Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

ABS önemli değil yanlış biliyormuşum.... sym hd200i

Motovento
    REKLAM ALANI

ufak bir düzeltme, abs fren mesafesini uzatmaz bu kesindir,kısaltma ise ender olmakla beraber olabilir, yola zemine göre değişir, onun dışında zınk diye manete yüklenirsen abs devreye girer ve ne olur? birşey olmaz, lastik kitlemeden normal şekilde durursun....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

haklısın bencede, yalnız ikinizde iyi fren yapmayı biliyorsunuz diyelim, sende abs siz onda abs li motor olsun, motorlarda aynı model marka güçte olsun, ne olur, aynı mesafede durursunuz, bunuda yazayımda arada yanlış anlayanlar olmasın, o fren esnasında abs si olanın kaçış için daha avantajlı olduğunu yazmamada gerek yok, sen zaten bunu biliyorsundur....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neresi yanlış bunun? Hiç eğitim almamış gibi konuşuyorsunuz. Sadece acil fren değil, her türlü fren bu teknikle yapılmalı.

Hem maneti zart diye çekince ABS daha çabuk devreye girer. ABS'ye ne kadar geç girerse, o kadar çabuk durursunuz.
    Aylardır ciddiye alıp koruduğun adamın saf cahil olduğunu yeni mi anladın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saf cahil mi :D sana fabrikada çalıştığımı söylemiştim tabikide eyitimliyim hayat okulunda okuyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

A shot in the dark
    karanlıkta bir silah sesi
    A past, lost in space
    bir geçmiş, boşlukta kayıp
    Where do I start
    nereden başlasam
    The past, and the chase
    geçmişden ve iz sürerek mi?
    You hunted me down
    beni avlayana kadar peşimdeydin
    Like a wolf, a predator
    bir kurt, bir yırtıcı hayvan gibi
    I felt like a deer in love lights
    kendimi aşkın ışığı altındaki bir ceylan gibi hissettim

You loved me and I froze in time
    bana aşık oldun ve zamanda dondum kaldım
    Hungry for that flesh of mine
    açlık hissetmiştin bedenim için
    But I can’t compete with a she wolf who has brought me to my knees
    ama beni dizlerimin üstüne çöktüren bir dişi kurt ile yarışamam
    What do you see in those yellow eyes
    bu sarı renk gözlerin içinde sen ne görüyorsun?
    Cause i’m falling to pieces
    çünkü ben paramparça oluyorum

I’m falling to pieces
    paramparça oluyorum
    I’m falling to pieces
    paramparça oluyorum
    I’m falling to pieces
    paramparça oluyorum
    Falling to pieces
    paramparça oluyorum

Did she lie in in wait
    o pusuya mı yatmıştı?
    Was I bait to pull you in
    ben seni tuzağa çeken yem miydim?
    The thrill of the kill
    öldürmenin heyecanıyla
    You feel, is a sin
    bunun bir günah olduğunu hissediyorsun
    I lay with the wolves, alone it seems
    kurtların arasında yatıyorum, sanki yapayalnızım
    I thought I was part of you
    senin bir parçan olduğumu sanmıştım

You loved me and I froze in time
    bana aşık oldun ve zamanda dondum kaldım
    Hungry for that flesh of mine
    açlık hissetmiştin bedenim için
    But I can’t compete with a she wolf who has brought me to my knees
    ama beni dizlerimin üstüne çöktüren bir dişi kurt ile yarışamam
    What do you see in those yellow eyes
    bu sarı renk gözlerin içinde sen ne görüyorsun?
    Cause i’m falling to pieces
    çünkü ben paramparça oluyorum

I’m falling to pieces
    paramparça oluyorum
    I’m falling to pieces
    paramparça oluyorum
    I’m falling to pieces
    paramparça oluyorum
    Falling to pieces
    paramparça oluyorum

Az müzik dinleyin kuzenimden arakladğım bits marka kulaklıklar ile müzik dinliyorum

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saf cahil mi :D sana fabrikada çalıştığımı söylemiştim tabikide eyitimliyim hayat okulunda okuyoruz
    Adamın dibisin...
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    "Eyitim" diye bir kelimemiz yok, ona "eğitim" denir, "herkez" diye de yazmıyorsundur umarım o da herkes, bu kadar basit şeyleri öğrenememişsen motor kullanmak için daha yeterliliğin olmaz! Bu tip kelimeleri ancak çok az okuyan insanlar yazar, bu pratiklik değil kısaltma olsa anlarım, aksine bilgisizliktir.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce de söyledim ABS hanım evlatları içindir
    Evet bütün dünya hanım evladı, onun için mecbur yapılıyor bir tek sen erkeksin! Ne zeka ama!

