Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

15 bin tl civarları ilk motosiklet tavsiyesi rica ediyorum. Abs tercihli

Motovento
    REKLAM ALANI
    eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TVS Apache 180 nasıl olur acaba? ABS'si var mıydı bilmiyorum ama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Yerinde olsam duke 250 veya benelli bn 251 bakardım ikiside absli ve kesinlikle absli alma fikrinden vazgeçme.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Rs200 alınabilir

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir şey daha var ,
    Honda nın 500 serisi de bir tane arıza yerli veya yabancı formda bulamazsın 19-20 k ya ABS li torklu , tramersiz güzel bir 500r alabilir .
    Sıfır r 25 den gönüllüdür.

R25 olsun , CBR 250 olsun bir çok motor aksamı patladı çatladı gibi şey okursun , hele R25 tonla .

Hele piyango gibi sorun çıkma olasılığı olan R25i eline 16 -17 vereceğine sorun çıkma olasılığı bu güne kadar duyulmamış 19-20 ve CBR 500r almak mantıklıdır.

Yakıt olarak da R25 den az yakar

Gerçi bir biri ile kıyaslanacak motor değil ama fiyat bu kadar yakın olunca kıyaslama yapıyorsun ister istemez .

Yoksa kalite ve güven açısından aralarında dünya kadar fark var . Sadece ikinci elde fiyatları bir birine yakın benzerlik bu hepsi o..

Arkadaşın parası boşa gitmesin diye söyledim tabi kendisi bilir.
    hocam önerileriniz için teşekkürler. bahsettiğiniz modellerde abs va mı? bir de ağırlık güç olarak vs korkmam gerekir mi? Her ne kadar kendini bilen eline ve tepkilerine hakim olabilen birisi de olsam. Ağırlık vs faktörler sorun çıkartır mı ilk etapta ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS Apache 180 nasıl olur acaba? ABS'si var mıydı bilmiyorum ama.
    180 ligin Abs modeli hindistanda var.buraya gelmedi.

Bendeki 180´nin koltuk altinda abs beyni icin yer ve hazir soket girisleri mevcut ayni sekilde ön fren ust merkezide abs ye uyumlu uretilmis.

Sonuc olarak opsiyonel birakilmis.

arkadaşlar peki 2017 model abs li 8-10 bin km lerde bir pulsar 200 ns alsam. Çok sorun çıkarır mı bana ?

achilesos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz pazar günü ehliyet sınavını başarı ile tamamladım. En geç bir ay içerisinde ehliyetimi almış oluyorum. Sınav öncesi eğitimimi de aldım. Ekipmanlarım da baştan aşağı tamamladım. Ve artık yavaştan motosiklet bakmaya başladım.

İlk motosikletim olacağı için biraz kararsız ve tecrübesizim. Bütçem maksimum 15 bin tl. İlk motor olacağı için nispeten az yakan parçası bakımı ucuz ve kesinlikle abs li bi motosiklet bakıyorum. Boyum 1.83 85kgmım.

Aslında bütçeme uygun olarak 2017 bajaj pulsar 200ns abs var. Aslında pulsar etrafımda çokça gördüğüm bi motosiket. Ama seveni de çok yerin dibine sokanı da çok Sorunsuzluk konusunda japonların namını biliyorum. Fakat bütçem vesilesi ile biraz o tarafta tereddütlüyüm. Bu paralara alacağım cbr serisi ne kadar temiz olacak hadi onu da geçtim abs yok bu benim için büyük bir eksi. Pulsar alıp alışayım diyorum abs de var az da yakıyor parçası bakımı ucuz fakat ya sorunlu olursa ilk motorumda motosikletten soğumak istemiyorum. Çinli olanları kesinlikle istemiyorum.

Kawasakide abs li 250 lik modeller var. Ama birincisi bana boyut olarak çok küçük geliyor. İkincisi de parça bakım ücreti ve model yılı olarak düşük olacak.

Özete maksimum 15 bin liraya, 200-250cc ABS li parçası bakımı ucuz az yakan ilk motor tavsiyesi rica edebilir miyim?

Yoksa 2017 model 10 bin km altı ikinci el bir pulsar 200ns abs liyi 12-13 e alıp bir sene civarı binmek bana sorunsuz olur mu ?

Teşekkürler.
    sorunun cevabı son cümlende dostum.
    YAMAHA MT 07

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bence ABS gerçekten güzel bir şey. daha hiç ihtiyacım olmadı fakat motorumda ABS olduğunu bilmek daha rahat fren yaptırıyor bana. aynı zamanda 183 boyla dünyadaki her motora sığarsınız ve altınızda küçük durmaz onu merak etmeyin. fakat 15 bin TL'ye şu aralar abs li motor bulmak biraz zor gibi. belki duke 250 falan bulabilirsiniz ama yine de zor gibi geliyor.

