Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu hortum nereye ait?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motorizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Merhabalar
    2013 model YBR sahibiyim, geçenlerde motoru çalıştırdım ve elimi jigle koluna uzattım, ancak elime jigle kolu değil onun yerine daha önce hiç görmediğim siyah bir hortum geldi. Karbüratör tarafına baktığım zaman pis bir terleme yaptığını gördüm. Sanki orada yer alan delikten çıkmış gibi geldi hortum ama tam eminde olamadım. Kullanıcılardan, üstadlarımdan ve siz abilerimden taktik istiyorum. Hortumu kontrol ettiğimde ucu yarıktı.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Tahliye hortumu olmalı o fazla benzini atması için depo kapağının oralarda küçük bir delik var. Oraya az su dök bu hortumdan akması lazım böylece emin olabilirsin.Diğer sorun da contadan kaçırdığı için terleme yaptığını düşünüyorum. Oradaki kelepçenin gevşemiş olmasından da yapabilir.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    emin olmamakla birlikte şase hava sirkilasyonu bağlantı hortumuna benzettim.

Eğer bağlı olan ucu hava filtresine gidiyorsa boşta olan ucu şasede bir yere bağlanması gerek.

Tam emin değilim ama bağlantıları net göremiyorum.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Deponun fazla benzin tahliye hortumu. Ucu bir yere bağlanmaz. Benzini fazla aldığınızda virajda falan depodan benzin taşmasın, üstünüze benzin gelmesin diye koyulmuş. Gerçi niye motor bloğuna bakıyor açık ucu o manidar. Ben mondial motorumda o horumu değiştirip bir ucunu arka çamurluğun altına götürmüştüm olur da akarsa motora egzoza gelmesin benzin diye.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    arkadaşlar doğru yazmış , karbüratörün tahliye hortumu , bu tahliyeden terleme yaptığı yağı atar, bazı motorlarda terlemeyi hava filtresine yapar ,
    bu yağ karbüratörün diyaframın olduğu iğnenin içeri girip çıkmasını zorlaştıran bir yağdır. aslında belli aralıklarla motor tamircileri temizler ama biz boşa açtı temizledi deriz,

soğuklarda düşük rölantide çalışıp ısınınca rölantinin yükselmesinin sebebide bu yağdır , bu yağ veya karbüratör ,motorun ısısından iyice ısısı yükselene kadar iğnenin iniş çıkışını zorlaştırır.

ona takılan hortumda yukarı doğru verilir diye biliyorum.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Benzin tahliye hortumu o kadar kalın değil ybr nin, o kadar kısa da olmaz, motorun altına kadar inmesi gerek. Su tahliye zaten yok. Bloğa giden hortum da takılı gibi görünüyor.
    Muhtemelen katalitik konvertör hortumu, deponun sağ alt tarafına bakar mısın hortum takılı mı

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    benzin tahliye değil. fotoğraflarda tahliye görünüyor zaten. karb. en altındaki hortum.

bu ise motor bloğu havalandırma hortumu.

bi ucu hava filtresine gider.

yerinden çıkmış.

bloğun üstünde bi yerde bağlantısı olması lazım. yerine takın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)