Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Toplaşın Toplaşın, Gene Kask Konusu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Evet arkadaşlar malum sebeplerden dolayı tekrardan kask almak gibi bir durum çıktı karşıma. Ne zaman kaskımı alsam; Oh bee. Sonunda bitti bu çile desemde tekrardan kendimi bu sorunsalın içinde buluyorum.

Arai Axces 3 ve Shoei NXR arasında kalmış bulunmaktayım.

https://www.motosikletonline.com/Arai-Axces-3-Kask-White,PR-7903718.html

https://www.feyizoglu.com/Shoei-NXR-Lunar-TC-1-Kapali-Kask_52285.html

Yanlış anlamayın ama psikolojik sebeplerden dolayı Japon'lardan başka bir kask üreticisine güvenemiyorum şuan

Yeni fikirlere açığım tabikide...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kabuto kamui fluente

Capon bunlar...

Patron çıldırdı.....

Ayrılda gel.....

https://m.n11.com/kabuto-aeroblade-3...imi-P286329514

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Para senin keyif senin abi, 3.5 kağıt varsa fazla düşünme

Motosikleti
    ......
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/kabuto-rt33/

850 tl.

Gayri bunuda almazsan bozuşuruz aga...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    almandan şaşma emin ol pişman olmazsın.
    schubert.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para senin keyif senin abi, 3.5 kağıt varsa fazla düşünme
    Bende kredi kartını taksit manyağı yapacağım. Benim gibi uçup asfalta kafa çakınca ister istemez bakış açın biraz değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabuto kamui fluente

Capon bunlar...

Patron çıldırdı.....

Ayrılda gel.....

https://m.n11.com/kabuto-aeroblade-3...imi-P286329514
    Kabuto'lara da baktımda onların sertifikalarını bulamadım pek. Sertifika manyağı oldum sonunda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almandan şaşma emin ol pişman olmazsın.
    schubert.
    Schubert'i denedim ama kafamı sıktı maalesef :( Tam yuvarlak kafa istiyor galiba :(

Motosikleti
    ......
    Sana özel kask yapacam,asfalt garantili..

Hemide,ansiklopedi gibi sertifikalı...

%100 head security warranty...

Motosikleti
    MT-07
    Sana özel kask yapacam,asfalt garantili..

Hemide,ansiklopedi gibi sertifikalı...

%100 head security warranty...
    Aslında mantıklı geldi. Gelişim Hachet falan. Kaplayacaksın. Kavga falan olursa dal direk morarma falanda yapmaz karşı tarafta

Boş zamanlarda ışıklarda falanda iki oku, bilgi hazineni genişlet. Tuttum bu fikri

Motosikleti
    xsr 900
    shoei nxr kullaniyorum ama fiyatlardan dolayi ve motoekipman kampanyasindan dolayi kabuto ff5v derim. o fiyata bedavaya satiyor n11 de
    sadece kardesler motorda denemistim kaski yolda kullanmadim, cok kaliteli bir kask izlenimi var, yurt disi yorumlari cok iyi.
    arai ile yarisir kask diyorlar kabuto icin.
    nxr kaskim yeni olmasa, kabuto yu alayim dolapta dursun diye almayi dusunuyorum bende. seneye o fiyatlara kask almak imkansiz.
    bu arada shoei nxr a karar verirseniz, ben photocromic visor kullaniyorum, siddetle tavsiye ederim, sirf o vizor icin alinir.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkisi de belli seviyede, hangisi konforluysa al geç bence Arai istemiyormuydun, bütçeye göre başka seçenekler olabilir ama benim kask deneyimim tavsiye verecek seviyede olsaydı keşke..

Dün başka başlıkta sebebini de ekleyerek çene açilir kask tavsiyesi istemiştim, buradan hareketle bi kaç sorum olacak..(kapalı kaskım hafif bol, açık olan kaskı mi da güvensiz buluyorum)

Nolan n104 çene açilir kask hakkında kullananlar ne der? ( Kask kafama tam oturdu , sesi 120 km hizlarda rahatsız ediyor mu, dökülen bi parçası varmıdır, alma diyeceğiniz olumsuz bir yönü var mı kaskın şu an ilk sırada gibi benim için)

Caberg duke çene açilir listemdeydi.Şekil itibariyle kafama tam oturmadı, maalesef listemden çıkardım. . Belki shark deneyebilirim bütçe dahilinde..

