Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Boks, Kickboks ikili Mücadele Sporları

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    döğüşmek meselesinin en ham hali/ özü boğuşma olup, boğuşmaya en yakın sipor, güleştir
    ne vakit insanoğlu, vicıdın belli noktalarına vurulan darbelerle karşı tarafın bertaraf edildiğini keşfetti, boks ve dahi kung fu neyin onun eseridir
    bunların asya-çin menşeli olması, belki bizim türk pehlivanlar karşısında çaresiz kalen tıfıl çinlilerin mecburiyetindendir
    bu siporların her çeşidiyle (bilhassa güreş, boks, tekvando) haşır neşir olmuş çırağımdan aktarıyorum:
    teknik bilmeyeni tekvandocu, boksör tekvandocuyu, güreşçi boksörü döğer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende boksla ilgileniyorum ve kesinlikle herkese tavsiyemdir.

Bununla ilgilenmek müsabakalara çıkmanızı gerektirmez, sizi hırçın yapmaz. Aksine daha sağlıklı ve sakin olursunuz.

Sporun her dalı gibi boksta mutluluk ve enerji verir.

Vücut geliştirmeyle ve takviye ilaç, iğnelerle elde edilmiş bir vücuda asla sahip olamazsınız bi sporla ama daha sağlam ve daha sıkı bi vücudunuz olur. Muhakkak aklında soru işareti olan bi yönelip denesin. Ben antremanlar dışında evimin koridorunada kum torbası astım her geliş geçişte 2 yumruk sallar geçerim. Keyif alacağınızdan şüpheniz olmasın ve özgüven kaynağıdır.

Zorlu antremanlar ve dayanıklılık olmazsa olmazı. Antremanıma 1000 kez ip atlayarak başlıyorum, bunu duyup vazgeçenler oluyo genelde

vakti olan sıradan bi antreman izleyebilir ve deneyebilir.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    showtime !

2. bölüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bununla ilgilenmek müsabakalara çıkmanızı gerektirmez, sizi hırçın yapmaz. Aksine daha sağlıklı ve sakin olursunuz.

emin misin?

Motosikleti
    xt 600
    BatuhanK bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklandığından beri takip ediyorum, benim gibi delisi yoktur herhalde. İş yerinde neredeyse bütün trash talkları dinlettim arkadaşlara. Herkers müptelası oldu sayemde mma için

BEnim boksta tanıdığım bildiğim bir de Nasem Hamed vardı eskilerden, yeniler bilmez
    Adam efsaneydi tek kelime ile. Onun maçlarını canlı canlı izleme imkanım olmuştu o zamanın tv'larından fln.
    Hala eski videolarını izlerim arada, gerçekten boksta idolümdü kendisi.

Motosikleti
    xt 600
    ne yalan söyleyeyim bu kafkasyalı habib'i pek sevmedim,
    neden bilmem oraların adamında ilkel bir kibir seziyorum.
    seyir zevki olarak hareketli bir ağır siklet boks maçını tercih ederdim.

habib'in "müslüman boksör" namlı muhammed ali ile kıyaslanması, benzetilmesi pek münasip olmamış kanaatimce.
    muhammed ali'nin zekası, mizahı, toplumsal olaylara gösterdiği duruş "müslüman boksör" etiketinin çok ötesinde bir "muhammed ali"lik idi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Habib'e zaten boksör denmez, muhammed ali'yle kıyaslayan kişi hayatında boks veya MMA maçı izlememiş Habib'i hiç izlememiş. Habib ayakta pek başarılı sayılmaz UFC standartlarında ondan daha iyileri var ama güreşi çok iyi (ufc standartlarında ve kendi sikletinde) zaten anlatmaya gerek yok. Conor'un güreşi yerde ki becerisi rezalet, ayakta da çok iyi sayılmaz ama bu arkadaş çok çok iyi bir soytarı, ünlü olmasının sebebi bu, kemerini hiç koruyamadı Nate diaz'a da kaybetti, ikinci maçı hakemle kazandı ki haksız bir karardı ikinci maçı da Diaz hak etmişti. Khabib ise en sevmediğim tip hem dövüş stili çok sıkıcı hem de sürekli dini kullanarak fan ve destek toplamaya çalışan biri, samimiyetsiz sevmedim ben bu elemanı.
    Maçın rövanşı da olacakmış, şimdiden söylüyorum Khabib yine kazanacak.
    Weak are prey

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Arkadaşlar merhabalar. Savunma sporları konusunda tecrübeli olanlara bir sorum olacak.

