Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ÇOCUK MOTORSİKLETE BİNDİRİLİR Mİ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar çok doğru olmadığını bildiğim halde trafikten oldukça arındırılmış (böyle yerler kaldı mı bilmiyorum) yerlerde 7 yaşındaki kızımı gezdirmek için en uygun seçenek?
    1. sadece benim önümde
    2. sadece benim arkamda
    3. ben ve annesinin arasında
    sizce hangisidir? fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim
    cenk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TİTAN 125
    merhaba arkadaş şimdi bence senin önünde sana engel olabilir,arkanda sen ona güvenemezsin ne yapacağı belli olmaz çocuktur,ikinizin arasında olsa çocuk daha çok rahatsız olur sıkılır diye düşünüyorum bence en iyisi sen çocuk büyür verirsin motoru kendisi gezer.şimdilik sen o na al bi bisiklet gezsin çocuk.

bu sorunun cevabını bende merak ettim.şu adreste:http://www.roadsafety.qld.gov.au/qt/...estraints_faqs aynı soru sorulmuş ve şu cevap verilmiş.
    Can I take my child on my motorbike?
    Motorbikes are not suitable to transport young children. Children are only allowed on motorbikes if they can reach the footrests provided. A properly fitting motorbike helmet must be worn and the rider of the bike must not be hindered in any way. Children should also wear protective clothing such as long pants, a jacket, gloves and enclosed shoes.

benim ingilizcem yetersiz, bilen arkadaşlar bi zahmet çeviriversin.

ayrıca bazı ülkelerde çocukların motora bindirilmesine yaş sınırlaması getirilmiş.liste aşağıdaki gibi.

Country
    2 wheel motorbike
    Sidecars

Austria
    Minimum 12 years and must reach foot rest and handles.
    Smaller children under 12: adequate, safely fixed child seat. Taller children under 12: Seat belt. The walls of the sidecar must be so high that they protect the chest of the child. Two children are possible.

Belgium
    Minimum 3 years. Approved helmet. Must reach foot rests.
    Minimum 3years

Child 3-12 years must sit in a special seat and use safety belt if available

Czech Republic
    12 years Approved helmet Must reach foot rests

No age limit

Denmark
    No age limit. Must reach foot rests.

Approved helmet

No age limit must use safety belt if there is one. Approved helmet

Finland
    No age limit

No age limit

France
    No age limit Max 1 child. Approved helmet Child under 5 must use approved seat with handles and foot rests. Child above 5 must reach foot rests

No age limit Max 2 children according to the producer. Approved helmet

Must use safety belt if there is one

Greece
    No age limit if one Parent is on the bike
    See solo M/C

Germany
    No age limit. Child under 7 must use specials seat. Helmet (need not be approved)
    No age limit. Helmet (need not be approved)

Ireland
    No age limit Approved helmet

No age limit. Approved helmet

Italy
    No age limit Approved helmet must be used. Passenger must not interfere with the rider or balancing of the bike

No age limit

Luxemburg
    12 years The child must reach the original footrest.

Approved helmet.

Maximum two children in the sidecar, no age limit Approved helmet.

Netherlands
    No age limit

No age limit

Norway
    No age limit Approved helmet Must sit on passenger seat. Must not be strapped to the rider. Recommended that child is tall

enough to reach foot rest.

No age limit. Approved helmet Safety belt recommended

Portugal
    Minimum 7 years Approved helmet

No specific rules

Sweden
    No age limit. Helmet over 7 years

No age limit. Helmet over 7 years, child seat is recommended

Turkey
    No age limit. Child must ride on the back Seat with feet reaching the foot rests. Approved helmet
    No age limit Approved helmet

United Kingdom
    No age limit. Passenger must reach foot rest and sit astride machine on a proper seat. Rider legally responsible for passengers support.

Approved helmet

ayrıca ne kadar arasamda motosiklet için çocuk koltuğu bulamadım.sanırım yok böyle bir şey.ancak yavaş sürüşlerde belki bisiklet için tasarlanmış çocuk koltukları kullanılabilir.
    birkaç modelin resmini koyuyorum.

kararı kendiniz verin.[/quote]

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Anlamadığım çocuğun motora binmesi niye bu kadar gerekli,sonuçta öndede otursa,arkandada otursa,ikinizin arasındada otursa tek kişinin ani manevra kabiliyeti ile
    üç kişinin manevra kabiliyeti arasındaki farkı anlatmama gerek yok herhalde, kaldıki karşıdaki sürücünün acemiliğini,sarhoşluğunu yazmıyorum biraz mantıkılı düşünün lütfen
    insan hayatı bu kadar ucuz olamaz.
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

digitim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Arkadaşlar belki doğru bulmayabilirsiniz ama ben kızımı 20 günlükken kısa mesafe motora bindirdim. Şu anda 2,5 yaşında honda activa'nın önünde ayakta ve direksiyonu tutarak benimle seyahat etmeyi çok seviyor.Hatta kahkahalarını duysanız nasıl mutlu olduğuna şaşarsınız. onu sadece trafik olmayan evimizin çevresinde gezdiriyorum.
    uzun mesafe yolculuğa ise arabanın arka koltuğunda oturuyor.
    gezmek istiyorum motorlarla ayağıma mersedesler kiralansada

sevgili jawa sağlamış olduğun bilimsel veriler ve emeğin için çok teşekkür ederim cenk