Bunların dışında ls2 ff370 (4yildiz) Çene açiliri son ihtimal dusunurken, ls2 ff325 strobe (3 yildiz) çene acilir kask gördüm ve tam oldu.370i de denemeye çalişacağim. Kaskın hava çıkış deliği olmamasini saymazsam rahatlık ve görüş açısı iyiydi. Bu 325 ve 370 arasında hangisi iyidir, yenidir, farkı nedir önerir misiniz..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bence Nolan N87. O da SHARP 4 yıldız. Biraz gürültülüdür ama zaten motosikleti kulak tıkaçsız kullanmamak lazım. Yedek parçası falan da kolay bulunuyor. Bence bir kaskta iç güneşlik vizör şart ayrıca...Kulak tıkacı olarak da Nonoise iyidir.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Nolan N87. O da SHARP 4 yıldız. Biraz gürültülüdür ama zaten motosikleti kulak tıkaçsız kullanmamak lazım. Yedek parçası falan da kolay bulunuyor. Bence bir kaskta iç güneşlik vizör şart ayrıca...Kulak tıkacı olarak da Nonoise iyidir.
    Mt revenge kullaniyorum,kaliteli bir balaklavada %20-25 oraninda izolasyon sağliyor..kulak tıkacı cidden faydali ama alışmak mesele..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet her kulağa uymuyor maalesef.

Bu arada alternatif kasklardan 2.000TL ucuz ;) ama konfor veya güvenlikte eksik değil.

Hafif demiş miydim? (Fiyat skalasına göre...)

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Shoei ve arai arasında kalmış bir kişiye X bir marka tavsiye etmek yürek ister vallahi çarpılırız. Şimdi shoeisi araisi ıvırı zıvırı bulamamış olsanızda hepsinin aynı güvenlik sertifikaları vardır. Bağımsız test kuruluşlarında yine ellerindeki cihazlara göre değerlendirilmiş sonuçlar.

Çok iyi iki marka arasında kalmışsınız tartışmasız bunun yanına 3. bir marka konulamaz diye düşünüyorum ben. arai ve shoei mercedesle bmw gibi. arai dış kabuğu kalın ve ağır bir kask kurulduğu günden beri kendini racing motosikletler konusunda uzmanlaştırmış bir marka. Eğer 1000 rr varsa haftada bir iki gazlayacaksanız tartışmasız arai.

Eğer uzun yolculuklar yapıyorsanız çok uzun süre motosiklet üzerinde kalıyorsanız performanstan çok konfora ihtiyacınız varsa tartışmasız shoei. Daha ince kabuk daha kompakt bir kask.

Mutltikompozit kaskı ve carbon fiberi ilk yapan marka shoei. İlk karbon fiber kaskı shoei 1976 da yapmış. Fakat karbon kasklar uv ışınlarla direk etkileşime geçtiği için arai gibi shoei gibi markalar buna geliştirme olarak daha uzun süre kullanılabilir multi kompozite dönmüşler. Şuanki kabukları koruma olarak çok güçlü fakat bu ince ve güçlü kabuk dışardan kaska çarpan rüzgar sesini içeriye daha fazla alıyor..

Taze karbon fiber bir kask kısa vadede çok başarılı olurken uzun süreli şehir kullanımlarında çok katmanlı dış kabuklar daha başarılı olmaktadır.

Kask almadan mutlaka okuyun.

https://www.themotoexpert.com/helmet-brands/

http://motosikletliyim.blogspot.com/...kadar-iyi.html

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    nxr kullandım,
    arai kullanmadım.

şimdilerde marushin ile sevişiyoruz.
    artıları ve eksileri var,
    ağırlığı bütün eksileri benim için ekarte ediyor.
    aklında kenarda dursun.

ek:
    zamanında nxr modeli kardeşlerden siyah vizör ile 1800 tl gibi bir rakama almıştım.
    o zaman da piyasanın altında bir rakamdı ama bu kadar fark tek şekilde açıklanabilir,
    birileri kask fiyatlarına saldırıyor. atak var, manipülasyon var.
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nxr kullandım,
    arai kullanmadım.

şimdilerde marushin ile sevişiyoruz.
    artıları ve eksileri var,
    ağırlığı bütün eksileri benim için ekarte ediyor.
    aklında kenarda dursun.

