye
    MrMud bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kullanamaz muhtemelen

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Rahmetlinin bir cruiser incelemesi geldi aklima. Alismis naked'a ve SS'e, virajda gayri ihtiyari vucudunun alt kismini viraj icin konumlandirmaya calisiyordu. Ancak cruiser'da ne mumkun Ayaklar bi kol boyu onde. Sele yerden az yukarda... Destek almak mumkun degil. Acaip hosuma gitmisti. Ayni sekilde yol motosikletine alisik olanlar araziye girince de ayri bir komik oluyor... acaip cekinik oluyorlar. MC'den Zack Courts guzel kullaniyor arazide.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla be diyem bana arazi motorları daha çekici geliyor, hele hele ki SM'lar. Şöyle en kralından bir SS'çiyi alacan asfalt bir SM pistine sokacan gel eğlenceye
    Bugun Youtube'da karsilasmistim, supersport bir motosikletle cross pistinde gezinen bir herif vardi baya da ucuyor atliyor filan, bulursam paylasirim linkini.
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Süspansiyona yazık...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun Youtube'da karsilasmistim, supersport bir motosikletle cross pistinde gezinen bir herif vardi baya da ucuyor atliyor filan, bulursam paylasirim linkini.
    Tahmin ettiğim videoysa eğer, süren eleman profesyonele yakın motocross sürücüsü
    Yani o işi yapabilmesin sebebi, arazide yiyeceği zokayı iyi tanıması
    Aynı videodan bahsediyorsak tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir de böyle birşey var
    muhammetcon bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Beylikdüzü kar altında. Bir arazi motorum olsa şuan dışarıda idim...
    espresso bunu beğendi.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa saçma sapan konuşma hocam, "Beşşüz basıyosa en iyi motor odur".
    Sen anlamazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Ahahahaha hocam kusura bakmayın ama ben özellikle "Herkes enduro alsın" denildiğini iddia ettiğiniz kısıma bağıra bağıra gülerim :D
    Bu foruma üye olmadan önce de uzun zamandır takipteydim, ve enduro kelimesini görmezdim neredeyse..

Ukalalık gibi algılamayın bu forumda Enduro alın diye bas bas bağıran bir tek ben varım neredeyse, tek aktif kullanıcı benim diyelim...
    Ve yine yanlış anlama ukalalık yada üstünlük taslamıyorum, ben enduro ile yatıp kalkan bir insan olmama rağmen Sözüm meclisten dışarı "Reyzinkçiyim" diyen çoğu kullanıcının adını duymadığı SS makinalar kullandım, denedim.
    Bu forumda herşeyi dersiniz eyvallah derim anlarım, ama "Herkes Enduroya teşfik ediyo" derseniz orada sadece kahkaha atarım.
    Benim bu foruma üye olup bişeyler yazmaya anlatmaya başlamamın sebebi, Türkiye'nin en büyük motosiklet forum sitelerinden birinin içinde, insanların neredeyse endurodan haberi olmaması, haberi olanların çoğununda enduroyu yanlış öğrenmesidir.
    Eğer sizin dediğiniz gibi Enduro'cu dolu olsaydı bu site, emin olun hiç üyelik açmamış olurdum...

Saygılar.
    Cümle düşük olmuş, doğrusu şu anlamda olmalı ''Herkes enduro alsın, herkes sakin motor alsın (herkes ss dışında bir tür alsın o zaman)... Aman ha seri motor alma ölürsün densin.. Bu forumda başka hiçbir farklı şey duymadım.'' seni hedef alınarak söylenen bir şey olmadığı gibi keşke herkes kullandığı türü senin gibi anlatsa.. bile diyorum. SS çilerin senin gibi paylaşabilmeleri gerek tabi, ancak her türlüsünü kullanmış ve deneyimlemiş olması gerekir. Biz 250cc motor kullanıp ss şöyledir böyledir yazamayız.

