Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

ABS önemli değil yanlış biliyormuşum.... sym hd200i

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brembo felan ooo felaketmis yahu kaliper felan

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

Abs li motorda ne stoppie si? Bilmesek uydur uydur yaz tabi ;)
    abs on of yapılabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Saracak birşey bulamayınca sıra lastiklere geldi ha :D pcx de michlen vardı bok gibiydi ..... bırak lastik stok olsunda abs olsun, kampana frenli pcx ile bursadan buraya gelmiştim hala unutamıyorum malmıyım ben ..... neyse ki geçti :D
    güncel kampana frenlerde de abs var haberin olsun kampana sistemini kötülemek yerine dandik kampana takan üreticilere laf et

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amma uzadı bu abs konusu. bu vatandaş dışında abs konusu açanda yok fazla. Kendimden örnek vereyim. ABS'li bi yamaha motorum var, bir senedir kullanıyorum. Çok dik yokuş harici asla ABS devreye sokmadım henüz. Zaten çok dik yokuşta ister istemez giriyor devreye. Kısacası kullanımla alakalı bi durum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amma uzadı bu abs konusu. bu vatandaş dışında abs konusu açanda yok fazla. Kendimden örnek vereyim. ABS'li bi yamaha motorum var, bir senedir kullanıyorum. Çok dik yokuş harici asla ABS devreye sokmadım henüz. Zaten çok dik yokuşta ister istemez giriyor devreye. Kısacası kullanımla alakalı bi durum...
    Bosu bosunami aldin simdi motoru tuh be hemen git abs soktur boyle sacmalik olmaz de ne diye alirisnki abs motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs on of yapılabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

güncel kampana frenlerde de abs var haberin olsun kampana sistemini kötülemek yerine dandik kampana takan üreticilere laf et
    Senin motorda abs off varmi bekleyin guluyorum ahudbsisbsjshsuahjaha

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25

Israrla sinyal verdim diyor
    Vermiştir belkide sinyal lambası patlamıştır. Olamaz mı? olabilir...

Sen bu sebeple göt altına gidebilirdin... olamaz mı? olabilir...

Motosikleti
    Bosu bosunami aldin simdi motoru tuh be hemen git abs soktur boyle sacmalik olmaz de ne diye alirisnki abs motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

ben motorla stopie yapıyorum demedim ki okuduğunu anlayamıyorsan bilemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

bu arada adam fren yapmayı biliyor demek ki hem bilmeyip bilene laf atanda senin gibi cahillerdir
    twisten bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorla stopie yapıyorum demedim ki okuduğunu anlayamıyorsan bilemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

bu arada adam fren yapmayı biliyor demek ki hem bilmeyip bilene laf atanda senin gibi cahillerdir
    Gerçektende öyle Nmax155'e sahibim. İlk satın aldığımda bu ABS ne menem bişiydir diye merak edip kontrollü şekilde frenlere asılıp denediğim vardır. Bir de gültepeyi bilenler bilir çok dik yokuşlara sahiptir. Ara ara o yokuşlarda benden bağımsız frenlere asılmasam da ABS devreye giriyor. Ama normal kullanımımda tek bir kez olsun ABS devreye sokmadım. Bir de rahmetlinin dediği gibi mümkün olduğunca frensiz kullanma gayretindeyim. Kırmızıyı ışıklara gelmeden metrelerce önce ışığı görebilme ve elimi gazdan çekebilme yetisine sahibim Aynı şekilde ileride trafik duraksamışsa gazdan elimi çeker, motorun kendi ivmesiyle o noktaya kadar gidebilmesini umut ederim, yetmezse azcık gaz veririm.

Ve son olarak ABS'ye bugüne kadar ihtiyaç duymadığımdan dolayı tühh boşa para vermişim diye hayıflanmam aksine umarım birgün ABS'ye ihtiyacım olmaz diye umut beslerim... ABS önemli midir, evet önemlidir? Teknolojiyi takip etmek doğrudur lakin o teknolojiye para verdim diye o teknolojinin sürekli benim hayatımı kurtarmasını beklemek saçmalık, bu beklentiye katkı yapmak için fütursuzca kullanmak ise ahmaklıktır...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Gerçektende öyle Nmax155'e sahibim. İlk satın aldığımda bu ABS ne menem bişiydir diye merak edip kontrollü şekilde frenlere asılıp denediğim vardır. Bir de gültepeyi bilenler bilir çok dik yokuşlara sahiptir. Ara ara o yokuşlarda benden bağımsız frenlere asılmasam da ABS devreye giriyor. Ama normal kullanımımda tek bir kez olsun ABS devreye sokmadım. Bir de rahmetlinin dediği gibi mümkün olduğunca frensiz kullanma gayretindeyim. Kırmızıyı ışıklara gelmeden metrelerce önce ışığı görebilme ve elimi gazdan çekebilme yetisine sahibim Aynı şekilde ileride trafik duraksamışsa gazdan elimi çeker, motorun kendi ivmesiyle o noktaya kadar gidebilmesini umut ederim, yetmezse azcık gaz veririm.

