Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Titreşimsiz az yakan 140 km/h hızla gidebilen motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takograf zorunluluğu çok uzun yıllardır var ancak kopyalatıyor hemen hemen herkes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takograf zorunluluğu çok uzun yıllardır var ancak kopyalatıyor hemen hemen herkes
    Belli başlı kurumsal loj.firmalari harici alayi böyle.

Ornek;

çekici izmirden profil sardi ve ankaraya getirecek km belli mola noktasi belli rota belli gps takip acık.yakit belli.

Yok öyle afyondan ankaraya kadar basayim kenarda mola verip sureyi gecireyim

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bence beyaz BMW ye binen nargileciler herhangi bir TIRdan 10 kat tehlikeli
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence beyaz BMW ye binen nargileciler herhangi bir TIRdan 10 kat tehlikeli
    Sonradan görme ve bastırılmış karakterli,altindaki arabasiyla prim yapma derdinde olan saygisiz tipler ve yaninda çanak yalayiciları..(Duzgun kullanicilari tenzih ederim)

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasrettin hocaya biri demiş ki ben halep de iken 20 arşın atlardım demiş , hocada demiş ki atlada görelim ,o halepdeydi demiş hoca da halep ordaysa arşın burada demiş...

CBR500 R va ilk aldıgımda bir sene ortalama yakıt grafigi fiyat her şeyi tuttum ..
    6 Bin km nin ORtalaması 4 ün altında öyle üç beş depo değil...Öyle yasal hız sınırlarında gitmem yolu buldum mu güvenlikli şekilde yapıştırırım..
    Ben kısa yolda kulanmıyorum uzun yol da kullanıyorum, onu göz ardı etmemek lazım ..
    ,Şehir içili de olsun 4,0 bilemedin 4,5 litre olsun ..
    Sizin dediğiniz gibi 6 Litreyi 6000 bin km boyunca hiç bir depoda görmedim..

https://i.hizliresim.com/WDDLzq.png
    Bende de cbr500 var, sıfır aldım ve nerdeyse 3 yıldır bende...Ortlama yakıtı 3,5-3,9lt/100km'de. Yol bilgisayarında gördüğüm en yüksek anlık tüketim 5,5lt Aydın otobanında 180 ve üstü hızlarda. Logaritma arkadaş güzel sıkmış.
    The Power of The Dreams.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumum dan ne çıkardınız anlamadım. Düzgün kullanılır bakımları yapılır ise kalite ve üretim kalitesin de sorun yok ise çok uzun km'ler yapar her motor.

Ancak uzun yolda Pulsar ile 120-130 ile gitmeye kalkılır ise canı alınır.

Uzun yolda 140-150km hızlar da hem motorun kendisi hem sürücünün yorulmaması için 55-60hp üzeri aynı şekilde tork değerinin de bu değerlerin üzerinde olması gereklidir.
    O kadarda abartmayın, geçen ay istanbuldan karadenize gittim arkamdada büyük silindir çanta, çadır,sandalye vs vardı ortalama 115-130 arası gittim geldim,tabi 5000 devirde gitmiyosun ama gidilmiyor diyede bir şey yok, 3500 km gidebildiysem çokta zor değildir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    her işin üç kağadı beş kağadı olur ben geldiğimiz noktayı anlatmak için dedim.. gene eskiye nazaran iyiyiz sadece demek istediğim yolun hacimle ile ilgisi yok sabırlı saabat eden insan her yolu gider..

dersinki yok kardeşim benim vakdimde değerli ben öyle gidemem onada lafım yok .. ama yok şu hacimle gidilmez bu hacimle gidilmez ben buna inanmıyorum ben gençlik yıllarımda daha öncede yazmışdım bir konuda akdenizde otellerde çalışırdım o yıllarda bisikletle dünya turu atanınıda gördüm hemde bir tane değil çok gördüm bir ara 90 lılarda çok öyle tipler geliyordu türkiyeye.. burayı bir istasyon yaparlardı çoğuda kamp çadır falan kurardı türkiyedende başka yerlere geçerlerdi.. milattan kalma jawa gibi bir motorla hanımıyla beraber gezen çiftide gördüm o yılların africa twini ile dünya turu atan 4 kişilik motor grubunuda gördüm.. o yıllardaki goldwing ile gelenide gördüm dünya turu atıyordu adam hanımıyla.. ufak scooter ile avrupa turu atanınıda gördüm.. say say bitmez..