6 yaşında bir kızım var ve uzakdoğu sporlarına çok ilgili. Kendi isteği ile bir arayış içine girdik ve iki hafta önce bizim evin yakınlarında bir dojo bulup kayıt yaptırdık. "Aikijitsu" diye bir dalda eğitim veriyorlar. Şimdilik yaş grubu itibarıyla yarı oyun, yarı eğitim tarzında ders alıyor. Sizce kızım için uygun bir dal mıdır? Benim hiç bilgim yok; ileriye dönük düşününce (vücut gelişimi, sakatlanma riski vs) doğru bir seçim diyebilir miyiz? Veya kızım için öncelikli olarak önerebileceğiniz başka bir uzakdoğu sporu varsa önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı Tengri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar. Savunma sporları konusunda tecrübeli olanlara bir sorum olacak.

6 yaşında bir kızım var ve uzakdoğu sporlarına çok ilgili. Kendi isteği ile bir arayış içine girdik ve iki hafta önce bizim evin yakınlarında bir dojo bulup kayıt yaptırdık. "Aikijitsu" diye bir dalda eğitim veriyorlar. Şimdilik yaş grubu itibarıyla yarı oyun, yarı eğitim tarzında ders alıyor. Sizce kızım için uygun bir dal mıdır? Benim hiç bilgim yok; ileriye dönük düşününce (vücut gelişimi, sakatlanma riski vs) doğru bir seçim diyebilir miyiz? Veya kızım için öncelikli olarak önerebileceğiniz başka bir uzakdoğu sporu varsa önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler.
    Geç olsada bir öneride bulunayım zira yeni gördüm bence çocuğunuzu yaşından dolayı şimdilik Judo yada Brazilian Ju Jitsu ya gönderin bu onun özgüveni ve savunması için çok fazla etkili olacaktır daha sonrasında 10 yada 11 yaşlarında Güreşe gönderin önceden yaptığı judo yada Brazilian Ju Jitsu sayesinde zorlanmadan dahada gelişecektir , liseye başlayınca Kick boks yada Boks a gönderin emin olun çocuğunuz hayatı boyunca bütün zorlukları en doğru ve hızlı şekilde yenecektir kendini her konuda müdafa edecektir.
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geç olsada bir öneride bulunayım zira yeni gördüm bence çocuğunuzu yaşından dolayı şimdilik Judo yada Brazilian Ju Jitsu ya gönderin bu onun özgüveni ve savunması için çok fazla etkili olacaktır daha sonrasında 10 yada 11 yaşlarında Güreşe gönderin önceden yaptığı judo yada Brazilian Ju Jitsu sayesinde zorlanmadan dahada gelişecektir , liseye başlayınca Kick boks yada Boks a gönderin emin olun çocuğunuz hayatı boyunca bütün zorlukları en doğru ve hızlı şekilde yenecektir kendini her konuda müdafa edecektir.
    Benzer planı oğlum için yapıyorum.7 yaşında önce jui Jitsu sonrada darbe almaya alışacağı boks ya da kick box'a vermeyi düşünüyorum.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer planı oğlum için yapıyorum.7 yaşında önce jui Jitsu sonrada darbe almaya alışacağı boks ya da kick box'a vermeyi düşünüyorum.
    Aslında kick boks da etkili olur ancak boks ile yumruk stilleri farklı ama bence güreşede gönderin bu sayede zorlukların hepsiyle çok rahat boğuşur
    retox70 bunu beğendi.
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)