Ve son olarak ABS'ye bugüne kadar ihtiyaç duymadığımdan dolayı tühh boşa para vermişim diye hayıflanmam aksine umarım birgün ABS'ye ihtiyacım olmaz diye umut beslerim... ABS önemli midir, evet önemlidir? Teknolojiyi takip etmek doğrudur lakin o teknolojiye para verdim diye o teknolojinin sürekli benim hayatımı kurtarmasını beklemek saçmalık, bu beklentiye katkı yapmak için fütursuzca kullanmak ise ahmaklıktır...
    scania tırlarında tüm elektronik donanımlarını bu bir yardımcı donanımdır diye tanıtır gerçektende öyle bizimkilerde fren yapmayı bilmeden abs de abs rx 3 te bu abs motorda nasıl diye 1 2 hafta baktım sonrasında 4 bin km oldu abs devreye yağmurda arka harici girmedi
    twisten ve bursalıali bunu beğendiler.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti

Ya bak nasıl üzüldüm çok pis laf koydun ben forumu bırakırım bak ne beklentilere giriyormuşum :D

Arkadaşlar bence hepinizin guinnes rekorlar kitabına girmesi gerekiyor hepsiniz çok üstün süper motor ustalarısınız ben bir bok bilmiyormuşum bak çok şaşırıyorum hepiniz öyle üstün motor sürüyorsunuzki rossi görse mesleği bırakır :D

benim motoru nasıl kullandığımı dahi benden daha iyi biliyorsunuz :D asuıdhaıushdıuahsdıuahsıud :D

Motosikleti
    Ya bak nasıl üzüldüm çok pis laf koydun ben forumu bırakırım bak ne beklentilere giriyormuşum :D

Arkadaşlar bence hepinizin guinnes rekorlar kitabına girmesi gerekiyor hepsiniz çok üstün süper motor ustalarısınız ben bir bok bilmiyormuşum bak çok şaşırıyorum hepiniz öyle üstün motor sürüyorsunuzki rossi görse mesleği bırakır :D

benim motoru nasıl kullandığımı dahi benden daha iyi biliyorsunuz :D asuıdhaıushdıuahsdıuahsıud :D
    sürekli abs yi devreye sokan fren yapmayı bilmeyen adamdır kuru asfaltta abs kurtardı beni diyorsun git fren çalış biraz
    twisten, bursalıali ve MSMorkan bunu beğendiler.

Belki de senden önce ölürüm hatta belki de motor üstünde. Belkide kendi hatamdan ölürüm ama bu yinede sen benden daha uzun yaşadın diye fren yapmayı benden iyi biliyorsun anlamını çıkarmaz. Gerçekten arkadaşlar senin fren kabiliyetin üzerinde durmuş ama sende trafiği okuyamama gibi bir sıkıntıda var. Kamyon sola yanaştıkça yanaşmış sen hala sağından geçmeye kalkıyorsun. Az buçuk trafik tecrübesi olan adam o kamyonun sağa döneceğini anlar. Üstüne nasıl bir hızdasın ki kamyon dönmeye başladığı anda hala iyi bir fren yapıp duramamış, kamyonun kafasının önünden teğet geçmişsin. Allah korumuş sebi ABS değil
    birbilent ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Belki de senden önce ölürüm hatta belki de motor üstünde. Belkide kendi hatamdan ölürüm ama bu yinede sen benden daha uzun yaşadın diye fren yapmayı benden iyi biliyorsun anlamını çıkarmaz. Gerçekten arkadaşlar senin fren kabiliyetin üzerinde durmuş ama sende trafiği okuyamama gibi bir sıkıntıda var. Kamyon sola yanaştıkça yanaşmış sen hala sağından geçmeye kalkıyorsun. Az buçuk trafik tecrübesi olan adam o kamyonun sağa döneceğini anlar. Üstüne nasıl bir hızdasın ki kamyon dönmeye başladığı anda hala iyi bir fren yapıp duramamış, kamyonun kafasının önünden teğet geçmişsin. Allah korumuş sebi ABS değil
    YOk abi sen çok üstün trafik uzmanı twiter cornetto hazretlerisin sen çok üstünsün sen süpersin sen çok felaket motor kullanıyorsun yamaha görüp imana gelicek motor sürmeni
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    YOk abi sen çok üstün trafik uzmanı twiter cornetto hazretlerisin sen çok üstünsün sen süpersin sen çok felaket motor kullanıyorsun yamaha görüp imana gelicek motor sürmeni
    seni engellemek en güzeli sanırım

Kimi yorumlarına avatarındaki gibi bakıyorum, senin yüzünden çocuk ürkecek benden diye evde foruma girmiyorum

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    .....