ek:
    zamanında nxr modeli kardeşlerden siyah vizör ile 1800 tl gibi bir rakama almıştım.
    o zaman da piyasanın altında bir rakamdı ama bu kadar fark tek şekilde açıklanabilir,
    birileri kask fiyatlarına saldırıyor. atak var, manipülasyon var.
    nxr modeli kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim 3 sene önce kaskı 675 euro ya aldım. Distiribitör firma 2 sene önce fiyatını değiştirerek 550 euro olarak güncelledi ve fiyatı indirdi. O günden sonra kaskın fiyatı hiç değişmedi. Kura bağlı olarak yükselme ve düşme yaşanıyor günlük takip ederseniz görebilirsiniz. Otomatik olarak seçim zamanı 550* 4 : 2200 liralık kask şimdi 550*7 3850 inanılmaz bir fark oluyor. Siz 1800 liraya normal almışsınız muhtemelen %18 gibi bir indirim almışsınız.
    The Dude ve kulspruta bunu beğendiler.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei nxr kullaniyorum ama fiyatlardan dolayi ve motoekipman kampanyasindan dolayi kabuto ff5v derim. o fiyata bedavaya satiyor n11 de
    sadece kardesler motorda denemistim kaski yolda kullanmadim, cok kaliteli bir kask izlenimi var, yurt disi yorumlari cok iyi.
    arai ile yarisir kask diyorlar kabuto icin.
    nxr kaskim yeni olmasa, kabuto yu alayim dolapta dursun diye almayi dusunuyorum bende. seneye o fiyatlara kask almak imkansiz.
    bu arada shoei nxr a karar verirseniz, ben photocromic visor kullaniyorum, siddetle tavsiye ederim, sirf o vizor icin alinir.
    Photocromic vizöre bende hasta oldum. Resmen gözlük kullanmaya ve vizör değiştirmeye son. Mükemmel ötesi ve her hava koşulunda optimum rahatlık şaplıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Mt revenge kullaniyorum,kaliteli bir balaklavada %20-25 oraninda izolasyon sağliyor..kulak tıkacı cidden faydali ama alışmak mesele..
    Mt revenge ilk kendi paramla aldığım kasktır. Hatta üstünde samuray deseni vardı İzmir’den ayrılırken elektrikli bisiklet kullanan bir abime hediye etmiştim. Ses konusunda bişey diyemiyorum çünkü 90’dan fazla basmıyordu altımdaki alet

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei ve arai arasında kalmış bir kişiye X bir marka tavsiye etmek yürek ister vallahi çarpılırız. Şimdi shoeisi araisi ıvırı zıvırı bulamamış olsanızda hepsinin aynı güvenlik sertifikaları vardır. Bağımsız test kuruluşlarında yine ellerindeki cihazlara göre değerlendirilmiş sonuçlar.

Çok iyi iki marka arasında kalmışsınız tartışmasız bunun yanına 3. bir marka konulamaz diye düşünüyorum ben. arai ve shoei mercedesle bmw gibi. arai dış kabuğu kalın ve ağır bir kask kurulduğu günden beri kendini racing motosikletler konusunda uzmanlaştırmış bir marka. Eğer 1000 rr varsa haftada bir iki gazlayacaksanız tartışmasız arai.

Eğer uzun yolculuklar yapıyorsanız çok uzun süre motosiklet üzerinde kalıyorsanız performanstan çok konfora ihtiyacınız varsa tartışmasız shoei. Daha ince kabuk daha kompakt bir kask.

Mutltikompozit kaskı ve carbon fiberi ilk yapan marka shoei. İlk karbon fiber kaskı shoei 1976 da yapmış. Fakat karbon kasklar uv ışınlarla direk etkileşime geçtiği için arai gibi shoei gibi markalar buna geliştirme olarak daha uzun süre kullanılabilir multi kompozite dönmüşler. Şuanki kabukları koruma olarak çok güçlü fakat bu ince ve güçlü kabuk dışardan kaska çarpan rüzgar sesini içeriye daha fazla alıyor..

Taze karbon fiber bir kask kısa vadede çok başarılı olurken uzun süreli şehir kullanımlarında çok katmanlı dış kabuklar daha başarılı olmaktadır.

Kask almadan mutlaka okuyun.

https://www.themotoexpert.com/helmet-brands/

http://motosikletliyim.blogspot.com/...kadar-iyi.html
    Hemen inceleyeyim yazıları. Her ne kadar aynı sertifikaları alsalarda dış kabuğun yarılma korkusu mevcut. O yüzden fiber ve karışımlı kabuklar psikolojik olarak daha iyi oldukları izlenimi veriyor bana.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hemen inceleyeyim yazıları. Her ne kadar aynı sertifikaları alsalarda dış kabuğun yarılma korkusu mevcut. O yüzden fiber ve karışımlı kabuklar psikolojik olarak daha iyi oldukları izlenimi veriyor bana.
    Japon zaten tam buradan kaldırıyor parayı

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon zaten tam buradan kaldırıyor parayı
    Japon’lar gözümde özverili ve dürüstler. İnsanlara önem veriyorlar. Tüm eğitimleri çocukluktan itibaren bu şekilde olmaya yönelik. Japon hayranlığımda var doğrudur

Şuan için zaten param olmadığından en iyisini düşünüyorum. Param olunca duruma bakacağız. Genede bir Arai yada tekrardan Shoei kararı kılabilirim ama. Gözümdeki koruyucu melek formundaki şuan

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)