Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

15 bin tl civarları ilk motosiklet tavsiyesi rica ediyorum. Abs tercihli

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak sana tüm samimiyetimle söylüyorum. Aynı şeyi bende düşünüyordum ve geçen sene gidip Pulsar 200 NS almıştım 2016 model. Pilot street lastiklerle şahane oluyor motor. Stop etme olayına gelirsek sadece 1.viteste ve 5-8km süratlerde debriyajı çektiğinde yapıyor. 150-160'lara çıkman gerekmiyor İstanbul trafiğinde. Öncelikle kendini kandırma! Sonrada Pulsar'lara göz gezdirebilirsin. Her şekilde yetiyor ve fazlası kalıyor.
    teşekkür ederim hocam. şu an araba ile işe gidip geliyorum. özellikle sabahları ve tem de küçükköy sapağını geçtikten sonra yol açılıyor ve herkes basmaya başlıyor. araba ile orada 140 150lerde giderken sağımda solumda arkamda dibimde hep araba oluyor. hele motorla olunca daha da sıkıştırırlar diye düşünüyorum. ama gönlüm nedense pulsar diyor. tek çekincem sürekli orası bozuldu burası sıkıntı çıkardı gibi şeyler olup ilk motorumda beni soğutmaması. zaten 2016 dan öncelerde o stop etme sorunu var sanırım. ben 2017 bakacağım abs li olarak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitçene 4-5 daha koy CBR 500r, cb500f al motora bindim de..

250cc Japonlar çakma japon onlarda maden in Taiwan ,china ..
    Konuyu okumadığın çok belli. İlk motor önerisi istiyor. 500 cc yazıyorsun
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim hocam. şu an araba ile işe gidip geliyorum. özellikle sabahları ve tem de küçükköy sapağını geçtikten sonra yol açılıyor ve herkes basmaya başlıyor. araba ile orada 140 150lerde giderken sağımda solumda arkamda dibimde hep araba oluyor. hele motorla olunca daha da sıkıştırırlar diye düşünüyorum. ama gönlüm nedense pulsar diyor. tek çekincem sürekli orası bozuldu burası sıkıntı çıkardı gibi şeyler olup ilk motorumda beni soğutmaması. zaten 2016 dan öncelerde o stop etme sorunu var sanırım. ben 2017 bakacağım abs li olarak.
    Aga 2017'lerde de var sanırsam 2018'lerde de var. Lakin çok önemsenecek bir olay değil. Pulsar'da rüzgar siperlik camı takarsan çok rahat 130-140'lara ulaşırsın. Emin ol seni anlıyorum. Hergün Beylikdüzü'nden Beşiktaş'a gidiyorum motorla. Pulsar hem az yakar hemde şuanki Dominar'ım ile pek bir performans farkı yoktu.

Tabi Dominar ile yatması daha zevkli orası ayrı Abs'li olması yağmurlu havalarda avantajlı olacaktır ki arka frende Abs yok ne yazıkki Pulsar'larda. Alacaksan kesinlikle kaliteli lastik takıp, elindeki lastikleri en fazla sıcak yaz ayları için saklayabilirsin. Fren yapmasını bilirsen ki Gereksiz bir arkadaşımızın Abs die ağlamalarına kulak asmadan Pulsar ile frenlersin. ABS'li ön teker olunca biraz daha rahat basarsın. İstanbul gibi bir şehirde ABS'nin zararı olmaz.

Pulsar+Pilot Street lastikler+Ön rüzgar camı+Çakarlar(ki bence olmazsa olmaz.)+Sarı reflektif yelek takarsan bu iş tamamdır.

Senin motorun Pulsar. Beğensende beğenmesende çünkü bütçe belli. Rodajını iyi yaparsan çiçek gibi olur. 5k-7k devir arası titriyor ama ben 8k-9k arası performanslı kullandığım için daha az titriyordu o aralıklarda. Ortalama 2,9lt/100km gibi rakamlarda kullanıyordum maks. 4lt/100km yapmıştım ama RPM limit ışığı da sönmemişti hiç.