ABS ye asla karşı değilim. İyi bir fren sistemi olan motorda fren kullanmayı öğrenmiş biri iyi yada kötü frenlere sahip motoru ayırabilir ve fren üzerine kafa yormayan birinden çok daha iyi fren yapabilir ve hatta ABS yi daha doğru kullanabilir. Özellikle ilk ABS ler kafasına göre arıza verir , devreden çıkardı ve siz yine arızayı giderene kadar klasik frenler ile başbaşa kalırdınız.Neyseki teknoloji gelişti ve günümüz ABS teknolojileri geçmişe göre daha güvenilir. Aşağıdaki yazı bir modelin broşüründe bulunan uyarıdır.Koskoca marka bile bu uyarıyı yazma gereği duymuş. ABS fetişine girmekte artık bu arkadaşın açtığı başlık ve yorumlar......

^^*ABS’nin durma mesafesini kısaltan bir donanım değil, frenlerin işleyişine yardımcı bir donanım olduğunu unutmayın. Virajlar ve dönüşler öncesinde hızı mutlaka yeterince düşürün.^^

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS ye asla karşı değilim. İyi bir fren sistemi olan motorda fren kullanmayı öğrenmiş biri iyi yada kötü frenlere sahip motoru ayırabilir ve fren üzerine kafa yormayan birinden çok daha iyi fren yapabilir ve hatta ABS yi daha doğru kullanabilir. Özellikle ilk ABS ler kafasına göre arıza verir , devreden çıkardı ve siz yine arızayı giderene kadar klasik frenler ile başbaşa kalırdınız.Neyseki teknoloji gelişti ve günümüz ABS teknolojileri geçmişe göre daha güvenilir. Aşağıdaki yazı bir modelin broşüründe bulunan uyarıdır.Koskoca marka bile bu uyarıyı yazma gereği duymuş. ABS fetişine girmekte artık bu arkadaşın açtığı başlık ve yorumlar......

^^*ABS’nin durma mesafesini kısaltan bir donanım değil, frenlerin işleyişine yardımcı bir donanım olduğunu unutmayın. Virajlar ve dönüşler öncesinde hızı mutlaka yeterince düşürün.^^
    Biz aksinimi diyoruz sen yağmurda ön fren sıkabiliyormusun ? sıkabiliyorsan eyvallah benim kimsede daha öyle sağlam billur görmedim sırf arka frenle ne kadar etkili fren yapabilirsinki?

Biz aksinimi diyoruz sen yağmurda ön fren sıkabiliyormusun ? sıkabiliyorsan eyvallah benim kimsede daha öyle sağlam billur görmedim sırf arka frenle ne kadar etkili fren yapabilirsinki?
    İyi fren kullanabilme işine kaç para harcadığımı anlatayım ayırdığım zamanı işin içine katmayacağım. Ve bunları böyle anlatıp hava atmak için değil öncelikle kendi canım ve motosikletimi parçalamamak için harcadım. Yani markasını ve fiyatını överek görgüsüzlük yapmak için takmadım. Ön tekeri 400 liralık değil 1000 tl olanından taktım sırf fren yaparken düşmeyeyim diye burda yazmak için değil emin ol. ön frenim tek disk taktığım balata 280 tl arka balata takımı 180 tl ve ön balatam arka balatamdan önce biter uzun yıllardır. Hatta ön tekerim arka tekerimle beraber biter. Alışılageldiği üzere arka tekerin önce bitmesi lazım.Hatta 2 arka tekere 1 önteker değişir diye bir hesap vardır. Fren sıvılarındaki havayı her işkillendiğimde kontrol eder alırım ve sıvıları her yıl değişirim.

Gelelim benim senin için önerime. Çünkü başka bir başlık altında bitik lastikler ile dolaştığını duydum. En iyisini al diyemem ama araştır bul en azından motorun için orta kalite bir takım lastık ve fren balataları al fren kullanımına kafa yor eğitim al. Neyi anlatmak istediğimi o zaman anlayacaksın.

Şu an kendi fren kabiliyetimin ne seviyeye geldiğini yazayım. Kesin durulması gereken durumlarda yaptığım frenlemelerde motor istemsiz stoppie ye geliyor.Ama normalde Bana stoppie yap desen yapamam. Arkamdaki araçlar şerit değiştirerek beni geçip duruyorlar. Bir tanesiyle neden fren yapıyorsun tartışması oldu önümüze araç atladığını gördüğü halde o atlayıp kaçan araç gitti adam bana sardı boşuna fren yapmışım gibi. Üstüne üstlük bu sert fren yaptığım durumlarda heyecan yapmamaya başladığımı farkettim inan artık kalp atışım o durumlarda hızlanmıyor.

Ben otobanlarda 200-300 gazlayan birinin pistte 250cc bir motorla viraj öncelerinde sert fren yapmak zorunda kalması sebebiyle 3. turda panik atak sebebiyle ambulansla hastaneye kaldırıldığını bile gördüm. Pist çalışanları normal karşıladı durumu belli ki ilk defa karşılaşmamışlardı böyle bir durumla. Yani öğrenecek çok şey var. İyi fren kullanmak hızlı olmanın bile anahtarıymış ben de sonradan öğrendim...