ABS önemli midir, evet önemlidir? Teknolojiyi takip etmek doğrudur lakin o teknolojiye para verdim diye o teknolojinin sürekli benim hayatımı kurtarmasını beklemek saçmalık, bu beklentiye katkı yapmak için fütursuzca kullanmak ise ahmaklıktır...
    +99.999.999.999 milyon

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    yav arkadas trafigi okumayi bilmiyorsaniz motosiklet surmeyin gidin araba sürün en fazla kasap bir sofor olursunuz. kamyon tek seritli yolda en sola dogru yaklasiyor ki aciktan alip saga girsin.sinyal vermiyorsa hatalidir ama sen ordan sagindan israrla gecmeye calisirsan sende hatalisindir ama o ufak bir kaporta hasariyla bedelini oder sen ise allah korusun caninla

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    forumu terk etsende bu forum senin gibi bir gereksizden kurtulsa her gün saçma sapan konular çocuk çocuk işler seni görünce hayattan soğıyorum ne boş adamsın
    evural ve Akias bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaş helal olsun ama adama. Sayfalarca sürüyor açtığı her saçma sapan abs konusu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Sizin şuursuzluğunuz bak etkinlik yapalım yazdım yazan belli üyeler dr pulley sordum yazan yok

ama insanları aşağılamaya , küçük düşürmeye hakaret etmeye gelince tutamıyoruz kendi hatanızı arayın egoist kişiler

Motosikleti
    MT-07
    Burada millete hakaret eden ilk şuursuz sensin. Dozundan sıkıldığı için, başkalarıda sana giydirmeye başladı doğal olarak.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    mevzuyu anlayamadım..

Abs olayını hiç anlayamadım bir arkadaş sanırım 30 sene sonra ilk defa Abs denilen sistemle tanışmış ve tarihin evrenin en büyük icadı falanmı sanıyor..

Yada türkiyeye yeni girdiğini falanmı sanıyor Abs sisteminin... Ayrıca nedir bu kadar kin öfke nefret laf yetiştirme aman altta kalmıyım bana laf söylemiş hemen ona laf sokıyım cevap yazıyımcılık....

bende piaggio x10 var emin olun piyasadaki en gelişmiş abs lerden biri var üstünde.. zaten x10 nun üstündeki teknoloji başlı başına ayrı bir konu..

Benim için mühimmatı varmı çok yok olması iyi tabiki. Ben çok sık motor değiştiririm bir motorumda Abs olur bir diğerinde abs olmaz kombine olur diğerinde hiç bir şey olmaz önemli olan süren insanın kendine güvenmesi pilotajına güvenmesidir. Ne abs imiş ama ne abartıldı ne büyütüldü..

Abs güzel bir sistemmidir tabiki on numara bir sistemdir ama abartmamak lazım... Motorun üstünde hayatta kalmak bir anti lock dan mı ibaret..

90 lı yılların ortasından beri türkiyede de motorlarda Abs var...

Ne abarttığınız şu abs yi benim hatırladığım 93-94 yıllarında ilk R1100 lerde vardı 97,98 yıllarında varederolarda opsiyonel sunuldu yanlışım olmasın 96,97 li yıllarda transalplerdede opsiyonel sunuldu diye hatırlıyorum uzun yıllar geçti tabii üstünden 2000 lilerin başından sonra zaten hemen hemen bütün markaların yüksek hacimlerinde ya standart oldu ya opsiyonel listede bulundu..

Son yıllardada düşük hacimlerede eklendi Abs sistemi çokda güzel oldu..

Bu sistemde nihayetinde motorsiklet dünyasında 25 yıldır faal aktif kullanılan bir sistem ilk defa görmüş uzay icadı bulmuş gibi davranmanın manası yok..

Bunu böyle kim daha uzağa yapıyor manasında kinle öfke ve sinirle yarıştırmanın manasıda yok..

işin özü motorunuzda abs de olsun her şey olsun ama siz kendinize güvenin en başda.. Kendinizi bu kadar teknolojiye teslim etmeyin o teknolojinin sizi yarı yolda bıraktığı riskli noktada siz ve motorunuz pilotaj yetenekleriniz başbaşa kalırsınız.. tek teker yapmak dışında bir yeteneğiniz melaikeniz pilotajınız yoksa geçmiş olsun..

Konuyu açan arkadaş için demiyorum ama bir insan abs de abs sabah akşam diyorsa emin olunki o insanın sürüş bilgisi ve eğitimi yoktur frenleme bilgisi ve ayarı yoktur devamlı frenleri kitrliyordurki abs devreye girip girip duruyordur oda onu bir şey sanıyordur.. aslında hatalı kullanımından ötürü devreye girdiğinide bilmiyordur..

yoksa normal sürüş eğitimini almış bir sürücü abs yi kolay kolay devreye sokmaz.. toplasan ancak yılda belki bir kaç kez devreye sokar çok acil durumlarda oda..
    Akias ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)