Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

RKS MOTOR FRENİ KUVVETİ VE İLK MARŞ ISINMA SORUNU ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Şu jiglenin resmini çekip hangi konumda kullandığını paylaşırmısın enazından biliriz o egsozdan aldığın koku yağ kokusu değildir fazla benzin kokusudur yağ olsa mavi duman da çıkar ve çok yoğun kokar siyah duman zengin karışımdır karbüratör hava ayarın doğru olmaya bilir bujin kurum bağlamış olabilir ateşlemede sıkıntı olabilir gözden geçirilmesi gerekir istanbul şişli civarındaysan bakıp ayar yapabilirim uzaktaysanda servise götür bujiye falan baksınlar hava ayarı yapılsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu jiglenin resmini çekip hangi konumda kullandığını paylaşırmısın enazından biliriz o egsozdan aldığın koku yağ kokusu değildir fazla benzin kokusudur yağ olsa mavi duman da çıkar ve çok yoğun kokar siyah duman zengin karışımdır karbüratör hava ayarın doğru olmaya bilir bujin kurum bağlamış olabilir ateşlemede sıkıntı olabilir gözden geçirilmesi gerekir istanbul şişli civarındaysan bakıp ayar yapabilirim uzaktaysanda servise götür bujiye falan baksınlar hava ayarı yapılsın
    Yarın video çeker eklerim

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Kötü kukudan ben de muzdaribim.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    2. motor olarak rn 180 kullanıyorum, daha doğrusu kışın kullanamıyorum. aynı sorunu ben de yaşıyorum, bu motor ısınmamak için direniyor resmen. stabil çalışması için 10-15 dk ısıtmak gerekiyor, yolda ısıtmak da fayda etmiyor.
    yazılanları ve tavsiyeleri okudum, bunlar çare değil, hepsini zaten denemiştim. sorunu başka bir yerde aramak lazım.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RKS yaklaşık 12000 km kullandım çok ciciş motor ama hayatımda kullandığım en hissiz motosikletlerin başında geliyor.Sanki pc'den w tuşuna basarak ileri gidiyomuşum d ye bastım mı sağa dönüyomuşum hissi veren garip bir tecrübeydi

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın video çeker eklerim
    https://youtu.be/J1iMtnlqdYo Gaz verdikten sonra rölantinin düşmesi dediğim olay burada bu arada motor sıcakken çektim. Motoru ısıtana kadar malesef gaz vermek zorunda kaldığım için :'( rolantti 1.8-2000 dolaylarında gaz verdiktensonra baya düşüyor bakabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Alıntı oxus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. motor olarak rn 180 kullanıyorum, daha doğrusu kışın kullanamıyorum. aynı sorunu ben de yaşıyorum, bu motor ısınmamak için direniyor resmen. stabil çalışması için 10-15 dk ısıtmak gerekiyor, yolda ısıtmak da fayda etmiyor.
    yazılanları ve tavsiyeleri okudum, bunlar çare değil, hepsini zaten denemiştim. sorunu başka bir yerde aramak lazım.
    Antifiriz yağı 10-30 ya da 5-30 koymak çözüm olabilir belki. Kullandınız mı hiç bu şekilde ? Motor ısındıktan sonra marş düğmesine basmamız ile ateşleme bir oluyor.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    liquem,
    benim usta motor yağı, buji ve hava filtresinin üstündeki plastiğin hava giriş konumunu değiştirdi, sorunum kalmadı.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Liquem aletin canını almışsın :d öyle bi ayar mı var? Bilmiyorsan servise sorununu söyle yaptırsın. Kullanıcı kılavuzu ararken motosiklet katledilmesine şahit oldum. Neyse rks rn180 kullanıyorum bende eğer motor ısıtmak isteyen arkadaşlar varsa dinlesinler, bizim motorlar otomatik jikleye sahip değil sadece hava kelebeğini kapatıyor jiklenin tek görevi bu. Jikleyi tam ayar aç elinle 2 bin 3 bin devire ayarla 30-40 sn bekle motor yağı devir daim etsin sonra ara ara hafiften yükselt 5 6 bin devir ardından bi 5 saniye bekle tekrar 2 bin 3 bin devir 1dk böyle bekle aralarda yine 4-5-6 bin devirlere çıkartılabilir bu süre zarfında sonra yarım jikle el gazda bekle 2-3 bin devir ardından jikle çeyrekten biraz daha kısık rolanti ayarda çevirsin ses sağlıklıysa jikleyi kapat biraz daha motoru dinle sonra yardır. Bu arada benim rolanti ayarım 1000 1100 arasında bir şey fazla değil bu şekilde sabahları sorunsuz kullanıyorum. Daha başıma öksürme tıksırma aksırma çekememezlik gelmedi. Motor sağlam ısınıyor ardından açıyorum gazı bir güzel çekiyor gidiyor.

Motosikleti
    Dominar 250
    Dostum kendim deneyerek bulduğum şeyi söylüyeyim sana.
    Motoru çalıştırmadan önce jikleyi sonuna kadar aç, motoru çalıştırırken hafif gaz vererek jikleyi yarım konumuna getir ve gazi bırak.
    Birkaç saniye sonra jikleyi tamamen kapat.
    Ben böyle çözüm buldum umarım işine yarar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)