Billur muhabbetine gelirsek bence bitik lastiklerle sürüşünü geliştirmeye çalışmadan sadece ABS ye güvenerek motorunu süren sen benden bile kat kat iyi fren yapabilen birinden daha billurlusun hatta boynuna dolamış geziyosun
    Facoo bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Abeseli motorum var kime ne..
    Sağ ve sol elim hep manette..
    Var mı benden iyi durabilen bu memlekette..
    Uzatmayın ne diyorsam o dur bu alemde..
    Kayımçoyu aldım otuzaltı taksitle..
    Nakit alsamda olurdu bu sektörde...
    Sormadım belki ucuza verirlerdi gerisi hikaye..
    Para benim,keyif benim kime ne....
    Çıkarım e beşe diplerim gaz koluna..
    Durmak mesele değil,zınk dedimi yeter bana..
    Geçen gördüm bir tenere,yanliyordu kime ne..
    Bu mevzu çok uzadı hadi bana müsade....
    Mertcan39, Angrypower ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YAzdıklarını hiç okumadım gözlerim yağmur kelimesini aradı, yağmurlu yolda da stoppie yapabiliyormusun ?

YAzdıklarını hiç okumadım gözlerim yağmur kelimesini aradı, yağmurlu yolda da stoppie yapabiliyormusun ?
    yağmurlu havada fren yapmak da beni heyecanlandırmıyor. Korkmuyorum yani ön freni kitlediğim için düşeli 180 bin km den fazla oldu... stoppie yi bilinçli yapamıyorum yağmurda da başıma gelirse yazarım. Yarıştırmek için değil az feyz al diye yazdım.İyi lastik fren balatası ve bu işe kafa yoran beyinle şimdiki halinden bile daha iyi fren yapabileceğini anlatmaya çalıştım sadece...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurlu havada fren yapmak da beni heyecanlandırmıyor. Korkmuyorum yani ön freni kitlediğim için düşeli 180 bin km den fazla oldu... stoppie yi bilinçli yapamıyorum yağmurda da başıma gelirse yazarım. Yarıştırmek için değil az feyz al diye yazdım.İyi lastik fren balatası ve bu işe kafa yoran beyinle şimdiki halinden bile daha iyi fren yapabileceğini anlatmaya çalıştım sadece...
    Ön frene basamıyorsun sadece bunu anladım işte ben basabiliyorum dibine kadar

bu şarkı dibine kadar fren yapabilenlere gelsin

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Videolar ibretlik. "Serengetide sıradan bir gün" tadında olmuş. Yalnız o eldivenler olmamış kardeş Barnaklarını seviyosan tam korumalı eldivenlerini giy kardeşim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    DİKKAT ETMEYE çalışıyorum kardeşim teşekkür ederim, az önce motorda süper üstün fren yapıp hep seferinde stoppie yapan geldi forumda "kaka yapamıyorum" diye konular gördük gözlerimiz neylere şahit oluyor ,

gerçekten çok değişik arkadaşlarımzı varmış ben boş yaşıyormuşum :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aman sakın öyle düşünmeyin. Koruduğumu zannettiğiniz adamı yanlış bir şey yazarsa eleştirebilir, sürekli eleştirdiğim birini ise haklı bulduğumda destekleyebilirim...
    mchi bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman sakın öyle düşünmeyin. Koruduğumu zannettiğiniz adamı yanlış bir şey yazarsa eleştirebilir, sürekli eleştirdiğim birini ise haklı bulduğumda destekleyebilirim...
    Öyle düşünme diyip, her abs konusu açıldığında gelip buraya laf vuruyorsun millete. Daha şu konuların hiçbirinde abs gereksiz gibi bir laf çıkmadı. Bu şahsın abs die ağlamasından gına gelip abs'ye kinaye yapıldı. Lakin sen ısrarla bu şahıs ile abs die direttin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Öyle düşünme diyip, her abs konusu açıldığında gelip buraya laf vuruyorsun millete. Daha şu konuların hiçbirinde abs gereksiz gibi bir laf çıkmadı. Bu şahsın abs die ağlamasından gına gelip abs'ye kinaye yapıldı. Lakin sen ısrarla bu şahıs ile abs die direttin

Ya birak abs gereksiz diye agoiyordunuz kosarak dominar aldiniz

Motosikleti
    MT-07
    Ya birak abs gereksiz diye agoiyordunuz kosarak dominar aldiniz
    Hayır lamer kardeşim. Abs yok die motoru mu çöpe atalım dedik? Daha senin gibi kabak lastiklerle motor sürmedim. Her motoruma en az 1set kaliteli lastik taktım.

Sen ne yaptın? İridyum buji die normal buji mi taktın sadece?..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İstanbu_gezg senin kymco nun lastikleri ne marka, fabrika çıkışı lastikleri değiştin mi?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)