Neyse ben boşa yazmışım zaten, sadece şikayetimi dile getirmiştim halbuki, ama yine aynı şeyler olmuş ss ler ve reyzinkçiler linç yemiş.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümle düşük olmuş, doğrusu şu anlamda olmalı ''Herkes enduro alsın, herkes sakin motor alsın (herkes ss dışında bir tür alsın o zaman)... Aman ha seri motor alma ölürsün densin.. Bu forumda başka hiçbir farklı şey duymadım.'' seni hedef alınarak söylenen bir şey olmadığı gibi keşke herkes kullandığı türü senin gibi anlatsa.. bile diyorum. SS çilerin senin gibi paylaşabilmeleri gerek tabi, ancak her türlüsünü kullanmış ve deneyimlemiş olması gerekir. Biz 250cc motor kullanıp ss şöyledir böyledir yazamayız.

Neyse ben boşa yazmışım zaten, sadece şikayetimi dile getirmiştim halbuki, ama yine aynı şeyler olmuş ss ler ve reyzinkçiler linç yemiş.
    Ben şahsen empati kurduğumda da linç yenildiğini düşünmüyorum.
    Tam tersine, ss'çi olsaydım ve bana ölücen deselerdi, hepimiz eninde sonunda ölücez takma beni kafana gibi klise bi cevap verir güler geçerdim.

Benim ss konusunda tek kabullenemediğim nokta, "ss demek hız demek" felsefesi..
    Bakın ben Endurocuyum ama net söyleyebilirim; öyle bir dünya yok.
    Ss motorun mantığı ve mantalitesini hız sanan adam acilen gidip kendine cup alsın net.
    Hız tutkusu diye birşey var onu biliyoruz eyvallah, ama hız tutkusu ile motosiklet tutkusunun alakası yok, var gibi görünüyor ama yok.

Hız tutkusu olan adam F16 sürme hayali güder, H2R değil anlatabiliyor muyum ?

Motosiklet en hızlı kara aracı olduğu için hız tutkunu arkadaşlar kendini motor tutkunu sanıyor sadece bu kadar basit.
    Eğer dünyanın en hızli kara aracı 20bin liralik tofaş olsaydı hepsi tofaş hayaliyle yatar kalkardı...

Viraj ve motor tutkunu biri için 600cc'nin gerekliliği bile tartışılırken, 1000cc'nin varlığı pist dışında boş iş.
    Viraj ve hız dışında ben makas atmayı seviyorum derse, riske attığı diğer araçlar ve insanlar öne çıkar, bu seferde "Kendi canın 5 kuruş etmiyor madem, millete bulaşma" derler.
    Bende bayılırım makasa girmeye, ama birisi sırf keyif yapacak diye makasa girerken gelip bana çarparsa gidip öldümü diye bakmam, kendi aracıma koşarım bir yeri cizildi mi acaba derim, ölmüş ölmemiş umurumda da olmaz.

Saygılar
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Ninja 300
    Ben şahsen empati kurduğumda da linç yenildiğini düşünmüyorum.
    Tam tersine, ss'çi olsaydım ve bana ölücen deselerdi, hepimiz eninde sonunda ölücez takma beni kafana gibi klise bi cevap verir güler geçerdim.

Benim ss konusunda tek kabullenemediğim nokta, "ss demek hız demek" felsefesi..
    Bakın ben Endurocuyum ama net söyleyebilirim; öyle bir dünya yok.
    Ss motorun mantığı ve mantalitesini hız sanan adam acilen gidip kendine cup alsın net.
    Hız tutkusu diye birşey var onu biliyoruz eyvallah, ama hız tutkusu ile motosiklet tutkusunun alakası yok, var gibi görünüyor ama yok.

Hız tutkusu olan adam F16 sürme hayali güder, H2R değil anlatabiliyor muyum ?

Motosiklet en hızlı kara aracı olduğu için hız tutkunu arkadaşlar kendini motor tutkunu sanıyor sadece bu kadar basit.
    Eğer dünyanın en hızli kara aracı 20bin liralik tofaş olsaydı hepsi tofaş hayaliyle yatar kalkardı...