avrupalı yapınca şahane yaparlar abii bizimkiler yapmaya kalksa yapamassın abi en az 600c.c olucak olmaz katiyen.. Hayır görende adam burdan fransaya ordan ingiltereye falan geçicek sanır.. ben bunu sevmiyorum şu forumlarda motorsiklet sitelerinde hep kafamıza bir duvar setti çekmişiz onu bir türlü aşamıyoruz..

Başlangıç motoru illa 150-250cc olucak tamam düşük hacimden başlamak iyidir ona lafım yok ama benim çevremde çoğu arkadaşım direk 600 lükden başladı.. Hatta tam tersi oldu bazıları büyüttü büyüttü hacmi 1000c.c ye çıkdı şimdi altında sıfır versys-x 300 var.. kimsede şunu anlamasın yüksek hacimden başlayın falan hayır düşük hacimden başlayın benimde tercihim o yönde ama düşük hacimde illa ilk motor acemi motoru yada başlangıç motoru olucak diye bir kaide kural yok.. bende şu anda x10 350cc var her hacimi sürdüm 1000c.c ye kadar her hacime bindim bundan önceki motorum zaten tdm 800 dü. çocukla konuşuyorum eski bir 600 lük motoru var abi çok yakıyor abi yağ yakıyor abi başedemiyorum e sat 250 lik al diyorum abi acemi mi desinler şimdi bana lafa bak kafaya bak ama o çocukda suç yok o çocuğu o bilince o hale getiren insanlarda suç var...

yani biz kendimize görünmez kurallar duvarlar örmüşüz onuda mahalle baskısı haline getirmişiz..

Neyse konuya dönersek yani iş insanda yüreğinde biter ben buna inanırım altındaki alette değil hali hazırda forumda bir arkadaşımız var 100 c.c lik motoru ile ufak bir türkiye turu attı nerdeyse bakın sıcağı sıcağına kanlı canlı taptaze örneği..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-istanbul.html

Bir ümmet pertikan abimiz vardı Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun adam cağız o kadar sıkıntı imkansızlıklar içinde 125c.c lik mondial scooter ile defalarca türkiye turu karadeniz turu attı..

bazı arkadaşlar var onlara anlam veremiyorum abi otobüs geçer gazı açmak için bir 600 lük alman lazım abi o kamyonda geçer biz onu 650 yapalım o bmw li kesin geçer biz onu 1000cc yapalım kafamız rahat olsun aa unuttuk bak bu işin ferrari lamborghini side var sen en güzeli 1200 yada 1400 cc lik hayabusa al yada o tarz bir şey al .. diyorum bu işin sonu yok. bazıları bana çok kızabilir bu lafıma ama yürek yetmedikçe o hacim çıkdıkça çıkar..

Esas bu motovlog ların gidipde kasap önündeki kedi gibi milletin hiç bir zaman ulaşamıycağı alamıycağı 50 bin liralık 100 bin liralık harleyler pahalı japon motorlarını çekiceklerine biraz halkın içinden bu tip konuları ele alsalar değinseler motor camiasınada çok büyük faydaları dokunur..
    emremm, kdiner ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her işin üç kağadı beş kağadı olur ben geldiğimiz noktayı anlatmak için dedim.. gene eskiye nazaran iyiyiz sadece demek istediğim yolun hacimle ile ilgisi yok sabırlı saabat eden insan her yolu gider..

dersinki yok kardeşim benim vakdimde değerli ben öyle gidemem onada lafım yok .. ama yok şu hacimle gidilmez bu hacimle gidilmez ben buna inanmıyorum ben gençlik yıllarımda daha öncede yazmışdım bir konuda akdenizde otellerde çalışırdım o yıllarda bisikletle dünya turu atanınıda gördüm hemde bir tane değil çok gördüm bir ara 90 lılarda çok öyle tipler geliyordu türkiyeye.. burayı bir istasyon yaparlardı çoğuda kamp çadır falan kurardı türkiyedende başka yerlere geçerlerdi.. milattan kalma jawa gibi bir motorla hanımıyla beraber gezen çiftide gördüm o yılların africa twini ile dünya turu atan 4 kişilik motor grubunuda gördüm.. o yıllardaki goldwing ile gelenide gördüm dünya turu atıyordu adam hanımıyla.. ufak scooter ile avrupa turu atanınıda gördüm.. say say bitmez..