Motorla ilgili merak ettiğin bişeyler olursa özelden sorabilirsin. Objektif şekilde herşeyi anlatırım sana. Lakin bajaj alacaksan, titreyeceksin Bunun çaresi yok

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga 2017'lerde de var sanırsam 2018'lerde de var. Lakin çok önemsenecek bir olay değil. Pulsar'da rüzgar siperlik camı takarsan çok rahat 130-140'lara ulaşırsın. Emin ol seni anlıyorum. Hergün Beylikdüzü'nden Beşiktaş'a gidiyorum motorla. Pulsar hem az yakar hemde şuanki Dominar'ım ile pek bir performans farkı yoktu.

Tabi Dominar ile yatması daha zevkli orası ayrı Abs'li olması yağmurlu havalarda avantajlı olacaktır ki arka frende Abs yok ne yazıkki Pulsar'larda. Alacaksan kesinlikle kaliteli lastik takıp, elindeki lastikleri en fazla sıcak yaz ayları için saklayabilirsin. Fren yapmasını bilirsen ki Gereksiz bir arkadaşımızın Abs die ağlamalarına kulak asmadan Pulsar ile frenlersin. ABS'li ön teker olunca biraz daha rahat basarsın. İstanbul gibi bir şehirde ABS'nin zararı olmaz.

Pulsar+Pilot Street lastikler+Ön rüzgar camı+Çakarlar(ki bence olmazsa olmaz.)+Sarı reflektif yelek takarsan bu iş tamamdır.

Senin motorun Pulsar. Beğensende beğenmesende çünkü bütçe belli. Rodajını iyi yaparsan çiçek gibi olur. 5k-7k devir arası titriyor ama ben 8k-9k arası performanslı kullandığım için daha az titriyordu o aralıklarda. Ortalama 2,9lt/100km gibi rakamlarda kullanıyordum maks. 4lt/100km yapmıştım ama RPM limit ışığı da sönmemişti hiç.

Motorla ilgili merak ettiğin bişeyler olursa özelden sorabilirsin. Objektif şekilde herşeyi anlatırım sana. Lakin bajaj alacaksan, titreyeceksin Bunun çaresi yok
    teşekkürler hocam Valla neden bilmiyorum ama pulsar'a acayip ısındı içim. Hem de 2017 modellerde ikinci elde 10 bin km altı 12-13 lere bulunabiliyor gibi görünüyor. Bu da ekstra bir avantaj. Evet zaten aldığım gibi hemen Pilot Street tarzı kaliteli bir lastik taktırıp öyle binmeyi düşünüyorum. Anlattıklarınız güzel şeyler aklıma daha da yatıyor Titreşim konusu aslında bir yerde de iyi rutin böbrek taşı problemim oluyor en azından düşürmeye yardımcı olur )

Peki titreşim haricinde ne gibi dezavantajları olur ?

Motosikleti
    MT-07
    Her sabah motoru çalıştırırken marş ile 1sn lik gaz vermek zorundasın, yakın çevren bu ne? Kuryeci motoru gibi laf ederler, gerçi sende trafikte onları görünce benim gibi orta parmak gösterebilirsin

Gidon yükseltme takmak isteyebilirsin, kompozit elcik korumalar takmak isteyebilrsin. İstanbul için en önemli guard'lardan biri benim için.

5000km de 1yağ değiştirirsin, egzozu altta olduğu için sağa sola sürtmezsin, düşürürsen yada çarparsan ucuza halledersin. Hunharca kullansanda sorun çıkarmama olasılığı yüksek. Rahat hızlanırsın, 10500rpm de devir kesiciye girer.

Japon değil die hor görülür. Performanssız kullanıma gelmez, titrer. 130'dan sonra nispeten daha düşük seviyede hızlanır. Güzel servis ister. Başakşehir Oktay Motor'u öneririm ama sana ters kalabilir. Düzgün servis ciddi fark yaratır. Ha bide apaçilik yapacağım ben dersen tekere geliyor şaka gibi ama geliyor

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitçene 4-5 daha koy CBR 500r, cb500f al motora bindim de..

250cc Japonlar çakma japon onlarda maden in Taiwan ,china ..
    500r ve 650r serisi taylandda üretiliyor

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)