Viraj ve motor tutkunu biri için 600cc'nin gerekliliği bile tartışılırken, 1000cc'nin varlığı pist dışında boş iş.
    Viraj ve hız dışında ben makas atmayı seviyorum derse, riske attığı diğer araçlar ve insanlar öne çıkar, bu seferde "Kendi canın 5 kuruş etmiyor madem, millete bulaşma" derler.
    Bende bayılırım makasa girmeye, ama birisi sırf keyif yapacak diye makasa girerken gelip bana çarparsa gidip öldümü diye bakmam, kendi aracıma koşarım bir yeri cizildi mi acaba derim, ölmüş ölmemiş umurumda da olmaz.

Saygılar
    Çok iyi anlıyorum eninde sonunda aynı sonuca varıyoruz.. Şuanda şahin benim motorumdan daha hızlı gidiyor top speed olarak bakarsak

Ben de şunu ekliyorum 60 ile viraja girmek mi 160 ile viraja girmek mi ? Hangisi keyif verecektir ? Hani eminim F16 kullansam çok daha farklı bir adrenalin olacak bende, ama o adrenalini, heyecanı motosiklette buldum.. E f16 da kullanamayacağıma göre ? Araç ile yaptığım 230 km hız hiç zevk vermedi bana, ama kendi motorumla yaptığım ilk 160 ta kalbim yerinden çıkacaktı.. Belki f16 bile aynı zevki vermeyebilir. Bunun sebebini bilen varsa anlatsın. Herkes biliyor ki bu anlatılmıyor...

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi anlıyorum eninde sonunda aynı sonuca varıyoruz.. Şuanda şahin benim motorumdan daha hızlı gidiyor top speed olarak bakarsak

Ben de şunu ekliyorum 60 ile viraja girmek mi 160 ile viraja girmek mi ? Hangisi keyif verecektir ? Hani eminim F16 kullansam çok daha farklı bir adrenalin olacak bende, ama o adrenalini, heyecanı motosiklette buldum.. E f16 da kullanamayacağıma göre ? Araç ile yaptığım 230 km hız hiç zevk vermedi bana, ama kendi motorumla yaptığım ilk 160 ta kalbim yerinden çıkacaktı.. Belki f16 bile aynı zevki vermeyebilir. Bunun sebebini bilen varsa anlatsın. Herkes biliyor ki bu anlatılmıyor...
    Çok basit sebebi.
    Riskin getirdiği korku, korkunun vücuda ölümüne bastığı adrenalin.
    Vücuda en yüksek adrenalin korku esnasında salgılanır.
    Yani 300 metreden bungee jumping yapmak yerine, ciddi bir şekilde ağzınızın içine birisi namlu soksa, emin olun bungee jumping o silahın verdiği adrenalinin 1/3'ünü veremez
    Araba ne kadar hurda olursa olsun, kapalı kutu içinde olmanın verdiği psikolojik güven hissi var, ve tabi motorun üzerinde kulağa gelen rüzgarın sesinin de korkuya verdiği hatrı sayılır katkısı var.

İnsan neden korku filmi izler ?
    Bu soru kadar basit aslında bütün mevzu.

Çocukken zillere basıp kaçmamız, bu adrenalin hastalığının başlangıcıydı aslında

Ben arazi de arka teker yanıma gelirken "Düştüm, düşücem" korkusuna bağımlıyım, SS'çi viraja girdiğinde ağzının dibinde ki asfaltı izlerken "Düşersem zımpara olurum" korkusuna bağımlı.

Bundandır ki, insanların gözünde oluşan "Motorcu Profili" her zaman Aksi, kavgacı, korkusuz, aykırı vs. olarak yer etmiştir, büyük bir çoğunluk olarak öyledir de
    zekvan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 300

Bundandır ki, insanların gözünde oluşan "Motorcu Profili" her zaman Aksi, kavgacı, korkusuz, aykırı vs. olarak yer etmiştir, büyük bir çoğunluk olarak öyledir de
    Lanet geçen bir pazartesi ardından, (foruma dahi girememiştim yoğunluktan) bugüne güzel başladım, yapıcı konuşmaların için teşekkür ederim. Ben ağzıma bi namlu sokup geliyorum.
    MrMud bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    raad ol zekvan istanbula gidince mud denilen elemanın ifadesini alırım,
    zaten hep ortalığı karıştırıyor.

geçenlerde tavla turnuvasındayken de aynısını yapmıştı.

