Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bmw 310 gs ve ilk motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    hayırlı olsun, güle güle kullanın. güzel bir seçim.

koruma demirlerini ihmal etmeyin, hatta hazır bayideyken sipariş edip teslim almadan önce taktırın.
    GezeGeze bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SeaWolf77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw g310 gs
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, güle güle kullanın. güzel bir seçim.

koruma demirlerini ihmal etmeyin, hatta hazır bayideyken sipariş edip teslim almadan önce taktırın.
    Teşekkürler. Koruma demiri araştırmıştım. Birkaç markanın ürünleri n11 vs sitelerde mevcut ama genelde motor koruma demirleri var. Ben ise ilave olarak depo koruma demirlerini almayı düşünüyorum ama piyasada şu an için yok. Yalnız araştırırken https://m.facebook.com/dureismotor/?locale2=tr_TR sitesinde dureis motorun ilanını gördüm. Ustası ile görüştüğümde her ürünün kalıbını çıkarıp yapabildiklerini söyledi. Çanta vs dahil. Fiyatları da uygun gibi. Uygun kalitede olursa hem kendi insanımız kazanır, hem de uygun fiyata biz işimizi hallederiz.

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim.
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artık resimli yorumlar zamanı

Motosikleti
    Bmw g310 gs

Eğitim, ehliyet, ekipman, kilit vs derken sonunda geçen cumartesi motoruma kavuştum. Motoru samandıra-Borusan’dan aldım. Otoban-D100 üzerinden Kocaeli. Molalı olarak 100 km civarında kullandım. Kısa süreli bir eğitim ve sürücü kursu harici motosiklet tecrübem yoktu. Açıkçası biraz endişeliydim ama 20-30 km sonra rahatladım. Zaten sağ şeritten sık sık vites ve devir değiştirerek kullandım. Rodaj için de ideal oldu. 6000 rpm’i şimdilik geçmemem gerekiyor. Öğrenmeye ve tecrübe etmeye devam..
    Guven ve GezeGeze bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yakışmış

Maşallah
    SeaWolf77 bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli olsun yalniz motosiklet bagimlilik yapar arabadan sogumaniz 1 ay sonra son bulur aile harici arabaya bakmazsiniz bile 😁
    SeaWolf77 bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun. Çok şık duruyor.

Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.
    SeaWolf77 bunu beğendi.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada 1. resimde sanki gördüğüm kadarı ile zincir gerginiz iyi durumda değil gibi zincir gevşemiş/bollaşmış gibi duruyor onun resmını uygun zamanda buraya atarmısınız böyle şeyler önemlidir.
    SeaWolf77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bmw g310 gs
    İyi dilekleriniz için çok teşekkürler, herkesin gönlüne göre olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada 1. resimde sanki gördüğüm kadarı ile zincir gerginiz iyi durumda değil gibi zincir gevşemiş/bollaşmış gibi duruyor onun resmını uygun zamanda buraya atarmısınız böyle şeyler önemlidir.
    İlk fırsatta fotoğrafı buraya aktaracağım. İlginiz için teşekkürler.

Hocam çok yüksek cc ile başlamışın.Ben de 38 gibi çok geç bir yaşta ve 50cc scooter ile başladım.Hala bana yetiyor.80 km son hız.
    SeaWolf77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın...

Koruma demirlerini ihmal etmeyin. Motor bloğundan ziyade ayağınıza bacağınıza yükün binmemesi önemli, o genişlikte olmasına dikkat edin alırken/yaptırırken.

Havalar soğumadan bolca kendinizi tali yollara atın, pratik için.

Sırt çantası hiç bir şekilde tavsiye edilmiyor diye biliyorum; ağırlık yaptığı için... Ahtapotlarla arka seleye bağlayabilirsiniz arka çanta düşünmüyorsanız...

Teorik bilgi için bu forumda zaferce nickli arkadaşımızın yazılarını arattırıp okuyabilirsiniz. Ben çok yararlanmıştım akademisyen yaklaşımıyla kaleme aldığı yazılarından... Yazılarını topladığı blog sayfası da var. zaferce'nin blog sayfasının linki: https://zafercemotosiklet.wordpress.com

Güvenli sürüşler ve iyi eğlenceler.
    SeaWolf77 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Arora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok yüksek cc ile başlamışın.Ben de 38 gibi çok geç bir yaşta ve 50cc scooter ile başladım.Hala bana yetiyor.80 km son hız.
    Yaş ve cc yorumuna bişey diyemem ama o motorlar 80km/sa hızlara çıkmaktan vazgeçmeni öneririm. 45km/sa gibi bir yasal hız sınırı %10 hata payı ile 49-50km/sa. O motorun frenleri ve ekipmanları o hız için yeterli değil ve hayatını + motorun ömrünü riske atmaktan başka bişey değil. Israrla cc yükseltmeni yada düşük hızlarda seyretmeni temenni ederim.

Hayırlısı olsun motorun. F310GS'de güzel duruyor. Zincir gergisi için; arka monoshock amartisör yani tek ise üstüne oturunca zincir gerginliğine bakmak daha doğru gibi.
    SeaWolf77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bmw g310 gs
    Sürücü kursunda mt-07 kullanıyordum. Aldığım motor ise malum daha güçsüz bir motor. Şu an kullandığım araba da güçlü sayılabilecek bir araba. Ama iş sizin sağ ayağınıza veya sağ elinize kalıyor. Kendinizi sınırlayabilirseniz bence siz de çok rahat daha güçlü araçları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Tavsiyeler benim için önemli, teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Yalnız koruma demiri temininde sıkıntı yaşıyorum. Araştırıyorum. Kur bu kadar oynak iken yurtdışından sipariş vermek istemiyorum. Gümrüğe takılıp takılmama sorunu da cabası

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı SeaWolf77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız koruma demiri temininde sıkıntı yaşıyorum. Araştırıyorum. Kur bu kadar oynak iken yurtdışından sipariş vermek istemiyorum. Gümrüğe takılıp takılmama sorunu da cabası
    25€ üstü takılıyor. O yüzden ona göre sipariş vermekte fayda var.
    SeaWolf77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    irfmotor.com var, koruma demiri yapan... İrfan Usta.. bu forumdan ...

Bir de yeni duydum, yine bu forumdan birinden bi yazısında, facebookta Dureis Motor var: https://www.facebook.com/dureismotor

BMW 310 gs için de koruma demiri yapmış...

Ben de aranıyorum koruma demiri, ama yapan yok ... bir de dureise sorcam, du bakalım yapacak mı... Bir sürü model.. hepsine yetişemiyorlar... bayiler neden bu işe el atmaz anlamak mümkün değil...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)