avrupalı yapınca şahane yaparlar abii bizimkiler yapmaya kalksa yapamassın abi en az 600c.c olucak olmaz katiyen.. Hayır görende adam burdan fransaya ordan ingiltereye falan geçicek sanır.. ben bunu sevmiyorum şu forumlarda motorsiklet sitelerinde hep kafamıza bir duvar setti çekmişiz onu bir türlü aşamıyoruz..

Başlangıç motoru illa 150-250cc olucak tamam düşük hacimden başlamak iyidir ona lafım yok ama benim çevremde çoğu arkadaşım direk 600 lükden başladı.. Hatta tam tersi oldu bazıları büyüttü büyüttü hacmi 1000c.c ye çıkdı şimdi altında sıfır versys-x 300 var.. kimsede şunu anlamasın yüksek hacimden başlayın falan hayır düşük hacimden başlayın benimde tercihim o yönde ama düşük hacimde illa ilk motor acemi motoru yada başlangıç motoru olucak diye bir kaide kural yok.. bende şu anda x10 350cc var her hacimi sürdüm 1000c.c ye kadar her hacime bindim bundan önceki motorum zaten tdm 800 dü. çocukla konuşuyorum eski bir 600 lük motoru var abi çok yakıyor abi yağ yakıyor abi başedemiyorum e sat 250 lik al diyorum abi acemi mi desinler şimdi bana lafa bak kafaya bak ama o çocukda suç yok o çocuğu o bilince o hale getiren insanlarda suç var...

yani biz kendimize görünmez kurallar duvarlar örmüşüz onuda mahalle baskısı haline getirmişiz..

Neyse konuya dönersek yani iş insanda yüreğinde biter ben buna inanırım altındaki alette değil hali hazırda forumda bir arkadaşımız var 100 c.c lik motoru ile ufak bir türkiye turu attı nerdeyse bakın sıcağı sıcağına kanlı canlı taptaze örneği..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-istanbul.html

Bir ümmet pertikan abimiz vardı Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun adam cağız o kadar sıkıntı imkansızlıklar içinde 125c.c lik mondial scooter ile defalarca türkiye turu karadeniz turu attı..

bazı arkadaşlar var onlara anlam veremiyorum abi otobüs geçer gazı açmak için bir 600 lük alman lazım abi o kamyonda geçer biz onu 650 yapalım o bmw li kesin geçer biz onu 1000cc yapalım kafamız rahat olsun aa unuttuk bak bu işin ferrari lamborghini side var sen en güzeli 1200 yada 1400 cc lik hayabusa al yada o tarz bir şey al .. diyorum bu işin sonu yok. bazıları bana çok kızabilir bu lafıma ama yürek yetmedikçe o hacim çıkdıkça çıkar..

Esas bu motovlog ların gidipde kasap önündeki kedi gibi milletin hiç bir zaman ulaşamıycağı alamıycağı 50 bin liralık 100 bin liralık harleyler pahalı japon motorlarını çekiceklerine biraz halkın içinden bu tip konuları ele alsalar değinseler motor camiasınada çok büyük faydaları dokunur..
    Tam bahsettiğiniz tipte bi arkadaşım var, 600f e biniyor 90'ı geçmiyor. Sollamalarda bile 100-110u geçmez, her yola çıkışımızda birileriyle kavgaya tutuşur (araç sürücüleri).
    Adama neden böyle kullandığını soruyorum, çok yakıyo diyor. Sat 250lik al diyorum bunun sesi güzel diyor 😃
    Geçende beni ayıpladı 110 beygir makinadan scootera mı geçilir diye 😃 Ama yine ondan önce gideceğim yere vardım hatta yolda 15dk sigara molası vermek zorunda kaldım onu beklemek için..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)