Motosikleti
    MT-07
    Zorlarsan bayilerden 2017 modelini şoför ve daha ucuza alabilirsin pulsarın. Bir dene şansını. Sonuçta para sende. Piyasada para az

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zorlarsan bayilerden 2017 modelini şoför ve daha ucuza alabilirsin pulsarın. Bir dene şansını. Sonuçta para sende. Piyasada para az
    şöför kısmını anlamadım hocam

Motosikleti
    Peugeot 103
    2018 yamaha nmax 125-155

Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 yamaha nmax 125-155
    scooter düşünmüyorum hocam teşekkür ederim.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Aklın varsa motora bulasma bisiklet sur şahine bin ama bu illete bulaşma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    arkadaşlar peki 2017 model abs li 8-10 bin km lerde bir pulsar 200 ns alsam. Çok sorun çıkarır mı bana ?
    ABS li alma işte alma neden alıyorsun ne gerek var abs ye aramızda abs den daha iyi fren yapabilen mucitler var :D alınmışlar yazmıyorlar :D::DD

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS li alma işte alma neden alıyorsun ne gerek var abs ye aramızda abs den daha iyi fren yapabilen mucitler var :D alınmışlar yazmıyorlar :D::DD
    hocam bir yaptın iki yaptın da tadı kaçıyor artık. konuyu sulandırmazsan sevinirim.

Motosikleti
    MT-07
    şöför kısmını anlamadım hocam
    Adi iPhone otomatik düzeltmiş ben telefondan yazarken Sıfır die yazaktım

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Mt-125 abs öneririm.Asla pişman olmazsın.Kalitesi mt-25’ten kat be kat üstün.Motor bloğu kendini kanıtlamış.3-4 kez düşürmeme rağmen taş gibiydi.Yakıtı 100 km’de 1.8 litre yakıyordu.Hele bu zamanda bu değer şaka gibi.Bir depoya 500 km gidiyorsun.Yok 125’ten sıkılırsına felan bakma.80 km hıza 8 saniyede çıkıyor.Bmw 3.16i ile aynı süre.max hızı 125 km.Çokta yüksek hız tavsiye etmem malum.En hızlı motorda bile 100’ün üstüne çıkmadım.İhtiyaçta duymadım açıkçası.Sollamalarda kamyonların arkasında kalmıyorsun.Şehir içi ise hayli hayli yetiyor.Hem daha acemisin.En az 5 yıl götürür seni.Led farlar.Digital kristalize gösterge paneli.Lastikler pilot street.E abs de var.Sigortası ucuz.Mtv yıllık 120 lira.Al koy kapının önüne sabaha kadar izle.

Hayırlısı olsun hakkınızda.

Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt-125 abs öneririm.Asla pişman olmazsın.Kalitesi mt-25’ten kat be kat üstün.Motor bloğu kendini kanıtlamış.3-4 kez düşürmeme rağmen taş gibiydi.Yakıtı 100 km’de 1.8 litre yakıyordu.Hele bu zamanda bu değer şaka gibi.Bir depoya 500 km gidiyorsun.Yok 125’ten sıkılırsına felan bakma.80 km hıza 8 saniyede çıkıyor.Bmw 3.16i ile aynı süre.max hızı 125 km.Çokta yüksek hız tavsiye etmem malum.En hızlı motorda bile 100’ün üstüne çıkmadım.İhtiyaçta duymadım açıkçası.Sollamalarda kamyonların arkasında kalmıyorsun.Şehir içi ise hayli hayli yetiyor.Hem daha acemisin.En az 5 yıl götürür seni.Led farlar.Digital kristalize gösterge paneli.Lastikler pilot street.E abs de var.Sigortası ucuz.Mtv yıllık 120 lira.Al koy kapının önüne sabaha kadar izle.

Hayırlısı olsun hakkınızda.
    hocam tavsiyen için teşekkürler. aslında 125cc düşünmüyorum. sebebi de dediğim gibi istanbuldayım yeri geldiğinde tem'i kullanmam gerekecek. malum orada hızlar biraz fazla yüksek. en azından gerektiğinde gazı açıp 140-150 lere çıkıp kaçmam gerekebiliyor.

Motosikleti
    MT-07
    Bak sana tüm samimiyetimle söylüyorum. Aynı şeyi bende düşünüyordum ve geçen sene gidip Pulsar 200 NS almıştım 2016 model. Pilot street lastiklerle şahane oluyor motor. Stop etme olayına gelirsek sadece 1.viteste ve 5-8km süratlerde debriyajı çektiğinde yapıyor. 150-160'lara çıkman gerekmiyor İstanbul trafiğinde. Öncelikle kendini kandırma! Sonrada Pulsar'lara göz gezdirebilirsin. Her şekilde yetiyor ve fazlası kalıyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)