temsili
    zekvan ve MrMud bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ninja 300
    [IMG][/IMG]

http://www.motosiklet.net/forum/hobi...porlari-6.html

Tesadüfen gördüm .. Duuude korkutmaya başlıyorsun beni
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    raad ol zekvan istanbula gidince mud denilen elemanın ifadesini alırım,
    zaten hep ortalığı karıştırıyor.

geçenlerde tavla turnuvasındayken de aynısını yapmıştı.

temsili
    https://vignette.wikia.nocookie.net/...ix=protagonist
    Yalnız baştan uyarayım, deli Tekken oynar, eski toprak mmorpg hastasıyımdır.
    Battlefield 4'te de az canlar yakmadım.

Bil istedim.

The Dude bunu beğendi.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahmin ettiğim videoysa eğer, süren eleman profesyonele yakın motocross sürücüsü
    Yani o işi yapabilmesin sebebi, arazide yiyeceği zokayı iyi tanıması
    Aynı videodan bahsediyorsak tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Bir de böyle birşey var
    https://www.youtube.com/watch?v=EvL6_CsH90A

Bundan da bahsediliyor olabilir.

MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittiği yolların hepsi neredeyse pürüzsüz tozlu yol, enduro ile uzaktan yakından alakası yok ki
    Ne bi tane ondula geçti, nede 1 tane minicik rampadan atladı, en azından yolun üzerine süslük bi ikk taş bıraksalarmış sinerji yaratırdı
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    SD 1290R
    Viraj için 4 silindir 600cc ideal. Aşağısına inmek istemem şahsen. 600cc altına inmek için bütçe dışında aklıma bir neden gelmiyor açıkçası.

Günlük zevkli kullanım için bence minimum 750cc, hadi MT07'yi istisna olarak ekleyelim. 4 silindir 600cc daha güçlü olsa da uygun değil. Hele hele çok tork az güç üreten tipik cruiserlar için 900-1100cc orta boy geçiyor.

Gittiği yolların hepsi neredeyse pürüzsüz tozlu yol, enduro ile uzaktan yakından alakası yok ki
    Ne bi tane ondula geçti, nede 1 tane minicik rampadan atladı, en azından yolun üzerine süslük bi ikk taş bıraksalarmış sinerji yaratırdı
    Bir çift dişli lastik + Gidon yükseltme + Kıyafet değişikliği = Enduro oldu bu demişler

Sizin attığınız videodaki buna göre daha sürülebilir, niye böyle bir şey yapmışlar mantıksız geldi.

Ama yalan yok şeklini beğendim, salona koyarım bir tane Ama panigale olanını koyarım. Bir başkası da panigaleye yapmış aynı böyle bilmem onu gördünüz mü

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Viraj için 4 silindir 600cc ideal. Aşağısına inmek istemem şahsen. 600cc altına inmek için bütçe dışında aklıma bir neden gelmiyor açıkçası.

Günlük zevkli kullanım için bence minimum 750cc, hadi MT07'yi istisna olarak ekleyelim. 4 silindir 600cc daha güçlü olsa da uygun değil. Hele hele çok tork az güç üreten tipik cruiserlar için 900-1100cc orta boy geçiyor.
    Katılıyorum aynen, 600cc'nin gerekliliği tartışılır derken, hangi kesim için tartışılacağını az çok tahmin edersin zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çift dişli lastik + Gidon yükseltme + Kıyafet değişikliği = Enduro oldu bu demişler

Sizin attığınız videodaki buna göre daha sürülebilir, niye böyle bir şey yapmışlar mantıksız geldi.

Ama yalan yok şeklini beğendim, salona koyarım bir tane Ama panigale olanını koyarım. Bir başkası da panigaleye yapmış aynı böyle bilmem onu gördünüz mü
    Tracker lastikli Ducati Corsa temasını diyosun
    Tracker kafasinda biraz

Katılıyorum aynen, 600cc'nin gerekliliği tartışılır derken, hangi kesim için tartışılacağını az çok tahmin edersin zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Tracker lastikli Ducati Corsa temasını diyosun
    Tracker kafasinda biraz
    Aynen onu diyorum
    MrMud bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)