CBR1100XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1100xx
    bence eşinle aranızda oturması en mantıklı kaskıyla montunu da aldınmı tamamdır!tabi pilotluğuna güveniyorsan!yani ben böyle düşünüp böyle yapıyorum!

atmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla arkadaşlar çoçuğun motora bindirilmesi tehlikelidir şelkinde yorumlar yapmışlar ve bunlar kesinlikle doğru. ancak unutmayın ki o çoçuk artık bir motorcu olmuş. o gidonları bir kez tutmuşsa artık iflah olmaz. benim babamın da bir jawası vardı ve beni çok küçükken o motorla gezdirirdi. hem önde, hem arkada hemde araya sıkıştırılmış vaziyette. (ama ben en çok önde oturmayı seviyordum. hatta bir seferinde ayna elimde kalmıştı da ne korkmuştum dayak yiyeceğim diye.) bugün yaş dayandı otuza. eğerki şimdi bir motorseversem sırf babam beni küçükken motora bindirdiği içindir.

ama tercih sizin. çoçuk sizin. motor sizin. lakin siz yinede tehlikeli olmayan ortamları tercih etmeye gayret gösterin. kalın sağlıcakla...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Kask takabilecek yaşa gelene kadar bindirilmez
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

sevgili boy kask takabilecek yaş dediğin yaşın, yada o yaşa tekabül eden kafa çevresi uzunluğunun belli bir değeri yok sanırım. ben 7 yaşındaki kızıma junior bir kask aldım kafası için oldukça uygun oldu vizörü gözünü kapatmıyor ve kafa içinde sallanmıyor ama yinede senin bildiğin belli değerler varsa bana bildirirsen sevinirim cenk

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Valla bu konuya ben şu şekilde yaklaşıyorum. Henüz çocuk sahibi değilim. Ancak motosiklet hayatıma çok erkek yaşta bir tutku olarak girdiğinden motosikletsiz bir hayat düşünemiyorum. Nişanlım da motorları çok seviyor. Dolayısıyla şayet ileride çocuk sahibi olursam motosiklet çocuğumun da hayatının bir parçası olacak. Bu durumda konu başlığındaki soruyu değerlendirmek gerekiyor. Herhangi bir kaza anında yetişkin birinin ne yapması gerektiği hem reflekslerinden hem de deneyimlerinden dolayı çok daha kolay şekillenecektir. Çocuklar kaza anında ne yapacağını bilemeyeceğinden ve daha narin olduklarından dolayı yetişkin birinden çok daha fazla zarar görebilirler diye düşünüyorum. Zaten motorla çok hızlı gitmiyorum deyip çocuğu riske atmamak gerekir çünkü kazanın ne zaman nerde ne hızda olacağı belli olmuyor.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    analjezi, hangi şehirde oturuyorsun?
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

istanbul

İii bence önüne al nede olsa ona kullandıracan gibi bi izlenime kapıldım Sonuçta kapalı alandasınız öyle değil mi bas gaza kullandır çocuğa amaaa çok dikkatli olmasın nede olsa şeytan doldurur

neron57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm yenı tanısıyoruz ama bukadar korkmayın benım 8,5 yasındakı yenım kendı boyuna gore motora bınıyor ıstedıgınız herturlu guvenlık elemanlarını bulabılıyorsunuz 7 yasta okadar kucuk nasıl davranıcanı anlaybılır bence

sevgili neron çocuk ürünleri için özel olark bildiğin bir yer var mı?

donjuan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeut 105
    ben we anne'sinin arasına olabilir büyükse eger benim önüme bile geçeilir

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    yaw yapmayin ben 9 yasinda motora basladim eger dikkatli olunursa neden olmasn

neron 57 bahsettiğin hertürlü güvenlik elemenlarını nereden temin ediyorsun(çocuk için olanları) ben sirkecide bulamadım

Misafir
    bende kızım 1 aylık olduktan sonra 12. aya kadar annesi ile aramıza 12, aydan sonra önüme oturtup motora bindirdim hatta bazı geceler (özellikle aşı olduktan sonra) geceleri saatlerce uykusuz kalıp ağlayınca annesi ile sabah 6 lıra kadar motorla gezdirip motorda uyuttuğumuz çok oldu 7 yaşına gelince 50 cc lik bir krosla motor kullanmayı öğretmeyi sabırsızlıkla bekliyorum şimdi kızım21 aylık çok rahat bir şekilde önde oturup gidonu tutuyo hatta ben motoru kullanırken şarkılar söylüyo kask şart ama bence motor sevgisi bu yaşalarda aşılanmaya başlıyo yeğenim 4 yaşında en büyük zevki kaskını kafasına takıp beninle off road yapmak tabi çocuk motorda iken kullanım tek kişi kullanmaktan çok daha farklı saate 40 km yi geçemiyorsunuz bu tek kişi kullanımda sizinde ehlileşmenizi sağlıyor ben şahsen hayatımı kızımdan önce kızımdan sonra diye ikiye ayırıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler